Autor Wątek: [NGD] Zachorowałem na Skervesena - tym razem 8  (Przeczytany 27480 razy)

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Tak więc, znalazłem sobie lekarstwo u Skervesena na GAS ósemkowy, przy czym zachorowałem na Skervesena :)

Dość dużo ósemek przewinęło mi się przez moje ręce i muszę przyznać, że ten Raptor jest mega wygodny - szczególnie gryf.
Wagowo też wspaniała sprawa, bo lżejsza niż moja 7mka :P

Jakieś specki:
Body: Mahoń afrykański
Top: Orzech płomienisty
Gryf: Klon/wenge i klon na podstrunnicy 27"
Pickupy: SD Nazgul/Sentient

No to już bez zbędnych ceregieli, zdjęcia:

Spoiler
Spoiler
Spoiler


Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Dawno nie widziałem tak jasnego klonu
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Myślę, że kwestia korekcji zdjęcia, żeby rozjaśnić top. W realu nie są takie białe. Najlepiej zrobić foto obok białej kartki.
Paczki z głów!

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
@wuj Bat ma rację, trochę się tam bawiłem kolorami.

Tutaj zdjęcie na białej kartce u Skervesena.

Spoiler


Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
No, fajny mebel. Gratuluję i oby byl pan zadowolony. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Piękna, elegancka gitara.

Spoiler

Gratulacje! :)
power to a being never dies

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Ale harfa :o Top z orzecha mega ciekawy.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
@wuj Bat ma rację, trochę się tam bawiłem kolorami.

Fociałem je 7 lat, to coś tam kojarzę ;) ;)
Paczki z głów!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Co to jest mahoń afrykański? Sapeli?
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
I nie pokazałeś :)
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Aaa, proszę bardzo:

Spoiler

Spoiler

i reszta zdjęć z fabryki Skervesena:
https://www.facebook.com/skervesenguitars/posts/2952368708211740

 ;D

Offline Duży Czarny Kogut

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Super napis, gdzie gitara zrobiona. Za to ta zaślepka z tyłu tak niżej, to kuje w oczy. I że jest z innego drewna, już chyba jednolita, jakaś z tworzywa by była fajniejsza. Czarna? A może z przezroczystego pleksi? To by mogło być kozak.

Co do gitary, wybacz, się nie wypowiem, nie moja bajka.
Mam nadzieje, że rozume? Jak ne rozume to niech języków się uczy;)
« Ostatnia zmiana: 19 Cze, 2020, 00:11:39 wysłana przez Duży Czarny Kogut »

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Bardzo ładny w proporcjach ten badyl. Podoba mnie się. Ogólnie ładne te gity robi Skerve... Zaślepka w sumie mogłaby być z drewna korpusu - fakt, ale bardziej kłuje w oczy niekonsekwencja kolorystyczna hardware'u. Te śruby mocujące gryf, obiektywnie rzecz ujmując, kojarzą się, jakby zabrakło czegoś w warsztacie i poszło, co było dostępne pod ręką. Obstawiam, że nie mylę się na 99%  patrząc, jak klucze, mostek, tuleje do przewlekania strun - nawet najdrobniejsze śrubki mocujące zaślepkę komory elektroniki - wszystko jest konsekwentnie czarne  ;D No takie tematy, to już nie na tym levelu - halo!  ::)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
1. "zaślepka" musi być wykonana z takiego drewna, żeby po wycięciu miejscami bardzo drobnych liter i detali nie zostały same drzazgi.
No i można dostać klapkę z plastiku - w taniej wersji ;) Ogólne założenie odróżniające Skervesena od innych to "no plastik". Klapka od pręta jest wykonywana całkowicie ręcznie i indywidualnie dopasowywana do każdej gitary (rozmiar, drewno, kąty, grubość), klapka od cavity wstępnie zaznaczana przez CNC, ale dopasowywana też ręcznie.

2. Wkręty mocujące gryf - nie jest to kwestia przypadku, tylko konkretny wybór takich, które nie pękają i wytrzymują bardzo dużą siłę ścisku, której się używa w Skervesenie :) Też wpływa na brzmienie i stabilność kątów gryfu. Skoro poziomowanie progów jest do 0,04mm, to nie miało by to sensu gdyby gryf nie był mega stabilnie osadzony.

Mam nadzieje, że rozume? Jak ne rozume to niech języków się uczy;)
No właśnie, żebyś się nie zdziwił kolego ;)
Paczki z głów!

Offline Duży Czarny Kogut

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Tak, kolego.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Super napis, gdzie gitara zrobiona. Za to ta zaślepka z tyłu tak niżej, to kuje w oczy. I że jest z innego drewna, już chyba jednolita, jakaś z tworzywa by była fajniejsza. Czarna? A może z przezroczystego pleksi? To by mogło być kozak.

Co do gitary, wybacz, się nie wypowiem, nie moja bajka.
Mam nadzieje, że rozume? Jak ne rozume to niech języków się uczy;)
Aż żeś pan znowusz pierdolisz

Offline Duży Czarny Kogut

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Ssij, kolego :D

Posty połączone: 20 Cze, 2020, 11:40:55
« Ostatnia zmiana: 20 Cze, 2020, 11:40:55 wysłana przez Duży Czarny Kogut »

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero


2. Wkręty mocujące gryf - nie jest to kwestia przypadku, tylko konkretny wybór takich, które nie pękają i wytrzymują bardzo dużą siłę ścisku, której się używa w Skervesenie :) Też wpływa na brzmienie i stabilność kątów gryfu. Skoro poziomowanie progów jest do 0,04mm, to nie miało by to sensu gdyby gryf nie był mega stabilnie osadzony.



Rozumiem, nie o to chodziło, ale zaintrygowałeś mnie. Bardzo dużą, czyli w przybliżeniu, jaką krotność - biorąc za odniesienie klasykę na 4 śruby w rozwiązaniach typu fenderowskiego? No i jestem nadal ciekawy, co stanowi problem w konsekwentnym zastosowaniu śrub w kolorze czarnym, skoro robi się chyba w każdym możliwym? Na to konkretnie zwróciłem uwagę.

Offline Duży Czarny Kogut

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
To amelinium do mocowania podpór podtrzymujących promy kosmiczne w kosmodromie Bajkonur.
Nie pomalujesz tego. Z naciskiem na Bajko.

Zomballo

  • Gość
Wielu Bothan zginęło by zdobyć ten magiczny stop metali rud wydobytych w kopalniach Kessel. Sokół Millenium musiał dwa razy kursować bo pierwsza próbka nie przeszła testów materiałowych zaginaczem czasoprzestrzeni w Skervlab Fantasies. Okazało się, że była zanieczyszczona złymi intencjami Ormsby Suckwood i nieuczciwą konkurencją Kiesel Limpneck. Nie nadawała się nawet by ulepić z niej breloczek logo do kluczyków Gwiezdnego Niszczyciela czy profilowania postaci drugoplanowej w nowym sezonie Star Trek Giuitar In Space.

Offline Duży Czarny Kogut

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
I jeden Bohdan!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Czego by nie mówić o moim Raptorze 7, ale gryf siedział sztywno jak moja mama, gdy w rodzinie jest dyskusja polityczna i widzi, że mam zamiar się odezwać i do tego trzymał strój jak pojebany. Więc te śruby - z czegokolwiek by nie były - robią robotę. Wielu ludzi też zwraca uwagę na to, że we wiosłach Friedmana wzmocnienie osadzenia gryfu z korpusem dodatkowo się przekłada na brzmienie, więc w tym też coś może jest.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Popieram Bacia, wygląd to tam kij, ale jakie to jest kurwa stabilne to ja naprawdę nie mam pytań, obydwie gity raz na pół roku ustawić i zapomnieć, czasem rzadziej jak bez koncertów :D

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Jak kolor śrub wpływa na stabilność? Ktoś mi to wytłumaczy? Czy to są jakieś GEJMINGOWE śruby dla graczy?
Rozumiem, że na rynku nie ma śrub w czarnym kolorze, które miałyby podobne parametry?
« Ostatnia zmiana: 22 Cze, 2020, 16:21:06 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
4465 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2010, 08:11:10
wysłana przez Rachet
7 Odpowiedzi
2076 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2012, 17:06:18
wysłana przez deathtom
0 Odpowiedzi
1161 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 14:20:58
wysłana przez Guitar Spot
1 Odpowiedzi
3602 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2017, 13:21:51
wysłana przez Aga_Wl