Autor Wątek: Pęknięcie lakieru czy niestety już drewna ?  (Przeczytany 2733 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Pęknięcie lakieru czy niestety już drewna ?
« 10 Maj, 2020, 20:11:04 »
Jak w temacie, co myślicie ? Mam klejoną główkę w gibolu i przyznam, że tam to Pęknięcie inaczej idzie trochę.

https://photos.app.goo.gl/CiSM436e6Fr8rrK28

Jako wytłumaczenie dostałem taką odpowiedź.

"Rozstęp w lakierze powstał w wyniku naciągnięcia przy zmianie temperatur. Zwyczajnie wiosło stało kilka dni w samochodzie i było dość wychłodzone a potem zostało w ciepłym pomieszczeniu szybko wyjęte z futerału."

Niby lutnik to oglądał i stwierdził, że jest ok, ale czy to w ogóle jest możliwe żeby to sprawdzić bez skrobania farby ?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Wieszasz ją za łeb?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Jeśli wiosło nie było na mrozie, tylko temperaturze plusowej, to niech to wytłumaczenie w zadek se wsadzą. To by pękło jeszcze gdzieś. Rozumiem, że kombinujesz reklamację / zwrot?
Paczki z głów!

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Nie znam się, to się wypowiem - wygląda jak standardowe pękanie lakieru w gitarze z nitro przy drastycznej zmianie temperatury. Jak lutnik stwierdził, że jest ok, to już chyba podpada pod paranoję, nie?

U mnie w explorerze też pęka, tyle że z drugiej strony gryfu.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Zomballo

  • Gość
Lakier. Gdyby drewno trzasnęło na tej długości to już by wisiała główka na strunach. I nie pękło to od temperatury, ciśnienia czy koniunkcji Marsa i pani Zosi z mięsnego tylko po ludzku jebło wiosło na łeb.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Z Gibsonem nie ma co porównywać, bo ESP mają zupełnie inaczej łączoną główkę z gryfem.
To pęknięcie nijak nie pokrywa się z płaszczyzną klejenia.

No i jak wyżej - wygląda na typowe pęknięcie lakieru.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Jeśli wiosło nie było na mrozie, tylko temperaturze plusowej, to niech to wytłumaczenie w zadek se wsadzą. To by pękło jeszcze gdzieś. Rozumiem, że kombinujesz reklamację / zwrot?

planuje kupic :P

Posty połączone: 10 Maj, 2020, 22:36:28
Lakier. Gdyby drewno trzasnęło na tej długości to już by wisiała główka na strunach. I nie pękło to od temperatury, ciśnienia czy koniunkcji Marsa i pani Zosi z mięsnego tylko po ludzku jebło wiosło na łeb.

Skoro walnęło na łeb, to ciekawe czy nie doszło do innych uszkodzeń. Jak ją zobaczę na żywo to będę w stanie ocenić ?
« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2020, 22:36:28 wysłana przez Chomick »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
@Chomick olej ten temat. Zbyt to śmierdzi.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Cytuj
@Chomick olej ten temat. Zbyt to śmierdzi.
Paczki z głów!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
A nie idzie tego sprawdzić w żaden sposób ?

Zomballo

  • Gość
Idzie. Jak odchylisz główkę i się robi szpara to drewno. To dosyć ryzykowny sposób bo możesz urwać co nieco jak przegniesz.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Rentgenem? Są firmy z zakresu kontroli jakości, które posiadają takie urządzenia, za drobna opłata z pewnością Ci to sprawdza. Mój były pracodawca z Częstochowy na pewno miał, moge na priv wysłać nazwę firmy
B ( o ) ( o ) B S

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
asz tam pierdolicie z tym rentgenem, są łatwiejsze metody:

nagrzewasz suszarką z jednej strony i patrzysz, przez kamerę termowizyjną, czy się równomiernie nagrzewa po obu stronach pęknięcia

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
no tak, przecież każdy ma kamerę termowizyjną ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
A gdyby to tylko pęknięcie lakieru to jak to uratować żeby pod palcami podczas gry nie przeszkadzało?

Mój pomysl. Zeszlifować lakier, zaolejować i udawać, że że względów manualnych zostało zrobione Czarne gitary że zeszlifowanym gryfem fajnie wyglądają. A takie kremowe to nie wiem. Może te nieźle.

Ten Eclipse w tym kolorze jest mega ładny. No, ale sam bym też nie kupił. Za ciężkie pieniądze na takie coś.
007

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Nawet jeśli to tylko lakier, to jeśli jak wystawi na sprzedaż będzie się ktoś pytał na innym forum i ludzie będą mu odradzali ;)
Paczki z głów!

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
no tak, przecież każdy ma kamerę termowizyjną ;)
rentgena to już na pewno każdy ma, a kamera termowizyjna podłączana do telefonu osztuje mniej niż nowy srajfon

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
no tak, przecież każdy ma kamerę termowizyjną ;)
rentgena to już na pewno każdy ma, a kamera termowizyjna podłączana do telefonu osztuje mniej niż nowy srajfon

Ale napisałem, żeby kupować rentgen, czy żeby uderzyć do firmy, która takowy ma i za grosze rzuci okiem? To nie jest jakiś niepopularny sprzęt, a roboczogodzina może wynieść mniej niż stówkę.
B ( o ) ( o ) B S

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Ten model ze złota jest i one off że musisz akurat ten egzemplarz brać?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Dałem se już na odpust, więc możemy zamknąć temat  ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
9710 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2012, 12:58:26
wysłana przez Bloody As Hell
7 Odpowiedzi
3962 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Wrz, 2012, 21:08:59
wysłana przez BetoNova
15 Odpowiedzi
9975 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2012, 17:07:14
wysłana przez Orange
40 Odpowiedzi
12053 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2014, 23:57:49
wysłana przez ITHMW
12 Odpowiedzi
4528 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lis, 2022, 13:08:04
wysłana przez xxrudolfxx