Autor Wątek: IR klubowego nagłośnienia jako odniesienie do kręcenia live-soundu  (Przeczytany 4555 razy)

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Cześć! Jako że kwarantanna wchodzi 'motzno', ostatnio wpadłem na pomysł kręcenia brzmienia w zaciszu domowym. Samo ukręcenie fajnego soundu do nagrywek na stanowi problemu - metodą prób i błędów: kilka kursów w tę i z powrotem, z kanapy do pieca, kręcenie gałami... - tak inną opcją jest ukręcenie czegoś co będzie fajnie brzmiało live.

Wpadłem na pomysł, by zapiąć na sumę w DAWie odpowiedź impulsową klubowego nagłośnienia, by w ten sposób ukręcić coś co zda egzamin na koncercie. Co myślicie o takim rozwiązaniu - czy ma to rację bytu? Ktoś próbował w ten sposób podejść do tematu brzmienia live?

...Tak, wiem - klub klubowi nie równy, ale chodzi o punkt odniesienia.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ciekawy koncept! Jakby kto mial taka IR, to tez bym z checia przetestowal, tym bardziej ze slinie sie na Strymon Iridium i mysle o rezygnacji z grania live na wzmakach.


Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
I probowales cos juz z tym robic?

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
I probowales cos juz z tym robic?
Tak  ;)

Rozwiązanie to wymaga jednak pewnej "wyobraźni dźwiękowej" - za referencję posłużył mi kawałek APC - The Noose. Na szynę główną zapiąłem ww. impulsy (FlipSide). Przed IR wrzuciłem jeszcze EQ, którym próbowałem skorygować brzmienie w taki sposób, by było ono jak najbardziej zbliżone to oryginalnej ścieżki, żeby mieć mniej więcej obraz tego jak IR wpływa na konkretne zakresy częstotliwości. Na podstawie tego ukręciłem sound, który w znacznym stopniu pokrywa się z moim wcześniejszym "live-ustawieniem" - na 5150II wyszło mniej więcej:
LOW 4.5
MID 6.5
HIGH 6
RES 6
PRES 6.5
+ dopałka Maxonem 808 drive: 0, balance: 3 oclock, tone: 12 o'clock

Co potwierdza tezę, że żeby zabrzmieć fajnie na żywo, trzeba odkręcić środek.  8)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
3309 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2008, 00:04:11
wysłana przez lokibalboa
3 Odpowiedzi
1760 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2008, 20:34:16
wysłana przez lord_awesomeguy
6 Odpowiedzi
2149 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2009, 22:21:02
wysłana przez Radek M
9 Odpowiedzi
2535 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2010, 11:43:44
wysłana przez maarioo
19 Odpowiedzi
4135 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sty, 2014, 20:09:53
wysłana przez y