Autor Wątek: [NGD] Kiesel Zeus  (Przeczytany 2939 razy)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
[NGD] Kiesel Zeus
« 12 Lip, 2019, 14:06:51 »
„By popular demand” (tzn jedna osoba zapytała), wrzucam NGD.





Haha, wrzuciłem zdjęcia samej podłogi, gitara będzie później.

Back-story – zaczęło się od tego, że miałem jechać na kilka dni na delegację, z wolnymi wieczorami w hotelu. W aucie 4 osoby, więc normalnej gitary nie wcisnę, ale headless to by się zmieścił, sobie pomyślałem. Kilka skomplikowanych kalkulacji i wyszło, że mogę sobie pozwolić (bo i PRSa zdecydowałem się sprzedać na rzecz taniego Carvina CT6 do refinsihu, ale to inna historia). :D Jeśli chodzi o speckę, to miało być możliwie tanio i z naturalnym drewnem. :) Zatem:
Body: black limba
Gryf: klon
Podstrunnica: klon, radius 20, stalowe progi jumbo
Skala: 25,5
Pickupy: Kiesel Lithium
Waga: 3kg

Kiesel wspomina na stronie o około 12 tygodniach oczekiwania na gitarę. Do mnie dotarła, licząc od wpłacenia zaliczli po… prawie 8 tygodniach. Nieźle! Zgaduję, że to przez to, że ominęła lakiernię. :) Widzicie, olejowane gitary mają same plusy. :D

Ludzie czasem dzielą się, szczególnie na sevenie, różnymi przejściami z Kieselem i przyznam, że minimalne obawy miałem. BARDZO minimalne, ale wszystko się może zdarzyć. ;)
Okazało się, że gitara jest absolutnie przezajebista. Wykonanie jest perfekcyjne i dla mnie Zeus jest lepszy pod każdym względem od Vadera, jeśli o headlessach mowa. Względy te to:
-brzmienie – pomimo tych samych pickupów, Zeus ma więcej charakteru i nie jest tak bezkompromisowo „modern”. O wiele łatwiej wykręcić tłuściutki lead, czy ciepły clean, a ciągle ani trochę nie brakuje ataku, czy klarowności.

-komfort/feeling – cóż, dla mnie olej is the only way, więc od razu czuję się bardziej związany z gitarą. :) Do tego jest znacznie więcej drewna w tej gitarze i po prostu lepiej ją czuć. Vader był trochę „zabawkowy” w rękach, pomimo bycia pełnoprawnym instrumentem. Tutaj jest większy konkret. Ciekawy jest gryf, bo pomimo radiusa 20 absolutnie nie ma się wrażenia grania na desce, jak w przypadku Ibaneza. To przez to, że gryf jest dość wąski, a profil zaokrąglony.

-wygląd – wiadomo, jak się jest kanapowcem, to gitara na stojaku w pokoju też musi wyglądać. Ja tam jestem zachwycony. :D Black limba wykończona olejem to bajka. :) Najlepsza deska do krojenia, jaką miałem!
Zaraz ileś osób napisze, że wodogłowie, itd. Cóż, każdy ma prawo do własnej opinii, tak jak ja odpowiedzieć takim krytykom, że mogą pospierdalać. :D ;)
Moim zdaniem w tej nowoczesnej headlessowości Zeus prezentuje się fajnie i, co bardzo lubię "simple and classic". Nie ma żadnych kosmicznych kształtów, zagięć, wygięć, kolorów... Mam wrażenie, że to się szybko nudzi. Prostota wygrywa. :)

Coż, jestem pod dużym wrażeniem. Naprawdę nie mam się do czego doczepić, a wręcz moje oczekiwania zostały znacznie przekroczone. Jeszcze kiedyś spróbuję tam a testy wlutować Hathory. O ile generalnie Lithiumy mi się podobają, to są jednak ostrzejsze i nieco skompresowane więc można jeszcze więcej z tej deski wyciągnąć. Cóż, pozostaję fanem Kiesela. Na tyle, że nawet zastanawiam się czy nie „ukompaktowić’ kolekcji i sprzedać Ibaneza i Warwicka na rzecz basowego Zeusa… :)





















Zomballo

  • Gość
Odp: [NGD] Kiesel Zeus
« Odpowiedź #1 12 Lip, 2019, 14:42:02 »
Piękne wiosełko! Ślicznie się komponuje z drewnem w tle. :D Jako singlecut bliżej mu do LP czy Tele? HNGD!

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: [NGD] Kiesel Zeus
« Odpowiedź #2 12 Lip, 2019, 14:49:38 »
Teoretycznie bliżej do tele, bo 25,5 i wkręcany gryf, ale z drugiej strony black limba i humbuckery.

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Odp: [NGD] Kiesel Zeus
« Odpowiedź #3 12 Lip, 2019, 14:56:18 »
Yyyyyyyyy ... nie!  :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] Kiesel Zeus
« Odpowiedź #4 12 Lip, 2019, 22:39:56 »
Stały most to strefa no-go dla mnie :D

Ale drewienko fajne i tak.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline delaa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 129
    • Youtube
Odp: [NGD] Kiesel Zeus
« Odpowiedź #5 12 Lip, 2019, 23:09:54 »
Jak żeś zrobił normalne zdjęcia  - to nabrała rasy ;-)

Offline vlamnick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 126
  • i am unable to can
Odp: [NGD] Kiesel Zeus
« Odpowiedź #6 13 Lip, 2019, 14:15:43 »
Masz tak dobre naturalne światło w mieszkaniu, że aż zazdroszczę przy tych zdjęciach

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: [NGD] Kiesel Zeus
« Odpowiedź #7 13 Lip, 2019, 15:30:04 »
Stały most to strefa no-go dla mnie :D
To jak dla mnie ruchome mosty. Jest równowaga. ;)

Masz tak dobre naturalne światło w mieszkaniu, że aż zazdroszczę przy tych zdjęciach
Nie mam wyjątkowego światła w mieszkaniu. Normalne okna, stare budownictwo... Kwestia umiejętności wykorzystania tego światła, które jest. ;) Ważne też jest znalezienie "czystego" miejsca na zdjęcia - bez skarpetek na podłodze i starych kubków po herbacie w tle, żeby to wyglądało estetycnie. I neutralne ściany, żeby nie barwiły światła w jakieś dziwne odcienie.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: [NGD] Kiesel Zeus
« Odpowiedź #8 14 Lip, 2019, 12:03:09 »
Powinieneś dostać tę gitarę w dilu za te fotki. Dzięki Adasiek za nowe tapety, HNGD :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: [NGD] Kiesel Zeus
« Odpowiedź #9 10 Sie, 2019, 15:16:13 »
Kurwa no... Wpadam we wrześniu albo co bo to nie można tak :D Gdyby nie to że byłem już wyjebany to bym został w piździec w tym Poznaniu w czwartek ale cóż, odbijemy sobie :D

Offline JanuszuNieKrzywdz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Odp: [NGD] Kiesel Zeus
« Odpowiedź #10 10 Sie, 2019, 16:24:13 »
Ubrudziłem się nasieniem.  :headbang: :headbang:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
7402 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2015, 17:53:29
wysłana przez Mother Puncher
6 Odpowiedzi
4361 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2016, 22:09:50
wysłana przez october
4 Odpowiedzi
2406 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2016, 10:45:58
wysłana przez indabrain
25 Odpowiedzi
19618 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2016, 18:30:30
wysłana przez Matt-Carnage
3 Odpowiedzi
1233 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2021, 13:45:13
wysłana przez dari555