Autor Wątek: Lutniczy gryf 30' do telecastera?  (Przeczytany 3020 razy)

Offline Mvrtwy

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Lutniczy gryf 30' do telecastera?
« 04 Cze, 2019, 08:10:04 »
Siema,

Naszła mnie wczoraj taka myśl żeby przerobić sobie telecastera na barytona wymieniając gryf.

Czy ktoś z Was orientuje się czy któryś z lutników podejmuje się takiego tematu i jakie to są mniej więcej koszta?

Ta firma robi coś takiego, ale wiadomo USA: https://www.warmoth.com/Guitar/Necks/Warmoth_BaritoneNeck.aspx


Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Zrobi Ci to praktycznie każdy lutnik, który zajmuje się robieniem gitar, ale IMO - ze względu na ergonomię - więcej sensu ma wydłużony gryf i cofnięty mostek (a więc dochodzi też drążenie nowych otworów pod pickupy, zmiana pickguardu, etc) niż sam swap gryfu. Co do kasy to pytaj juz samego lutnika. Myślę, że taki Lootnick czy Majesty ogarnie Ci to bez problemu. Ale tanio raczej nie będzie, bo samo wykonanie gryfu jest dosyć kosztowne. Jesli masz jakieś dobre wiosło, które chcesz poddać modyfikacji, to uwalisz jego wartość na rynku wtórnym. Jeśli to nie jest jakieś dobre wiosło, to przeróbka może wynieść więcej niż wartość gitary. Tak czy inaczej zastanów się, czy to nie jest chwilowa fanaberia i czy coś innego, co, już istnieje, nie spełni Twoich wymagań, bo w każdym wypadku kasa, którą w to władujesz, bedzie kasą, której juz nie odzyskasz, a dodatkowo utrudnisz sobie ewentualną odsprzedaż wiosła.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mvrtwy

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Racja. Powrócił temat strugania 30 calowej 8mki u Majesty. Jakbym się nie wyginał to tylko custom mnie zaspokoi.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Poszukaj sobie używki Rumlay guitars na jakimś reverbie. Chodzą w okolicach 500-600$.

https://www.ebay.com/itm/Lefty-Rumley-Western-baritone-guitar-sunburst-Telecaster-style-body-/172100677538
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Mvrtwy

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
A są left handy?

EDIT: Wysłałeś lewusa sorka  :facepalm:

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Tu jest barytonowy gryf do tele, co prawda tylko 28 cali, ale nie musiałbyś nic przerabiać bo ma 24 progi.
https://guitarproject.pl/p/155/22308/gryf-do-gitary-goeldo-baritone-r--gryfy-gryfy-i-korpusy-czesci.html

Offline Mvrtwy

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Tyle że to praworęczny. Dopytam czy robią lewe.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Tele z gryfem w rewersie wygląda nawet lepiej  :headbang:

« Ostatnia zmiana: 04 Cze, 2019, 13:06:24 wysłana przez Algiz »

Offline Mvrtwy

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Sorka nie dla mnie :C

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline Mvrtwy

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Oj tam czepiacie się :D 30'' :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Żeby nie było, grałem na lewej lutniczej trzydziestce, kompletnie nie dla mnie. Pomijając nawet skalę tłumienie strun to nie jest jak przesiadka z 6 na 7. Poza tym bardzo mało ludzi faktycznie wykorzystuje potencjał 8 strun.
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
3236 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2007, 10:18:18
wysłana przez Harvest
43 Odpowiedzi
22256 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2008, 15:19:31
wysłana przez Pan Sinner
1 Odpowiedzi
3646 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2010, 14:19:57
wysłana przez freakguitar
109 Odpowiedzi
38542 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2013, 09:27:17
wysłana przez xaperfly
45 Odpowiedzi
23325 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2012, 01:38:42
wysłana przez OMSON