Autor Wątek: Full live setup rack. | Jak to zrobić dobrze?  (Przeczytany 7119 razy)

Offline laoddesign

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Cześć,

Od kiedy przeszedłem na cyfrę zacząłem rozglądać się za różnymi konfiguracjami sprzętowymi dla całej kapeli.
Coraz więcej zespołów swój beklajn robi w taki sposób:



Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
Czy ktoś już tak gra?
Wszystko steruje komputer i cały sprzęt zamykany jest do jednego racka.

Chętnie usłyszę Wasze opinie.
Może ktoś już tak gra i sprzeda mi pare tipów, jak dobrze zrobić taki zestaw.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Najcięższa rzecz to w tym wypadku ogarnięcie okablowania, wszystko co można chcieć się o tych systemach dowiedzieć jest opisane dość obszernie :) Jedyne co to zastanawiam się nad najlepszym rozwiązaniem na dwie gity + bas, wiem że na potrzeby mojego bandu zwykłe Stompy nie starczą na gity a kupować Axe FX-III żeby dał radę uciągnąć te nasze popierdoleńce jest na chwilę obecną lekkim overkill...

Jeśli dużo jeździcie i gracie to lećcie w to, osobiście na razie zostanę na etapie tetrisa w busie :D

Offline laoddesign

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28

Już nawet nie chodzi o tetris, a bardziej o to, żeby sobie wszystko na maxa ułatwić.

Ogólnie myślałem, żeby na ten moment:
-behringer xr18(jeszcze nie kupiony, więc może jakieś inne propozycje?)
-helixy
-alpha omega
-boss ve20
-alesis dm5 do triggerów
-spliter
-bezprzewodówki
-odsłuchy
-sampler

Wszystko do spliterów
ze splitera do behringera i tam ustawić ucho + ewentualnie będzie też main out LP.
a realizator będzie mógł zabrać czyste sygnały do wszystkich instrumentów z jednego miejscu.

Wtedy na gigi zabierać ze sobą tylko racka + ewentualnie stagepassy.

A później to rozwinąć właśnie o maca i interface, wtedy można zrezygnować z samplera i zmienić helixy na wersje rackowe ( axe fx za drogi :( )





Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
My obecnie jeździmy trochę podobnie,
Wcześniej mieliśmy xr18, teraz x32 rack,
W racku z mikserem są nadajniki radiowe + mikserki behrego do ustawiania odsłuchu (p16m).
Mikser też robi za główny mikser - do niego podpięte fronty.
Oprócz tego w racku jest interfejs dmx i splitter dmx, podpięty komp do racka steruje światłami i odpala sample (oprócz tego mamy spdsx, na którym gra bębniarz, żeby zminimalizować ilość sampli jakie lecą "z laptopa") w trakcie koncertu.
Helixy mamy w podłogach, przez chwilę myśleliśmy czy nie podpiąć jeszcze po midi ich wszystkich i ustawić w kompie zmiany presetów, ale lubimy deptać po podłogach, więc zostały jak zostały :)
www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
No spoko, ale Helixy kontrola podłogowa i w rack wrzucić czy sterowanie MIDI z samplera? Do basu Alpha/Omega sztos, w sumie więcej tam za bardzo nie trzeba :D

Behringer jest o dziwo aktualnie standardem w takich rozwiązaniach - MDB, Monuments, Periphery (jeśl się nie mylę), TesseracT i dużo innych :D

Offline laoddesign

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Na początek noga, a jak ta pierwsza wersja racka da radę, to będziemy myśleć o sterowaniu przez midi z kompa.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
O Pany, świetny temat. Uwielbiam - jako realizator - cyfrowe kapele. Minimalizm kabelków. Najlepiej to L i P. :D

Jako gitarzysta - kocham lampy. I uprzykrzam życie realizatorom, bo muszą moje graty omikrofonowywać (chociaż jakbym nakurwiał metal tylko i wyłącznie to tej lampy AŻ TAK bym nie potrzebował).
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline laoddesign

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Właśnie, jako realizator serio wolisz dostać LP kanał i już ?
Z różnymi opiniami się spotykałem, ale zazwyczaj każdy woli sam sobie sound zrobić.

Offline fk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
    • NailbombAudio
Wszystko sie troche rozbija o te splittery, jak gra kilka kapel to sie konkretny burdel zacznie robic.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Właśnie, jako realizator serio wolisz dostać LP kanał i już ?
Z różnymi opiniami się spotykałem, ale zazwyczaj każdy woli sam sobie sound zrobić.

Jesli chcesz dobrze brzmiec to dajesz wszystkie instrumenty po kolei.
Jak grasz disko z podkladow to wystarczy LP i oddzielnie wokal.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Juz niedługo będę budował taki system na bazie XR16.  Mam pytanie do użytkowników XAira,  czy do wyjścia słuchawkowego moge przekierować mix z np Aux 3 i 4? Czy wyjście słuchawkowe jest ściśle przypisane do Main?

Offline fk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
    • NailbombAudio
Jesli chcesz dobrze brzmiec to dajesz wszystkie instrumenty po kolei.
Jak grasz disko z podkladow to wystarczy LP i oddzielnie wokal.

Jak grasz disko z podkladow to potrzebujesz x32, systemy bezprzowodowe i modellery w racku ?

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Jesli chcesz dobrze brzmiec to dajesz wszystkie instrumenty po kolei.
Jak grasz disko z podkladow to wystarczy LP i oddzielnie wokal.

Jak grasz disko z podkladow to potrzebujesz x32, systemy bezprzowodowe i modellery w racku ?

Idealnym przykładem jest irlandzki zespół U2.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Juz niedługo będę budował taki system na bazie XR16.  Mam pytanie do użytkowników XAira,  czy do wyjścia słuchawkowego moge przekierować mix z np Aux 3 i 4? Czy wyjście słuchawkowe jest ściśle przypisane do Main?
Mialem XR18, wyjscie sluchawkowe to jedno (nie pamietam, czy konfigurowalne). Jezeli chcesz miec oddzielne miksy musisz je kierowac do AUX, z tychze do sluchawek. Tyle, ze nie podlaczysz sluchawek do XLR o ile to nie jakis system bezprzewodowy. Jak chcesz po kablach, to potrzebujesz wzmacniacz sluchawkowy. Ja uzywalem taki prosty rackowy wzmak behringera (8 kanalow).

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Jasne Mat, wiem o tym wszystkim. W sumie może źle sformułowałem pytanie.

Chciałbym wiedzieć czy do phones mogę przekierować dane auxy tak żebym kręcił mix dla perkusisty na Aux 1 i 2, i automatycznie samemu mógł go odsłuchać przez phones, po czym na phones wysłać auxy 3 i 4 i kręcić inny mix sprawdzając go na wyjściu słuchawkowym.


Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Tego nie wiem ale cos mi sie przypomina, ze phones to jest to samo, co glowne wyjscie stereo. A czy to mozna zmieniac, czy nie, tego nie wiem. Moze sciagnij sobie instrukcje obslugi, apke na laptopa/tel i pogrzeb? Nie potrzebujesz miksera, zeby pobawic sie oprogramowaniem.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
No fakt, w sumie o tym nie pomyślałem...  :facepalm:

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Tu fajnie opowiedziane też:

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Tu fajnie opowiedziane też:

Tu jest zajebiscie, bo gosciu wsadzil 3 HX STOMP do tego.

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 316
Jestem ciekaw czy ten seymour duncan powerstage 700 da radę również do bassu. Zbudowałbym sobie system oparty na tym i HX Stomp, który ogarniałby zarówno wiosło jak i bas - tylko paczkę bym inną zabierał na koncerty.

Offline laoddesign

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
właściwie idąc o krok dalej można kupić jednego rakowego helixa
zrobić 3 osobne linie z innymi wejściami i wyjściami.
podzielić na stronę w wyjściach xlr, a bass przez zwykłego jacka, wtedy zyskujemy większe łańcuchy.


Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Dopóki nie ograniczy cie DSP.  Ja grając na dwa wzmacniacze w L i R, po wsadzeniu w łańcuch 1 overdrive, 2 amp i 2 IR, nie jestem już w stanie użyć np.  Whammy. 

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
właściwie idąc o krok dalej można kupić jednego rakowego helixa
zrobić 3 osobne linie z innymi wejściami i wyjściami.
podzielić na stronę w wyjściach xlr, a bass przez zwykłego jacka, wtedy zyskujemy większe łańcuchy.

Impedancja wejścia zią. Zaraz by ludzie zaczęli pierdolić że im cyfra te pół brzmienia lampy zjada. I tak pierdolą.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 316
Chłopaki z Archspire wstawili fotę ich koncertowego zestawu - fajowy i byłem ich na żywo oglądać - naprawdę brzmi to zawodowo

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
@Amal_68
Plini ogarnia z jednego Axe FXIII dwie gity - swoją i swojego gitarowego, basista ciśnie na Helce ale chyba jest poza rackiem, z racka na pewno ma odsłuch ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
59 Odpowiedzi
20725 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Wrz, 2010, 20:56:14
wysłana przez leszekblues
30 Odpowiedzi
37044 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2012, 10:56:11
wysłana przez Dun
[NGD] My setup

Zaczęty przez Marency Efekty

15 Odpowiedzi
10939 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2011, 14:11:42
wysłana przez Marency
7 Odpowiedzi
2975 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2012, 16:21:26
wysłana przez ChopZeWsi
27 Odpowiedzi
3254 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2014, 22:33:41
wysłana przez wuj Bat