Autor Wątek: Hohner Professional The Jack W Chooy Custome Made :D  (Przeczytany 7143 razy)

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Mam nadzieję że wrzucam w odpowiednim temacie.

Bardzo dawno temu patrząc na swojego już i tak przerobionego Hohnera zapragnąłem coś w nim zmienić. I tak sukcesywnie rozpoczął się proces zmiany kształtu, topu, koloru i cholera wie czego jeszcze....

Tak to wyglądało przed rozpoczęciem zamierzanego efektu:


Stary lakier został usunięty rogi podostrzone , a sam korpus znacznie odchudzony, no i zabrałem się za tył - po usunięciu lakieru okazało się że to NTB z 3 częściowym gryfem więc fajnie było by to pokazać.




No i teraz zaczęła się najlepsza zabawa- zawsze podobały mi się wiosła z widoczną fakturą drewna, zapadła decyzja o przyklejeniu forniru z topoli czeczotu, wcześniej tez zalałem i wyrównałem dziurę po singlu żywicą.



Już po profilowaniu, szpachlowaniu porów, nałożeniu bejcy i pierwszej warstwy lakieru bezbarwnego wyglądało to tak :



Aby nie zanudzać wkońcu przyszedł czas na czarną perłę, słabo widać na fotach :/ następnie klar i efekt końcowy. Niestety blokada strun została jaka była blokada na pojedyncze struny nie do zdobycia od kiedy strandberg tym nie handluje :( no i ostatecznie pickupy chcę zamontować tam aktywne .








Dzięki za uwagę ;]


"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Szanuję w chuuuuj <3 Szkoda z tym mostkiem, ale jeśli wygodny i daje radę ze stabilnością to tylko się cieszyć :D

Jedyne co to mi wizualnie kłujom te ramki wokół pikcupów :D

<Ale nadrabia gryfem :D>

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Szanuję w chuuuuj <3 Szkoda z tym mostkiem, ale jeśli wygodny i daje radę ze stabilnością to tylko się cieszyć :D

Jedyne co to mi wizualnie kłujom te ramki wokół pikcupów :D

<Ale nadrabia gryfem :D>

Dzieki bardzo!! Jak pisałem pickupy sa do wymiany chcę wrzucić jakieś grafitowe ramki i emg w takich samych puszkach. Ale to moze chwile potrwać zanim je kupię :D generalnie szukam rozwalonych wiosel które mógłbym doprowadzic do takiego stanu :) fajna zabawa
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Czekaj. Czyli to był normalny wiesław, a ty żeś mu łeb ujebawszy i ten dziwny mostek założywszy? Czy to od poczatku był headless? Bom w lekkim szoku lekko
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Nie no nie przesadzajmy :D W oryginale jest to gitara Hohner Professional The Jack 1980 taka jak tu:



Ja ją kupiłem już w następującym stanie:



Poprzedni właściciel wymienił jej już blokadę strun na zwykłą blokadę z floyda ( oryginalna wymusza montowanie strun z kulkami z obu stron) oraz z jakiegoś powodu uciął jej dolny róg :D

Postanowiłem zmienić jej kolor na mat i zrekonstruować usunięty róg i wyszło tak:

A że po paru latach stwierdziłem że sam jestem w stanie lepiej ją odpicować to efekt końcowy mogliście zobaczyć powyżej.
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Bardzo ładnie.

Jakim lakierem nadałeś połysk?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Bardzo ładnie.

Jakim lakierem nadałeś połysk?
Hej, dawno Cię nie widziałem :P
Jako że sporo czasu minęło od moich pierwszych zabaw z gitarami :D  Więc wyglądało u mnie to tak- szpachlowanie porów, bejca , szlif i na to pierwsza warstwa bezbarwnego, szlif, na to przyszła baza czarna perła ( w świetle słonecznym dopiero fajnie widać, postaram się zrobić jutro foty) i na koniec kilka warstw klaru . Jak znajdę puchę to ci powiem jak się nazywa , normalnie maluję tym baki motocykli- twarda i zajebiście wygląda.
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Będę wdzięczny za nazwę no i powiedz mi, czym był szlif przed perłą?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
O MAMO!!! KCEM!!! :D

Szukam takiej gitary do kupienia jakby co :D
Tylko tanio kurka...
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
O MAMO!!! KCEM!!! :D

Szukam takiej gitary do kupienia jakby co :D
Tylko tanio kurka...

Parę razy ha tu wystawiałem :p chętnych nie było :) teraz już raczej się jej nie pozbędę chyba że dostanę propozycje nie do odrzucenia
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
10515 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2009, 20:16:39
wysłana przez mondomg
17 Odpowiedzi
6506 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2013, 20:43:31
wysłana przez Mordimer
10 Odpowiedzi
4202 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2012, 14:29:40
wysłana przez Dexterek
2 Odpowiedzi
2698 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2012, 17:47:44
wysłana przez Aston
6 Odpowiedzi
2188 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2016, 11:32:57
wysłana przez wrobelsparrow