Autor Wątek: Randall Rh50t lampy do wymiany  (Przeczytany 2223 razy)

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Randall Rh50t lampy do wymiany
« 21 Lip, 2018, 11:14:33 »
Witam. Mam randalla rh50t i 2 problemy. 1 ktoś wymienił lampy na 5881wxt a w oryginale tam miały być el34,  czy to mogło cos zrobić złego ze wzmacniaczem?  Na co to teraz wymienić? Wpakowac el34 czy 6l6?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Rozumiem, że pierwszy problem to to, że ktoś wymienił lampy, a drugi taki, że masz Randalla? :D

Najbezpieczniej będzie wymienić lampy na zgodne z zaleceniami producenta, ale ja się na lampach nie znam (i to jest główny powód, dla którego się w ogóle udzielam)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
To mam 1 problem xD no właśnie Cholera wie czy cos nie było gmerane przy wymianie lamp, podobno robi sie jakieś zworki czy cos.  Gorzej jak typ wsadził 5881wxt tak o.  Muszę je chyba wyciągnąć i zobaczyć.  A ktoś mi powie co te lampy maja charakterystycznego?  Czy clean który właściwie non stop lamie sie w crunch niezależnie od volumow czy ustawień, oraz gruzowaty przester, może świadczyć o zużytych lampach?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Bardziej spadek mocy albo jakieś dziwne zachowanie pod łapą jak grasz przynajmniej w moim doświadczeniu

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
To mam 1 problem xD no właśnie Cholera wie czy cos nie było gmerane przy wymianie lamp, podobno robi sie jakieś zworki czy cos.  Gorzej jak typ wsadził 5881wxt tak o.  Muszę je chyba wyciągnąć i zobaczyć.  A ktoś mi powie co te lampy maja charakterystycznego?  Czy clean który właściwie non stop lamie sie w crunch niezależnie od volumow czy ustawień, oraz gruzowaty przester, może świadczyć o zużytych lampach?

Może.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
To na co to kuwa tera wymienić?

Offline Rectifier

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
Bez mozliwosci poprawnego sprawdzenia/ustawienia biasu lepiej nic nie zmieniaj a raczej poradz sie kogos kto
wie jak obchodzic sie z lampiakami.
Wstawienie (bez odpowiednich pomiarow i korekcji) 5881 w miejsce EL34 moze uszkodzic wzmacniacz.
5881 to bliski odpowiednik 6L6 (przetwarza troche mniejsza moc, powininna miec podwyzszona wytrzymalosc i stabilniejsza charakterystyke pracy - podobno byla przeznaczona do zastosowan w urzadzeniach militarnych).

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
3033 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2009, 16:48:10
wysłana przez Br-Owca
4 Odpowiedzi
5191 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2012, 23:58:15
wysłana przez freakguitar
2 Odpowiedzi
8489 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2010, 21:23:06
wysłana przez wysek
5 Odpowiedzi
2572 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2012, 13:16:29
wysłana przez atlantis
3 Odpowiedzi
1577 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2016, 20:09:15
wysłana przez Zenon