Autor Wątek: Planet Waves - Circuit Breaker  (Przeczytany 10011 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Planet Waves - Circuit Breaker
« 07 Lip, 2007, 20:29:37 »
Wstęp Przedmiotem tortur jest tym razem kabel gitarowy firmy Planet Waves z przełącznikiem Circuit Breaker, wyciszającym sygnał z gitary, co ułatwia wymianę instrumentu bez nieprzyjemnych i niebezpiecznych dla wzmacniacza trzasków i zakłóceń.



Opis
-   Wtyki są złocone, typ prosty z jednej strony, a łamany (kątowy) z drugiej. Posiadają sprężynki zwiększają kontakt gniazda z wtyczką.
-   Obudowy wtyczek są odlewane (chyba aluminium), solidne, trochę ważą, srebrne z czarnymi elementami i logiem firmy w centralnej części. W łamanym Jacku znajduje się przełącznik dzięki któremu wyciszamy sygnał.
-   Kabel nie jest oznaczony jako kierunkowy, ale dzięki zastosowaniu przełącznika Circuit Breaker, kierunkowośc jest w pewien sposób wymuszona.
-   Długośc kabla pomiędzy wtyczkami wynosi 10 stóp, czyli jakieś 305cm (zmierzone)



Idea tego typu konstrukcji jest piękna i zasługuje na pochwałę. Przełącznik uchyla się pod naciskiem bardzo łatwo, chodzi miękko i cicho, wyjątek może stanowic moment, gdy mi odbija i traktuje go szybkimi przycisnięciami na progu załączenia (substytut killswitcha), da się wtedy słyszec drobne zakłócenia, ale podkreślam, drobne, niemal niezauważalne, a już kompletnie nie słyszalne w trakcie użytkowania zgodnego z przeznaczeniem.

Opinie końcowe Nie pokuszę się opis interakcji przedstawionego kabla, w kształtowaniu charakterystyki brzmieniowej. Ktoś kiedyś powiedział, że „gitara zabrzmi tak, jak najgorszy element Twojego zestawu, nigdy lepiej”. Jest to złota prawda. Kabel nic nie ucina, górka jest zachowana, nie występują żadne brumy, czy trzaski, oprócz opisywanych wyżej, co jest pozytywnym zjawiskiem, biorąc pod uwagę sposób, w jaki traktuję swoje kable (ugniatanie i naprężanie buciorami, przykliszczanie pedałem wahwah...). Wtyki, dzięki dodatkowym patentom poprawiającym kontakt siedzą w gnieździe wzorowo, nie ma żadnych luzów, co także ma pozytywny wpływ na tłumienie zakłóceń, choc doszly do mnie głosy, że zdarzają się przypadki pękania tych dodatkowych patentów... Być może, że przyczyna tego tkwi w tandetnych gniazdach gitarowych, a nie po stronie PW. Mam cały komplet kabli tej firmy, łacznie z patchami od ponad roku i takich problemow jednak nie zakodowalem. Plusik na do widzenia należy się firmie PW za bonus w postaci elastycznego spinacza do kabli. Bardzo ułatwia i jednocześnie zabezpiecza przed nadmiernym zginaniem zwijanie obozowiska ;)

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Planet Waves - Circuit Breaker
« Odpowiedź #1 07 Lip, 2007, 22:45:50 »
Dla mnie jest to zajebisty kabel, kupilem go ponad rok temu i do dzis chodzi bez zarzutu :) , uzywam Planet Waves do polaczenia miedzy TC-Hush C-Korg DTR2000- kaczka, rowniez Amp-paczka, i dla mnie sa to najlepsze kable na swiecie :D

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Planet Waves - Circuit Breaker
« Odpowiedź #2 07 Lip, 2007, 22:48:54 »
A nie zdziera Ci sie złocenie moze?

Ja sie kopnalem na george L + neutriki, bardziej z musu ;)

Pozdro

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Planet Waves - Circuit Breaker
« Odpowiedź #3 07 Lip, 2007, 23:03:55 »
Efekty mam zainstalowane w flight-case, wiec nie wyciagam kabli, a kabel gitarowy na razie sie nie zdziera-jak cos bedzie nie tak to pojde wymienic-daja przeciez gwarancje na cale zycie :D .Pozdr.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Planet Waves - Circuit Breaker
« Odpowiedź #4 08 Lip, 2007, 13:16:21 »
mi sie złocenie zdziera, od kiedy mam jacka stereo od emg. jak grałem na starej gitarze to było ok.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Planet Waves - Circuit Breaker
« Odpowiedź #5 17 Paź, 2007, 19:45:21 »
Zaladowalem gniazdo Neutrik Silent do moich nowych kabli, zatem niebawem nowy test...

...duzo testow, bo przywiozlem duuuuzo gratow

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Planet Waves - Circuit Breaker
« Odpowiedź #6 17 Paź, 2007, 20:26:16 »
BS.... duzo gratow to tu zostalo :P
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Planet Waves - Circuit Breaker
« Odpowiedź #7 17 Paź, 2007, 20:27:56 »
Cytat: "nikt"
BS.... duzo gratow to tu zostalo :P


Dobrze, ze wiecej od Ciebie nie bralem, bo niemieccy celnicy by mnie nie puscili...

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Planet Waves - Circuit Breaker
« Odpowiedź #8 17 Paź, 2007, 21:39:07 »
mogli by Ci laske zrobic. jedziesz z PLu do UK. wszystko w EU jest wiec nie ma cla
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Planet Waves - Circuit Breaker
« Odpowiedź #9 17 Paź, 2007, 21:42:12 »
Cytat: "nikt"
mogli by Ci laske zrobic. jedziesz z PLu do UK. wszystko w EU jest wiec nie ma cla


A chetnie... zapytam nastepnym razem jak wpadne po kokosowego kapitanka  :twisted:

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Planet Waves - Circuit Breaker
« Odpowiedź #10 18 Paź, 2007, 07:40:19 »
Testy... Jaka jest pointa? Opłaca się chlać z Niktem :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Planet Waves - Circuit Breaker
« Odpowiedź #11 18 Paź, 2007, 14:13:30 »
Plecaczek mialem pelny jeszcze przed pierwszym piwkiem...  :twisted:

edit: Potem wrocilem po reszte

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
a ja mam mały problem z tym kablem bo mi sie przetarł w miejscu w którym styka sie ze straplockiem (konkretnie  pierwsza warstwa czyli guma ) ,kabelek kupiłem pare miesiecy temu, wczesniej uzywałem proela za 20zł nic takiego sie nie stało (rok prawie mam strapy w gicie) a tutaj buba po krotkim czasie . czy gwarancja to obejmuje? znajac zycie pewnie nie  :(
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Posiadają sprężynki zwiększają kontakt gniazda z wtyczką.

tu bym chcial ponarzekac, ze po paru latach te sprezynki potrafia skutecznie utrudnic wkladanie kabla do gniazda, jak sie zuzyly to ni cholery nie wlozy sie po prostu kabla tylko trzeba sie silowac. patent moze i jest fajny na poczatku, ale w tej chwili to jest juz czysta frustracja.
Łe tej.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Posiadają sprężynki zwiększają kontakt gniazda z wtyczką.

te sprężynki są nie tylko w tym kablu- ja mam jakiś dupny kabel PW do grania w mieszkaniu- kosztował ok. 40zł i też ma sprężynki. Ale mam gitarę podłączoną w zasadzie na stałe więc nie zauważyłem żeby coś się zdzierało (w sumie nie ma co bo nie są złocone :P) albo wyginało. Faktycznie- kabel pewniej siedzi w gnieździe.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Posiadają sprężynki zwiększają kontakt gniazda z wtyczką.

te sprężynki są nie tylko w tym kablu- ja mam jakiś dupny kabel PW do grania w mieszkaniu- kosztował ok. 40zł i też ma sprężynki. Ale mam gitarę podłączoną w zasadzie na stałe więc nie zauważyłem żeby coś się zdzierało (w sumie nie ma co bo nie są złocone :P) albo wyginało. Faktycznie- kabel pewniej siedzi w gnieździe.

Ja nie napisałem, że inne PW ich nie mają

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
18960 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2009, 13:21:43
wysłana przez slayer-66669999
0 Odpowiedzi
3084 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2010, 03:14:54
wysłana przez So99
0 Odpowiedzi
1574 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2013, 00:33:19
wysłana przez Aerosmith
6 Odpowiedzi
2856 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2013, 12:46:44
wysłana przez OMSON
1 Odpowiedzi
1434 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lis, 2016, 17:02:10
wysłana przez indabrain