Autor Wątek: [NGD] Ibanez RG550 Purple Neon '94  (Przeczytany 5556 razy)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
[NGD] Ibanez RG550 Purple Neon '94
« 03 Paź, 2017, 10:14:42 »
Najczęściej nie wiesz, co Cię w życiu spotka. Czasem jest to coś dobrego, czasem coś złego. Tym jednak razem trafiło się ślepej kurze ziarno. Gitara jest ze wszech miar zajebista. A minusy? Jakie minusy, człowieku...



W zasadzie nie potrzebowałem tej gitary. Mam swoją ukochaną siódemkę, która ma u mnie dożywocie, którą - jak dowiedziałem się, że nasz kolega z forum ma ją u siebie - starałem się od niego kupić przez 1,5 roku, aż się udało. W zasadzie w tym RG550 nie ma absolutnie nic wyjątkowego. Dopóki nie weźmiesz tej ślicznotki do ręki.

Pierwsza reakcja wizualna. No jest okej. Patrzę z bliższej odległości i jest nawet bardzo okej. Jedna widoczna ryska na lakierze, jakieś mini-wgniotki, które można policzyć na palcach jednej ręki. Z tyłu - właściwie nic. Gryf z kolei bez żadnych uszczerbków. Ot, wygląda jak powystawówka. Lakier mieni się w odcieniach od sakralnej purpury po ciemny granat. Bardzo fajny pigment. Podstrunnica zaopatrzona w klon płomienisty, żeby było ciekawiej. Jak na wiosło z 1994 roku jest świetnie zachowane. Zdawałoby się, że ktoś bardzo mało na niej grał... a mimo to gitara drży w łapie przy każdym uderzeniu w struny. Pięknie rozegrany kawał dechy. Wibruje i korpus, i gryfik. Tak, gryfik - bo to jest listewka, która ma 17mm grubości na I progu. Czy to wygodne? To jest najwygodniejsze 6 strun jakie kiedykolwiek miałem w rękach. Ale oczywiście wiem, że nie każdemu to się spodoba. Jak na przykład kolekcjonerowi i koneserowi gitar, od którego owy instrument odkupiłem. "Dziwnie grać 15 lat na les paulu i nie mieć les paula w domu" - powiedział.

Samo brzmienie zaś - to kwestia gustu. W gitarze zainstalowany jest set DiMarzio Evolution. Póki co się sprawdza, acz może wymienię na coś innego, np. Air Norton i Steve's Special. Albo SH4. Zobaczymy. ;)

Poza tym instrument ma wymienione potencjometry na CTS Japan (stare po 20 latach miały prawo troszkę się zużyć...) a miesiąc temu miał zrobiony pierwszy szlif progów. Struny leżą niziutko, grają mięciutko i nic się nie rozstraja.

Cóż mogę jeszcze rzec? Im dłużej mam tę gitarę (jeszcze nie minął tydzień) tym bardziej się przekonuję, że CHYBA jej nie puszczę dalej. Prawdziwy cukiereczek, eye-candy i okazja, bo osobiście mam wrażenie, że bardzo, ale to bardzo trudno dostać w naszym kraju RG550 w tak dobrym stanie. Szukałem jakiegoś białego strata a to wiosło to po prostu turbostrat na japońskim koksie. A że ma jeszcze do tego mocno sceniczny lakier... Można lubić, można nie. Ja lubię także ekstrawaganckie kolorki a ten instrument daje mi szeroki uśmiech na gębie. I o to chyba w tym chodzi. ;)

. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
No dokładnie.
PIERWSZY W KOLEJCE!! :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Gratki, ja podobnie kilka miesięcy temu dorwałem neonowego S540 (tylko w gorszym stanie) - też kosztował ładnych parę stów mniej, a obiektywnie kasuje mojego strata marki na F pod wieloma względami (tylko gryf ma bardzo cienki, a ja wolę ostatnio bejsbole). Stare Ibanezy FTW.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Miałem też kilka S-ek, ale te cieniutkie korpusiki to jednak nie dla mnie. Wolę "grubaśne" RG. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Potwierdzam zajebistość pięćsetpięćdziesiąt ek, tych do roku 94' z tilt neck joint.
Mój RG 550 delux, w kolorze Lazer Blue :)

Nie mogę znaleźć zdjęcia, a czeka u lutnika na stalowe progi i warpiga.
« Ostatnia zmiana: 03 Paź, 2017, 13:18:49 wysłana przez guzie »

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 306
Piękna jest!!!

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Uh! Ja mam swojego RG550 z '89 zmodowanego w chuuuuuuuj - i jest to przegenialna gitara. Gratsy! Niech gra!
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Potwierdzam zajebistość pięćsetpięćdziesiąt ek, tych do roku 94' z tilt neck joint.
Mój RG 550 delux, w kolorze Lazer Blue :)

Moja ma już to nowsze kopytko, AANJ. ;) Poka foty swojego jak najszybciej!

Uh! Ja mam swojego RG550 z '89 zmodowanego w chuuuuuuuj

Poka foty!
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Jako posiadacz starego, japonskiego rg7420 z dimarzio evo7 pod mostem moge jedynie pochwalic taki zakup i polecic kazdemu. :) Dobra kombinacja. W mojej lakier tez jest jak nowy.
Niech sluzy!

ps. rob probki!

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 306
Ja ciągle męczę się z RG3120F i tym zbójem:
RG770 miał już być sprzedana ale została (oryginalny przetwornik wrócił na swoje miejsce) i pewnie zostanie na długo ;-)

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Potwierdzam zajebistość pięćsetpięćdziesiąt ek, tych do roku 94' z tilt neck joint.
Mój RG 550 delux, w kolorze Lazer Blue :)

Moja ma już to nowsze kopytko, AANJ. ;) Poka foty swojego jak najszybciej!

tutaj jeszcze zaraz po zakupie, upierdolona- nie zawsze się umyła po robocie, fleja:






Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Właśnie wróciłem z koncertu, na którym swój bojowy chrzest w moich rękach przechodził mój nowy Ibek.

Ja pierdolę, jak ta maszyna zapierdala na singlach! Miazga!

Żodyn, powtarzam - jeszcze żodyn stratocaster (czy to Fender, czy to G&L, czy to Suhr, czy to jakiś inny) nie pozamiatał mną tak podłogi jak to wiosło przebrane za xiędza czy innego biskupa. :)

A, dodam, że nienawidzę singlów. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Fantastyczny!  Szkoda, że nie robili takich ze stałym mostem... ;)

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 306
Czy tylko ja nie widzę zdjęć od guzie

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Czy tylko ja nie widzę zdjęć od guzie

Jo tyż nie widza. Aczkolwiek wcześniej przez jakąś godzinkę widziałem jakieś 3 badyle na stojaku.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Nagimnastykowałem się żeby się w końcu pojawiły i dalej nie widać?
Zawsze miałem problem z wklejaniem zdjęć na forum  :facepalm:

ja widzę  :D
« Ostatnia zmiana: 05 Paź, 2017, 16:05:35 wysłana przez guzie »

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Ja nie widzę. Dotychczas zawsze używałem imgur i jeszcze nigdy mnie nie zawjut. Polecam ;)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Właśnie wróciłem z koncertu, na którym swój bojowy chrzest w moich rękach przechodził mój nowy Ibek.

Ja pierdolę, jak ta maszyna zapierdala na singlach! Miazga!

Żodyn, powtarzam - jeszcze żodyn stratocaster (czy to Fender, czy to G&L, czy to Suhr, czy to jakiś inny) nie pozamiatał mną tak podłogi jak to wiosło przebrane za xiędza czy innego biskupa. :)

A, dodam, że nienawidzę singlów. :D

Może dlatego, że to nie jest zwykły singiel? Ja w swoim 540S z tej epoki mam stacked single coil "IBZUSA C2", który jest tym samym, co HS-2 Dimarzio - czyli humbackerem przebranym za singla. I też jest całkiem w pytę (choć sam zdecydowanie wolę super-niski output vintage'owych singli).

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Nie, to nie dlatego. :)

Edit:

Wczoraj w internecie znalazłem takie fajne zdanie: "RG550 is just a poor's man JEM" :D
« Ostatnia zmiana: 06 Paź, 2017, 11:49:24 wysłana przez Bjørn »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Set Evo robi zajebistą robotę na splitach. Bardzo fajne wiosło, graty  ;)
Wczoraj w internecie znalazłem takie fajne zdanie: "RG550 is just a poor's man JEM" :D
RG550/750 od początku były promowane jako tańsze alternatywy dal JEMów, więc to zdanie jest jak najbardziej prawdziwe
« Ostatnia zmiana: 06 Paź, 2017, 14:27:54 wysłana przez mastEr_eXplorer »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Set Evo robi zajebistą robotę na splitach. Bardzo fajne wiosło, graty  ;)
Wczoraj w internecie znalazłem takie fajne zdanie: "RG550 is just a poor's man JEM" :D
RG550/750 od początku były promowane jako tańsze alternatywy dal JEMów, więc to zdanie jest jak najbardziej prawdziwe

Nigdy nie grałem na JEMie z tego okresu, chciałbym pomacać i mieć porównanie. ;) I do Evo zawsze byłem sceptyczny ale na splicie jest ultra-kozak, tak jak piszesz. :)

A z tym powiedzeniem, to tak a propos strony jemsite.com ;) Która wg poniektórych nazywana powinna być rg550site.com, bo tam jest prawdziwy kult rg550.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Prawdzie Jemy (made in japan) to zupełnie inna liga niż RG550. Co absolutnie nie umniejsza modelom 550, bo to świetne i bardzo wdzięczne wiosła, ale porównywanie ich do Jem'ów jest równie zabawne jak prównywanie RG7620 do japońskich Universów  ;)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Jeśli JEMy to inna liga niż mój RG550 to chciałbym kiedyś na takiej gitarze pograć, bo to musi być instrument ponad wszelkie moje wyobrażenie zajebisty. ;) wprost ofiarowany śmiertelnikom przez bogów.

Edit:

Dziś dogłębnie testowałem Evo. Cleany, crunche, overdrive, distortion, lead. Mocno kompresujące, ale bez kłującej górki. W pozycji pod gryfem napiera jak PAF z wścieklizną macicy. :) Pod mostkiem humb ma lejący i ciepły sound. Singla muszę podnieść bliżej strun, ale ogólnie brzmi nieźle też. :)
« Ostatnia zmiana: 06 Paź, 2017, 21:49:47 wysłana przez Bjørn »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
69 Odpowiedzi
33465 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2011, 21:10:09
wysłana przez Thoth
21 Odpowiedzi
10935 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2011, 17:14:12
wysłana przez mhrok lama