Autor Wątek: Struny DR NEON !  (Przeczytany 33408 razy)

Offline taniestruny.pl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Sklep muzyczny
Odp: Struny DR NEON !
« Odpowiedź #50 04 Gru, 2010, 18:50:57 »

Online fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Struny DR NEON !
« Odpowiedź #51 04 Gru, 2010, 21:39:30 »
Nawet ceny nie jakoś mocno zaporowe :)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Struny DR NEON !
« Odpowiedź #52 04 Gru, 2010, 21:54:01 »
Spróbujcie dostać jakieś pojedyncze struny, na przykład rozmiary od 52 w górę. Z pewnością połowa forum zaraz kupi na wypróbowanie, mnie włączając.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Struny DR NEON !
« Odpowiedź #53 05 Gru, 2010, 21:37:12 »
niestety ale przy tych rozmiarach nic nie kupię a jestem chętny ;<
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Struny DR NEON !
« Odpowiedź #54 06 Gru, 2010, 00:00:08 »
nic, czas wrócić do E :)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Struny DR NEON !
« Odpowiedź #55 06 Gru, 2010, 02:22:16 »
kupię sobie przy następnej zmianie strun ;]

Offline taniestruny.pl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Sklep muzyczny
Odp: Struny DR NEON !
« Odpowiedź #56 06 Gru, 2010, 07:52:08 »
Niestety jeśli chodzi o rozmiarówkę to mamy troszkę związane ręce, z kompletów do elektrycznej wypuścili  te trzy rozmiary które mamy na sklepie. Z grubszych są jedynie komplety do basu, ale dowiemy się co da się zrobić z pojedynczymi:)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Struny DR NEON !
« Odpowiedź #57 16 Gru, 2010, 06:49:51 »
Dobra zamówiłem :D 11-50 najwyżej nastroje się do D albo bede leciał jak tonny iommi co przy 24,75 na 9-42 leci do C# ;p jestem tylko ciekaw w pakrtyce przy dziennym swietle jaki najlepiej kolor wyglada, i kotry njalpiej swieci przy zwyklym pol mroku lub ciemni a nie jak na zdjeciach pzy specjalnym swietle ( nie zawsze gramy na dyskach gdzie nawet biale koszulki swieca;p) wzialem zielone zobaczymy - myslame jeszcze nad pomaraczem

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Struny DR NEON !
« Odpowiedź #58 16 Gru, 2010, 08:45:53 »
Dobra zamówiłem :D 11-50 najwyżej nastroje się do D albo bede leciał jak tonny iommi co przy 24,75 na 9-42 leci do C# ;p jestem tylko ciekaw w pakrtyce przy dziennym swietle jaki najlepiej kolor wyglada, i kotry njalpiej swieci przy zwyklym pol mroku lub ciemni a nie jak na zdjeciach pzy specjalnym swietle ( nie zawsze gramy na dyskach gdzie nawet biale koszulki swieca;p) wzialem zielone zobaczymy - myslame jeszcze nad pomaraczem

Zeznawaj w te pędy! (też myślałem o pomarańczu do mojego Smaga Baritone).
11-50 - ciekawe jak będzie w H?... ;)
Paczki z głów!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Struny DR NEON !
« Odpowiedź #59 16 Gru, 2010, 14:11:43 »
11-50 - ciekawe jak będzie w H?...
spytaj Widka ;)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Struny DR NEON !
« Odpowiedź #60 16 Gru, 2010, 16:06:59 »
ten set to do fis jest chyba dedykowany ;)
do widzenia.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Struny DR NEON !
« Odpowiedź #61 27 Gru, 2010, 16:59:14 »
No i w końcu je założyłem (11-50 zielone). Po pierwsze są inne w dotyku - wyraźnie czuć na nich tą świecącą warstwę. Po prostu czuć, że są czymś pomalowane, jakby farbą jaką lub lakierem. Szczególnie na wiolinach które z natury są pozbawione wszelkich zagłębień, są metaliczne gładkie, a tu czuć jakby ktoś je lakierem do paznokci maznął :P Ale luz - nie przeszkadza to w niczym, tylko dziwne uczucie takie. Sound jest ok - w sumie jak każde inne DRy (w zależności czy ktoś lubi czy nie lubi. To co piszą na opakowaniu, żeby uważać, jak się przeciąga struny przez metalowe części (mostek, klucze itp) to wszystko prawka - bardzo łatwo zdrapać niestety tą warstwę. Zwykłe przeciągnięcie przez strunociąg lub dziurę w korpusie, albo przez klucz robi już widoczne ślady na strunie. Na szczęście jednak (o dziwo !!) nie ma to aż tak dużego wpływu na świecenie, tzn. o ile normalnie gołym okiem widzimy że gdzieś jest rysa i widać normalnym metaliczny spód, to o tyle pod czas świecenia wcale nie widać żadnych białych, pustych spotów na strunie - jakoś to ginie w ogólnym świeceniu. Co do samego świecenia to tak... te przepiękne kolory jak są na reklamówkach można uzyskać jedynie w świetle ultrafioletowym, gdzie nawet białe elementy ubrań się świecą, ale nie znaczy to, że w każdym innym świetle struny te nie świecą w ogóle -owszem świecą, ale nie takimi pięknymi kolorami. Nie jest to żadna farba fosforyzująca (np wskazówki zegarków) - nie da się naświetlić strun, tak aby świeciły w ciemności. Nie świecą też w dzień - są po prostu zielone wtedy. Warstwa, którą są pokryte struny jest aktywna na sztuczne światło tzn. grając  w pokoju w którym jest ciemno i jest w nim źródło jakiegoś sztucznego światła to ustawiając się w odpowiednim miejscu uzyskamy świecenie strun  po prostu zaczną robić się bardziej kolorowe, mienić się jakby - bardzo charakterystyczne to i trudne to opisania (oraz sfotografowania - często sami to widzimy a ktoś inny już nie, chyba że stanie tam gdzie my) Ma to jakby odzwierciedlać sytuacje na scenie, gdzie z reguły jest ciemno i jest tylko kilka źródeł sztucznego światła które oświetlają ludzi na scenie pod różnymi zmiennymi kontami. Fajnie jeżeli wśród nich będzie jedno ultrafioletowe - urozmaiciło by to znacznie wszystko ( kiedyś np. stojąc na scenie z czarną gitarą wyglądałem jakbym miał granatową, więc ciekawe co by było gdybym miał jeszcze te struny). Ogólnie nawet fajna sprawa z nimi -  w domu, jak się dobrze ustawi przy świetle ( dobry efekt dają podwieszane przyciemniane halogeny na suficie, często montowane obok luster), zaś główne ich zastosowanie to scena - nie mogę się doczekać kiedy coś zagramy by w pełni zobaczyć na co je stać (oby nie przestały świecić do tego czasu, bo nie wiem jak z wytrzymałością tej warstwy nie tylko na ścieranie i zadrapania ale ogólnie hmmm czas użytkowania jaki jej jest)

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Struny DR NEON !
« Odpowiedź #62 27 Gru, 2010, 17:16:46 »
One mają świecić właśnie pod światłem ultrafioletowym ;)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Struny DR NEON !
« Odpowiedź #63 27 Gru, 2010, 17:53:11 »
Maku vel Chomiku a słyszałeś kiedyś o spacji, kropkach i przecinkach?!

Dobry opis, teraz wiem, że nie chcę mieć takich strun ;)
007

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Odp: Struny DR NEON !
« Odpowiedź #64 27 Gru, 2010, 18:09:09 »
Pojebane są te struny  :o

Do jakiegoś klipu można by coś takiego wykorzystać, ale ogólnie to średnio mi to leży  :) . Wolę fosforyzujące znaczniki na podstrunnicy. A brzmieniowo DR to dla mnie najgorsze struny na świecie  ;D
« Ostatnia zmiana: 28 Gru, 2010, 16:56:14 wysłana przez Harbinger »
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Struny DR NEON !
« Odpowiedź #65 27 Gru, 2010, 19:51:30 »
Maku vel Chomiku a słyszałeś kiedyś o spacji, kropkach i przecinkach?!
albo kolega zdążył wyedytować, albo się dopierdalasz ;)
do widzenia.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Struny DR NEON !
« Odpowiedź #66 28 Gru, 2010, 14:07:31 »
Poloniści pl.... jak zaczynałem pisać miało być krótko a wyszło długo i dlatego tak chaotyczni jakoś:P Małe sprostowanko - struny jednak świecą też w dzień tylko, że przy ostrym świetle słonecznym. Akurat dziś trafił się dzień bardzo słoneczny i miałem niespodziankę przy otwarciu fjuterału ;) (efekt taki jak na jednym z filmików na stronce DR gdzie w dzień przy ostrym świetle basista  na jakiejs czarnej piątce modzi jakiegoś funka). Co do długości nie podam - już uchlastałem końcówki po założeniu ;) Ale myślę że przy 30'' powinno spokojnie styknać - ja mam 24,75 i duuuzo ich zostało  raczej, wiec przy 30stce jakby nie było na te 2 oploty Ci styknie napewno

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Struny DR NEON !
« Odpowiedź #67 28 Gru, 2010, 22:48:19 »
*zwoju :angel:
do widzenia.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Struny DR NEON !
« Odpowiedź #68 28 Gru, 2010, 23:17:00 »
to pół biedy ;)
do widzenia.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Struny DR NEON !
« Odpowiedź #69 08 Sty, 2011, 21:10:09 »
O kurcze muszę mieć takie na koncert. Koniecznie różowe. :headbang:
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
10919 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2011, 17:14:12
wysłana przez mhrok lama
5 Odpowiedzi
6310 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2013, 19:27:19
wysłana przez Leon
5 Odpowiedzi
1916 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2013, 12:51:18
wysłana przez nimnod
22 Odpowiedzi
5549 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2017, 21:24:57
wysłana przez Bjørn
.080 do struny A

Zaczęty przez Quan Struny

13 Odpowiedzi
7361 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2018, 10:02:13
wysłana przez MadYarpen