Autor Wątek: Ibanez AEL 207E - elektroakustyczna 7 mka  (Przeczytany 4833 razy)

Offline vader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
    • http://www.perihellium.com
Ibanez AEL 207E - elektroakustyczna 7 mka
« 31 Sie, 2017, 21:12:07 »
Długo szukałem akustycznej siódemki do swojej muzyki, w rozsądnych pieniądzach. Niby można było przestrajać 6tkę do B, ale...po co? :D

Pokuszę się o krótki, subiektywny przegląd tej nieprodukowanej już 7mki, w oparciu o kilkumiesięczny kontakt z nią:

Płyta, spód i boki: klon
Gryf: mahoń
Podstrunnica: polisander
Elektronika: Fishman Sonicore
Korpus: jumbo

To teraz jak i co na niej gram:





Moja ocena w skali 1-5:

- wygląd: 5, pięknie prezentuje się podpalana szarość z czernią + wykończenie na wysoki połysk, mimo, że straszy napis made in China,
- wygoda gry: 4+, gryf wygodny, cutaway pozwala na sensowny zasięg góra do XV progu, akcję strun da się ustawić w miarę kompromisową, ale i tak paluchy dostają solidnie w kość, korpus jumbo - nie dla maluchów,
- brzmienie z dechy: 4, standardowa średnia klasa, bez szału, jak na moje ucho, brakuje jednak świerku na płycie,
- brzmienie preampu: - moim zdaniem to największy atut (nie wliczając obecności siódmej struny), mimo, że nie jest to wysoka klasa sprzętu, dla mnie bardzo ok.
- strojenie: 4, klucze trzymają strój solidnie. Przy menzurze 25,5' najgrubsza struna B musi być jednak masywna. W tym secie jest struna 60tka - niesatysfakcjonując e jak dla mnie.
- niewybaczalny brak futerału, lub grubego pokrowca w tzw. "zestawie startowym": 1. Ja dostałem przerażający zestaw gitara + karton.
- bezkompromisowa szczerość w trakcie nagrań: 5
- satysfakcja z dodatkowej struny: 5  :D

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Mam ten sam model. Skąd skombinowałeś grubą 7mą strunę? (szukam bronze, że można w desperacji z elektryka przełożyć to wiem, ale to nie ten sound i nie te naprężenia).

Offline vader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
    • http://www.perihellium.com
Nie zmieniałem setu od zakupu, więc pewnie za chwilę walnie mnie ten sam problem. Będę próbował u Polińskiego, kiedyś robił mi fajne sety do ósemki na indywidualne zamówienie, zanim jeszcze pojawiły się seryjne zestawy. Nie mam jednak pojęcia czy robi też struny do akustyków. Daj znać, gdybyś trafił na coś sensownego ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
14252 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2014, 20:51:01
wysłana przez y
13 Odpowiedzi
7560 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2016, 08:37:29
wysłana przez commelina