Autor Wątek: Czy jest na sali użytkownik Audient iD4??  (Przeczytany 6514 razy)

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Czy jest na sali użytkownik Audient iD4??
« 09 Kwi, 2017, 17:31:49 »
Hej, jak w temacie chcialem sie dowiedziec czy ktos moze kozysta z tego interfejsu bo moja karta audiophile 192 odmowiala po wielu latach wspolpracy i mialbym do takie go uzytkownika pare pytan.
Po pierwsze jak z sterownikami na win 7? dziala, zadnych blue screenow? czy jak pewnie wiekszosc jest robiona pod win 10?
Po drugie jaka latencja? ale nie samych sterownikow tylko calej karty. Jesli mogl bym poprosic o sprzezenie wejscia z wyjsciem jakims krotkim przewodem i zmierzenie tego tym https://centrance.com/downloads/ltu/ przy standardowym 44.1kHz przy niskiej latencji
Po drugie bis jak radzi sobie karta z niskim buforem np. przy 64 bitach na m-audio nie mialem zadnych problemow z nagrywaniem sciezek z zapieta "drum maszyna" i jakas symulacja wsmaka.
Po trzecie jak z normalnym uzytkowaniem celach multimedialnych tej karty bo m-audio sobie nie radzil i albo po pewnym czasie musialem recznie restartowac usluge audio z menadzera zadan albo byl blue sceeen.

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
mam id22 i nie wystepuje (poki co...) zaden problem z latencja itd. mam winde 7.

Offline The Moonshiner

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
Miałem ID14 i używałem pod win7. Moje doświadczenia są jak najbardziej plus. Niska latencja, żadnych zgrzytów itd. Wcześniej miałem Focusrite 2i4 i po zmianie na audienta mogłem niżej zejść z buforem i jakoś brzmienie było ciut czyściej. Sprzedałem także, tyle mogę napisać.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Srogi necrobump, ale może komuś się przyda. Miałem Apogee Solo, Focusrite Scarlett, (i nadal mam iPadowego iStudio Docka), przez długi czas Zooma TAC-2 (a poza tym L6 Helixa i inne takie bardziej gitarowe sprzęty z opcją interfejsowania), a teraz w ramach wymiany dorwałem Audienta iD14. Totalnie zmasakrowała mnie jakość dźwięku zupełnie wbrew moim oczekiwaniom. Jest czyściutko, selektywnie, mięsiście. Wejście DI do gitary też dużo lepsze niż w Zoomie, latencja na Mac OS jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Spokojnie można grać na wtyczkach i brzmi to dobrze. Jeśli ktoś się zastanawia nad Audientem (albo jakimkolwiek interfejsem do 1000 zł) to gorąco polecam, na nowo zakochałem się w słuchaniu i robieniu muzyki.

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
Srogi necrobump, ale może komuś się przyda. Miałem Apogee Solo, Focusrite Scarlett, (i nadal mam iPadowego iStudio Docka), przez długi czas Zooma TAC-2 (a poza tym L6 Helixa i inne takie bardziej gitarowe sprzęty z opcją interfejsowania), a teraz w ramach wymiany dorwałem Audienta iD14. Totalnie zmasakrowała mnie jakość dźwięku zupełnie wbrew moim oczekiwaniom. Jest czyściutko, selektywnie, mięsiście. Wejście DI do gitary też dużo lepsze niż w Zoomie, latencja na Mac OS jest na bardzo przyzwoitym poziomie.
To może ja dodam coś od siebie jako użytkownik Windows'a 10 i Zoom UAC-2 na USB 3.0.

Akurat na Allegro pojawił się dzień po przeczytaniu przeze mnie tego wątku na forum używany iD14 w bardzo dobrej cenie więc pomyślałem sobie - czemu nie. Porównam z moim Zoom'em i najwyżej puszczę go w dalej świat. Dodatkowo Audient wypuścił ostatnio nowe sterowniki pod Windowsa zapewniające niższą latencję, wiec tym bardziej byłem na tak.

Dżizas.

Użytkowanie tej karty na Windowsie to jeden wielki dramat.

Co z tego, że latencja jest niższa, jak w praktyce ustawienia te są niegrywalne. Na Zoomie trzymam się raczej 48kHz 24bit i bufor w okolicy 64-96. Na takich ustawieniach mam latencję w okolicach 2-3ms, zero trzasków.

Na Audiencie realna, używalna latencja na PC to okolice 5-7ms.

Do tego dochodzą takie smaczki: odpalam jakąś wtyczkę w standalone, np. NeuralDSP i równolegle Guitar Pro. Gdy ruszam kursorem (!!) w Guitar Pro słychać trzaski z Audienta - wtf?

Dodać do tego magiczny encoder, który zeruje się za każdym odpaleniem systemu i muszę ustawiać na nowo poziom głośności na słuchawki i monitory - genialne rozwiązanie.

Tak jak szybko go kupiłem, tak szybko puściłem go dalej w świat i przeprosiłem mojego Zoom'a, że w niego przez chwilę zwątpiłem. Choć muszę przyznać - wzmacniacz słuchawkowy i wejście gitarowe jest trochę lepsze w Audiencie, ale nie jest to jakaś kosmiczna różnica.

Do odinstalowaniu sterowników Audienta oczywiście wywaliły mi się stery do Zoom'a i mojego DAC'a xDuoo XD-05 (swoją drogą polecam jak ktoś potrzebuje DAC + wzmacniacz słuchawkowy - zajebiste urządzenie) i musiałem je instalować od nowa.

Zoom przynajmniej działa, nic mi nie trzeszczy, brzmi git, latencja na poziomie RME.

Jeśli ktoś szuka sensownego interfejsu pod Windowsa, a nie chce wydawać tyle kasy na RME czy Universal Audio to można rozważyć UAC-2 jako alternatywę, zwłaszcza jeśli zależy komuś na niskiej latencji.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwi, 2019, 21:57:48 wysłana przez sobek »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
No słyszałem o problemach ze sterami w Windowsie, ponoć jeśli ktoś ma te nowe Maci z zeszłego roku z czipem T2, to też jest lipa, bo one nie wiedzieć czemu strasznie się gryzą z tym interfejsem (i wieloma innymi). Ja jestem mega zadowolony, ale tak jak napisałeś - „your mileage may vary”

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
40 Odpowiedzi
78792 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2015, 16:50:44
wysłana przez 2BeFree
1 Odpowiedzi
3421 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2017, 17:58:37
wysłana przez lwronk
Audient Sono

Zaczęty przez gizmi7 Hardware

0 Odpowiedzi
821 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2023, 02:29:36
wysłana przez gizmi7