Autor Wątek: Jak Kolegom się podoba..., czyli dwie małe prezentacje. ;)  (Przeczytany 3932 razy)

Offline Zoltan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Jak (oraz przede wszystkim czy?) P.T. Kolegom podobają się te brzmienia?



oraz to:


« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2016, 12:29:43 wysłana przez Zoltan »

Offline bamse

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Pierwszy fajnie szarpie - wysokie pasmo, głośnik szerokopasmowy, ale fajny dół też zostaje.

Drugi bardziej nosowo brzmi, ale to przystawka spod gryfu pewnie tak skutkuje, w każdym razie mi się mały bardziej widzi.
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2016, 12:56:08 wysłana przez bamse »


Offline Zoltan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Pierwsze nagranie zrealizowałem na wzmacniaczu zaprojektowanym i wykonanym "pod" gitarę akustyczną:
Exciter Nostalgia będący kompilacją wzmacniacza HiFi M122 z polskiej szafy grającej Meloman (stopień mocy) z przekonstruowanymi korektorami barwy tonu i niskoimpedancyjnym stopniem wejściowym.
Końcówka PP na lampach EL34 w układzie "cathode bias".

Dla porównania jeszcze jedno nagranie na tym samym wzmacniaczu - ale już ze "slajdgitarą" z pickupem Schaller:



Drugi wzmacniacz - ten o "nosowym brzmieniu - to Exciter Harpmaster, przeznaczony stricte do współpracy z harmonijkami ustnymi ale użyty z konieczności, więc doraźnie, jako gitarowy.
Głównie chodziło o sprawdzenie pracy zabudowanej przeze mnie przystawki Schaller Western Vintage 10/40 w owej gitarze akustycznej (przeznaczonej do slajdowania).
Stopień mocy PP 6L6GT, także w układzie "cathode bias".

Kolumna współpracująca z Nostalgia to szerokopasmowa Peavey (nie znam typu!) z powermiksera.
Głośnik użyty z Herpmasterem to 10" Eminence Legend 10-50 z unikatowej serii "z dziewczyną".




« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2016, 14:45:32 wysłana przez Zoltan »

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
cieta riposta



Posty połączone: 16 Gru, 2016, 18:31:12
uwaga od 0:56 wchodzi djent
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2016, 18:31:12 wysłana przez Br-Owca »

Offline Zoltan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Czego dotyczy ta riposta?  ??? Każdy orze jak może...  ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2016, 22:34:45 wysłana przez Zoltan »

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Dobry ziomek murzyn smuci się, że za mało dżentu
Spoiler
.

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
hmm mialem nadzieje ze to watek humorystyczny ale jezeli nie to sorki

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Przyczepię się. W jednym i drugim nagraniu spoko, słychać że sound rasowy i cyfryzacja tegoż na pewno nie oddaje co ten setup robi z człowiekiem analogowo trzepiąc nogawki, aczkolwiek... no milej by się słuchało gdyby w pierwszym nagraniu nie dawały po uszach te jakieś drobne dysonanse (rozstrojone wiosło? intonacja?) a w drugim gdyby ten kamerzysta - jak mniemam - tak nie sapał :D Wiem, powinienem komentować meritum nagrania ale należę do tego grona osób, których pewne dźwięki i hałasy doprowadzają do białej gorączki i nie byłem w stanie niestety wytrwać do końca.

Orange

  • Gość
Masz lajeczka za rudego gitarzyste.

Offline Zoltan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
No, cóż, niektórych dźwięków "w tle" nie da się uniknąć..., signum temporis, czyli siódmy krzyżyk coraz bliżej mojego karku. Plus ciut mnie "za dużo" poniżej tego karku :-\

Swoją drogą, nie przypuszczałem, że ten kierunkowy mikrofon w fotaku (nagrywane Sony ILCE 3000K) aż tak zbiera tyły (bo to ja tak sapię...  :'( ).

Akurat w takich sprawach też należę do purystów..., ale cóż, człowiek swoich odgłosów zwykle nie słyszy, nie rejestruje i nie zauważa. Trzeba mi będzie się bardziej pilnować. 

Kwestia dysonansów - muzyk przybył prosto z dworu (i to "w dzień deszczowy i ponury") i miał bardzo mało czasu, więc nawet bez specjalnego strojenia wpiął się i jazda.
Bardziej chodziło o fizyczne odsłuchanie kupowanego wzmacniacza (nagranie 1 i 3) przez skąd inąd dobrego gitarzystę (z grupy KSW4 Blues - jeśli ktoś lubi polskiego bluesa: ad You Tube!) niż jakieś wystudiowane pasaże muzyczne.

Ja zaś bardziej nagrałęm to dla celów czysto archiwalnych, niż demonstracyjnych - ale oczywiscie pokusiło mnie, żeby udostępnić.
« Ostatnia zmiana: 18 Gru, 2016, 14:22:48 wysłana przez Zoltan »

Offline Filu888

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
Ej, w sumie to robi klimat, tylko  gitarzysta za mało czarny i umęczony pracą na plantacji  ;D

Offline Zoltan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Jeżeli plantacją nazwiemy gliwickie radio CCM. ;)

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833

Offline Zoltan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Pschemo <- coś mi wysłał?
Wyświetlił się symbol zdjęcia z zieloną "górką' i zawiniętym prawym rogiem..., komp nie rozpoznał pliku! :(

Offline Filu888

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
^ Mi też nie bangla, więc chyba on coś załatwił, a nie komputer ;)

Offline Zoltan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
No, to pshemo coś namodził! Tylko co? Może jakieś wyjaśnienie - chyba, że to nic ważnego...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
1421 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2010, 00:27:30
wysłana przez Matt-Carnage
25 Odpowiedzi
8239 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2012, 21:04:53
wysłana przez Sulphur
11 Odpowiedzi
3241 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Paź, 2013, 17:52:51
wysłana przez Myxu