Ankieta

Które brzmienie podoba ci się najbardziej?

1
8 (34.8%)
2
2 (8.7%)
3
5 (21.7%)
4
8 (34.8%)

Głosów w sumie: 21

Autor Wątek: Które brzmienie podoba ci się najbardziej i co to jest?  (Przeczytany 8241 razy)

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Mała zabawa dla was. Ostatnio ogrywałem pare wzmaków i nagrałem próbeczki.
Jestem ciekaw, które brzmienie wam się podoba najbardziej i czy odgadniecie co to za marki pieców kryją się pod próbkami od 1-4. Dla słuchowców absolutnych mogę powiedzieć, że jedne są odmulone TSem, inne nie. Również podpowiem, że marka może sie powtórzyć.
Marki pieców: Mesa, Peavey, Laboga, MG, Kisel, Engl, Laney.
Wszystko na tych samych ustawieniach. Mikrofon sm 57, paka 2x12 na g12t100, wiosło Burny LPC z helfajką, TS Bee. W krótkim czasie zapodam również mixy.

1:
Wlacz osadzony player soundcloud


2:

Wlacz osadzony player soundcloud


3:
Wlacz osadzony player soundcloud


4:
Wlacz osadzony player soundcloud



Oto miksy. Ta sama kolejność:

1 mix:
Wlacz osadzony player soundcloud


2 mix:
Wlacz osadzony player soundcloud


3 mix:
Wlacz osadzony player soundcloud


4 mix:
Wlacz osadzony player soundcloud

Let the games begin!
« Ostatnia zmiana: 27 Sie, 2012, 11:05:03 wysłana przez SiaraRB »

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Wydaje mi się, że 1 i 3 to ten sam wzmacniacz, ale 1 została dopalona TSem....

...5150/6505?  :D


EDIT:
Kompletnie zielona w tych klimatach MojaLuba odpowiedziała:
1. Engl
2. Mesa
3. Peavey
4. Peavey

lol  :D
« Ostatnia zmiana: 05 Wrz, 2012, 00:03:28 wysłana przez grz_ost »

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Jak możecie wypisujcie w kolejności co jest co: 1,2,3,4 i czy jest z tsem czy bez.



Posty połączone: 27 Sie, 2012, 11:05:39
Na zachęte miksy. Dawać Pany, dawać!
« Ostatnia zmiana: 27 Sie, 2012, 11:05:39 wysłana przez SiaraRB »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Strasznie dużo gain, nie będę oceniał póki nie usłyszę na normalnych odsłuchach, czyli do czwartku, bo dziś i jutro mam do dyspozycji jedynie słuchawki Creative o jakości dźwięku jak dupa węża.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline fudasfudas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
    • sekator
 Skorpien nie pierdol.Ja bym jeszcze dojebał gainu!!! ha,ha!!
 Nie no mnie też pasi 1 i 3 brzmienie,ale ni huja nie wiem ,co to za wzmac-zresztą to i tak mało ważne-jak dla mnie .Nie znam się za bardzo na tej całej pieprzonej technologii,ale wystarczy zmienić 1 skladnik,albo przekręcić jedną gałką w prawo ,czy lewo i sie człowiek zacznie drapać po glowie-a co to kurwa jest?
żarcie-żer    *    sranie-ser

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
W końcu coś ruszyliście :) A już miałem podawać wyniki, ale tak to jeszcze poczekam :)

Franq

  • Gość
4 najlepsze imo, ENGL ? ;)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Pewnie najlepsze brzmienie to POD i wszyscy zostali zrobieni w chuja markami piecy :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Dla mnie wszystko brzmi tak samo :P

Orange

  • Gość
Najlepszy jest Kisiel dopalony pszczółką na równo z MG. Nieważne które to cyferki. Ja i tak wiem.

Posty połączone: 05 Wrz, 2012, 23:11:39
A serio, to namieszałeś. Dałeś 4 próbki, a wzmaków może być 7. Pewnie nagrałeś po kilka na próbkę i będziesz się z nas śmiał.
enyłej:
1 - siaraaaaaaaaa - kisel dopalony TS
2 - obstawiam engl albo mięsia/bóółki
3 - pewnie kisel dopalony ts (żeby mi było na złość)
4 - łotewer. Jestem ciekaw, bo najbardziej mi się podoba...
« Ostatnia zmiana: 05 Wrz, 2012, 23:11:39 wysłana przez Orange »

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Posłuchałem na lepszym odsłuchu i dalej za dużo gain i małe różnice.

1) Kisel + TS
2) MG
3) Kisel
4) ENGL

A tak szczerze, to może być wszystko, bo są fhui podobne.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
1. Kisel
2. Engl
3. Kisel
4. Mesa

:))

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Oto wyniki:

1: Mój Kisel+TS
2: Peavey 6505 plus
3: Najnowszy model Kisela 3 kanałowego + TS
4: Peavey 6505 plus z TSem

Sam przyznaje, że charakter brzmienia jest bardzo podobny, czy za dużo gainu to nie wiem (kisel 2 na skali 10 stopniowej a peavey na 6 również w tej skali) Na TSie brak gainu.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Mannnn... (!!!) 6/10 na Peavey 6505 tosz to UBER ilości gain!!! Jak miałem przez pewien czas dostęp do Puff'a 6505, to uznałem, że na medium output pickupach (Duncan Designed HB-101b) nie przekroczyłem 4/10, a po dopaleniu TS'em było jakoś 1.5/10 i była miazga. Co do brzmień, to ostatnia próbka leżała mi najbardziej, 6505 z TS'em jak sam się kiedyś bawiłem bardzo mi leżał, zbliżał się własnie do brzmień ENGL'owskich, i nawet maximizer nie robił moim uszom tak dobrze.

Kisel Twój gniecie lepiej od tego nowego. Ten nowy jeżeli dopalony TS'em, to musi mieć tony muła bez dopalenia, generalnie powtórzę moje domysły z kilku rozmów wcześniejszych, masz dobry egzemplarz Kisla :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Nowy kisel ma 3 kanały: czysty, crunch co w zasadzie daje bardzo podobne brzmienie do mojego i 3 pełniejszy bardziej zmulony, dobry do osiadłych rzeczy.
Wkrótce mój poleci pod młotek bo robie sobie właśnie 3 kanałowego Kiśla tylko z moimi preferencjami.
Ale co jest ważne, ogrywałem mese, wróciłem do kiśla, miałem peaveya, sprzedałem, wróciłem do kiśla i robie następnego :D

Peavey ma ten fajny dół i atak, jest dość ciemny. Ma słabą equalizację i jest dość jedno brzmieniowy. Jeśli zrobie sobie u kiśla podobny dół na jednym kanale jak u peaveya to bede miał dream ampa.
Prawda jest taka, że przy equalizacji w post procesie można osiągnąć podobne brzmienie. Ważne jest też, że mój jest na EL34 a Peavey na 6l6.


Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ale co jest ważne, ogrywałem mese, wróciłem do kiśla, miałem peaveya, sprzedałem, wróciłem do kiśla i robie następnego :D

Ograj MG, sprzedasz Kisla :D

Prawda jest taka, że przy equalizacji w post procesie można osiągnąć podobne brzmienie. Ważne jest też, że mój jest na EL34 a Peavey na 6l6.

Pewnie, że tak, jak wzmaki się aż tak kosmicznie nie różnią, bo np ENGL Savage, który brzmi zupełnie inaczej jak inne konstrukcje HiGain ciężko by tak było wyciągnąć by brzmiał jak choćby ENGL Fireball, z innych tak różniących się charakterystyką brzmienia wzmaków nic mi nie przychodzi do głowy, ale... coś by się znalazło. (mam! Rivera Knucklehead!)

No i EL34 ma fajniejszy dół od 6L6, całkiem poważnie jak myślisz o zarąbistym dole to pomyśl o KT88 lub nie co mniej popularnym, ale teńszym rozwiązaniu w postaci 6CA7, które są zamiennikami EL34, przy dużo fajniejszym moim zdaniem brzmieniu.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Ja już odpowiednie wnioski wyciągnąłem - muszę kupić TS'a  :devil:

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Ale Stivo co mi da kupienie MG? Jeśli Marek jedzie na schemacie jakiejs marki i dodaje swoje mody to to samo mam u Kiśla. Chyba, że robi takie czary, że już praktycznie nie wiem do czego przyrównać :D

A TSa polecam i z mojego doświadczenia wiem, że najlepiej się w metalu sprawuje żółta z przełącznikiem. Srebrna gra już mniej drapieżnie. Mówie oczywiście o wyrobach Deviltoya.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ale Stivo co mi da kupienie MG? Jeśli Marek jedzie na schemacie jakiejs marki i dodaje swoje mody to to samo mam u Kiśla. Chyba, że robi takie czary, że już praktycznie nie wiem do czego przyrównać :D



A TSa polecam i z mojego doświadczenia wiem, że najlepiej się w metalu sprawuje żółta z przełącznikiem. Srebrna gra już mniej drapieżnie. Mówie oczywiście o wyrobach Deviltoya.

Jak chcesz to podeślę Ci mojego TS'a od Puffa byś se porównał, oczywiście jak przesyłkę pokryjesz w obie strony (chcę spowrotem) :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Orange

  • Gość
Ale Stivo co mi da kupienie MG? Jeśli Marek jedzie na schemacie jakiejs marki i dodaje swoje mody to to samo mam u Kiśla. Chyba, że robi takie czary, że już praktycznie nie wiem do czego przyrównać :D

A TSa polecam i z mojego doświadczenia wiem, że najlepiej się w metalu sprawuje żółta z przełącznikiem. Srebrna gra już mniej drapieżnie. Mówie oczywiście o wyrobach Deviltoya.

plus milijooon

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Ja miałem wymienić mojego kisla na mg - zakupiłem na alledrogo fendmessa i pobył u mnie tydzień :). Tam jest tyle gainu że ten amp moim zdaniem jest bezużyteczny lub nastawiony na uber szatany. Jedyne co mi się w nim podobało to clean i kanał crunch który był do tego stopia spoko że zastąpiłbym nim kanał 2, bo opcja crunch i tak syssała (wymagałaby osobnej korekcji co by zrównoważyć i byłby mega amp)

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Powiem szczerze, że ograłbym jakiegoś MG. Zeby właśnie porównać. Ktoś jest w okolicy Sandomingo lub Lublina?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Tam jest tyle gainu że ten amp moim zdaniem jest bezużyteczny lub nastawiony na uber szatany.

To się nazywa HiGain ;) i po prostu jest tego tyle, by niezależnie od wiosła, zawsze można było grać mocne metalowe riffy, masz mocne wiosło dajesz mniej gain. It's so easy.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Men ja miałem na kanale tak skręcony gain że już skali nie było do zmniejszania (jak przesuwałem 1mm "do końca" to już tnęło i cichło :)). Po prostu moim zdaniem to jest wchujgain do szatanów :).

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
27 Odpowiedzi
6260 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2011, 18:18:28
wysłana przez Dexterek
1 Odpowiedzi
1470 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2011, 17:24:16
wysłana przez coin777
8 Odpowiedzi
5172 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2012, 11:32:13
wysłana przez sinquestsound
12 Odpowiedzi
11060 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2013, 21:48:00
wysłana przez sharpi
7 Odpowiedzi
3806 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2016, 22:30:54
wysłana przez FlyingV