Autor Wątek: Nagrywanie midi - interface, połączenia, routing  (Przeczytany 3554 razy)

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Siemanko mam kilka jak zwykle trudnych pytań :D

Otóż mam interface Focusrite Saffire 6 z we/wy MIDI, które chciałem wykorzystać do nagrań klawisza Korg microSTATION. Nie chodzi mi o waveform tylko o 'kafelki', które będę mógł potem podpiąć pod jakąś VST, czy poddać wyrównywaniu. Klawisz posłużyłby jedynie jako klawiatura zewnętrzna.

1. Jak wygląda schemat połączenia ? Czy jest to midi IN -> midi OUT i zamiennie midi OUT -> midi IN (interface / klawisz)? W sensie na 2 kable midi? Czy klawisz musi być podpięty tez na USB czy jedno wyklucza drugie ?

2. Czy cubase powinien wykrywać nawet nie podłączone gniazda midi w interfejsie czy dopiero po podłączeniu urządzenia ? Pytam bo teraz nie wykrywa takiego portu wcale.

3. Czy po nagraniu 'kafelków' midi, wyrównaniu ich, można zrobić coś na zasadzie reampingu na klawiszach ? :) Tzn ścieżką midi z kompa, kontrolować sygnał klawisza (z jego wbudowanymi brzmieniami), a następnie tą ściezkę zapisać jako waveform ? Czyli - nagrać midi, wyrównać, zwrócić do klawisza zeby mieć jego brzmienie, nagrać jako wave.

Tak wgl to czytałem gdzieś, że można nagrywać sygnał midi, bez kabla midi normalnie z USB i odpowiednimi sterownikami. Czy to bujda ?

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Korg microSTATION ma USB jak widzę, powinno śmigać od strzału w DAW po podłączeniu USB do  kompa. Nie wiem z jakiego DAW korzystasz ale w zasadzie zasada jest taka sama :

-tworzysz ścieżkę midi
-zapinasz dowolne VSTi

I w zasadzie na tej wybranej ścieżce , jeśli wszystko jest ok , można już grać instrumentem wirtualnym.
Można też zrobić taki "reamping" jak mówisz , nie wiem tylko czy przez USB czy już sam kabel midi, to też kwestia konfiguracji out na ścieżce midi. Często w DAW można wybrać ten konkretny instrument ("zainstalować go") i od tego momentu można o wybierać w In/Out na ścieżkach midi. 
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline delaa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 129
    • Youtube
W Cubasie na śceżce wybiez ""all midi inputs"", jesli winda wykryła klawisz - powinno działać.

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
OK jutro spróbuje :) Dzięki !

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Hello no i nie sprawdziłem. Samego klawisza nie udało mi sie 'zainstalować' ze sterowników producenta (brak podpisu cyfrowego) zarówno na x64 jak i x86 windows 7. Nawet za bardzo mnie to nie zdziwiło bo jakże typowy objaw na windowsie, ze wszystkim wiecznie problemy.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Dziwne, mi wszystko śmiga na windzie.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Jeszcze popróbuje ze starszymi wersjami jak dostane klawisz.

Posty połączone: 20 Gru, 2016, 14:40:50
Okej działa. Zarówno nagrywanie midi jak i 'reamping' w drugą stronę. Tylko 1 USB to klawisz a drugie USB to interface. nie trzeba kabla midi.

Co do problemu z podpisem cyfrowym sterownikow to należy uruchomić komputer w trybie debugowania (f8 podczas startu) i wybrać opcję wyłączenia weryfikowania podpisu cyfrowego. I działa :)
« Ostatnia zmiana: 20 Gru, 2016, 14:40:50 wysłana przez chronix1 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
7566 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Wrz, 2008, 18:42:29
wysłana przez BartekL
5 Odpowiedzi
5402 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2010, 23:23:58
wysłana przez domas
4 Odpowiedzi
2097 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2015, 23:10:31
wysłana przez wlad84
14 Odpowiedzi
4864 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2016, 15:05:49
wysłana przez chronix1
19 Odpowiedzi
5899 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2018, 14:07:20
wysłana przez Majk