Autor Wątek: Saffire i chwilowe "zrywanie" połączenia  (Przeczytany 5403 razy)

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Saffire i chwilowe "zrywanie" połączenia
« 19 Sty, 2010, 23:29:04 »
Wreszcie udało mi się postawić na czymś interfejs i monitory, więc zacząłem działać na takim zestawie. Mam tylko problem jeden: otóż przy odtwarzaniu muzyki momentami dźwięk zanika i dioda informująca o stanie FW gaśnie. Może miał już kiedyś ktoś taki problem?
Winda 7x64, Focusrite Saffire Pro40, karta FW na TI TSB43AB23 - sterowniki starsze, zgodnie z zalecieniem focusrite'a.


E: w sumie nawet kiedy muzyka nie jest odtwarzana co jakiś czas gaśnie dioda FW.
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2010, 23:30:55 wysłana przez domas »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Widać M-Audio ze swoimi sterami do siódemki nie był taki ostatni. Zostaje Ci czekać na nowszą wersję, nic innego tu nie da się zrobić chyba. Masz jak sprawdzić go na innym systemie?

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
M-Audio raczej jest pierwsze jeśli chodzi o wydanie wadliwych sterowników pod Windows 7 :)

Domaś looknij tu:
http://www.focusrite.com/answerbase/en/article.php?id=1030
Presonus chyba też radzi używać Legacy FireWire driver'a z tego co pamiętam.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
M-Audio raczej jest pierwsze jeśli chodzi o wydanie wadliwych sterowników pod Windows 7 :)
Mów za siebie, mi tam wszystko działa :)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Oż kurde no zapomniałem Ci wczoraj powiedzieć! Ustaw to Legacy bo inaczej będzie bida. Czy na ten problem pomoże to nie wiem. Ale ułatwi życie w ogóle :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Lord(e: i Leon także), Legacy -> starsze ;) Od początku instalacji miałem je zainstalowane. Zanim nawet się zabrałem za zakup Saffire'a, to już o tym wiedziałem i jak tylko dostałem FW na PCI, to zmieniłem sterownik na Starszy.

Napisałem w nocy do supportu Focusrite'a i już mi odpowiedzieli: poradzili mi, żebym sobie ściągnąłem nowsze Saffire Mix Control, które działa na zwykłych sterach, a nie Legacy. Zaraz będę to sprawdzał, tylko muszę zrobić reboot. Jeśli pomoże, to dam znać.

Edzio 2: no to tak: przeinstalowałem mix control na wersję 2.0b2, driver fw na standardowy no i... robi, ale tylko w ASIO. W sumie to mi wystarczy - foobar to obsługuje.
No chyba, że ktoś wie, jak to ustawić, żeby w direct sound też działało ;)

E3: Support Focusrite'a jest zajebisty - problem zrywania rozwiązany, problem latencji też, została jeszcze jedna rzecz: na MC 2.0b2 nie mogę ustawić Saffire'a jako deafult sound device przez DS... inaczej - mogę, ale wtedy nie robi - dobrze, że foobar obsługuje ASIO.

BTW:
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika domas

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6161 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2008, 14:20:40
wysłana przez Dexterek
25 Odpowiedzi
24282 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
0 Odpowiedzi
3247 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2008, 14:09:44
wysłana przez jerzees
27 Odpowiedzi
16066 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2010, 09:39:14
wysłana przez wuj Bat
3 Odpowiedzi
4511 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2010, 22:34:41
wysłana przez theremin