Autor Wątek: Problem stary jak świat, czyli Asio4all i dwa wejścia...  (Przeczytany 3088 razy)

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Hej.

Moblinie korzystam z amplitube 3. W jaki sposób mogę odpalić sobie do tego guitar pro, by grało razem i się nie gryzło?
Dawno temu porzuciłem granie z kompem i myślałem, że problem zniknął. No i zniknął. Ale się nie rozwiązał, bo teraz znów się z nim użeram.

Ma ktoś jakaś inną opcje? Na granie z mp3 mam metodę - średnią, ale działa. Pobiorę sobie jakieś gunwo typu Audacity albo inny mały, pseudo DAW (nie chcę na firmowym laptoku instalować kombajnów typu Studio One 2, które to mam w domu). Jedna ścieżka uzbrojona z Ampsimami, cabsimami itp, druga to jakaś mp3 i wuala. No ale pozostaje problem z Guitar Pro.

Ktoś coś?

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Można wyeksportować audio z GP i dalej działać tak jak robisz z mp3.
Ale domyślam się, że to połowiczne rozwiązanie problemu ponieważ w taki sposób masz całą ścieżkę i nie możesz na przykład zapętlić sobie jakiegoś fragmentu do ćwiczenia.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Dokładnie. Chcę korzystać z dobrodziejstw gp.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Szczerze mówiąc rozwiązanie nie przychodzi mi do głowy.
Tzn. jak to robisz?
W Amplitube i Gp ustawiasz to samo wyjście w ASIO i wtedy nie gra?

Zawsze miałem kupę chrzanienia się z ustawianiem wejść/wyjść w ASIO, generalnie w Windowsie po postawieniu systemu miałem taką przygodę za każdym razem.

edit:
Tak na szybko po wpisaniu "amplitube and guitar pro playing simultaneously" internety mówią, że nie da się tak. Ale to chyba już sprawdzałeś.
« Ostatnia zmiana: 11 Wrz, 2016, 18:18:15 wysłana przez Pronounce »

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Ma ktoś jakaś inną opcje?

Nie korzystac z Asio4all tylko z dedykowanych sterownikow Asio do twojej karty/interfejsu? (a jesli takowych nie ma, wymienic karte/interfejs. Nawet na najtanszym sprzecie behringera nie ma tego problemu, a to wydatek < 100zł)

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Na mój sprzęt są dedykowane sterowniki, które banglają tylko pod Windows XP :D Cbyba faktycznie będę musiał wymienić interface, a szkoda, lubię go. Odpowiednia ilość wejść/wyjść, wbudowana dopałka płynnie regulowana dla wejścia instrumentalnego... Zoom C5.1t

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
35 Odpowiedzi
14039 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2013, 11:02:08
wysłana przez ChopZeWsi
5 Odpowiedzi
2453 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2012, 00:09:14
wysłana przez CmnD
12 Odpowiedzi
11060 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2013, 21:48:00
wysłana przez sharpi
3 Odpowiedzi
3422 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2014, 20:43:38
wysłana przez silent-scream.pl
4 Odpowiedzi
2276 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2014, 13:29:53
wysłana przez matisq