Autor Wątek: Slaby sygnal - jak podbije to okropne szumy.  (Przeczytany 9845 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Slaby sygnal - jak podbije to okropne szumy.
« 17 Sie, 2016, 00:07:30 »
Mam problem z nagrywaniem gitar. Ucieklo mi gdzies to pierdolniecie i power. Caly czas uzywam tych samych wtyk (czy tez BIAS z ipada), no i kurcze nie moge jakos teraz nic wykrecic. Zeby w takim Lepou Lecto to jakkolwiek zabrzmialo, to musze w interface wlaczyc opcje PAD i dojebac input gain na maxa. No ale wtedy to szumy takie, ze slychac jak dane po kablu USB przechodza. Do jakiegos napierdalante szybkiego moze i da rade ale grac wolniejszych rzeczy to juz ni chuja, a jak jeszcze w gitarze galke glosnosci skrece do takiego lekko brudnego cleana, to mam wiecej szumu niz samej gitary.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Zmieniałeś ustawienie interfejsu na biurku? Może przesunąłeś go bliżej monitora? Niektóre lubią siać jak skurwisyn.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ja bym nie szukał problemu w sofcie a raczej w hw. imo coś się po prostu zjebało :/
i always go full retard

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Interface jest ten sam, z tymi samymi ustawieniami. Ale faktycznie mam inny monitor i inaczej kable rozne poprowadzone, wiec to tez sprawdze.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Wlacz osadzony player soundcloud

https://soundcloud.com/thekorrproject/noise-caused-by-my-monitor

Takie szumy mam teraz. Jak wylacze monitor, to sporo lepiej sie robi. Jeszcze bede kombinowal z innym ustawieniem wszystkiego, jak nie pomoze, to go odsylam do sklepu.

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
tak se mysle...nie masz czasem aktuywnej elektroniki w wiosle i nie padla ci bateria? :)

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Wlacz osadzony player soundcloud

https://soundcloud.com/thekorrproject/noise-caused-by-my-monitor

Takie szumy mam teraz. Jak wylacze monitor, to sporo lepiej sie robi. Jeszcze bede kombinowal z innym ustawieniem wszystkiego, jak nie pomoze, to go odsylam do sklepu.

Zmieniłeś monitor, może przedłużacz, może był uziemiony a nie jest albo odwrotnie... Jeżeli to nie uszkodzenie, to pętla mas i tyle - trzeba przeanalizować.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
tak se mysle...nie masz czasem aktuywnej elektroniki w wiosle i nie padla ci bateria? :)
Nope - pasywy.

@przemak Przestawilem interface w inne miejsce, dalej od monitora. Teraz jest lepiej, nie ma tego dziwnego przydzwieku co chwile. Ale ten jednostajny szum dalej jest, to bez zmian. Jak w interface galka gain zmniejsze ilosc sygnalu, to robi sie lepiej ale za to wtedy za malo sygnalu wchodzi do wtyki i nie idzie nic grac, ze o nagrywaniu nie wspomne. A jak ta petle mas wyeliminowac?

Offline desire

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Ja tez mam ten problem

Offline Shahee

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
To sprawdź połączenie i popróbuj ustawienia. Tak btw jak ładuję telefon poprzez podłączenie do komputera obok wejścia ładowarki od laptopa to mi dotyk świruje w telefonie.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
To sprawdź połączenie i popróbuj ustawienia.

Swietna porada milordzie. Nie wpadlbym na to.

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Tak se czytam i analizuje.
Może  ewidentnie wina monitora który sieje,  a któreś z urządzeń bądź kabli  ładnie  to zbiera i dodaje do sygnału.
Spróbuj może wszystkie interfejsy, ustrojstwa i kable jak najdalej on monitora........... ....albo monitor wymienić na ten sam  co był.
- Ten szum jeszcze mi przypomina trochę jak na karcie audio wewnętrznej w kompie oprócz wejścia liniowego było włączone wejście mikrofonowe z podbiciem 20 db i to generowało taki szum. Po wyłączeniu wejścia mikrofonowego szum znikał.
- Mysz bezprzewodowa też czasami może dać taki efekt.
- niewpięty kabel do gitary też tak szumi
- albo przebicie na jakimś kablu gitarowo -przejsciowo - efektowym. Może zrób przegląd w kablach , poodkręcaj wtyki i sprawdź lutowania we wtyczkach. Może lutowanie któreś puściło i przebicie lekkie jest.
Nic mi wincej do mojej łysej łepetyny nie przychodzi
« Ostatnia zmiana: 09 Sty, 2017, 19:26:23 wysłana przez myheaven »
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
7773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2010, 15:12:23
wysłana przez kaz
14 Odpowiedzi
7480 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Gru, 2011, 04:46:45
wysłana przez fraunos
10 Odpowiedzi
4346 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2012, 22:59:27
wysłana przez BetoNova
4 Odpowiedzi
2090 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2014, 17:07:07
wysłana przez Fizyczny
6 Odpowiedzi
2118 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Gru, 2019, 21:32:19
wysłana przez NIGHT777