Autor Wątek: Marshall 2203KK - Kerry King  (Przeczytany 31120 razy)

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #50 17 Mar, 2010, 21:22:46 »
hehe dobrze mnie rozumujesz, poprostu teraz muszę bronić swoje zdanie bo kolega Bloo twierdzi iż JCM800 się nie opłaca podczas gdy ja nadal uważam, że jest to lepsze rozwiązanie szczególnie dla muzyka który potrzeuje własnie tę pętlę... Co do powerampu to zmieniasz biasa i wkładasz sobie KT88 ale po co to komu, da się wogóle w polsce kupic KT88? Osobiście uważam, że marshall to firma EL34 bo swoją sławę rozwineli na ampach z tymi własnie valvami a jeśli nie pasuje komuś marshallowskie brzmienie to po co wogóle pchać się w tę firmę ;d ? Nie będę dłużej o tym dyskutował każdy ma prawo do swojego zdania - ja wasze szanuję ;)
A co jesli mnie bardziej podoba się KT88? I to, że za 4500 mogę mieć już wzmak gotowy do uprawiania ciężarów? Kaczka, phaser, VP i delay wbijam przed preamp. Gdybym używał chorusa było by tak samo. W Pętlę wrzucił bym jedynie reverb, ale go nie używam.

Jeżeli ktoś potrzebuje brzmienia klasycznej 800 i używa od groma efektów z czego większośc wpina w pętlę to lepiej brać 2203. Do ciężarów zdecydowanie bardziej opłaca się oszczędzić kasę i ewentualnie dorobić pętlę w 2203kk jeżeli zajdzie taka potrzeba.

W ogóle CO TO JEST brzmienie marshalla? JCM800 brzmi inaczej do JCM900, który też brzmi inaczej od DSL, która to jest mniej skompresowana od inaczej brzmiącego TSL, który to nijak ma się do JCM600. No stary, daj spokój, dodanie do JCM800 lamp KT88 daje dużo mniejszą różnicę w brzmieniu niż zmiana modelu wzmacniacza.
« Ostatnia zmiana: 17 Mar, 2010, 21:25:19 wysłana przez Bloo »

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #51 17 Mar, 2010, 21:25:28 »

Jeżeli ktoś potrzebuje brzmienia klasycznej 800 i używa od groma efektów z czego większośc wpina w pętlę to lepiej brać 2203. Do ciężarów zdecydowanie bardziej opłaca się oszczędzić kasę i ewentualnie dorobić pętlę w 2203kk jeżeli zajdzie taka potrzeba.

I na tym zakończmy bo też się z tym zgadzam ;) ew. dodajesz TS9 do 2203 i masz to samo ;p

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #52 17 Mar, 2010, 21:26:17 »

Jeżeli ktoś potrzebuje brzmienia klasycznej 800 i używa od groma efektów z czego większośc wpina w pętlę to lepiej brać 2203. Do ciężarów zdecydowanie bardziej opłaca się oszczędzić kasę i ewentualnie dorobić pętlę w 2203kk jeżeli zajdzie taka potrzeba.

I na tym zakończmy bo też się z tym zgadzam ;) ew. dodajesz TS9 do 2203 i masz to samo ;p
za 1000zł więcej. A dorobienie pętli to ułamek tej kwoty ;]

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #53 17 Mar, 2010, 21:53:33 »
hehe dobrze mnie rozumujesz, poprostu teraz muszę bronić swoje zdanie

na tym forum tak sie nie da. do ostatniej krwi bedziemy sie bic o nasze racje, i to, ze wiemy najlepiej na swiecie! a nie jakies pajace z internetu albo co gorsza z okladek pism muzycznych.

bo kolega Bloo twierdzi iż JCM800 się nie opłaca podczas gdy ja nadal uważam, że jest to lepsze rozwiązanie szczególnie dla muzyka który potrzeuje własnie tę pętlę...

dla muzyka ktory potrzebuje petle to faktycznie najlepsze wyjscie - nie moge sie nie zgodzic :D

Co do powerampu to zmieniasz biasa i wkładasz sobie KT88 ale po co to komu,

ale jestem debil. ostatnio chcelismy zapakowac 6L6 do innego Marshalla i pan serwisant powiedzial ze sie nie da, bo by trzeba piec powaznie rozgrzebac, a musial byc pewnie glupi, bo przeciez wystarczylo zmienic biasa!

da się wogóle w polsce kupic KT88?

da sie w Polsce kupic KT88.

Osobiście uważam, że marshall to firma EL34 bo swoją sławę rozwineli na ampach z tymi własnie valvami a jeśli nie pasuje komuś marshallowskie brzmienie to po co wogóle pchać się w tę firmę ;d ?

a ja lubie fajne brzmienie i kolo ukladu odprowadzania wilgoci lata mi jaki to ma napis. moze nawet sie nazywac Eltron. i mysle ze to wbrew pozorom rzadkie podejscie, bo duzo ludzi MUSI miec napis LGNE, ZMARSZCZAL albo MIĘSO DUŁAL, ale tak naprawde to te wzmacniacze roznia sie tylko napisem i tym, ze sa fajne albo sa chujowe.

Nie będę dłużej o tym dyskutował każdy ma prawo do swojego zdania - ja wasze szanuję ;)

wiesz co, ja chyba tez nie bede juz o tym dyskutowal ;)
Łe tej.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #54 17 Mar, 2010, 22:25:05 »
a ja jestem ciekaw ilu z Was grało na wzmacniaczach o które tak się kłócicie? :D

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #55 17 Mar, 2010, 22:30:02 »
a ja jestem ciekaw ilu z Was grało na wzmacniaczach o które tak się kłócicie? :D
chodzi Ci o 2203 i 2203kk? ;P na 2203 nie grałem, ale zarówno 2210 jak i 2203kk miałem ze znajomym na przehandlowanie, więc jakieś pojęcie mam.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #56 17 Mar, 2010, 22:31:56 »
absolutnie nie ukrywam ze nie macalem JCM800kk! a zwykle osiemset (2205) mialem w 2005 i bylo fajne. ale kolega Fungus to momentami przechodzi dopuszczalne poziomy (dolne) i nie moglem wytrzymac :D

swoja droga moje 2205 mialo petle, tak po prostu...
« Ostatnia zmiana: 17 Mar, 2010, 22:35:11 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #57 17 Mar, 2010, 22:33:42 »
a ja jestem ciekaw ilu z Was grało na wzmacniaczach o które tak się kłócicie? :D

Moja stara grała :)

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #58 17 Mar, 2010, 22:52:54 »
absolutnie nie ukrywam ze nie macalem JCM800kk! a zwykle osiemset (2205) mialem w 2005 i bylo fajne. ale kolega Fungus to momentami przechodzi dopuszczalne poziomy (dolne) i nie moglem wytrzymac :D

swoja droga moje 2205 mialo petle, tak po prostu...
Co tam pętla, ona miała nawet 2 kanały! ;)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #59 17 Mar, 2010, 23:05:52 »
a ja jestem ciekaw ilu z Was grało na wzmacniaczach o które tak się kłócicie? :D

Moja stara grała :)
:fotki: albo próbek ;)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #60 18 Mar, 2010, 08:53:08 »
Jako posiadacz 2204 moge sie wypowiedziec. Dobry cytat z tym Fordem, nie slyszalem tego wczesniej ;)
Jako "muzyk" grajacy jakas tam ciezsza muzyke tez moge sie wypowiedziec.
No i jako "muzyk" uzywajacy bynajmniej (:D) 4 efektuw w pentli ruwnierz.

Gralem na JCM800KK....Urwalo mi glowe. Beasta nigdy bym nie wylaczyl, a cleanu nawet na skreconym pickupie nie uswiadczyl. Ale nikt nie napisal, ze to piec do cleanu. Petla bym sie nie przejmowal, bo to jest kwestia 2 dni roboty u znajomego specjalisty. Wzmak porownywalem 2 razy u siebie na sali z moim obecnym JMP 2204. No ale JMP 2204 brzmi ejtisowo, oldskulowo, da rade mu skrecic pickup do cleana, jest czerwony, no i Poison the Well na takich gra(lo, dopoki im nie skradli). Oczywiscie myslalem przez chwile o kupnie tego KK, ale po 2gim porownaniu stwierdzilem, ze wole JMP.
Kwestia petli - zalezy co grasz, jak grasz i co lubisz. Ja lubie sound delaya przed piecem, ale nie zawsze (jazgot, nie przestrzen). Uzywam dwoch + tremolo i flanger, wiec kazalem dorobic petle (liczac sie z tym, ze JMP juz tak latwo nie sprzedam).
Co by nie mowic, JCM800KK jest dla mnie jak na razie najlepszym piecem do napierdalania. Stawiam go wyzej niz JCM800 2kan, bo to inny/lepszy piec.

A te JCM800 2203 i 2210... no maja petle, ale dla mnie petla bez bypassu w fsw, to tak jakby brak petli ;) Chyba, ze ktos wlacza 1 efekt raz na ruski rok.

p.s. Beasta tez da sie wjebac w fsw. Szymon sie moze wypowiedziec :)

p.s.2. Marshall w czasach Plexi/JMP wkladal do nich 5881 i to byl ich charakterystyczny sound, ktory zyskal na popularnosci.
« Ostatnia zmiana: 18 Mar, 2010, 08:58:00 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

Offline simondebelem

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #61 18 Mar, 2010, 10:37:42 »
od jakiegoś miesiąca jestem właścicielem KK, kupiłem i od razu poprosiłem o dorobienie FTS do włączania Beasta, działa ładnie pstryczkanie przy przełaczaniu jakoś nie wpływa na komfort.
pętla jest dla pozerów hee a poważnie miałem wcześniej kilka wzmaków z pętlą 6100, DSL i robionego lampowca,  pętla służyła mi do wpinania delaya bo więcej nie potrzebowałem, więc teraz jakoś mi jej nie brakuje. Trybu Beast nie nazwałbym "dopałką" bo jakoś nijak mi się to ma do dopalania wzmaka jakąkolwiek kostką a że gram z Primerem który ciągle znosi coś na próby to słyszałem tego trochę.
Beast jest jakby drugim kanałem :) który sobie właczam fts-czem ot co.
Co do samego brzmienia to porównania pod JCM800 są może i na miejscu bo i przeciez na samym wzmaku mamy napisane JCM 800 ale to jest inny wzmacniacz babardziej na grubo ale dynamicznie z większa kompresją.
No a jak ktoś mówi ze KK to tylko dla maniaków SLAYER to się nie zna nie grał albo nie lubi marshalli.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #62 18 Mar, 2010, 12:43:30 »
Tez bym nie nazwal tego dopalka, bo brzmienie sie zmienia dosc drastycznie. Na pewno 10 razy latwiej sie gra na tym wzmaku niz na 2203/2204.
wearehelp.bandcamp. com

Offline simondebelem

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #63 18 Mar, 2010, 13:44:04 »
no i tu by się zdała próbka :) żeby ukazać brzmienie o którym gaworzymy ale mam tylko granie z próby nie za bardzo oddające to co się naprawdę dzieje z uszami stojącemu przed paczką ludzikowi. Może za jakąś chwilkę będzie co pokazać bo będziem mieszać z recordingiem wtedy od razu będzie też porównanie do 5150 bo to wzmak Primera.

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #64 18 Mar, 2010, 20:55:30 »
No a jak ktoś mówi ze KK to tylko dla maniaków SLAYER to się nie zna nie grał albo nie lubi marshalli.

Albo szkoda mu wydać 4,5 klocka na wzmacniacz z samym przesterem. Woli wydać tyle samo i mieć engla fireballa mający clean, pętlę i przester w jednym. To, że nie lubię zmarszczalla to swoja drogą ;)
Heh piszecie, że dorobienie pętli bądź boosta w footswitchu to nie problem, a jeśli chodzi o zmianę lamp to juz wielka afera ;d WSZYSTKO da się zrobić wystarczy znaleźć odp. osobę, która to zrobi.

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #65 18 Mar, 2010, 21:13:25 »
No a jak ktoś mówi ze KK to tylko dla maniaków SLAYER to się nie zna nie grał albo nie lubi marshalli.

Albo szkoda mu wydać 4,5 klocka na wzmacniacz z samym przesterem. Woli wydać tyle samo i mieć engla fireballa mający clean, pętlę i przester w jednym. To, że nie lubię zmarszczalla to swoja drogą ;)
Heh piszecie, że dorobienie pętli bądź boosta w footswitchu to nie problem, a jeśli chodzi o zmianę lamp to juz wielka afera ;d WSZYSTKO da się zrobić wystarczy znaleźć odp. osobę, która to zrobi.
Bo taka wymiana lamp to już jest duża afera wymagająca dużej ingerencji we wzmacniacz, który nijak się ma do wyprowadzenia jednego kabelka dla beasta.

to 4500 za wzmacniacz bez pętli z samym drajwem to dużo, a 5300 za 2203 też z samym drajwem i pętlą to już nie dużo? ;]

Stary, a wiesz że za pare stówek można miec spajdera który ma 4 kanały i pętlę! No to już w ogóle czad, no nie? ;)

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #66 18 Mar, 2010, 21:31:07 »
Czyli porównujesz lajn siksa do engla czy zmarszczala? No to gratuluję : ddd. Cóż gdybym pchał się kiedyś w zmarszczale (mam nadzieję, że mi nie odbije) to wydał bym więcej kasy za klasyczne brzmienie JCM800 niż mniej za Piecyk z przesterem.

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #67 18 Mar, 2010, 21:45:33 »
Czyli porównujesz lajn siksa do engla czy zmarszczala? No to gratuluję : ddd. Cóż gdybym pchał się kiedyś w zmarszczale (mam nadzieję, że mi nie odbije) to wydał bym więcej kasy za klasyczne brzmienie JCM800 niż mniej za Piecyk z przesterem.
Stary, narażasz się na śmieszność już. Nie lubisz brzmienia marszali, a pierdolisz trzy po trzy na ich temat. Klasyczne brzmienie marszali... stary OGARNIJ się. Wzmacniacz kupuje się dla konkretnego brzmienia, a nie dla tego, że 2203 to klasyczne brzmienie marszala. Kupujesz, bo Ci się podoba, a jak się nie podoba, to szukasz czegoś innego. Zagraj najpierw na tym wzmacniaczu, a potem sraj na lewo i na prawo.

I nie, nie porównywałem lajnsixa, tylko podałem przykład wzmacniacza który ma fpisdu kanałów i dużo możliwości (brzmi źle, ale to sprawa drugorzędna). My staramy się wbić CI do głowy to, że kk jest wzmacniaczem dla ludzi nie wymagających czystego kanału, tylko potężnego przesteru, a Ty piszesz że 2kanałowy engl z pętlą był by lepszy...co ma piernik do wiatraka? Dla jednego te 2 kanały to będzie za mało, bo musi mieć 4kanały, a inny powie, że nie potrzebuje czystego, więc wybierze jakiegoś jednokanałowca. Wzmacniacz wybiera się pod siebie i nie ma lepszego czy gorszego wyboru. Szukasz czegoś do mocnego grania, bierzesz kk, chcesz coś uniwersalnego bierzesz inny wzmacniacz któy odpowiada Ci brzmieniowo.

A tak poza tym... ostatnie zdanie mnie już rozbiło. Klasyczne brzmienie 2203 za więcej, bo kk to jakiś syfny piecyk z przesterem? KK dalej brzmi jak marszal (bez trybu bestii) różnice są, ale subtelne. Z bestią nie jest to już klasyczny marszal, ale konkretna maszyna do zabijania.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #68 18 Mar, 2010, 23:14:03 »
ej Fungus, jesli cie moge prosic albo doradzic, to wez powypowiadaj sie w innych tematach a tutaj daj sobie spokoj. jakos od pierwszego posta nie napisales tu nic madrego, a teraz robi sie to nudne. przeciez nawet nie grales na tym piecu. daj sobie spokoj, wyjdzie ci na zdrowie.
Łe tej.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #69 19 Mar, 2010, 02:26:57 »
                          ...sie odpierdolcie od mojego pieca bo jak sie wkurwie to..   ;D
Sie.. sie.. sie..

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #70 19 Mar, 2010, 06:11:15 »
Bloo TY się ogarnij... Najpierw piszesz, że wolisz 2203KK bo ma inne brzmienie a teraz, że brzmi tak jak JCM800 bez beasta... Co do pojęcia klasyczne brzmienie mam na myśli to, że są 3 piece których brzmienie zawsze rozpoznam Dual Recto, 5150, JCM800... Po trzecie to Ty zacząłeś pisać o srajn siksie - bez sensu przykład no ale dobra ;)
Haha śmieszne niby czemu mam nie "pierdolić" na ich temat skoro mój pierwszy piecyk to był marshall MG15, później udało mi się kupić MF 350 a JCM800 słyszałem wiele razy na żywo? Każdy z tych pieców brzmiał dużo gorzej od innych wzmaków w tych samych przedziałach cenowych a przynajmniej do cięższego grania. Masz racje przestane pisać w tym wątku,  wkońcu to nie jest forum do wyrażania swoich opinii.

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #71 19 Mar, 2010, 07:36:30 »
Bloo TY się ogarnij... Najpierw piszesz, że wolisz 2203KK bo ma inne brzmienie a teraz, że brzmi tak jak JCM800 bez beasta... Co do pojęcia klasyczne brzmienie mam na myśli to, że są 3 piece których brzmienie zawsze rozpoznam Dual Recto, 5150, JCM800... Po trzecie to Ty zacząłeś pisać o srajn siksie - bez sensu przykład no ale dobra ;)
Haha śmieszne niby czemu mam nie "pierdolić" na ich temat skoro mój pierwszy piecyk to był marshall MG15, później udało mi się kupić MF 350 a JCM800 słyszałem wiele razy na żywo? Każdy z tych pieców brzmiał dużo gorzej od innych wzmaków w tych samych przedziałach cenowych a przynajmniej do cięższego grania. Masz racje przestane pisać w tym wątku,  wkońcu to nie jest forum do wyrażania swoich opinii.
Pisalem, że brzmi inaczej bo brałem pod uwagę tryb beast cały czas, bo to Ty wyskoczyłeś z niemożliwością odpalenia go z FS.

Dlatego masz nie pierdolić, bo nie grałeś na kk, a trąbisz na lewo i prawo jaki to 2203 jest lepszy mimo wyższej ceny. Co więcej - moim zdaniem taki2203kk brzmi lepiej od 5150. No ale skoro uważasz, że jcm800 brzmi słabo w cięższej muzyce w porównaniu do konkurencji.. to widocznie jesteś fanem kompresji i i gajnu na 666. Jak dla mnie taki JCM800 brzmi co najmniej porównywalnie lub w wielu przypadkach lepiej.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #72 19 Mar, 2010, 12:02:42 »
Cytuj
JCM800 słyszałem wiele razy na żywo

</topic>
Łe tej.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #73 19 Mar, 2010, 13:37:08 »
dajcie se siana juz,wszech i wobec wiadomo ze JCM800 jest koncowa stacja w poszukiwania najlepszego heavy brzmienia i tyle. Tak sie mówi od lat i kazdy o tym wie,przejdziesz Mesy/Peaveye itd trafisz w koncu do tego zmarszczala no i git. Ja tam bym od razu brał ta wersje KK bo to w koncu SLAYEEEERRRR KURYWA...!!!
nie dorosłem jeszcze do 800setki i dobrze,mam czas i tak na razie wole marzyc o Herberciku moim wysnionym  :P
Aha byłem dwa razy na koncercie Slayera i jezeli brzmienie gitary Kerry'ego rzeczywisci w głownej mierze opierało sie na tej jego sygnaturze to z dobra gitara nie widze kuerwa zawodnika któremu ten piec nie stłókł by dupska na kwasne jabłko,brzmienie tego faceta wykrecało morde w spazmach i niszczyło obiekty w promieniu kilometra  :headbang: Po prostu piekło  :fire:
Sie.. sie.. sie..

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #74 19 Mar, 2010, 13:50:19 »

Co więcej - moim zdaniem taki2203kk brzmi lepiej od 5150.


Ja z kolegą z kapeli gramy w zestawie  jcm800KK + 5150 i jest nam z tym dobrze;) Bardzo dobrze wspolpracują te wzmaki ze sobą

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3364 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2008, 13:14:08
wysłana przez DeathMaster
11 Odpowiedzi
6067 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2009, 19:29:14
wysłana przez Muchatek
45 Odpowiedzi
26420 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2010, 15:51:18
wysłana przez DeathMaster
2 Odpowiedzi
1824 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Wrz, 2013, 08:51:47
wysłana przez Arconio
28 Odpowiedzi
16659 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2018, 12:49:06
wysłana przez OMSON