Autor Wątek: [lokasz] Hymn Polski na gitarze (YouTube)  (Przeczytany 5098 razy)

Offline lokasz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
[lokasz] Hymn Polski na gitarze (YouTube)
« 09 Kwi, 2016, 21:15:46 »
Witam szanownych forumowiczów ;)

Właśnie skończyłem pracę nad gitarową wersją Mazurka Dąbrowskiego. Efektami chciałem podzielić się z Wami licząc na wskazówki co poprawić itp.

Mam nadzieję, że nie uznacie tej wersji za profanację - pracę nad hymnem potraktowałem z wyjątkowym szacunkiem i dokładnością.



Ł. Strzeszkowski

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Ode mnie bardzo piątka ;)
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Ciekawy dobór Fret Wrapa ;). Covery to trudny chleb. Mówi się, że dobry cover powinien wnosić coś od coverującego. Może więc podnieść dramatyzm dzieła mówiącego o trudnych polskich dziejach za pomocą umiejętnie użytego (nomen omen) blastu? Oprawa graficzna bardzo mnie przekonuje, mamy XXI wiek, więc efektów nie mogło zabraknąć. Brak mi trochę wizualizacji piękna wdzięków kształtnych Polek, do których ułani wracali pod, prawda, okienko...
Paczki z głów!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Jakos bardziej mi lezy ta wersja od Kangaroz, gdzie przynajmniej z tego piosenke zrobili, zamiast popisówy. Skill masz dobry, tylko brakuje tu czegos w tym wykonaniu.


Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Dla mnie z kolei mocno pozytywnie muzycznie, wizualizacja nie aż tak, ale to kwestia gustu. Wykonanie aranżacji bardzo przyjemne, chociaż momentami ma się wrażenie że zmiany tempa zamiast podkreślenie frazy, mają na celu ukrycie niedociągnięć w technice.

Offline lokasz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Dzięki Panowie za opinie. Zależało mi żeby nie przekombinować i mimo wszystko zachować jak najbardziej się da oryginalną formę hymnu. Z tymi zwolnieniami być może troszkę przesadziłem i wyszło dziwnie :)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Czekam na wersję progressive harsh noise d'n'b.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
A ja wręcz przeciwnie :)
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Muzycznie zajbiście ! Oprawa zbyt jak dla mnie pretensjonalna, kojarząca mi sie za mocno z nurtami kibolskimi. Ale gdy  oczami wyobraźni to wykasujesz i zostawała muzyka, to to sie broni. W tych zwolnieniach na tapingu gdybys jakis dzwiek przeciągnął, by wyszło bardziej legato a nie urywane, to nabrałoby by chyba tego właściwego klimatu, który chciałeś oddać. Aranzacyjnie wg mnie piona.
Po gifie zero, obawialem sie czegoś w stylu Edzi ;)

Offline lokasz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Muzycznie zajbiście ! Oprawa zbyt jak dla mnie pretensjonalna, kojarząca mi sie za mocno z nurtami kibolskimi. Ale gdy  oczami wyobraźni to wykasujesz i zostawała muzyka, to to sie broni. W tych zwolnieniach na tapingu gdybys jakis dzwiek przeciągnął, by wyszło bardziej legato a nie urywane, to nabrałoby by chyba tego właściwego klimatu, który chciałeś oddać. Aranzacyjnie wg mnie piona.
Po gifie zero, obawialem sie czegoś w stylu Edzi ;)

No i o to chodzi. Kij tam z oprawą - liczy się muzyka. Co do montażu filmów nigdy nie przejawiałem jakiegoś wyjątkowego talentu pod tym względem :)

Dzięki wielkie za opinie i wskazówki.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
4330 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Kwi, 2011, 19:26:56
wysłana przez Frantic
9 Odpowiedzi
3060 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Maj, 2014, 12:01:22
wysłana przez Drozd
7 Odpowiedzi
4239 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2015, 21:28:42
wysłana przez Amal_68
2 Odpowiedzi
5146 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2016, 21:22:25
wysłana przez lokasz
0 Odpowiedzi
1642 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2017, 10:19:37
wysłana przez lokasz