Autor Wątek: Jak "najlepiej" porównywać gitary?  (Przeczytany 18335 razy)

Offline MatixOOO

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • centrum krzeseł
Im wygodniejsza tym lepiej się gra
Ceniąc sobie wygodę podczas pracy wybrałem fotele biurowe

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 397
  • HUE
Kolejny? :D

Wysłane z mojej lodówki


Offline Jackson666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dżętson666
#OT te "boty", chociaż piszą na temat, a wy pod każdym postem nowego usera puszczacie co najmniej 3 posty zupełnie nie na temat o tym że ktoś nabija posty żeby się na giełde dostać... No ja nie wiem co bardziej śmieci forum.
A może boicie się konkurencji na giełdzie? he?

Online oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
plus nikt nie pisał jeszcze o flażoletach, ja wychodzę z założenia, że im łatwiej wychodzą tym lepiej :D, inaczej mając dwie podobne gitary, które brzmią może i nieco inaczej wybieram tą którą mi gra lepiej (tak oczywista oczywistość), ale biorę też pod uwagę ogólną łatwość grania.

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
i dla tego wszędzie są te ibanezy co dla mnie jest niepojęte i nie wiem po co je kupować;/

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Teraz poszerzyły mi się horyzonty i wiosła z mahoniu omijam z daleka.
Myślę że z horyzontami to wyszło odwortnie  :P

#OT te "boty", chociaż piszą na temat, a wy pod każdym postem nowego usera puszczacie co najmniej 3 posty zupełnie nie na temat o tym że ktoś nabija posty żeby się na giełde dostać... No ja nie wiem co bardziej śmieci forum.
A może boicie się konkurencji na giełdzie? he?


Spoiler



« Ostatnia zmiana: 29 Mar, 2016, 12:49:44 wysłana przez Ewolter »

Offline Jackson666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dżętson666
Myślę że z horyzontami to wyszło odwortnie  :P

Eee, możesz rozwinąć? Bo nie bardzo rozumiem.  :o

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Myślę że z horyzontami to wyszło odwortnie  :P

Eee, możesz rozwinąć? Bo nie bardzo rozumiem.  :o
Zerknij wczesniej napisałem jeden komentarz odnośnie swojego zdania na takie podeście do drewna. Johnny napisał juz dobitną rozprawkę.

Mi tam mahoń pasował kiedyś jak łupałem defmetale. Teraz poszerzyły mi się horyzonty i wiosła z mahoniu omijam z daleka. Nie pasi mi i tyle.
Twierdzisz że mahoń jest do defmetalu i "poszerzyłeś horyzonty" a mahonie omijasz. :facepalm:  To się kiedyś zdziwisz ;)

#OT te "boty", chociaż piszą na temat, a wy pod każdym postem nowego usera puszczacie co najmniej 3 posty zupełnie nie na temat
Możliwe ale widzę że te na temat też omijasz  :-*
« Ostatnia zmiana: 29 Mar, 2016, 14:04:31 wysłana przez Ewolter »

Offline greg01

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • zapraszam na: http://dermatologkielce.com.pl/
    • Zapraszam na stronę:
i dla tego wszędzie są te ibanezy co dla mnie jest niepojęte i nie wiem po co je kupować;/

Jeżeli mam być szczery, to też tego nie rozumiem.
Słyszałem dużo pozytywnych opinii o tym gabinecie: medycyna estetyczna

Offline Jackson666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dżętson666
@Ewolter Ale już weź nie próbuj na siłę mi pojechać.
Przeczytałem twój post na temat mahoniu i wydał mi się bardzo ciekawy. Nie miałęm o tym pojęcia. Myślałem że mahoń to mahoń i tyle.
Ale wszystkie mahoniowe wiosła na których grałem były ciemne i muliły. Kiedyś się tym nawet jarałem że muli.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Wybrałem.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Wybrałem.

Hurra! :devil:

@Ewolter Ale już weź nie próbuj na siłę mi pojechać.
Przeczytałem twój post na temat mahoniu i wydał mi się bardzo ciekawy. Nie miałęm o tym pojęcia. Myślałem że mahoń to mahoń i tyle.
Ale wszystkie mahoniowe wiosła na których grałem były ciemne i muliły. Kiedyś się tym nawet jarałem że muli.

To, że wiosło jest ciemne, nie jest tożsame z tym, że muli. Często miałem sytuacje, ze ktoś przychodził z "mulącym" wiosłem, a okazywało się, że na przykład struny były ostatnio wymieniane 2 lata temu... Tak samo nie mam absolutnie żadnego pojęcia, co ma wspólnego mulenie/mahoń i deathmetal? Do tego typu muzyki szukałbym najprawdopodobniej czegoś neutralnego w brzmieniu, typu olcha na korpus i klonowy gryf.

Poza tym, tak już poza tym wszystkim, o większy wpływ na brzmienie ma gryf, niż korpus.

Offline Jackson666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dżętson666
A jeszcze większy wzmacniacz, kolumna i mikrofon z jego ustawieniem. Co wcale nie oznacza że drewno korpusu nie ma znaczenia. Chciałbym kiedyś usłyszeć jasno brzmiący mahoń. Pokaż mi. No chyba że rzeczywiście, jak ewolter pisze mahoniu nigdzie nie ma, a w gitarze nazwą tak Lipe... Wydaje mi się to trochę nieprawdopodobne. Skoro nazywają coś mahoniem to czym jest? Brzozą kurna? A deathmetal... dla mnie to ciemne, muliste brzmienie. Pewnie że są wyjątki, jak we wszystkim.

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 430
  • It is useless, to resist.
Zapraszam do mnie :) Pytanie tylko, czy ogarniesz, że to, że gitara brzmi jasno to będzie kwestia pikapa czy samego drewna. Czy może strun. A może pieca? ALBO KOLUMNY? :O

Każdą gitarę należy rozpatrywać indywidualnie i tyle.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
A jeszcze większy wzmacniacz, kolumna i mikrofon z jego ustawieniem. Co wcale nie oznacza że drewno korpusu nie ma znaczenia. Chciałbym kiedyś usłyszeć jasno brzmiący mahoń. Pokaż mi. No chyba że rzeczywiście, jak ewolter pisze mahoniu nigdzie nie ma, a w gitarze nazwą tak Lipe... Wydaje mi się to trochę nieprawdopodobne. Skoro nazywają coś mahoniem to czym jest? Brzozą kurna? A deathmetal... dla mnie to ciemne, muliste brzmienie. Pewnie że są wyjątki, jak we wszystkim.

Powiem Ci, że nawet miałem taką gitarę. Klonowy gryf, hebanowa podstrunnica i korpus z dwóch kawałków mahoniu. Była na tyle jasna w brzmieniu, że gdybym nie wiedział jej przed lakierowaniem, to w życiu bym nie uwierzył, że korpus jest z mahoniu. Wyglądała tak, skoro chcesz, żebym koniecznie Ci ją pokazał:



A potwierdzić że była raczej z tych jasno brzmiących może chociażby @Stivo2005 albo @Myxu.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
@Ewolter Ale już weź nie próbuj na siłę mi pojechać.
Ok :))

Offline 7Mati7

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Gitara wygląda świetnie, co do problemu nie wiem jak go rowiązać ale lubie oglądac gitary xD

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Chciałbym kiedyś usłyszeć jasno brzmiący mahoń. Pokaż mi.

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Online oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
teraz mi przyszło do głowy pytanie z serii głupich, własnie kwestia flażoletów, jeżeli mamy dwa wiosła jedno na słabszych pickupach (np. sh4 czy sh5 most), a drugie powiedzmy, a niech będzie, secie emg 81 i 85 i to to drugie rzuca flażoletami z łatwością, co możemy założyć czy raczej kwestię wymiany pickupów w pierwszym, czy uznać różnicę na zasadzie pierwsza tak ma i już.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że kwestia flażoletów w bardzo dużej mierze zależy od pipaków, np. w takim Chibsonie w przeciągu ostatniego roku wrzucałem chyba 5 różnych setów... flażolety czasem wchodziły jak nóż pod żebra jak w BKP Supermassive czy w Ibanez V8 (to była jedyna zaleta tego przetwornika), a czasem ich wydobycie tak, by brzmiały "ładnie" graniczyło z cudem jak w Gibson 490T.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Online oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
ja tam lubię jak do flażów nie trzeba się "przykładać", tak jak mówiła Yen (dla tych co grali w Wieśka 3) im bardziej piszczy tym lepiej Ci idzie

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
ja tam lubię jak do flażów nie trzeba się "przykładać", tak jak mówiła Yen (dla tych co grali w Wieśka 3) im bardziej piszczy tym lepiej Ci idzie

Made my day :D

Offline geminiPN

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
 :D wiadomo, że musi piszczeć :P

Offline gillo4

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
    • wynajem samochodów koszalin
teraz mi przyszło do głowy pytanie z serii głupich, własnie kwestia flażoletów, jeżeli mamy dwa wiosła jedno na słabszych pickupach (np. sh4 czy sh5 most), a drugie powiedzmy, a niech będzie, secie emg 81 i 85 i to to drugie rzuca flażoletami z łatwością, co możemy założyć czy raczej kwestię wymiany pickupów w pierwszym, czy uznać różnicę na zasadzie pierwsza tak ma i już.
Zgadzam się z autorem komentarza.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
boty nauczyły się cytować o.O I zrobiły to szybciej niż część userów forum :D
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
25542 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
0 Odpowiedzi
4298 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2010, 23:13:20
wysłana przez quorton
21 Odpowiedzi
7007 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2012, 23:46:34
wysłana przez Musza
15 Odpowiedzi
3458 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lip, 2012, 21:17:52
wysłana przez Franq
42 Odpowiedzi
57553 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 13:07:45
wysłana przez Nightmarishreaper