Autor Wątek: EMG 707TW problem z uziemieniem?  (Przeczytany 7379 razy)

Offline bravemurderday

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
EMG 707TW problem z uziemieniem?
« 10 Mar, 2016, 22:54:59 »
Witam! Z góry przepraszam, jeśli zły dział. Przeglądam już forum od dłuższego czasu, jednak wcześniej nie miałem przyjemności się przywitać.
Mam Hellraisera C7, dzisiaj wystawiłem na zamiankę secik EMG 707TW, być może ktoś kojarzy z giełdy na facebooku. Ostatnio przez dłuższy czas nie miałem okazji podłączyć się do pieca, grałem na sucho. Dzisiaj wieczorem podłączyłem się i z pieca dobiegł mnie szum. Nie jest on zbyt głośny, jednak słychać go, mimo ustawionej bramki szumów. Od razu mówię, że z piecem, kablami wszystko git, z drugim wiosłem nie ma problemów.
Jako, że miałem zamiar sprzedać/zamienić przetworniki, wygrzebałem całą elektronikę ze środka, by wszystko posprawdzać, nie chcę komuś wciskać pickupów, czy pushpulli z jakimiś wadami  :)

Gdy dotykam gniazda, 3way switcha lub potencjometrów, szum całkowicie ustaje. Cały układ łączony jest na szybkozłączki.
Po przejrzeniu wszystkiego zauważyłem coś takiego:

Spoiler

Jak widać, część uziemienia nie jest przytwierdzona do szybkozłączki.

A teraz pytania:
Czy to może być przyczyna tego szumu?
W jaki spobób można ogarnąć ten problem?

Z góry dzięki za wszelką pomoc.  ;)

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odetnij wystające druciki, które nie są generatorem szumów, sprawdź poprawność połączeń, wymień baterię. Jeżeli dotykasz strun lub mostka i szumy ustają to wszystko IMO jest ok.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Witam! Z góry przepraszam, jeśli zły dział. Przeglądam już forum od dłuższego czasu, jednak wcześniej nie miałem przyjemności się przywitać.
Mam Hellraisera C7, dzisiaj wystawiłem na zamiankę secik EMG 707TW, być może ktoś kojarzy z giełdy na facebooku. Ostatnio przez dłuższy czas nie miałem okazji podłączyć się do pieca, grałem na sucho. Dzisiaj wieczorem podłączyłem się i z pieca dobiegł mnie szum. Nie jest on zbyt głośny, jednak słychać go, mimo ustawionej bramki szumów. Od razu mówię, że z piecem, kablami wszystko git, z drugim wiosłem nie ma problemów.
Jako, że miałem zamiar sprzedać/zamienić przetworniki, wygrzebałem całą elektronikę ze środka, by wszystko posprawdzać, nie chcę komuś wciskać pickupów, czy pushpulli z jakimiś wadami  :)

Gdy dotykam gniazda, 3way switcha lub potencjometrów, szum całkowicie ustaje. Cały układ łączony jest na szybkozłączki.
Po przejrzeniu wszystkiego zauważyłem coś takiego:

Spoiler

Jak widać, część uziemienia nie jest przytwierdzona do szybkozłączki.

A teraz pytania:
Czy to może być przyczyna tego szumu?
W jaki spobób można ogarnąć ten problem?

Z góry dzięki za wszelką pomoc.  ;)

Zdjęcie nie działa ale jak rozpadło Ci się gniazdo szybkozłączki wal do http://merlinpickups.com/ mają za 30zł

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Szybkozłączki można zrobić samemu za 5 zł. Wystarczy kupić zaciski pinowe na allegro albo w sklepie z elektroniką.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline bravemurderday

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Dodaję zdjecie jeszcze raz w załączniku, powinno działać.

A czy taka alternatywa sprawdziłaby się?
Mam kilka przewodów EMG, które zostały mi zostały z poprzedniego zestawu w jakiejś szóstce.

http://www.emgpickups.com/media/catalog/product/cache/1/image/400x362/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/3/-/3-pickups-kit_1.jpg?id=989

Są to dokładnie te białe przewody z prawego dolnego rogu.

Czy jeśli odetnę wtyczke od pickupa i od jednego z tych przewodów, a następnie splotę/przylutuję końce przewodów i zabezpieczę całość rurką termokurczliwą, to będziesz to śmigać?  ;)

coś takiego: www.mediafire.com/conv/d5d41ee21d6080cdb8881c3b4846c5cf913b2c89fbc214d13d5dedcbbab4d94d6g.jpg
« Ostatnia zmiana: 11 Mar, 2016, 15:48:54 wysłana przez bravemurderday »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Szybkozłączki można zrobić samemu za 5 zł. Wystarczy kupić zaciski pinowe na allegro albo w sklepie z elektroniką.
potwierdzam, sam tak robilem. 5pln to bys sporo przeplacil :D
i always go full retard

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Tym bardziej, że EMG z rozłączanymi cewkami potrzebują pięciu pinów, a nie standardowych trzech.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
5049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lip, 2009, 06:25:13
wysłana przez Tolein
VST problem

Zaczęty przez kiebitz Ogólnie

14 Odpowiedzi
9764 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2009, 10:43:51
wysłana przez karaś
16 Odpowiedzi
5589 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2011, 15:26:41
wysłana przez becek123
15 Odpowiedzi
4524 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2015, 16:03:18
wysłana przez pawello19
1 Odpowiedzi
1767 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2016, 16:56:18
wysłana przez Razor89