Autor Wątek: VST problem  (Przeczytany 9787 razy)

Offline kiebitz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
VST problem
« 19 Gru, 2009, 11:52:54 »
Witam!

Po instalacji/wklejeniu nowego VST program do tworzenia muzyki nie widzi nowej wtyczki. Odświeżam foldery VST, robię scan i nic...To samo dzieje się z wtyczkami instalowanymi z programem do nagrywania. Co ciekawe po przeniesieniu plików .dll do innego folderu, CZĘŚĆ zaczyna działać :-\

może w tych opcjach trzeba coś zmienić?


jakieś propozycje?

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: VST problem
« Odpowiedź #1 19 Gru, 2009, 13:57:43 »
Moze potrzebujeesz czegoś od MarkL? ;)

a tak na serio to w jakim programie uzywasz tych wtyczek vst? Moze ktos takiego uzywal i Ci powie co i jak? Bo po okienku nie poznaje zadnego z mi znanych.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: VST problem
« Odpowiedź #2 19 Gru, 2009, 14:27:47 »
Obstawiam któryś z darmowych (tak jakoś). Ściągnij Reaper i spróbuj tam wrzucić, jak pójdzie to problem rozwiązany ;)

Offline kiebitz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: VST problem
« Odpowiedź #3 19 Gru, 2009, 18:38:32 »
używam sonar 8.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: VST problem
« Odpowiedź #4 19 Gru, 2009, 18:56:30 »
Sprawdziłeś w ustawieniach, czy na pewno masz określone odpowiednie foldery z VST itd? Może pełna reinstalacja, łącznie z wywaleniem wszystkich folderów i wpisów w rejestrze coś pomoże? Ewentualnie spróbuj użyć tych samych wtyczek w innym programie.

Offline kiebitz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: VST problem
« Odpowiedź #5 19 Gru, 2009, 19:08:17 »
już tak robiłem...to chyba gdzieś głębiej jeszcze siedzi. Myślę,że formata zrobię. Format jest dobry na wszystko ;) Co do innych programów, to testowałem ich trochę i sonar przypasował mi najbardziej.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: VST problem
« Odpowiedź #6 19 Gru, 2009, 19:54:07 »
A możesz napisać jakie testowałeś i dlaczego Sonar? Nawet jeśli tak po prostu, to napisz ;) Mam zamiar napisać jakiś taki pseudo przewodnik po DAWach jako dodatek do krok-po-kroku bawienia się symulacjami, stąd pytanie.

A, i jaki OS?

Offline kiebitz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: VST problem
« Odpowiedź #7 20 Gru, 2009, 18:21:33 »
Tak jak mowiłem...Format jest dobry na wszystko :devil:

Wybrałem Sonar, bo można nagrywac na jednym tracku kilka ścieżek (w innych programach nie znalazłem podobnego rozwiązania). Co jest moim zdaniem świetnym rozwiązaniem. Nie trzeba po każdym podejściu robic stop i record. Poza tym ma bardzo edytowalne menu i layouty oraz ma wbudowane matrix view (a la ableton), step sequencer i session dummer 3, który świetnie współdziała z sonarem.

Co do Reapera, to robiłem trochę na nim i muszę przyznac,ze jest bardzo przyjemny w obsłudze i niesamowicie intuicyjny, poza tym rewelacyjne rozwiązane jest tam zarządzanie VST.

aha! testowałem (testowałem, to może za duże słowo. raczej używałem przez jakiś czas ;D):
- Adobe Audition 3 i CoolEditPro,
- Reason chba 3,
- FL Studio chyba 7,
- Ableton chyba 7 ,
- Cubase 3 SX i 4,
- Samplitude 10,
- Sonar 8 i 8.5,
- Reaper 3,
« Ostatnia zmiana: 20 Gru, 2009, 18:27:53 wysłana przez kiebitz »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: VST problem
« Odpowiedź #8 20 Gru, 2009, 18:40:41 »
Co do layoutów i menu to owszem, ciekawa możliwość, ale tak naprawdę w Ableton mam wszystko tam gdzie chcę i nawet jak u znajomego siądę to nie muszę ustawiać pod siebie bo już jest :) Step sequencer z tego co pamiętam jest w najnowszej wersji Ableton Live 8.1, zarówno jak i nagrywanie kilku ścieżek na jednym tracku.

W każdym razie rozumiem, że już po formacie wszystko śmiga?

Offline kiebitz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: VST problem
« Odpowiedź #9 20 Gru, 2009, 20:12:20 »
tak jest, wszytko smiaga pieknie! :D pewnie mialem cos pokombinowane ze sciezkami,albo cos..

Z tego co pamietam, to ableton mial jeszcze fajne wbudowane "virtualne instumenty"(nie wiem,czy można tak to w tym przypadku nazwac). I moża bylo nakladac każda wtyczke na dowolny track (audio i midi). Generanie dobrze wspominam ten program!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: VST problem
« Odpowiedź #10 20 Gru, 2009, 20:20:03 »
Szczerze polecam najnowszą wersję, właśnie 8.1. Zżera mniej procka, pamięci i ogólnie szybciej chodzi, zwłaszcza na Siódemce. A instrumenty i efekty w porównaniu do innych DAWów Live ma bezkonkurencyjne i to od razu po instalce wszystko ślicznie działa, nie wspominając już nawet o dodatku orkiestralnym :D

Ale zboczyliśmy nieco z tematu, dobrze, że działa, a od DAWach pogadamy już w innym ;)

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: VST problem
« Odpowiedź #11 20 Gru, 2009, 21:34:12 »
Wybrałem Sonar, bo można nagrywac na jednym tracku kilka ścieżek (w innych programach nie znalazłem podobnego rozwiązania).

W cubasie/nuendo też się da :)

Offline kiebitz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: VST problem
« Odpowiedź #12 20 Gru, 2009, 22:59:50 »
możliwe. ja zrezygnowałem z cubase,bo często mi się wieszał. Ale to pewnie wina TonePorta lub wersi cubase,którą miałem.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: VST problem
« Odpowiedź #13 21 Gru, 2009, 11:33:45 »
Mam zamiar napisać jakiś taki pseudo przewodnik po DAWach jako dodatek do krok-po-kroku bawienia się symulacjami

Tik-tak, tik-tak... ;) Kcem!
Paczki z głów!

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
Odp: VST problem
« Odpowiedź #14 22 Gru, 2009, 10:43:51 »
Wybrałem Sonar, bo można nagrywac na jednym tracku kilka ścieżek (w innych programach nie znalazłem podobnego rozwiązania).

W cubasie/nuendo też się da :)
w reaperze też się da :P free mode cośtam

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
1750 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2012, 03:22:03
wysłana przez mondomg
5 Odpowiedzi
2453 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2012, 00:09:14
wysłana przez CmnD
4 Odpowiedzi
1884 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Mar, 2013, 03:08:25
wysłana przez ChopZeWsi
1 Odpowiedzi
1767 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2013, 11:07:14
wysłana przez fk
2 Odpowiedzi
2277 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2014, 21:45:39
wysłana przez jankeros