Autor Wątek: P. Kamecki POWER STRAT Custom 7 - nowy badyl od znanego artysty-lutnika.  (Przeczytany 3180 razy)

Offline pepson

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Siemano,
A więc tak. Przyszedł czas na moje pierwsze w pełni customowe wiosło od znanego pana lutnika-artysty Pawła Kameckiego.
Nazywa się to Power Strat Custom 7

Korpus: Meranti
top: coś afrykańskiego o bardzo dziwnej nazwie
Siodełko: brass
pikapy: set Dimarzio Illuminator
bridge: p. kamecki rezonator
skala: 26,5''
Gryf: 5-cio czesciowy: klon/ (chyba) orzech
podstrunnica: klon
klucze: schaller locking
gniazdo: neutrik security


inspiracją dla tego modelu był oczywiście washburn w4. Ciekawą sprawą jest fakt, że gitara jest nadzwyczaj lekka. Waży tylko ok 3kg, a mimo to gra przepieknie. Dzieje się tak prawdopodbnie dzieki zastosowaniu opantentowanego mostka autorstwa samego architekta tej gitary. W rezonatorze chodzi o to, ze most i prowadnice maksymalnie przylegają do korpusu. Efekt jest taki jak każdy się spodziewa- maksymalna dostępna energia drgającej struny przenoszona jest na korpus. Co tu dużo mówić- no gra to fantastycznie. Regulacja wysokosci strun odbywa się poprzez wkładanie podkładek pod prowadnice, nie ma żadnych mechanizmów. Ma to oczywiscie swoje wady i zalety. Wady sa takie, że trzeba spędzić o wiele więcej czasu na regulacji menzury czy wysokosci strun niz przy TOM-ie, ale zyskujemy bardzo "drewniany" sound. A to jest chyba najważniejsze :) Gitara brzmi bardzo środkowo i punktowo z bardzo ładnie nakreślonym atakiem, który przebija się na bardzo dużych przesterach z mojego engla e635.


więcej fot:
https://picasaweb.google.com/100856076911817817295/7Marca2016


Historia zakończyła się tak, że zamówiłem już kolejne wiosło. Tym razem będzie explorer, tez 7.
« Ostatnia zmiana: 07 Mar, 2016, 08:29:09 wysłana przez pepson »

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Fajne wiosło, bardzo mi się podoba, chociaż sam paten na mostek przypomina rozwiązanie z Nexusa (http://www.nexus-guitars.com/ pewnie wymaga tyle samo lub nawet więcej cierpliwości przy ustawieniu). A poza tym dodatkowy lajk za klonową podstrunnicę.
PS. zdjęcia nie działają

Offline pepson

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
zdjęcia zafixowane, zapraszam do ogladania.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
19095 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2009, 00:12:55
wysłana przez BartekL
59 Odpowiedzi
26923 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2010, 22:23:07
wysłana przez Yony
35 Odpowiedzi
11565 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Kwi, 2012, 00:20:47
wysłana przez kangoo
8 Odpowiedzi
4662 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2014, 00:55:20
wysłana przez Rot
2 Odpowiedzi
1301 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2015, 07:31:25
wysłana przez Skibodeptak