Autor Wątek: Mój nowy badyl 10 strun 30 cali  (Przeczytany 19061 razy)

Offline Apophis

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Mój nowy badyl 10 strun 30 cali
« 14 Gru, 2007, 17:06:43 »
Mój nowy badyl wystrugany przez Adama Tylskiego (Roter Custom Guitars) według mojej specyfikacji i projektu: 30 cali 10 strun, cały z wenge i klonu, monolit, progi jumbo, strojony od wysokiego A do niskiego C.
A wygląda tak  :D
 















Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Mój nowy badyl 10 strun 30 cali
« Odpowiedź #1 14 Gru, 2007, 17:13:02 »
przenioslem do bardzie odpowiedniego dzialu

po pierwsze to gratuluje. wioslo prezentuje sie powalajaca. naprawde mnie rozbrajaja te uzyte klocki. dobrze ze wybrales taka dluga skale, makarony w tak niskim stroju to slaba opcja.

jakiej struny do wysokiego A uzyliscie?? i czy nie bylo problemow z intonacja w moscie z prostymi siodelkami??
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline bishu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Mój nowy badyl 10 strun 30 cali
« Odpowiedź #2 14 Gru, 2007, 17:29:35 »
O zesz w morde..... :shock:  najs najs. Potek jest zajebisty. A kto zrobił pikap i jaki sound daje?

Offline Apophis

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Mój nowy badyl 10 strun 30 cali
« Odpowiedź #3 14 Gru, 2007, 17:33:43 »
Dzieki, sam się zastanawiałem, gdzie umieścić
Fajnie, że ci sie podoba, aktualnie choruje na 8 strunowa wersje twojego nowego/starego  :D Carpentera :P. Może takiego sobie wystrugam nastepnym razem.

Co do strunek...
Nie jest spoko, mamy strunki od Garrego Goodmana .006 więc spoko dają rade  :D Początkowo miałem pomysła na fanned frets, ale dałem sobie na razie spokój, jakos mnie nie przekonuja za bardzo, a róznica ponad 3 cali wiele na wiolinach nie zmienia, co najwyżej moznaby było ze struną 007 powalczyć, ale i tak od Garrego, bo wszystkie dostepne na rynku na 30 calach to zwykłe wysokie e max dają rade, nawet na 27 nie dadzą nic wyżej, może z pół tonu.

Cytat: "bishu"
O zesz w morde..... :shock:  najs najs. Potek jest zajebisty. A kto zrobił pikap i jaki sound daje?


No potek jest fajny  :D
Zapomniałem napisać, to Zbyszek Wróblewski z Merlina i 10 strunowy Hellfire  :twisted:

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Mój nowy badyl 10 strun 30 cali
« Odpowiedź #4 14 Gru, 2007, 17:48:11 »
czyzby troche inne przeznaczenie instrumentu tym razem??  :twisted:

a ESP planuje wypuscic seryjniaka strunowego wiec mozna poczekac i zobaczyc co przyniesie nowy dzien ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Mój nowy badyl 10 strun 30 cali
« Odpowiedź #5 14 Gru, 2007, 18:25:53 »
mogłbyś napisac cos o wymiarach gryfu? (zwlaszcza mnie interesuje szerokość na 1 i ostatnim progu). Gratuluje wiesła, Mi sie osobiscie za cholere nie podoba wiosło (ksztalt) i takie lotniskowce mnie nie rajcują, ale gratuluje raz jeszcze. Najpierw myslałem że to gitara do tappingu i masz zamiar grac jakies jazzowe cos, ale ten hellfire...no cóż  :twisted:  ...co na tym będziesz grał? Masz możliwość zagrania czegos na mocnym przesterze? Glównie mnie ciekawi brzmienie powerchordów na najgrubszych strunach w niskich pozycjach :)
Pozdr
B ( o ) ( o ) B S

Offline Apophis

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Mój nowy badyl 10 strun 30 cali
« Odpowiedź #6 14 Gru, 2007, 20:36:13 »
Cytat: "nikt"
czyzby troche inne przeznaczenie instrumentu tym razem??  :twisted:

a ESP planuje wypuscic seryjniaka strunowego wiec mozna poczekac i zobaczyc co przyniesie nowy dzien ;)


Zdecydowanie tak, tak sobie żartuje że poprzednia jest do onanizmu na gitarze, a ta do przewracania ścian :twisted:
A ciekaw jestem, czy wyjdzie ten Carpenter jako ósemka, było by zabawnie, bo mnie 2228 jakoś nie przekinuje, no może gdyby w kształcie RGA, zwłascza z brzuchatym korpusem  :mrgreen:

Cytat: "g-zs"
mogłbyś napisac cos o wymiarach gryfu? (zwlaszcza mnie interesuje szerokość na 1 i ostatnim progu). Gratuluje wiesła, Mi sie osobiscie za cholere nie podoba wiosło (ksztalt) i takie lotniskowce mnie nie rajcują, ale gratuluje raz jeszcze. Najpierw myslałem że to gitara do tappingu i masz zamiar grac jakies jazzowe cos, ale ten hellfire...no cóż  :twisted:  ...co na tym będziesz grał? Masz możliwość zagrania czegos na mocnym przesterze? Glównie mnie ciekawi brzmienie powerchordów na najgrubszych strunach w niskich pozycjach :)
Pozdr


konstrukcja
... więc ma on na 1 progu prawie 85mm, szeroko ale ja się z klasycznych gitarzystów wywodze i nic mnie tak nie wnerwia jak struny za wąsko. Popatrzcie na www.cathedralguitar .com gdzie są skupieni kolesie z szalonymi klasykami, a 10 strunowe to standart  :D

kształt
... jak zwykle to kwestia subiektywna, czy ładny, czy nie, ale w tym przypadku dodatkowo podyktowany założeniami. Gitara miała nie ciążyć na gryfie, więc wieksze body to mus, jakby dodać standardowe skrzydła do gryfu 10 strun to by wyszedł potwór nieporęczny na maxa z wielgachnym korpusem. A tak przedłużono go do 12 progu, zmniejszono do klasycznego rozmiaru. Ma to też zanaczenie dla sztywności całej konstrukcji i wybrzmiewania również.
Kolejny element to most posunięty w tył tak daleko jak to możliwe, nie niwelując komfortu uzytkowania. Dało to wielkość instrumentu na poziomie mniejszym niż klasyczna 27" gitara, oczywiście chodzi o długość całkowitą, a nie czynną strun :twisted:  

przeznaczenie
... oczywiście do muzyki metalowej szerko pojętej, i nie oszukujmy się power chords na niskim C i F to bajka, a nie rzeczywistość, tu chodzi raczej o pojedyncze dzwieki, a bardziej o mozliwośc grania w wielu oktawach bez nadmiernego poruszania ręką, zdecydowanie wolę string skipping niz ciągłe zmienianie pozycji lewej ręki.

Offline Andrzej

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
  • Cały drżę...
Mój nowy badyl 10 strun 30 cali
« Odpowiedź #7 14 Gru, 2007, 22:49:06 »
Potwór!  :evil:


A ten "Roter" to, generalnie, dobra opcja?
~~Bless Cain~~

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Mój nowy badyl 10 strun 30 cali
« Odpowiedź #8 14 Gru, 2007, 22:49:20 »
łooo szacun za tą gitare.
Wygląda bardzo ciekawie, a jeśli grasz na tym jak na gitarze a nie sticku to jeszcze wiekszy szacun dla Ciebie.
Normalnie chce uslyszeć jak to gada  :twisted:  :twisted:

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Mój nowy badyl 10 strun 30 cali
« Odpowiedź #9 15 Gru, 2007, 01:39:29 »
No ja również ciekawy jestem tego C :D

Czad wiosło, napisz jeszcze jaką masz najgrubszą strunę :twisted:

Offline Apophis

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Mój nowy badyl 10 strun 30 cali
« Odpowiedź #10 15 Gru, 2007, 12:44:42 »
struny są od 006 do 110 aktualnie

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Mój nowy badyl 10 strun 30 cali
« Odpowiedź #11 15 Gru, 2007, 18:46:01 »
A kogo tym mordujesz ? :P Nie no serio, co grasz na tym ? Bo, ze metal, to kumam. Ale moglbys nagrac cos, bo zastanawiam sie, jak piece przenosza takie potwory :D
wearehelp.bandcamp. com

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Z czego jest strugany most?





...aaaaaa...



zeby nie bylo...



...szacun kurwa :D

Offline Apophis

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Na siodełku ma 21mm, na 12 progu ma 23mm. Na początku wydawała sie cholernie cięzka, ale zdecydowanie pomaga to w brzmieniu, teraz "waży" dla mnie normalnie.
Mostek jest jak gryf klejony z wenge i klonu, żadne malowanie czy inne ściemy :)
Co do nagrania próbek to juz jakiś czas planuje to zrobić, ale czsu brakuje i mikrofonu dobrego, bo takie "normalne" to nie daja rady, zwłaszcza z niskim C :)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
kurwa i gdzie te próbki? ;D

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
<wow> ja pierdolę... palce trzeba mieć jak inspektor gadżet żeby na tym grać... szok normalnie... wielki szacun dla grającego :D
Ale poza tym wiosło pierwsza klasa... Podoba mi się taki surowy wygląd...

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
ale mam rozumieć że to niskie C to to o 4 półtony niższe niż w standardowo strojonym basie, a wysokie A o 5 półtonów wyższe niż w gitarze strojonej do E? :-[ wogóle to szacun co do wiosła! :headbang:
« Ostatnia zmiana: 15 Lis, 2008, 13:17:32 wysłana przez sic »
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
Jak nie usłysze to nie uwierze ;D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Wygląda kosmicznie. :P Chce usłyszeć to w akcji.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
wiosło jest MEGA, jedyne tylko co mnie razi, to stratowe gniazdo jack - wygląda trochę jakby je ktoś przypadkiem tu wrzucił :D powiedziałeś, że to będzie wiosło do metalu, używasz tego w zespole? ogólnie jak chcesz to wykorzystywać, bo rozumiem, że basista dostał kompleksów, ew. robi za gitę solową :D
do widzenia.

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140

Niezłe te wioso, winszuję :)

też proszę o próbki najlepiej razem z obrazem video ;], bo warto zobaczyć jak ktośgra na takim sprzęcie.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ja to bym chyba się musiał od nowa na takim czymś grać :D A weź i tłum struny! :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Paskudna... że aż piękna :]
Gratuluje wiosła!  ;D
Jak to cholerstwo sie stroi?
I'm back!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Gdzie som proobki??? :scream:  :P Przeca wystarczyłoby małe youtube z kamerki, dla samego poglądu jak to gada.
Paczki z głów!

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Chyba kolega Apophis ma nas gdzieś, bo forum odwiedza ale odpisać już sie nie chce.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
59 Odpowiedzi
26911 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2010, 22:23:07
wysłana przez Yony
35 Odpowiedzi
11551 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Kwi, 2012, 00:20:47
wysłana przez kangoo
22 Odpowiedzi
12741 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2015, 23:49:02
wysłana przez Fizyczny
2 Odpowiedzi
3177 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2016, 08:37:26
wysłana przez pepson
11 Odpowiedzi
3097 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2017, 12:59:17
wysłana przez rockstarzzz2