Autor Wątek: BC Rich Warlock "Szczęśliwa ósemka" :D  (Przeczytany 25616 razy)

Offline algobi_80@wp.pl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
BC Rich Warlock "Szczęśliwa ósemka" :D
« 19 Lut, 2016, 13:26:34 »

Wyhaczyłem u Tumana i sie zajarałem, zawsze przemawiały do mnie czarne szatany o ostrych kształtach ^^ Body i neck z mahoniu, podstrunnica palisander, 24 progi, skala 27" i aktywne set Duncan Designed Blackouts. Póki co bardzo mało jest o tych wiosłach opinii (czy dlatego że nowe badyle na rynku, czy dlatego że chujowe? ;p) Co mi sie rzuciło w oczy to krótka recka na UG.com, z największych mankamentów gość wyróżnił: pewne problemy z intonacją w wysokich pozycjach (podobno różnica o pół tonu na 8 strunie w 24 pozycji) oraz umiejscowienie mostka a także tani hardware co akurat nie powinno dziwić. Pupy wg. recenzującego sprawują sie dobrze, gain odpowiedni. Wiosło wisi za ok 1,5 klocka, więc tez nie należy się spodziewać fajerwerków. Wasze sugestie i opinie? Brać to w ciemno? Darujcie sobie: "dołóż 5 stów i kup coś lepszego" bo jakby miał to bym dołożył  :P

tuman: http://www.thomann.de/gb/bc_rich_warlock_lucky_8_gloss_black.htm?ref=search_rslt_warlock+lucky+8_379709_0
ug: https://www.ultimate-guitar.com/reviews/electric_guitars/b_c_rich/warlock_lucky_8/index.html

Pozdro.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Oj kiedyś to się jarało takimi kształtami xD W sumie to dalej się jaram no ale z czystym sumieniem powiedzieć, że dlatego głucho bo to po prostu chujowizna. Za żadne skarby w ciemno tego nie brać. W ryśkach z tej półki jajca typu krzywo osadzony most, chujowo nabite progi, siodełko wycinane scyzorykiem, pasowanie gryfu do korpusu na kartkę papieru, sypiące się klucze i generalnie hardware jak od ruskich z bazaru to kompletnie nic dziwnego.

Offline algobi_80@wp.pl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Cytuj
W ryśkach z tej półki jajca typu krzywo osadzony most, chujowo nabite progi, siodełko wycinane scyzorykiem, pasowanie gryfu do korpusu na kartkę papieru, sypiące się klucze i generalnie hardware jak od ruskich z bazaru to kompletnie nic dziwnego.

Bym się zgodził jeśli chodzi o serie BRONZE, bo kiedyś miałem takiego diabła i był faktycznie b. chujowo wykończony. Ten jednak wydaje się być właśnie półeczkę wyżej. ;)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Używki ziom, lepiej sprawdź czy w ogóle Ci podejdzie koncepcja 8mki, ja już miałem 3 podejścia, nadal nic, może jak do SkerveHome pojadę to zmienię zdanie, ale na razie się nie zapowiada :D

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
W ryśkach nie ma reguły co do serii. W każdym seryjnym ryśku, którego miałem w łapie był jakiś mankament, bez znaczenia czy to bronze, nj czy chujwieco.

EDIT:
No przesadzam, może nie w każdym ;D Kiedyś młóciłem na JRV Deluxe, Stealth, Draco i jakimś Mockingbirdzie i to to były akurat przechuj wiosła no ale te tak czy owak trochu więcej kosztują jak ta ósemka powyżej.
« Ostatnia zmiana: 19 Lut, 2016, 13:50:53 wysłana przez blendamed »

Online Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Jakie delikutaśne panienki z was :D od kiedy to wiosło ma być bez mankamentów, by napierdalac na nim dla Szatana? :D im większa ofiara z potu i krwi tym diabeł szczęśliwszy.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Za 1500PLN czy nawet więcej to ok, sam miałem B.C. Richa Warlock i to niby do dupy wersję Bronze (dokładnie Black Widow z 2004 roku) i miło wspominam, pipaki nie aż tak tragiczne, po wymianie na X2N wiele się nie zmieniło. Jak kształt Tobie pasi, chcesz 8 strun to bierz, masz HB-105 secik, to gwarantuje jebnięcie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Już chuj z tym Warlockiem, Fałkę rzucili!!!!!111jedenjedenaście

http://www.thomann.de/pl/bc_rich_jr_v_lucky_8_gloss_black.htm
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline algobi_80@wp.pl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Już chuj z tym Warlockiem, Fałkę rzucili!!!!!111jedenjedenaście

Fałka spoko na ścianie by wyglądała, ale do grania w domu na tapczanie po chuju :P Miałem kiedys szósteczke i sprzedałem, bo oprócz looku jednak wygoda ergonomia grania byc musi.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
A w tym łorloku to jest wygoda? Jak nie masz paska to Vkie trzymie się między nogami.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
No akurat jeżeli chodzi o łorloki to jest to jeden z najwygodniejszych dla mnie kształtów korpusu ;D i klasycznie i na kolanku sztos leży a strzałeczkę tylko klasycznie da radę na siedząco ogarnąć. Choć jakby pasek podciągnąć to da i radę na kolanie ją położyć no ale to to bez porównania.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Już chuj z tym Warlockiem, Fałkę rzucili!!!!!111jedenjedenaście

Fałka spoko na ścianie by wyglądała, ale do grania w domu na tapczanie po chuju :P Miałem kiedys szósteczke i sprzedałem, bo oprócz looku jednak wygoda ergonomia grania byc musi.

No akurat jeżeli chodzi o łorloki to jest to jeden z najwygodniejszych dla mnie kształtów korpusu ;D i klasycznie i na kolanku sztos leży a strzałeczkę tylko klasycznie da radę na siedząco ogarnąć. Choć jakby pasek podciągnąć to da i radę na kolanie ją położyć no ale to to bez porównania.

Jak dla mnie to nie ma wygodniejszego kształtu na kolana od Vki. Gram na moich od ładnych paru lat na siedząco i bardziej mnie wkurwia mój LP czy obecnie Demon 7 na siedząco. Vki są uber wygodne, pod warunkiem, że ma się kolana.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline algobi_80@wp.pl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Podobnie jak @blendamed tak samo uważam że mimo kształtu Warlock jest wygodny, to ostre wcięcie z tyłu idealnie wchodzi mi na udo w pożycji miedzy nogami, górny róg może troche w klate  uwierac ale poza tym jest gites. Fałka niestety, u mnie dramat :( musiałbym miec jakąs taka podpórke jak do klasyków ...



sztos
« Ostatnia zmiana: 19 Lut, 2016, 15:58:45 wysłana przez Benny »

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Kaleki z was jakieś :P
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Nie mam kolan, czuję się urażony ;_;

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Nie mam kolan, czuję się urażony ;_;

Ahahahaha, bardzo Ci tak dobrze.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Nie mam kolan, czuję się urażony ;_;

To nie masz czym mieszać bigosu :(
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
@Johnny zostały mi jeszcze łokcie buraku ;/

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Bosz, czytam i nie wierze, że serio kontynuujcie ten wątek poboczny -_-

B ( o ) ( o ) B S

Offline RWD

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Dobra opcja dla kogoś kto chce sobie przetestować za niewielkie pieniądze ósemkę.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
chyba przetestować i wyrzucić, bo potencjał odsprzedażowy BC Richów jest bliski 0 :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Myślę że akurat ten by poszedł tylko teraz kwestia straty przy operacji kup nową sprzedaj jako używkę.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Swoją drogą chce ktoś warlocka bronze? ;D Poobijany jak skurwysyn, po kracie browarów nawet stroi.

Offline algobi_80@wp.pl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odpisał mi koleżka, autor tej recenzji na ug.com, napisał że problemy z intonacją są zauważalne i że bez przesuwania mostka o chyba cal i pół w tył nie ma co podchodzić do tego jak do normalnie strojącego instrumentu... nazwał niedopłenieniem przez kogoś (bo wyglada jakby ktos z kontorli jakości olał sprawę) roboty "botch" - partactwem. :/ Aczkolwiek chwalił wygodną szyjke, progi ogólnie oraz sygnał humbuckerów. Nie wiadomo czy to on miał feralny egzemplarz czy chujnia poszła po całości serii, choć podobno po korekcji tego mostka jest juz prawie dobrze :D

Offline RWD

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Cyrk komedia.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
8501 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2008, 19:36:23
wysłana przez Tolein
25 Odpowiedzi
24223 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
18 Odpowiedzi
15858 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2013, 15:16:10
wysłana przez przemekprzemek
42 Odpowiedzi
55989 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 13:07:45
wysłana przez Nightmarishreaper
2 Odpowiedzi
7817 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2015, 10:01:24
wysłana przez OMSON