Autor Wątek: Końcówka mocy do fractala za ~500-1000zł  (Przeczytany 4020 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Końcówka mocy do fractala za ~500-1000zł
« 14 Lut, 2016, 16:00:06 »
Siema Panowie

Wymyśliłem sobie, że spróbuję zmontować sobie bardziej mobilna wersję rig'u. Tematy są, ale wiele z nich z przed lat.

Jako że mam standardowy wzmak, koniec musi być wmiarę kompaktowych rozmiarów. Napiszcie co mieliście, ile kosztowało i czy dawało radę.

Do głowy przychodzi mi kilka opcji jak:

- atomic reactor 50/50 power amp - miał to ktoś? Jak to gra, ile warto dać?

-Rocktron velocity - 300, bo podobno 100 grają tak sobie (a grają?). Nie przekonuje mnie tylko cena, bo imho to jest trochę hype, żeby to za 1300zł używane stało.

-matrix - mało tego i chyba poza budżetem.

-Marshall 8008 - ok 800ziko. Gra to jakoś?

crate powerblock - podobno fajna i tania opcja. Warto nawet mieć jako bakap. Kosztuje ok 400-500zł

Joł!

No pain No gain !

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
moze inuke'a znajdziesz uzywke w tej cenie
i always go full retard

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
moze inuke'a znajdziesz uzywke w tej cenie

Macałeś tego inuke'a? ten inuke1000 nawet nowy się mieści w połowie mojego budżetu. Tyle tylko że nie mam pojęcia ile to ma tak naprawdę Watt RMS. Wiesz może czy bez strachu można to puścić pod 240W paką Marshalla?
No pain No gain !

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Radziu, jak coś wynajdziesz, to daj znać - temat też dla mnie interesujący.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
moze inuke'a znajdziesz uzywke w tej cenie

Macałeś tego inuke'a? ten inuke1000 nawet nowy się mieści w połowie mojego budżetu. Tyle tylko że nie mam pojęcia ile to ma tak naprawdę Watt RMS. Wiesz może czy bez strachu można to puścić pod 240W paką Marshalla?

ja nie, ale @Dun i @Leon mogą coś powiedzieć w temacie :)
i always go full retard

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Będę niebawem ćwiczył mocniej temat Inuke'a 1000. Do tej pory zagrałem na nim próbę z Kemperem i nie ogarnąłem podczas niej kręciołkologii - wiem jedno, było w miarę głośno, ale podejrzanie blisko końca zakresu :-) Jak pogram, dam znać, ale to perspektywa 2 tygodni.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Rocktron czysta jest bardzo dobry, używkę łyknąłem poniżej tysiąca. Warto, warto. Na dziś dla zwykłego lansu bym szukał lampiaka w wersji mini, bo to teraz takie modne. Jeszcze ludzie grają na tranziakach od Reloopa. Są mocne i lekkie. Rocktron lekki nie jest, jak by do środka ołowiu nalali... Nie wiem, czy nie jest jednym z powodów mojej kontuzji łapy.
Paczki z głów!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Pewnie poniżej tysia można kupić rocktrona jak się poszuka. Ale jak ma być ciężko, to już wolę kilka stówek droższą lampkę.
No pain No gain !

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 271
Używek pewnie nie ma nigdzie, ale ja sie właśnie przeprosiłem z ISP stealthem. Tej mocy w tych wymiarach i wadze ciezko nie docenić, a i brzmi IMO bardzo fajnie - przynajmniej w kategorii rozwiązania przenośnego.
Jak chcesz to na Ursynowie możesz obadać, zapraszam ;)

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Ajniuk całkiem fajnie gadał z Leona Orendżem, z moim Buzzaro już niekoniecznie. Prawdopodobnie kwestia impedancji, a co za tym idzie - mocy dostarczanej do paczki. Przy 4 Ohmach w Orendżu było przyzwoicie, przy 8 w Buzzaro niet. Końcówka jest całkiem ok, ale sporo zależy od tego co się chce osiągnąć i na jakiej paczce. Acz jest wybitnie lekka, co działa mocno in plus. Leoś powinien mieć więcej do powiedzenia na jej temat.

Jak jesteś przyzwyczajony do lampiaka, to lepiej chyba pójść w końcówkę lampową. Carvin, MG są w zasięgu cenowym.

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Ja korzystam z Reloop Ampire D720 - bardzo lekki, rozmiar 1U.
Używka do wyrwania za 400-500zł, nówka 800-900zł.
Bez problemu działa z Harley Benton 2x12 na V30, z Mesą 2x12 i z Mesą 4x12.
http://www.reloop.com/reloop-ampire-d720

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Ja korzystam z Reloop Ampire D720 - bardzo lekki, rozmiar 1U.
Używka do wyrwania za 400-500zł, nówka 800-900zł.
Bez problemu działa z Harley Benton 2x12 na V30, z Mesą 2x12 i z Mesą 4x12.
http://www.reloop.com/reloop-ampire-d720
ale do lampy jej niestety daleko
i always go full retard

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Ja korzystam z Reloop Ampire D720 - bardzo lekki, rozmiar 1U.
Używka do wyrwania za 400-500zł, nówka 800-900zł.
Bez problemu działa z Harley Benton 2x12 na V30, z Mesą 2x12 i z Mesą 4x12.
http://www.reloop.com/reloop-ampire-d720
ale do lampy jej niestety daleko

Zgodzę się, ale w moim przypadku mobilność jest priorytetem ;) Na próbach i koncertach daje radę.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Mam januka, bo potrzebowałem lekkiej końcówy. Gdyby nie to, wolałbym lampiaka. Co nie zmienia faktu, że z moim PPC gra naprawdę fajnie. Co więcej, z Benkaiem testowaliśmy kiedyś w tym setupie Rocktrona Velocity i oesu ależ to było gówniane połączenie.
Ale fakt - jak na 1000W, to trzeba trochę wykręcić, żeby bujało żyrandolem ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
A jak to z tymi watt'ami, ajniukiem i innymi mocniejszymi końcówkami jest? Nic się nie zjara. Paki na v30 mają standardowo poniżej 300W.
No pain No gain !

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ja uzywalem reloopa d720 z marshallem 412 1960A.
gralo to niesamowicie glosno. max rozkrecilem na polowe ale to sciany zaczynały sie walić :D
acha, i to bylo w sterele, wiec niby 2x360W @4Ohm, marshall na ile ohm jest ustawiony w stereo nie pamietam.
i always go full retard

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Radek ja mam pakę 120W i ona wciąż żyje. Trzeba uważać z rozkręcaniem mocy, a najlepiej sobie zabezpieczyć jakoś gałę głośności żeby nie spalić paczki. Jakby nie patrzyć - Matrix też ma 1000W i używają go ludzie z pakami gitarowymi.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Radek, a może MG SPA2x50? Sam mam, wyrwałem za tysiaka chyba, czy coś koło tego, na preampie mam lampki Ruby, na końcu chyba 5881, kurwi to z Fractalem przeokrutnie i daje bardzo naturalny feel, bardzo "lampowy", do tego stopnia, że nie jestem w stanie odróżnić tego brzmienia od full lampowego, a jebnięcie sprawia, że Fireball stojący obok wydaje się suchy... (sorry Puff).
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 397
  • HUE
A ja od siebie polecę Velocity 300, naprawdę zaskakująca (na pozytyw) końcówka :)

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Mg dobra rzecz też mam na allegro koles sprzedawał wersję 20/20 za 900zł

@Stivo2005 gadałem ostanio w Markiem bo kupiłem jego combo i jakiś magik wsadził tam właśnie Ruby tylko, ze na preampie ... Marek chciał go bić ;) dlaczego? Wzmak wył na wyciszonej gitarze ;)

Okazało się że Ruby mega mikrofony i trzeba robić mocna selekcję według Marka

Po wymianie wzmak zaczął grać jak trzeba i nie wyje. Dodam że Ruby były nowe

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Hmmm... moje nie wyją nic, a nic... ciuchutkie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Hmmm... moje nie wyją nic, a nic... ciuchutkie.

Koniec nie powinien mieć problemów PRE-AMP już tak. Dzwonię do Marka mówię co jest, a on "problem z pre-ampem", mówię, że nowe lampy Ruby ... "moment, co, Ruby, hehehehe to już wiemy co jest nie tak" :)

Mówił, że testował i montował Ruby swego czasu i tak 2 na 200 były ok (mowa ciągle o pre-ampie). Tak czy inaczej powiedział, że szkoda ładowac Chinole do jego wzmaków, a on osobiście poleca JJ. "Są tanie nie dlatego, że ujowe, a dlatego, że się w OJRO za nie płaci, a nie USD", a i część polskich sprzedawców ciśnie po nie samemu do naszych sąsiadów.

Tak czy inaczej MG - polecam z całą odpowiedzialnością.

ps: @Radek M - http://allegro.pl/mg-amplification-spa-2-x-20w-koncowka-mocy-i5934559796.html

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
No, kumam, ale ja mam właśnie RUBY na pre, i jest ok.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Ale masz tyko koniec. Nie wiem jak to się ma do combo :) Fendmess 50W na 6l6 China i 5x ruby 12ax7 wył na gain 5 przy wyciszonej gitarze (na potku). Każda jedna wyła: pier, gib, mayo :)

Wyjebka poszła tych 5 Ruby na JJ i przy 10 (testowałem dla pewności) nie wyje :)

Jak to się ma do SAP-a nie wiem. Tam są 4 bańki mocy i 4 12ax7. Czy końcówka na tym się bardziej wzbudza - to pytanie do Marka raczej ale z tego co mówisz NIE :). Tylko mówię, ze mi odradził RUBY i Chinole, a mimo średnich opinii ludu poleca bardzo JJ-ki.


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
82 Odpowiedzi
44126 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2012, 09:28:56
wysłana przez Baszoo
9 Odpowiedzi
6748 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2011, 16:32:46
wysłana przez g-zs
24 Odpowiedzi
12288 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Mar, 2012, 15:14:27
wysłana przez purpleman
2 Odpowiedzi
1958 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2012, 22:08:08
wysłana przez fireboy
11 Odpowiedzi
3417 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2015, 14:04:44
wysłana przez 69daren