Autor Wątek: Gitara w śniegu czyli wyprowadzanie Wiesławy na spacer  (Przeczytany 32429 razy)

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Pytanie do użytkowników którzy już takie cuda działali. Więc w ramach kręcenia "teledysku" przyjdzie najprawdopodobniej kręcić partie w śniegu na dworze. Bardzo szkodzi gitarze pobyt 1-2h w -10stopniach? Można to zrobić czy lepiej całkowicie z pomysłu zrezygnować? Gitara to stare Mayo, w całości lakierowane i z bolt-onem
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
To nie jest nitro, więc ryzyko, że popęka stosunkowo nieduże ;)


Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Człowieku ja ostatnio koncert grałem w takiej temperaturze, co ma się stać? :D Dopóki nie zrobisz jej kąpieli solnej na asfalcie to wszystko będzie ok prócz tego że będą Cię napierdalać palce, gita będzie do lekkiej regulacji zapewne i w chuj się rozstroi :D

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Poproś babcię, niech ci zrobi sweter na gitarę.

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Dzięki za rzetelne odpowiedzi :P

Nie blek. Krawczyka
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Dzięki za rzetelne odpowiedzi :P

Nie blek. Krawczyka

No to black metal. Fajnie, że masz pojęcie co grasz :/ mało profesjonalne
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Ja grałem 2 tygodnie temu kolędy na WOŚP z dzieciakami. Na dworze. Na akustyku. I oprócz tego że się porozstrajała trochę, co korygowałem w miarę możliwości, nie czułem palców itp. to nic się gitarze nie stało.

Temperatura chyba z -5 + Wiatr. Koncercik trwał trochę ponad godzinę.

Imho... Nic Ci nie będzie.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Krawczyk to taki biesiada metal bardziej
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
A mógłbyś ze mną nie dyskutować? Co jak co, ale Krzyśka to ja akurat znam.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Paczki z głów!

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Pewnie zna - sądowy zakaz zbliżania się z powietrza się nie wziął :)

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Dobra, a tak serio, zwłaszcza panowie lutnicy i nanotechnologowie - tyle się gada że sezonowe wachania temperatur są fe i psują instrumenty. Jak to się ma do prawdy + jak to się ma do 1.5h-2.5h w temperaturze 30 stopni niższej?
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
To gdzie Ty kurwa mieszkasz? W Norwegii? :D Gdzie takie mrozy u nas? :D

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Podobno ma wrócić -16 a mam w mieszkaniu prawie 20 więc różnica nawet większa ;)
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
To gdzie Ty kurwa mieszkasz? W Norwegii? :D Gdzie takie mrozy u nas? :D

przeczytaj jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem i pomyśl :facepalm:
B ( o ) ( o ) B S

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Podobno ma wrócić -16 a mam w mieszkaniu prawie 20 więc różnica nawet większa ;)

Wsadź najpierw do lodówki, potem na klatkę schodową, a potem możesz już wszystko.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Dobra, a tak serio, zwłaszcza panowie lutnicy i nanotechnologowie - tyle się gada że sezonowe wachania temperatur są fe i psują instrumenty. Jak to się ma do prawdy + jak to się ma do 1.5h-2.5h w temperaturze 30 stopni niższej?

Misiu kolorowy, to ma związek głównie z wahaniami wilgotności powietrza, które za tym idą  :facepalm:

Posty połączone: 21 Sty, 2016, 01:26:51
Dobra, rozwinę wypowiedź.

Zimą powietrze jest z reguły bardziej suche, niż jest to optymalne do przechowywania instrumentów, latem jest odwrotnie- wilgotność dla instrumentów jest w większości miejsc zbyt duża.

A do 1,5-2,5 h ma się to nijak, bo nawet gitara Ci się nie schłodzi do tej temperatury, chyba, że ją wrzucisz w zaspę/do jeziora. Dużo bardziej szkodliwe jest trzymanie gitary koło kaloryfera na dłuższą metę (tego na brzuchu to nie dotyczy  :P).

Generalnie, jeżeli nie masz wybitnie cienkiego lakieru (nitro, politura) i słabo wysezonowanego drewna (cort za 300 pln?), to nie powinno się nic stać. Po skończonej zabawie, warto gitarę w pokrowcu/futerale przynieść do domu i dać jej stopniowo (bez otwierania) dojść z powrotem do temperatury pokojowej. Najlepiej przez kilka- kilkanaście godzin (jak dobrze pójdzie, to sąsiedzi w ramach podziękowania za ciszę i spokój flachę przyniosą).
« Ostatnia zmiana: 21 Sty, 2016, 01:26:51 wysłana przez lwronk »

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Ja wiem co się stanie.
Jak wrzucisz teledysk na fejsa to koledzy gitarzyści i co poniektórzy specjaliści od filmików o gitarach dostaną bólu odbytnicy.
Dzięki, dobrej nocy.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
I udowodnią jak bardzo cała metalowa Norwegia jest w błędzie ;).
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ja bym nie nagrywał więcej teledysków. A mało to ich jest wszędzie? Ale jak już musisz, to pamiętaj żeby zmienić struny na zimówki.

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Dobra, a tak serio, zwłaszcza panowie lutnicy i nanotechnologowie - tyle się gada że sezonowe wachania temperatur są fe i psują instrumenty. Jak to się ma do prawdy + jak to się ma do 1.5h-2.5h w temperaturze 30 stopni niższej?

Misiu kolorowy, to ma związek głównie z wahaniami wilgotności powietrza, które za tym idą  :facepalm:

Posty połączone: 21 Sty, 2016, 01:26:51
Dobra, rozwinę wypowiedź.

Zimą powietrze jest z reguły bardziej suche, niż jest to optymalne do przechowywania instrumentów, latem jest odwrotnie- wilgotność dla instrumentów jest w większości miejsc zbyt duża.

A do 1,5-2,5 h ma się to nijak, bo nawet gitara Ci się nie schłodzi do tej temperatury, chyba, że ją wrzucisz w zaspę/do jeziora. Dużo bardziej szkodliwe jest trzymanie gitary koło kaloryfera na dłuższą metę (tego na brzuchu to nie dotyczy  :P).

Generalnie, jeżeli nie masz wybitnie cienkiego lakieru (nitro, politura) i słabo wysezonowanego drewna (cort za 300 pln?), to nie powinno się nic stać. Po skończonej zabawie, warto gitarę w pokrowcu/futerale przynieść do domu i dać jej stopniowo (bez otwierania) dojść z powrotem do temperatury pokojowej. Najlepiej przez kilka- kilkanaście godzin (jak dobrze pójdzie, to sąsiedzi w ramach podziękowania za ciszę i spokój flachę przyniosą).

Dzięki ;) Facepalm IMO trochę niepotrzebny, jak to ktoś powiedział "jeśli ktoś czegoś nie wie to nie jest debilem tylko jest niedoinformowany" :P Dzięki wielkie

A tak trochę z ciekawości - mam jedno wiesło poskładane w ramach nudów w wakacje. Decha polakierowana lakierem akrylowym cienko + przetarcia, drewno dobrze wysezonowane (20-to letni Jakubiszyn) - jemu mogłaby wizyta w suchych -10 zaszkodzić?
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
możesz zawsze zostawić w zamkniętym kejsie na noc w samochodzie, to się stopniowo schłodzi i będzie jeszcze mniejsze prawdopodobieństwo, że popęka.

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Dobra, to dziękuję

Jak coś pęknie to będzie sąd polowy, będę wnosił o perma dla Elwrąka
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
8613 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2011, 00:52:12
wysłana przez Thoth
18 Odpowiedzi
8934 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lis, 2012, 09:43:31
wysłana przez Lothar
29 Odpowiedzi
12420 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2013, 11:59:04
wysłana przez lwronk
15 Odpowiedzi
10785 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2016, 15:33:39
wysłana przez Tomek Martyniak
18 Odpowiedzi
12244 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2016, 09:28:27
wysłana przez Tomek Martyniak