Autor Wątek: Jaka firma Waszym zdaniem przewodzi na rynku gitarowym?  (Przeczytany 22741 razy)

Corny

  • Gość
Kiedyś wielcy grali na Fenderach, Gibsonach i było wiadomo, że one są the best.
Dzisiaj mamy Ibaneza, Music Mana, nieśmiertelnego Fendera, i paru dinozaurów grających na Gibsonach.
Jak myślicie, jaka firma wyznacza trendy obecnie i po latach będziemy uważać ją za legendę?

Moim skromnym zdaniem muzyka pójdzie w 7mio i 8mio strunówki, takie jak właśnie Dean, Razorback (Trivium) i mocno technicznej gry, ale nie wiem czy to właściwy kierunek...


Pozdrawiam wszystkich chłoptasiów bo tylko ta płeć jest na tym forum ;)
 14. Użytkownik nie ma obowiązku wypełniać pola lokalizacja, ale jeśli to robi, dane powinny pokrywać się ze stanem faktycznym.

http://forum.sevenstring.pl/regulamin/

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Mój ptak i ja wielbimy Jacksona
Leweoczkomisiarysia

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
Kiedyś wielcy grali na Fenderach, Gibsonach i było wiadomo, że one są the best.
Dzisiaj mamy Ibaneza, Music Mana, nieśmiertelnego Fendera, i paru dinozaurów grających na Gibsonach.
Jak myślicie, jaka firma wyznacza trendy obecnie i po latach będziemy uważać ją za legendę?
tylko ze te firmy jakos sie nie wykazaly w produkcji 7 strunowek

Moim skromnym zdaniem muzyka pójdzie w 7mio i 8mio strunówki, takie jak właśnie Dean, Razorback (Trivium) i mocno technicznej gry, ale nie wiem czy to właściwy kierunek...

dean?? za 2 lata im sie znudzi i albo padna na pysk albo przestana w ogole produkowac 7 strunowki. zachlysneli sie fala i zaczeli sciagac endorserow zamiast skupic sie na produkcji gitar. dla mnie porazka

ibanez z schecterem od wielu lat wyznaczaja kierunki w temacie. ESP goni ale za malymi krokami
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
To w takim razie dlaczego Twoim zdaniem Ibanez i Schecter przewodzą?
Czy to sprawa techniki wykonania gitar, przetworników, czy nazwisk związanych kontraktem gitarzystów?

dlaczego?

Ibanez jako pierwszy wypuscil na taka skale seryjna 7 strunowke a prawie 20 lat pozniej 8 strunowke. Ma najwieksze doswiadczenie w produkcji tych instrumentow. Jako pierwszy produkowal wiosla 7 strunowe z floydem i piezo na co ma patent.

Schecter jest nie do przebicia w kategorii stosunku jakosci do ceny i co roku poszerza swoja oferte o coraz ciekawsze modele, produkowal 7 strunowki NTB zanim jeszcze LTD w ogole pomyslalo o dodatkowej strunie. w tym roku wypuscili 8 strunowke

legendarne gitary skonczyly sie juz dawno moim zdaniem.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Cytuj
Co Twoim zdaniem, takiego wspaniałego i innowacyjnego w Jacksonie wymyśliła firma i co nowego wprowadziła, że będzie można uznać go za legendę?

Pierwszy superstrat(Soloist) ?to co? w kij dmuchał?:]

Tak więc firmy które będą zapamiętane to ibanez (rg rg7), jackson, tak to nie wiem? schecter moze?

Byc moze Suhr (ale moze je spotkac podobny los do np. Valley Artsczyli zapomnienie)

Tak co zostanie z lat 90'tych to na bank PRS'y

Sam jestem czy siodemki zdobeda wieksza popularnosc - mam wrazenie ze tak sie dzieje ale czesto jako wioslo dodatkowe do 6'tki -ludzie przestaja sie tego bać.

8'mki? nie wiem, ja na chwile obecną nie widzę rynku na to.

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Gibson i Fender, bo... hmm grały na tych wiosłach legendy rocka. Jackson dla mnie ma szczególne znaczenie, bo w swoich najlepszych latach uzywali tych gitar Mustaine i Hanneman  :P

A z sama muzyką to jakos tak sie to zawsze kołem kręciło i kręcic będzie.   
Leweoczkomisiarysia

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
i paru dinozaurów grających na Gibsonach.

Mój personalny drugi gitarzysta bynajmniej T-rexem nie jest! Protest! ;)
Generalnie zwróciłem uwagę jak zmienił się niedawno gear polskich muzyków metalicznych:
zaczęli wypierdalać Jacki i Bananezy, a zaczeły się właśnie Gibole (szczególnie cieszą Vki!...), gdzieniegdzie ESP/LTD. Vintage rulezz! Lata 90' zostały zastąpione 60'-70' i nie ze szpanu, tylko dla legendarnego soundu właśnie. Nowe konstrukcje też są ładniejsze niż nowości sprzed 10lat.

IMO - mocno techniczna gra zostanie tam gdzie jest (nisza), dominował będzie sound i rozwiązania rytmiczne i miksowanie ze sobą coraz to nowych i bardzie odległych od siebie gatunków. Rewolucji na miarę powstania nowego gatunku się nie spodziewam, a tym samym i typu gitar itd... Ósemkom powodzenia nie wróżę (choć pewnie i tak sobie sprawię).

Bardziej popularne stanie się ESP/LTD, głównie dzięki endorsmentowi znanych muzyków. Same w sobie są pewnym konglomeratem znanych wcześniej rozwiązań techniczno - estetycznych
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2009, 13:56:14 wysłana przez wuj_Batman »
Paczki z głów!

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
AAAA!
druga laska na forum!
witamy, witamy :D
olejmy temat i może to oblejmy ::)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Fakt faktem, że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał mieć wiosło jak Hendrix, Clapton, czy Page. Dlatego Fender i Gibson ma popyt załatwiony do końca świata.

Osobiście wydaje mi się, że wraz z coraz niżej 'strojonymi' kawałkami również ósemki nabiorą popularności, zwłaszcza wśród 'młodzieży' metalowej :) ESP, Schecter i Ibanez raczej też nie muszą się martwić o wzięcie - z jednej strony wyznaczyli kilka nowych trendów, a z drugiej endorsement jednak robi swoje.

Co do innowacji, to sprowadzają się one głównie do wsadzania w dechę coraz to nowych bajerów, które tak naprawdę na większą skalę nikomu się nie przydadzą. Mimo to, osobiście życzę wszystkiego najlepszego firmie Moog z ich projektem Moog Guitar. Jak dla mnie bardzo innowacyjny instrument, może nie jakiś przełom, ale bardzo pozytywny krok.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
AAAA!
druga laska na forum!
witamy, witamy :D
olejmy temat i może to oblejmy ::)

 :fotki:
  ;D ;D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Cytuj
Może era dobrych (legendarnych) gitar skończyła się, gdy odcięto dostawy drewna z Ameryki Południowej i do tej pory nie znaleziono żadnej alternatywy? W końcu elektronika elektroniką, ale gitara musi brzmieć z dechy, może tu leży problem, bo jestem przerażona połączeniem gitary, USB i komputera...

Nie, drewno dobre jest do dostania - to nie jest tak że każda stara gitara brzmi - tutaj wpływ ma rozegranie/wysezonowanie instrumentu (pomijam fakt że x lat temu łatwiej było dostać lepiej wysezonowane drewno)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Jak dla mnie Ibanez najbardziej się zasłużył. Idealne połączenie innowacyjności i tradycji. Wypuszczają 7mke seryjną, później 8mke - czyli ciągle odważny krok do przodu zachowując tradycje w ogólnej prezencji jak i doborze drewien itd. ble ble

Schecter może i korea, ale ładują taki osprzęt przy niskiej cenie, że każdy początkujący (czy mniej bogaty profesjonalista) się na nie skusi. Do tego z roku na rok zaskakuje nowymi propozycjami które są jeszcze bardziej dla nas opłacalne (choćby wymiana EMG81 na 81TW czy 85 na 89 w większości wioseł z nimi).

ESP/LTD - nie lubię więc  :-X nie pochwale za nic, choć może i się należy

Jackson, Dean itd. jednak za mało się zasłużyły i w porównaniu do innych mark i są mało konkurencyjni. np. Dean w większości zarabia na ludziach którzy "chcą mieć gitare jak Dime", ale na tym się nie da ciągnąć w nieskończoność i napewno nie zapisze jako legenda.

Imo prawie każda inna marka jest źle zbalansowana na obecny rynek i ma braki w ofercie.
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2009, 17:14:18 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ciekawe czy Twój pogląd podzielają muzycy jazzowi...
Oni jadą na kompletnie innych gitarach, niż 'my'. Chociaż Ibanez na przykład ma w swojej ofercie całkiem ładnie brzmiące hollow-bodziaki, grałem i szczerze polecam. Co do innych wymienionych tu marek to nie mam pojęcia, bo się zwyczajnie nie interesowałem.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Ciekawe czy Twój pogląd podzielają muzycy jazzowi...

Ciekawe jaki procent stanowią teraz muzycy jazzowi a jacy rockowo-metalowi i pod kogo teraz modelują się ofertą najwięksi producenci.
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2009, 17:16:52 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
wg mnie ibanez wprowadził canon superstarata, i seria rg juz się zapisała w historii. Jeśli chodzi o uniwersalność to też ibanez moim zdaniem.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 390
    • CTG TV
Po co zmieniać? Kupujesz kolejną gitarę, proste.
mniut i piah

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Ibanez-gamma tych instrumentów jest jeszcze ciekawsza niż Gibsona czy Fendera
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Kup sobie Les Paula, bardzo uniwersalny sprzęt. Pod mostek jakiś rzeźnicki pickup, pod gryf jakiś PAF i możesz się spełniać w jazzie i metalu naraz ;)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
to co będzie Ci najbardziej odpowiadało :D Sama powinnaś wiedzieć. Musisz jednak wiedzieć, że jeśli kochasz brzmienie strata na singlach to z gibola nie uzyskasz tego brzmienia i na odwrót.

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Link w sygnaturze ;) Może to nie thrash ale pogląd jakiś masz na brzmienie, Epi LP Standard z przystawką Gibson 500T pod mostem.

A i pisze się 'thrash' koleżanko ;)

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
A jak by na Les Paulu brzmiałby trash?

Hmm, jeśli masz oryginalne P.A.F.y to raczej... dziwnie :). Ale jeśli masz, nie wiem, choćby 500T pod mostem, to zmiatasz wszystko, co Ci stanie na drodze :D. Choć na Berstbukerach też daje radę.

Błe, musiałeś mnie uprzedzić. Trudno, pitolę, zostawiam wiadomość :P.

Z wyższej półki, a la Les Paul??? Z czystym sumieniem polecam Tokaie :).
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2009, 18:12:24 wysłana przez Martens_emenems »
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Swoją drogą to temat miał służyć dywagacjom na temat porducentów gitar i ich dorobku czy poradom w sprawie kupna gitary? :)

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 732
power to a being never dies

Corny

  • Gość
Sorry, odbiegliśmy od tematu, ale zmierzamy w dobrym kierunku oprócz Ibaneza i Jacksona pojawiają się inne atrakcje, co dowodzi, że mamy różne gusta i dojdziemy do jakiejś konkluzji. Przecież jednym z kryteriów oceny
byłoby 'co byś polecił najlepszego do kupienia bez względu na cenę'

Offline Lisu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
    • Myspace
Co do jazzowych gitar to Ibanez ma świetną ofertę. Gitary sygnowane na Scofielda i Georga Bensona - semi hollow, (sam chciałem kupić jedną z nich, ale zdecydowałem się na musicmana) to jedne z najlepszych seryjniaków do jazzu na rynku. Ta firma ma chyba największą ofertę gitar. Sprawdzona i polecana. Ogólnie wyrobiona marka i śmiało prą do przodu.
Music man jest też świetną firmą. Gitary sygnowane na Van halena (axis), luckathera itd... to według mnie najlepiej wykonane seryjne gitary. Te wiosła już stają się (jeżeli już nie są) legendą.
Więcej fabryk jakoś mnie nie zachwyca, więc się nie wypowiadam xD

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
2468 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2009, 14:57:49
wysłana przez zerodead
11 Odpowiedzi
5412 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2011, 16:45:01
wysłana przez Harbinger
3 Odpowiedzi
2472 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2012, 13:04:27
wysłana przez Lechu_
31 Odpowiedzi
13492 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Wrz, 2014, 16:57:05
wysłana przez commelina
4 Odpowiedzi
2868 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2021, 13:19:03
wysłana przez ITHMW