Autor Wątek: Strasznie budżetowa gitaryja. Ibanez GRGR121EX vs ESP LTD M-10  (Przeczytany 5882 razy)

Offline Edlin

  • Gaduła
  • Wiadomości: 131
Tak jak w temacie, obie gitary tanio, ale więcej na dzień dzisiejszy nie potrzebuje, lecz mam dylemat którą by tu przygarnąć.
Rożnicę w sumie dwie fixed vs tom bridge i palisander vs klon, ewentualnie jak poczuję się "bogaty" mogę wrzucić jakiegoś tani dobry humb pod most. Gitarkę mam zamiar stroić nisko A lub B.

I ewentualnie jeszcze ktoś doradzi na czym można grać i nagrywać w domu (oprócz wszelakich toneportów bo z tymi już się znam)

Czekam, może ktoś ogrywał lub ma opinie na temat takiej niskiej budżetówki :)



Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Ja bym brał tę z fixed. Miałem z TOM gitary przez prawie 10 lat. Nigdy więcej.
Pozostałe kwestie najlepiej byłoby rozstrzygnąć przez pogranie na jednej i drugiej.

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
W tej cenie to raczej się kieruj za washburnem i yamahą niż za gio czy ltd 10/50
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Orange

  • Gość
Tylko ze to gio ma główkę w rewersie i z setem dobrych pipakow idzie wyrwać za 600 zł. Ale jakbyś jakaś starą yamahe wyrwał w tej kasie to wszystko w niej będzie lepsze...

Offline James

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Za 600zł to ja mam 2 wiosła, których muszę się pozbyć, bo mi się sklep muzyczny zrobił w domu ;), a wczoraj dotarł do mnie wymarzony model B.C.Rich Chuck Schuldiner Tribute :), więc miejsca jeszcze mniej. Jeden to Jacek PS-3 z pipakami B.C.Rich (dają jak najbardziej radę), drugi to Ibek GRGR010LTD z Merlinem Ceramic na pokładzie, więc spokojnie za 600zł da się kupić wiosło do grania.

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Jeśli ma być nufka, to IMHO Jackson JS22 daje radę. Właśnie takiecuś kupiłę synowi znajomej na tumanie. Ustawiona i gotowa do grania. Jestem zdumiony jakością. Progi nie brzęczą, starannie wykonana jak na tę półkę cenową.
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Pochwal sie tym jackiem ps3 . jaki stan?gdzie dorwales? To nie jest ten z allegro z urwanym dlugim rogiem? I potwierdzam. Ps3 bardzo kozak gitara za ta cene

Offline James

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Tak, to ten ;) z urwanym rogiem, ale wolę urwany róg (oczywiście jest już przyklejony ;)) niż pękniętą główkę (klasyka w Jackach).

http://allegro.pl/jackson-performer-ps-3-black-rr-i5814502607.html

Nie wiem, czy to kazak, ale wiosło jak na 22 lata - daję radę ;)

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Podeslij. Mi dokladne zdjecia . nic nie obiecuje ale moze sie dogadamy

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Ja bym polował na Vintage VS6 - miałem i praktycznie nie było się do czego przywalić. Za 650 wyrwiesz, może nawet za mniej.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline James

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
albo poszukaj jeszcze Epiphone z serii Prophecy np. SG lub Les Paul. Mam SG i powiem, że jakość wykonania lepsza niż w niejednym Ibku, itp.

Offline Edlin

  • Gaduła
  • Wiadomości: 131
W sumie zobaczy się, albo przeboleje pozbieram i kupię coś na dłużej, ew. coś mi taniego fajnego w łapy wejdzie i zostanie.
A ten jack to ładnie zachowany jak na te 22 lata.

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Ostatnio za 609 zł poszedł Ibanez RGR321EX...z Fullbore Metalem.
Za 600 zł możesz wyrwać Ibaneza RG321MH. Na początku pewnie nawet stockowe pipaki wystarczą. Gryf wygodny, brzmienie spoko. Mostek stały więc nie będzie z nim problemów ;)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Za 600zł to ja mam 2 wiosła, których muszę się pozbyć, bo mi się sklep muzyczny zrobił w domu ;), a wczoraj dotarł do mnie wymarzony model B.C.Rich Chuck Schuldiner Tribute :), więc miejsca jeszcze mniej. Jeden to Jacek PS-3 z pipakami B.C.Rich (dają jak najbardziej radę), drugi to Ibek GRGR010LTD z Merlinem Ceramic na pokładzie, więc spokojnie za 600zł da się kupić wiosło do grania.

A ja sobie pozwolę zapytać - skoro taki wymarzony ten Chuck, to czemu już na allegro wisi?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline James

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Przed Tobą się nic nie ukryje :D Powód prozaiczny, aczkolwiek przyziemny. Z dnia na dzień mi się kontrakt skończył  :evil:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
4178 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Wrz, 2011, 18:08:51
wysłana przez Stivo2005
17 Odpowiedzi
10923 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2013, 00:06:06
wysłana przez snapkejs
37 Odpowiedzi
14711 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2015, 14:16:14
wysłana przez Leon
0 Odpowiedzi
1115 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2017, 21:55:02
wysłana przez Filu888
7 Odpowiedzi
7249 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Kwi, 2017, 17:05:13
wysłana przez przemak