Autor Wątek: Ibanez GRGR121EX - wymiana przetwornika  (Przeczytany 4227 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ibanez GRGR121EX - wymiana przetwornika
« 04 Wrz, 2011, 12:55:44 »
Witam,

zastanawiam się nad kupnem tego właśnie wiosełka w korzystnych dla mnie warunkach i pewnie bym chciał wymienić przetwornik, dlatego mam dwa pytania.

1) Czy PSND4 wali mułem tak strasznie jak PSND2 (Ibanez RG170/270)? Bo przeżycia z PSND2 sprawiają, że odrazu chcę wymienić przetwornik.

2) Na co warto wymienić? Z doświadczenia wiem, że np Ibanez RG270 DX po wymianie przetwornika na Bill Lawrence USA L-500XL brzmiał bardzo fajnie, selektywnie i szybko, jaka jest szansa że model który planuję nabyć zabrzmi podobnie (podobna budowa wiosła). Czy polecacie jakieś inne przetworniki?

Wiosło ma być do grania w domu, ma współpracować ze wzmacniaczem będącym kopią Soldano SLO100 (moc 50W) podpiętym do kolumny Harley Benton 212 na V30. To nie jest sprzęt na scenę.

Pozdro!
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Szczerze? Dobry przetwornik będzie kosztował połowę tego ile rzeczywiscie warta jest ta gitara. Te korzystne warunki to jakie? Ale jesli juz musisz ją brac to o stockowych pupach z niskich ibanezów nawet nie myśl - wszystkie są tak samo chujowe. Co do tej gitary i L-500XL to troche loteria. To bardzo jasny pickup, a że nigdy nie wiesz jakie wióry poszły na ibka to może być dość ryzykowny eksperyment. Osobiscie póbował bym na Twoim miejscy SH-4. Ten pickup chyba nigdzie nie brzmi źle, a dodatkowo jest bardzo chodliwy wiec jak bedziesz dawał ibka na opał to ten przetwornik spylisz bez problemów. No i łatwo wyrwać używkę, wiec i stratny nie będziesz
B ( o ) ( o ) B S

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
No myślałem o SH-4, jak i o czymś aktywnym jak np Eclipse, którego mam i bardzo chwalę. Korzystne warunki dogadam za godzinkę, to powiem na czym stanęło, ale na bank nie więcej jak 300PLN.

Mogę jeszcze powiedzieć, że ogrywałem to wiosło jakiś czas temu i fakt w niskich ibakch decha to loteria. Jednak to brzmiało zdecydowanie lepiej niż Ibanez GRX40 oraz nie co lepiej niż RG170DX, które miałem. Wydaje mi się, że było to podobne do właśnie tego RG270DX, stąd mój pomysł na L-500XL. Wiem, że wszytskie wymienione Ibki brzmią na jedno kopyto (no GRX40 brzmi gorzej od reszty sporo) i to o czym piszę, to w dużej mierze subiektywne wrażenia z mojej gry.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
No to jak masz eclipsa to sobie przełóż i zobaczysz czy to to o co chodzi ;)
300 pln to nie majątek, choć ja bym tyle za to nie dał ;) chyba bym wolał jakiegoś taniego corta
B ( o ) ( o ) B S

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Nie chcę tu gadać, o jakimś "cudownym egzemplarzu" jakim jest ten ibek, ale prawda jest taka, że mi leży, i wygodny i brzmi lepiej od Cort'ów X-2/5/6 bo do takich myślę, by go trzeba porównywać. Poza tym, od pewnego czasu myślałem o zakupie jakiegoś taniego ibka do mieszkania.

To jak z tymi pickupami? Coś jeszcze?

EDIT: Właśnie jakiś PENIS sprzątnął mi go sprzed nosa :/ ehhh... sprzedawca podał czas kiedy będzie dostępny, a potem takie jaja. Więc zakładam nowy temat w dziale KUPIĘ :D
« Ostatnia zmiana: 04 Wrz, 2011, 15:13:11 wysłana przez Stivo2005 »
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
rozumiem, że temat nieaktualny? Bo jesli jednak tak (znaczy się jak juz wyrwiesz patyka za te 300 pln) to jeszcze Gibson 500T rozważ :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
No 500T brzmi GRUBO, ale z szybkością tego pickup'a nie jest tak już fajnie, choć w Ibku nie sprawdzałem, jedynie w SG Standard. W lipie jest szybszy?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
zależy jak bardzo "szybki" ma być ten PU. SG standard to mahoń, w lipie powinno być trochę mniej tłusto. Ale jest lipa i lipa. Ile docelowo chcesz wyłożyć na nowego pu?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Wiesz, najpierw myślę by kupić wiosło, bo na razie nie mam nic :/ szczerze, to ile wydam zależy od "okazji" na pickupa. Moge wydać 80PLN na Ibanez V2 (nie V8!), ale ni dam na niego grosza więcej, mogę dać 150PLN na L-500XL itp
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
2597 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sie, 2012, 19:30:47
wysłana przez Vicol
1 Odpowiedzi
2141 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Mar, 2013, 18:14:09
wysłana przez Thoth
2 Odpowiedzi
2501 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2013, 13:44:03
wysłana przez y
14 Odpowiedzi
6077 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2015, 22:06:54
wysłana przez James
2 Odpowiedzi
1004 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2023, 09:33:32
wysłana przez Skibodeptak