Autor Wątek: Końcówka mocy co się w Kemperze mieści - kto wykona?  (Przeczytany 3313 razy)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Tak sobie myślę, że gdy już będę miał w sypialni / na próbowni Kempera, to mimo szczerej chęci grania na słuchawkach / kolumnach FR, będzie mnie okropnie świerzbić, by mieć możliwość wpięcia się z marszu w normalną paczkę. Ale nie cierpię osobnych gratów, a przy tak przenośnym sprzęcie, to już w ogóle bezsens.

I tu pytanie - czy znacie majstrów, którzy daliby radę wykonać małą końcówkę (ustalmy, że tranzystorową) którą da się upchnąć w dziurę szerokość 30 x wysokość 7 x głębokość nie wiem, pewnie też z 7 cm (ISP Stealth się letko nie mieści :D ) i dospawać do niej blaszkie, którą można przykręcić w Kemperze, żeby było tak pięknie, jak, o tu:

http://www.kpa-solutions.com/camplifier/ ?




Oczywiście zabawka nie musi być aż tak mała jak Camplifier Studio, no i rzecz jasna musi być mocniejsza niż 25W.

Mogę zapytać p. Marka, mogę zapytać forumowych speców, czy mieliby czas ne eksperymenty, ale jeśli ktoś ma dobry i sprawdzony namiar na majstra od tranzystorowych zabawek, który widział też na oczy Kempera - dajcie proszę znać.

PS Kupiłbym Camplifiera z marszu, ale Studio jest pewnie za słaba, a 180 za droga (tzn, jak mam wydać na końcówę 400 EUR, to zaś się zastanawiam, czy w tej cenie nie należałoby... etc..)


Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Czyli spodobał Ci się KPA? Z tego co pamiętam na forum kempera jeszcze ktoś wykonywał taką końcówkę i wychodziła ok 1100 z przesyłką do nas.  W każdym razie dołączam się do pytania.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ba, pewnie, że KPA się spodobał. Mam tylko obawy co do użycia pozasypialnianego. Nie wiem jeszcze, czy i jak to poleci na próbowni, zresztą wykorzystywanie Kempera do grania wraz z kolegami - jaskiniowcami "Keep on Rocking (żeby to było jeszcze Keep on Rotting...) in the free world" oraz "She fuckin' hates me" przypomina wykorzystywanie wielkiego zderzacza hadronów jako toru wyścigu ślimaków, ale zamierzam sobie i wszystkim udowodnić, że Kemper nawet chujowego gitarnika uszczęśliwi :D

Mówisz pewnie o tym:

https://www.facebook.com/pages/Ambrosi-Amps-Team/1530629780527415?fref=ts

Ale nie widzę, czy i gdzie to można zamówić. Makaroniarze cholerne.

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Dokładnie o to mi chodziło, był oficjalny thread na forum kempera

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
... wykorzystywanie Kempera do grania wraz z kolegami - jaskiniowcami "Keep on Rocking (żeby to było jeszcze Keep on Rotting...) in the free world" oraz "She fuckin' hates me" przypomina wykorzystywanie wielkiego zderzacza hadronów jako toru wyścigu ślimaków....

Ale  wywalić kupę kasy na Kempera i słuchać go na taniej końcówce mocy to jak zagryzanie  Irańskiego kawioru słoniną ;)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300

Ale  wywalić kupę kasy na Kempera i słuchać go na taniej końcówce mocy to jak zagryzanie  Irańskiego kawioru słoniną ;)

Zdefiniuj "tania końcówka". Dla mnie tranzystorowa końcówka za tysionc - tysionc pińcet powinna grać normalnie, nie psuć modelera i nie denerwować. W tej cenie mieści się Velocity 100, ISP Stealth, etc.. To jest tania końcówka? Rety, to na czym Ty grasz? Raczej miał bym opory przed kupowaniem końca droższego niż początek, ale może dziwny jestem.

Poza tym - powtarzam: chcę powalczyć z FRFR, czaję się na Mackie HD1221. Co nie znaczy, że nie chciałbym móc wpiąć się w normalną paczkę, jak się nawinie.

O, tanią końcówkę, to mam pod ręką. Nazywa się Magnum 44 i żeby nie było - na pewno sprawdzę, wbrew Twojemu kawiorowi i Twej słoninie ;)

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Zeby sie do kempera zmiescilo i gralo sensownie z paczka gitarową to tylko impulsowy koniec. Raczej mało kto się będzie chciał bawić w DIY. Kup sobie iNuke'a od behringera i bedziesz mial dobrze, szybko i tanio. tak, wiem ze to 2U i sie nie zmieści, ale przynajmniej lekkie i z zapasem mocy.

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 268
(ISP Stealth się letko nie mieści :D )

Ja to bym jak już spróbował zrobić taki uchwyt do tego stealtha żeby wystawał, ale się jakoś trzymał - bo mając tę końcówkę i pamiętając to dziursko w Kemperze, wnioskuję że problem jest w tym że chyba lekko wystaje, bo wysokość i szerokość powinny być git.
Wątpię żebyś znalazł coś mniejszego i solidnie brzmiącego szczerze mówiąc - przynajmniej ja jak szukałem takiej końcówki to nic konkretnego nie znalazłem poza jakimiś EHXami .44 zdaje się, ale szczerze mówiąc jakoś nie wzbudzają mojego zaufania.

Tudzież jeśli ISP jest za szerokie, to można pomyśleć o jakiejś customowej obudowie do niego, bo przecież boki to radiator (nie żebym zachęcał do wyjebania go, zwłaszcza w sytuacji obudowywania końcówki kemperem, ale wydaje mi się że zrobienie obudowy do końcówki będzie prostsze niż znalezienie kogoś kto cały koniec w tym stylu wyspawa, jednocześnie rywalizując cenowo z produkcją seryjną)

Gdybyś chciał posłuchać Stealtha, to zapraszam do Wawy.
« Ostatnia zmiana: 26 Lip, 2015, 23:06:30 wysłana przez Myxu »

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Z tego co kojarzę przynajmniej z opinii z forum kempera isp koloryzuje, chyba nie tędy droga

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Dozbieraj i kup lampę :tak:
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Kup sobie iNuke'a od behringera i bedziesz mial dobrze, szybko i tanio. tak, wiem ze to 2U i sie nie zmieści, ale przynajmniej lekkie i z zapasem mocy.

Dzięki za sugestię. Mein gott, najtańszy w rodzinie kosztuje 695 zł...  :o

Ja to bym jak już spróbował zrobić taki uchwyt do tego stealtha żeby wystawał, ale się jakoś trzymał - bo mając tę końcówkę i pamiętając to dziursko w Kemperze, wnioskuję że problem jest w tym że chyba lekko wystaje, bo wysokość i szerokość powinny być git.

No dokładnie:



Nie mogę znaleźć zdjęcia, ale ktoś fajnie zamontował to z metalowymi uchwytami mocowanymi do radiatora ISP.

O, edyta, jest:



Ale bez jaj, wolałbym już idealnie dopasowanego Camplifiera - "miliony" tosterosłuchaczy nie mogą się mylić.. ;-)

 
« Ostatnia zmiana: 27 Lip, 2015, 00:41:04 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Do granie na żywo 100W tranzystora może być mało. Zachowuje się to całkiem inaczej niż lampa. Lampa jak gra na pograniczu swoich możliwości, gra najczęściej lepiej niz po cichu. Z tranzystorem jest zupełnie na odwrót. Będzie mu brakowało mocy na mocniejsze wychył membrany głośnika dla niskich częstotliwości. Potrzebuje on na to sporego zapasu mocy. I tu jest rozwiązanie zagadki czemu lampa o tej samej mocy co tranzystor jest od niego głośniejsza. Lampę można przesterować a tranzystor nie ;)
Zeby sie do kempera zmiescilo i gralo sensownie z paczka gitarową to tylko impulsowy koniec. Raczej mało kto się będzie chciał bawić w DIY. Kup sobie iNuke'a od behringera i bedziesz mial dobrze, szybko i tanio. tak, wiem ze to 2U i sie nie zmieści, ale przynajmniej lekkie i z zapasem mocy.

W pełni się zgadzam, że moc powinna być powyżej 300W ;)

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 268
No co kto lubi, nigdy nie twierdziłem że to rozwiązanie estetyczne, ale taki dziwny ze mnie człowiek że wolę rozwiązania skuteczne od estetycznych :) Zwłaszcza w przypadku ampów/pedalboardów/całej reszty tego badziewia, bo o ile mogę zrozumieć jakieś tam emocje w stosunku do gitary, to podejścia estetycznego w stosunku do kupy bezdusznej elektroniki nigdy nie zrozumiem :)

+1 do dużej mocy - przy czym 180w ISP uznaję za dolną granicę, znacznie bardziej komfortowo czułbym się gdyby miała na przykład 400w jak najmniejszy Matrix.

Wszedłem na stronę Camplifire'a i dziwię się że po prostu nie zamówisz ich końcówki, wątpię żeby ktoś Ci zrobił koniec w tym stylu taniej łamane przez "na tyle taniej żeby opłacało się szukać i kombinować" ;)


Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Wszystko to o watażu biorę sobie do serca i dziękuję za uwagi, ale z drugiej strony - potrzeby każdego garaż bendu są inne, różne są salki i różni perkusisci. Zagrałem ostatnio próbę z HD500x wpietym do Magnum 44 i 2x12 V30 i ani nie mozna powiedzieć, ze było za cicho, ani że udało się osiągnąć nowy poziom spierdolenia dźwiękowego. Ot, było inaczej, czegoś tam brakowało, ale raczej proba zyskała na przejrzystosci.

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Tu nie chodzi już o samą głośność, ale o poziom kompresji i zniekształceń za słabej końcówki. W audio 100W to już jest dosyć sporo, a tu już nie ;) W tym przypadku końcówka ma trudniejsze zadanie do wykonania. Drugą sprawą jest to, że  jedna końcówka 100W może sobie dawać radę a druga już nie, bo zależy to od jej konstrukcji i od zasilacza. Musiał byś sprawdzić czy Ci taką moc wystarczy, żeby nie było rozczarowania później :)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Tedy powiadam - 44 waty z Magnuma dały radę. Bez zapasu i zachwytu, ale dało się grać. Będę celował w coś mocniejszego, faktycznie nie ma co wybrzydzać, jesli chodzi o cenę Camplifiera.

Najpierw powered FRFR, do kapitulacji jednej ze stron. Później zabawa z lampowymi końcami ze wzmaków pod ręką, później Magnum (a co...) a potem się zobaczy.

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 268
Wiesz, w sumie to warto odpowiedzieć sobie na pytanie co jest Twoim priorytetem.
Jeżeli podstawowy setup to będzie FRFR, a koniec mocy jest tylko jakimś backupem czy czymś w tym stylu i magnum się sprawdza w tej konfiguracji to nie ma co wybrzydzać.
Ja w ten sposób zdecydowałem się na stealtha - mój lampowy koniec jest w serwisie i miało być coś ultraprzenośnego, wahałem się między matrixem (4.5 kg), lekkimi lampiakami (5.5 kg) a stealthem (1.5 kg zdaje się). W końcu stwierdziłem że i tak za jakiś czas podstawowym narzędziem będzie lampa, więc ISP będzie leżeć w domu i być backupem, więc priorytet na wagę przeważył na jej korzyść i all in all jestem zadowolony z wyboru.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Jak na początku: cel to bawić się pełną symulacją na frfr, końcowa po to, żeby nie jęczeć, że nie mam gdzie wetknąć kabelka ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
82 Odpowiedzi
43837 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2012, 09:28:56
wysłana przez Baszoo
9 Odpowiedzi
6670 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2011, 16:32:46
wysłana przez g-zs
2 Odpowiedzi
1912 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2012, 22:08:08
wysłana przez fireboy
3 Odpowiedzi
2179 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2014, 02:15:30
wysłana przez Lama3
11 Odpowiedzi
3283 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2015, 14:04:44
wysłana przez 69daren