Autor Wątek: wzmak uniwersalny? (rock -> djent xd)  (Przeczytany 4927 razy)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Pod x3 + końcówka albo Laney irt + TS+eq+bramka.
Ale to juz wiesz :)

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
Mesa podpięta jest bodajże pod Marshalla 1960a, jednakże ręki sobie uciąć nie dam.

Jeżeli chodzi o artykulacje, to w tej kwestii "wydaje mi się", że wszystko jest elegancko tłumione, ale wiadomo jak jest.


Takie zamieszanie, że o matko, serio nie wiem co o tym sądzić. W Białymstoku jest jeden riff, gdzie nic nie ma. Naprawdę czeka mnie ciężki orzech do zgryzienia.

Co do ampków, to np. nie wystarczy, jak była mowa wcześniej, dobry ts, bramka i overdrive, żeby większość wzmaków na tym rozpierdalała?

A np takiego takiego JamUp dać na wyjście jak korektor, etc?


Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars


Moze akurat przy Twojej kombinacji brzmi slabo. Kiedys podlaczylem Mese pod GT-75 i na duzej glosnosci po prostu dol znikal,  bylo tragicznie.



No  właśnie. Mam  podobnie. Myślałem  , że  moja  paczka  Engl Pro  2 x 12 ma  wystarczająco  dołu.  Jak  podpiąłem  5150 II  to  im  głośniej gram  tym bardziej dół  zanika. Hmmm...chyba  poważnie  pomyślę nad  zmianą paczki. Podobno  paczki  Mesy  są bardziej  zdołowane?  A  może  pomyśleć  nad  innymi  głośnikami  niż V 30 ?
sorry za offtop:
Tzn. to ze jest mniej dolu z wieksza glosnoscia to przypadlosc (zaleta/wada zalezy jak dla kogo) wiekszosci wzmacniaczy.
Tylko po prostu Mesa +G12T-75 u mnie sie bardzo mocno nie sprawdzila.

W moim przypadku po podpięciu z GT-75 na V30 dopiero wlasnie zaczelo gadac dolem. Ogolnie pol swiata gra na V30, wiec mysle, ze to juz kwestia paczki, a V30 uciągną.
Ostatnio kupiłem Marshall MF280 - ma glosniki V30MF - ciemniejsza wersja V30, podobno to samo co Hellatone 60L, nieźle "trzymają" dół, ale są troche scooped, Marshall V30 maja lepszy "cios" w srodku i dolnym srodku. Mam też G12K-100 - są chyba najszybsze, dół uciągają, ale ogolnie charakterystyke maja plaska i to mi sie nie podoba, v30 fajniej dudnią ;)
BTW. Ludzie mowia, ze sklejka nie gada, mam dwie identyczne kolumny (MF400, MF280), gadaja inaczej, wymieszalem glosniki w nich w x-pattern i gadaly inaczej. Moze jedna lepiej wytlumiona, huj wi. A skoro brzmienie zalezy od egzemplarza... to powodzenia w szukaniu tej jedynej :D
Paka Mesy moze sie sprawdzic, ciezko mi powiedziec, bo nie porownywalem, mam zamiar kupic tylko ceny sa zbójeckie.

Paczki mesy z tego co ogrywałem, póki co gadają mi najlepiej. Zwłaszcza recto oversised 2*12 i 4*12 prosta. Chciałbym je ograć na evl 12l Black Label.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Jaki wzmak?

Zaczęty przez g-zs « 1 2 » Wzmacniacze i kolumny

44 Odpowiedzi
16181 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2009, 12:20:11
wysłana przez BartekL
68 Odpowiedzi
17317 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2013, 23:46:31
wysłana przez mateusz.
10 Odpowiedzi
2386 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2014, 12:21:34
wysłana przez ciechoslovacja
19 Odpowiedzi
4668 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2015, 18:09:40
wysłana przez Stivo2005
4 Odpowiedzi
5731 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2015, 20:24:03
wysłana przez JORD