Autor Wątek: wzmak uniwersalny? (rock -> djent xd)  (Przeczytany 4928 razy)

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
wzmak uniwersalny? (rock -> djent xd)
« 03 Kwi, 2015, 13:43:10 »
Przeglądam forum no i przeglądam, ale odpowiedzi na moje zapotrzebowanie nie znalazłem. Może Wy mi pomożecie. Jestem zielony jeżeli chodzi o wzmaki analogowe, ich ustawianie, efekty etc.

Otóż szukam czegoś, na czym bd się dało zagrać bmth <xd> jak i uzyskać brzmienie z nowej płyty Periphery, w sumie mówiąc o uniwersalności mam na myśli tylko te dwie rzeczy  ;D ;D ;D

Przedział cenowy, to do 3000, ale wolałbym zmieścić się w 1700 xd. Jak do tej pory grałem w domu na BIASIE na iPhonie podłączonym do hifi. Całkiem mnie to zadowala, mam fajny jasny klarowny sound, wiem że jak bede miał hajsiowo to sobie kupie axa. Na próbach używałem nie mojej meski dual recto. Nie wiem w tym momencie czy tu jest problem ze mną, czy z meska, ale nigdy na niej nie wykręciłem odpowiedniego brzmienia, na żadnym wzmaku, a grałem do tej pory jeszcze na jcm900, tranzystorowych Randalach, H&K. Grając solówki, wszystko się zwykle w jedno zlewa, jak bym nie tłumił, to taka chujowa papka wychodzi, bez głębi, zwykle mi się płakać  :facepalm: chciało słysząc to co wybrzmiewa z paki, dlatego więc zaczęliśmy łoić post hardcore :D ale wiadomo ...

Czy w ogóle jest sens np na Biasa + jakiegoś atomica? Chodzi mi głównie o to żeby sie przebić przez perkusje i być dobrze, selektywnie słyszalnym, przy tym uzyskać sound jak w domu. Czytałem że wzmaki MG są spoko, no i np takiego MG firebirda zmodować odpowiednio, albo myślałem na Bognerze Alchemist plus TS, eq, może jakis mansoorowski overdrive, NIE MAM POJĘCIA. Jak mówię, max to 3000, ale jak coś sie znajdzie wyjebanego co by zaspokoiło wszystkie moje potrzeby, to czemu nie :D

Co do kolumny, to też jej jeszcze nie mam, ale myślałem nad 212 na v30/g12h creamback. To oczywiście swoją drogą.

POMOCY   :( :( :( :( :( :(

Offline Marcel

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Laney VH 100 r :)

Offline kosiaq

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
No cóż, takie skutki grania latami na cyfrze, też to miałem, przesiadając się na lampę można dopiero zrozumieć, co to znaczy dynamika, na nowo trzeba wyćwiczyć sposób kostkowania i panowania nad nieużywanymi strunami, a i w ogóle grając w kapeli używa się mniej gainu, niż pykając w domu, w ten sposób muza brzmi selektywniej, a ciężar nie pochodzi wyłącznie od gitary. Co do solówek, to spróbuj najpierw na lampie wykrzesać jeden selektywny dźwięk, potem dopiero sukcesywnie zwiększaj tempo.

Co do wzmaka, to jeżeli to ma być Twój pierwszy klocek, to i tak kupisz coś, co Ci ktoś poleci, ogrywanie w muzyczniakach nie zawsze jest miarodajne (mała głośność, losowa paka, brak kontekstu kapeli), obyś kupił coś, co Ci się będzie jako tako podobało, w razie czego dokupisz dopałkę i trochę przester się odmuli (może masz np jakieś mahoniowo wiosło, które mocno daje dołem, wiele pieców tego nie lubi, stąd pomysł na dopałkę, która wycina dół, podbija środek i jeszcze trochę harmonicznych i szumu dodaje ;) ).

A potem i tak za jakiś czas wystawisz tego wzmaka tutaj na giełdzie, bo dopiero będziesz wiedział, czego szukasz i tak w kółko.
A co do MG to też polecam, gram nie narzekam, chociaż z obecnej perspektywy szukałbym czegoś mniejszego z bardziej efektywną paką, a V30 nie każdy lubi, z niektórymi wzmakami lubi siać nieprzyjemną górką.
Poniżej 1700zł to dorwiesz Bugerę 333 XL, cleany i hi gainy jak znalazł, a awaryjność to już losowa sprawa.

Pozdro

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Zacznijmy od początku.
1. Jeśli nie potrafisz ustawić mesy tak, żeby brzmiała sama z siebie, to ją dopal. Bez tego też się da, ale jest trudniej. Sporo trudniej, dużo zależy od gitary, którą podpinasz.
2. Biorąc pod uwagę piece, które wymieniłeś, mam takie dziwne wrażenie, żeś z 3miasta i grałeś u Sówki (ofc mogę się mylić, ale mesa i jcm900 u nich akurat stoją ;) ), więc w razie czego, można się ugadać.
3. Żeby było śmieszniej, celem uzyskania zakresu brzmień o którym piszesz, zanim weźmiesz się za poszukiwanie pieca, skompletuj:
-bramkę szumów
-overdrive typu TS (mxr gt-od jest bardzo si, przy czym nie kosztuje nie wiadomo ile)
-najlepiej jeszcze jeden przester (sam w tym celu używam ibanezowego Tube kinga, który jest o tyle fajny, że ma wbudowaną bramkę)

I teraz zabawa wygląda następująco:
Gitara->mxr (tone z grubsza na środek, level na maksa, drive na zero)->tube king (korekcja wedle gustu, drive na godzinie 9, volume na maksa)->kanał czysty prawie dowolnego wzmaka, korekcja w miarę neutralna.

Wpinasz to w dowolny piec na czystym i w zależności od tego, czy grasz rocka, czy dj00nt, zapuszczasz drugi przester i bramkę.

Mogę dodać, że sam zamówiłem zmodowaną kopię Fendera Champ. 5 W lampy do domu na spokojnie wystarczy ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2015, 15:54:31 wysłana przez lwronk »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
W tej kasie znajdziesz też "toster zagłady" (AMT Stonehead), który ma 4 kanały - na którymś dajesz brzmienie do djentów, na innym rocka i masz jeszcze 2 w zapasie i kasę w portfelu

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Albo Voxa AC15 i wspomniane przeze mnie efekty. A ma pełną lampę, możliwość dopalenia do poziomu djentów i zajebistego wzmaka do cleanów i rocka. No i kolumny nie musi szukać ;)

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
mam tak: blackata leona 7, ibaneza s na dimarzio, mahonowego ltd z emg;

Jestem z Białegostoku. w sumie bardziej zależy mi na mocniejszym graniu, clean jako taki jest mi malo potrzebny. Serio, na BIASie to wszystko tak pieknie brzmi (oczywiscie nigdy nie gralem ani na fractalu, ani Kemperze, a PODami gardze jednak), ze naprawdę chciałbym taki dźwięk uzyskac z pieca, moze te efekty to i dobry pomysł.

Chce rozsądnie wydać pieniądze mam powiedzmy sobie 3000 na wzmak, no i 2000 na kolumne (HESU), ale to tak z płaczem, wolałbym  zmieścić sie w 4k, a np tego BIAS na końcówce mocy, Atomicu? ma to sens??????
 

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
hmm..Nie  chcę Cię zniechęcać  , ale  jak  zaczynasz  z lampą to  przygotuj  sie  na cierpliwość  i  długą drogę  :)
Zanim znajdziesz  brzmienie  dla  siebie  to  przewalisz  kilka  wzmaków...
Ja  zaczynałem od  Bugera  333 , potem  był  bash studiohead 20 , kolejny  MG Vulture ,  Kisel , Engl Fireball 100 W ,  potem  nagle  był  złoty  strzał  z  kasą  i  zainwestowałem  w  Engla Savage  120 W ( piękny  wzmak  , ale  wysoka  pólka  cenowa) , musiałem  sprzedać  i  był Randall RD 45 H  Diavlo , też szybko  sprzedany. Teraz  mam  Peaveya  5150 II  i  jestem  w  tym  momencie zajebiście  zadowolony bo  to jest  to  czego  szukałem,  czy  za  jakiś czas  mi  sie nie zmieni  ?  Nie  wiem.
Tak  to  już jest .
Nie  ma  dla  Ciebie  złotej  odpowiedzi  i  rady .
Próbuj  i  ogrywaj. 
Kto  szuka  ten  znajdzie  :)

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
POD i końcówka?

ED: A, teraz doczytałem, że gardzisz. No cóż, cierp.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2015, 19:58:05 wysłana przez michu123PL »

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
No właśnie zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, tylko że zamiast poda wolałbym użyć JAMup, ktoś coś może mi doradzić w tej kwestii? jaka np końcówka mocy etc, czy może kolumny aktywne, czy to da rade sie przebic? etc etc

Ewentualnie, możecie dawać mi jakieś propozycje najlepiej linki?

http://allegro.pl/randall-3-nb-king-100-nuno-bettencourt-full-lampa-i5210041309.html
o to np? ktoś coś? fajna cena i w ogole :D

Najchętniej to bym poznał zdanie większej ilości osób. Z czym to sie je. Jak mówiłem, jestem zielony.


Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
wiem że jak bede miał hajsiowo to sobie kupie axa.

Ale przecie sam sobie już odpowiedziałeś ;)

Spoiler

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
NO miałem nic nie pisać, i się nie wtrancać, ale nie mogę... :D
... PODami gardze jednak),

AAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAA!!!!!

Weź pograj troszkę jeszcze, pliz :)
No.

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
Mam, JumUp na ipadzie, jakąś mi to bardziej pasi, pomimo chujowych efektów, to sobie mogę, jak dla mnie, zrobić spoko brzmienie.

Czy JamUp dajac na koncowke mocy, np. jakiegos Rocktrona => 212, ma to sens?


Co do amp, rozumiem. Sam muszę wszystko ogarnąć co mi pasi, a co nie. Ale to długa droga ...

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Ma, tylko obsługa tego będzie IMO ciężka, szczególnie jeśli chcesz sporo skakać między brzmieniami. Bo niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale kontrolerów nożnych to na razie jak na lekarstwo. Jest ten dock Digitecha do iPad'a ale jeżeli dobrze pamiętam to współpracuje tylko z ich apką. Jeszcze jest dock Alesis który ma wejście midi, czyli można by teoretycznie jakieś fcb1010 czy tym podobne podłączyć i ma też różne wyjścia output ale cholera wie jak to wszystko bangla.

POD + końcówka. Sam Poda samego z siebie nie lubię i na co dzień używam w domu JamUp ale aktualnie mając odpowiedni hajs to bym w taki układ szedł dla różnorodności brzmień i lepszego przystosowania do grania live.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi, 2015, 14:13:29 wysłana przez michu123PL »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
H&K Grandmeister ewentualnie - on ma teraz fajny footswitch z presetami po MIDI i wbudowane efekty

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
5150 + Buzzaro 212. Nie musisz dziękować. :)

Spoiler


Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
Najchętniej, to bym tony z JamUp'a ogarnął na końcówke i do ampa, ale widzę nikt za bardzo nie ma z tym doświadczenia, to ja też nie będę pionierem.

Dobra, a czy np jakbym sobie zakupił http://allegro.pl/randall-3-nb-king-100-nuno-bettencourt-full-lampa-i5210041309.html , odpowiednio to dopalił ts, jakims overdrajvem, brmaką, mógłbym osiągnąć zadowalające efekty? :D :D :D

Głupie pytanie w sumie, no ale lwronk mi napisał ze odpowiednie ustawienie ts, bramki i overdrajva moze zdzialac cuda; prawda to? :DDD


Axe to koszt za Ultre pewnie z 6k w Polsce, do tego koncowka itd itd,  plus paczka, to z 10k wyjdzie. Oszczędności życia wtopie :/

Średnio mi leży 5150 w sumie, bardziej podobaja mi sie moje presety na JamUpie. A bmth chce osiagnac przy okazji, bardziej mi zalezy na fajnym niskim graniu.

 <bmth gra teraz na jcm 800 xd>

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Axe wisi na giełdzie teraz za mniej niż 5k. Ceny raczej nie będą najbardziej korzystne, bo złoty stoi nisko.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
5150 to akurat jeden z tych wzmaków, które ogarniają niskie stroje.
Musisz zrozumieć jedno - brzmienie a la "djent" można osiągnąć w zasadzie na każdym wzmaku, bo to nie jest kwestia sprzętu, tylko umiejętności i wyćwiczenia pewnych konkretnych rudymentów (mowa tu głównie o palm mutingu i tłumienie lewą dłonią). Bulb udowadnia to od dłuższego czasu udostępniając filmy z Orendżem, Mesą czy PRS Archonem.

Ultra na forum wisi (wisiała?) za 4,8k. Mówisz, że masz dostęp do mesy - wpinasz Fractala w return wzmaka i kręcisz brzmienie pod siebie. Z czasem inwestujesz w pakę i końcówkę.

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
I chyba tak zrobie, kupie axa ultre, no moze poczekam jeszcze z tydzień pomyślę, bo aktualnie mam cos kolo 6k na koncie, a sentyment jest przeogromny jak sie wydaje taki hajs :<<i sie jeszcze nie zarabia :D

A takie mam pytanie, ja, taki typowy laik, to pewnie zanim ukrece dobre brzmienie na axe to pewnie minie pare tygodni?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
I chyba tak zrobie, kupie axa ultre, no moze poczekam jeszcze z tydzień pomyślę, bo aktualnie mam cos kolo 6k na koncie, a sentyment jest przeogromny jak sie wydaje taki hajs :<<i sie jeszcze nie zarabia :D

A takie mam pytanie, ja, taki typowy laik, to pewnie zanim ukrece dobre brzmienie na axe to pewnie minie pare tygodni?

Jeśli nie potrafisz ukręcić mesy, to pewnie lat. Albo miesięcy pracy nad artykulacją.

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
TO jest wielce prawdopodobne :D jednakże kurde, ta mesa brzmii chujowo jest dr ale ja nie wiem czy tam almpy były kiedkolwiek zmieniane

Offline kosiaq

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Ten Randall wygląda dziwnie, potem z odsprzedażą mogą być problemy.

Pytanie, czy potrzeba Ci 20 różnych brzmień do jednego zespołu? Czy zwykły odbiorca w ogóle to odczuje?
Ze wzmakiem lampowym jest tak, że mając nawet jeden dobry kanał z prawidłowo ukręconą korekcją(który po skręceniu głośności z hi-gaina robi się czysty) i dopałkę + 5 pozycyjny przełącznik w gitarze, możesz wykreować sobie dowolną ilość brzmień, robisz to wtedy na czuja z dopasowaniem do utworu, a nie tracąc czas na przygotowywaniu skrupulatnie jakiś presetów, które potem nie będą do siebie dopasowane pasmowo, typu kręcisz szklaneczkowego klina, który potem w ogóle się nie przebija w zespole, albo jakiś ultra hi-gain fajnie brzmiący solo,a który razem z bandem robi tylko szum.

Spójrz na zawodowych wykonawców, którzy mają bardzo proste rigi, lepiej skoncentrować na komponowaniu dobrych utworów, a potem grać je z wyczuciem, a nie bez namiętnie kopać po efektach.

Sam mam cyfrę i lampę, wolę jednak prostotę lampy, pierwsze próby z zespołem na podzie HD500 były tragiczne, to co fajnie brzmiało w domu, nagle na próbach brzmiało jak kupa(dopiero po dłuższym czasie nauczyłem się kręcić brzmienie pod zespół), lampa od pierwszego włączenie dobrze się przebijała, chociaż początkowo trudno mi się grało, ale stopniowo skręcałem gain i teraz jestem zadowolony z brzmienia.

Takie moje 3 grosze, więc jak chcesz cyfrę, graj na cyfrze, jak chcesz lampę, kup lampę, nie ma tu filozofii, nikt nie zdecyduje za Ciebie, jak się wie, jaki efekt się chce osiągnąć, to w obydwu technologiach można zabrzmieć bardzo podobnie.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
TO jest wielce prawdopodobne :D jednakże kurde, ta mesa brzmii chujowo jest dr ale ja nie wiem czy tam almpy były kiedkolwiek zmieniane

Złej baletnicy zawsze wiatr w oczy i chuj w dupę, czy jak to tam było. Anyway, na początek skup się na tym, żeby brzmieć selektywnie. Potem stopniowo, jeśli dalej czujesz taką potrzebę, dodaj dołu i gainu. Po troszku, stopniowo :P Zacznij od gainu na godzinie 8, dołu na 9-10 w zależności od wiosła. Nie dodawaj więcej, niż pół stopnia na 10 godzin ćwiczeń i będzie dobrze :P
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi, 2015, 15:39:12 wysłana przez lwronk »

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!


Moze akurat przy Twojej kombinacji brzmi slabo. Kiedys podlaczylem Mese pod GT-75 i na duzej glosnosci po prostu dol znikal,  bylo tragicznie.



No  właśnie. Mam  podobnie. Myślałem  , że  moja  paczka  Engl Pro  2 x 12 ma  wystarczająco  dołu.  Jak  podpiąłem  5150 II  to  im  głośniej gram  tym bardziej dół  zanika. Hmmm...chyba  poważnie  pomyślę nad  zmianą paczki. Podobno  paczki  Mesy  są bardziej  zdołowane?  A  może  pomyśleć  nad  innymi  głośnikami  niż V 30 ?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Jaki wzmak?

Zaczęty przez g-zs « 1 2 » Wzmacniacze i kolumny

44 Odpowiedzi
16181 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2009, 12:20:11
wysłana przez BartekL
68 Odpowiedzi
17332 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2013, 23:46:31
wysłana przez mateusz.
10 Odpowiedzi
2386 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2014, 12:21:34
wysłana przez ciechoslovacja
19 Odpowiedzi
4668 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2015, 18:09:40
wysłana przez Stivo2005
4 Odpowiedzi
5731 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2015, 20:24:03
wysłana przez JORD