Autor Wątek: Rozne formaty MIDI w instrumentach VST, jak to ogarnac?  (Przeczytany 4614 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Przede wszystkim chodzi mi o wszelakiego rodzaju perkusje VST, w innych instrumentach tez problem wystepuje ale ogranicza sie glownie to przesuniecia o oktawe w te, czy druga strone. Jesli chodzi o perkusje, to burdel jest niesamowity, nie wiem czemu ale duzo instrumentow ma jakis swoj standard, odbiegajacy od General MIDI (czy jak to sie tam zwie). I tak mamy produkty Toontrack, ktore w miare dobrze w standardzie siedza, Addictive Drums, ktory ma wszystko przemieszane, tak, ze pomiedzy jednym a drugim instrumentem nie da sie przelaczac bez potrzeby kompletnego przewalenia calej sciezki MIDI do innego formatu (malo wygodna sprawa tak te wszystkie klocki przekladac z miejsca w miejsce). Steven Slate Drums (wersja 3.5, ta co w NI Kontakt dziala) tez ma inny format, BFD tez mial swoje jakies odchyly, tak tez i ma Drummer z Logica. Jak to wszystko ogarnac? Jest jakis konwerter moze? Jakas wtyka, czy cos, co pozwoli na zmiane instrumentu bez spedzania paru godzin na przekladaniu klockow MIDI, dopasowujac do nowego instrumentu?

Franq

  • Gość
Format jest ten sam. Perkusje mają różne mapy midi. Ma to sens, bo jedne są proste inne bardziej zaawansowane. Konwertery są, kiedyś używałem Midi File Mapper.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Te mapy można też zmieniać w VSTi, przynajmniej większość ma takie opcje. Rzeczywiście każdy uj ma swój strój.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Franq

  • Gość
W EZ nie zmienisz (przynajmniej w tej wersji, którą miałem). W Superiorze można robić swoje mapy (co z resztą zrobiłem dla wygody). Imo najwygdoniej podpisać całą mapę (załącznik). Chyba, że piszesz gary w guitar pro to wtedy ten konwerter wypróbuj.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Gary robie w Logic Pro Drummer, czyli tak jakby z automatu perkusyjnego korzystam, czasem tylko te wygenerowane MIDI modyfikuje, jak program nie jest w stanie sie dopasowac do mojego nierownego grania :) No ale mniejsza o to, z Drummera wychodzi w miare standardowe MIDI, jednak sa roznice miedzy tym, a Steven Slate Drums. Mam nadzieje, ze jest mozliwosc ustawienia tego wszystkiego tak, zeby stopa byla stopa, HH tam gdzie trzeba, tomy, talerze itp, bo nie usmiecha mi sie modyfikowanie tego wszystkiego w kazdym projekcie.

Franq

  • Gość
Przez konwerter tak. Tylko nie wiem czy zawiera mapy czy musisz je pościągać. Dawno tego nie używałem.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
A w DAWach nie da sie na sztywno ustawic zeby zawsze gralo tak, jak sie chce? Zakladajac, ze nie pisze sie perkusji od zera, nuta po nucie, to jest to dosc klopotliwa sprawa, bo przerabianie wszystkich MIDI to jednak sporo roboty.

Franq

  • Gość
Masz na myśli ustawienie jednej "stałej" mapy dla wszystkich VSTi ?
Wydaje mi się, że nie.

Może ktoś inny coś jeszcze podpowie.

edit: Jeśli zamierzasz używać jednego programu - np tego Slata to zrób sobie w nim preset z ustawioną mapą tak jak masz w Logicowym drummerze.
« Ostatnia zmiana: 17 Mar, 2015, 12:12:55 wysłana przez Franq »

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
SSD4 ma opcje wyboru mapy midi.



Tak sobie wrzucam groovy z superiora właśnie.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Tak, mam zamiar uzywac tylko Slate Drums (bo nie lubie superiora), z tym ze one ida przez NI Kontakt, wiec nie wiem, czy da sie to ogarnac jakos.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
mi SSD4 działa jak normalny instrument ładowany w Cubase przez F11 , chyba że mówisz o 3.5, ten działa tylko z Kontakta , niestety nie wiem jak w nim działa (czy w ogóle jest) opcja innego mapowania jak w SSD4.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Tak, mam wersje 3.5 ladowana przez NI Kontakt. Na SSD4 mnie na razie nie stac a "try before you buy" nie ma nigdzie.

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Slate 4 i AD 2 mają programowalne mapy. W obu jest trochę dłubania. AD przyjaźniejszy, bo masz gotowe presety map pod moduły elektronicznych garów i w razie czego robisz sobie tylko korektę.
'-'

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Spoko ale ja niestety nie mam Slate 4, no i na razie nie zanosi sie na to, zebym mial. Mam tylko nadzieje, ze w NI Kontakt mozna takie rzeczy ustawiac. Wieczorem sprawdze.

Posty połączone: 18 Mar, 2015, 00:06:40
Wychodzi na to, ze w Slate 3.5 (czyli w NI Kontakt) nie da sie zbyt wiele ustawic. Niby mozna przestawic niektore uderzenia ale, no bo jakzeby inaczej, dziala to tylko na stopie, werblu i jakims talerzu, akurat na tych, ktore sa w odpowiednim miejscu :) Te, ktore sa nie tam, gdzie trzeba, nie maja opcji zmiany. Wychodzi na to, ze chyba trzeba by zmusic wtyke Drummer zeby grala inne wartosci, niz gra domyslnie. O ile to w ogole mozliwe oczywiscie...
« Ostatnia zmiana: 18 Mar, 2015, 00:06:40 wysłana przez Mat »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Teoretycznie wiem, jak to trzeba ustawic, zeby sie instrumenty dogadaly ale to niestety tylko teoria bo za chuja nie idzie tego ustawic a tutoriali jako takich nie ma. Normalnie jakbym kurwa jedyna osoba na swiecie byl, ktora chce cos takiego ogarnac. Ech...

Franq

  • Gość
Uparłeś się na tego Drummera z Logica. Pisz sam perkę korzystając ze Slejta ;) Miałem podobny problem jak pisałem gary w gp. Przydaje się ten konwerter, który wymieniłem w pierwszym swoim poście. To całkiem proste rozwiązanie skoro w Slejcie nie ma możliwości edycji mapy.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
No uparlem sie, bo mi dobrze robi ten Drummer. Szczegolnie do tych bardziej rockowych niz metalowych projektow, no klepie taka perke, jak trzeba, do tego robi przejscia, kombinuje z hihatem, wstawia ozdobniki (jak mu sie pozwoli), dopasowuje sie do wybranego instrumentu (np. gra z basem) itd. No i w przeciwienstwie do Guitar Pro, nie trzeba sie bawic z humanizacja, jest w pelni kompatybilny z General MIDI (tak wiec na przyklad EzDrummer/Superior Drummer dzialaja normalnie).

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
4263 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2012, 16:33:14
wysłana przez motyl
8 Odpowiedzi
4777 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2013, 21:36:53
wysłana przez atk570
25 Odpowiedzi
16248 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Kwi, 2013, 13:16:45
wysłana przez Mat
32 Odpowiedzi
13769 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2018, 14:00:07
wysłana przez majkelk
1 Odpowiedzi
878 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2018, 18:39:39
wysłana przez drzevoo