Autor Wątek: Naklejki na przetworniki w PL  (Przeczytany 8866 razy)

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Naklejki na przetworniki w PL
« 16 Sty, 2015, 14:09:56 »
Temat parokrotnie poruszany, ale raczej jako wątek poboczny przy innych dyskusjach (albo nie umiem korzystać z szukajki). Wiece może, czy jest ktoś w naszym pięknym kraju, kto zajmuje się produkcją takich naklejek?

W necie znalazłem ofertę na stronie http://www.naklejkigitarowe.pl/, ale panowie nie przyjmują indywidualnych zamówień.

Interesują mnie naklejki na wersje siedmiostrunowe pupów od DiMarzio (docelowo D-Sonic, Air Norton). Niestety z dostępnością kolorystyczną DiMarzio jest u nas naprawdę słabo.   :-\

Z góry dzięki za odzew!
'-'

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #1 16 Sty, 2015, 16:01:52 »
Trochę słabe te naklejki, ja bym chciał taką a la PicassoRG Petrucciego, którą miał chyba Ola Englund na swoim MTM2. Albo naklejki na puszki pickupów

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #2 16 Sty, 2015, 16:08:33 »
Naklejki same w sobie to słaby pomysł, ale jak się nie ma co się lubi...

Takie coś znalazłem, ktoś u nich coś zamawiał? http://www.pickupmagnet.co.uk
'-'

Orange

  • Gość
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #3 16 Sty, 2015, 16:35:10 »
Robisz projekt np w corel. Jak nie umiesz Poproś kogoś, kto umie. Wysyłasz projekt do firmy poligraficznej. Wycinają ci z folii do oklejania samochodów.  Naklejasz.  Cieszysz się.

Opcja druga. Kupujesz arkusz folii w interesującym cie kolorze. Wycinasz skalpelem co ci trzeba. Naklejasz. Cieszysz się.

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #4 16 Sty, 2015, 17:35:05 »
Robisz projekt np w corel. Jak nie umiesz Poproś kogoś, kto umie. Wysyłasz projekt do firmy poligraficznej. Wycinają ci z folii do oklejania samochodów.  Naklejasz.  Cieszysz się.

Opcja druga. Kupujesz arkusz folii w interesującym cie kolorze. Wycinasz skalpelem co ci trzeba. Naklejasz. Cieszysz się.

Rozwiązanie najprostsze z możliwych (oczywiście opcja pierwsza) i kto wie, czy tak nie będę musiał zrobić.

Jest jeszcze opcja nr 3: zamiast DiMarzio kupujesz BKP i masz kolor jaki chcesz  8)
'-'

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #5 17 Sty, 2015, 00:01:41 »
BKP w cenie przetwornika zrobią tylko taki kolor, jaki mają na stronie. Chciałem zamówić u nich szare bobinsy na kilku pikapach, to zażądali tylko za to chyba trzystu funtów, bo inaczej nie opłaca im się ściągać plasticzków.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #6 17 Sty, 2015, 00:40:58 »
BKP w cenie przetwornika zrobią tylko taki kolor, jaki mają na stronie. Chciałem zamówić u nich szare bobinsy na kilku pikapach, to zażądali tylko za to chyba trzystu funtów, bo inaczej nie opłaca im się ściągać plasticzków.

Sprytnie, a tydzień później szare będą już dostępne, bo znalazł się klient, który to sfinansował ;)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #7 17 Sty, 2015, 00:54:54 »
W przypadku sfinansowania tego z własnej kieszeni dostałbym wyłączność na zamawianie przetworników w tym kolorze. Jednak poznawszy cenę nie wnikałem w dalsze warunki, więc nie wiem, czy dożywotnio.

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #8 17 Sty, 2015, 01:46:13 »
BKP w cenie przetwornika zrobią tylko taki kolor, jaki mają na stronie.

To akurat by mnie satysfakcjonowało, tyle że mój portfel jakoś nie wierzy w magię brzmienia BKP. Niestety, ale cały set DiMarzio kosztuje niewiele więcej niż jeden pup ze stajni BKP. A raczej nie zanosi się, by miały stanieć. Chociaż jeszcze kilka lat temu mówiono tak o jedzących gówno EMG, więc kto wie...

A tak przy okazji, to mondo w końcu poznał tę drugą stronę zamówienia customa  :D
'-'

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #9 17 Sty, 2015, 01:52:44 »
Nie płacz, niektóre DiMarzio są bardzo przyzwoite, choć ostatnio skłaniam się ku Seymour Duncan jako alternatywa dla BKP.

A customa już raz zamawiałem - skrzynię na bas od Barczaka ;)

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #10 17 Sty, 2015, 02:02:21 »
Spokojnie, do płaczu brakuje mi jeszcze tylko 2 dni stałego rozmyślania o personalizacji pickupów ;) Przykład BKP podałem jedynie przez wzgląd na mnogość wersji kolorystycznych, za które nie musi się specjalnie dopłacać (w przypadku DiMarzio tylko czarny i kremowy to kolory standardowe).
'-'

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #11 17 Sty, 2015, 08:22:15 »
BKP w cenie przetwornika zrobią tylko taki kolor, jaki mają na stronie.

To akurat by mnie satysfakcjonowało, tyle że mój portfel jakoś nie wierzy w magię brzmienia BKP. Niestety, ale cały set DiMarzio kosztuje niewiele więcej niż jeden pup ze stajni BKP. A raczej nie zanosi się, by miały stanieć. Chociaż jeszcze kilka lat temu mówiono tak o jedzących gówno EMG, więc kto wie...

A tak przy okazji, to mondo w końcu poznał tę drugą stronę zamówienia customa  :D

Można zawsze przepróbować używane, jak nie zaczarują, sprzedasz bez straty. Jak zaczarują, to też sprzedasz i zamówisz w swoim kolorze ;)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #12 17 Sty, 2015, 09:32:31 »
http://www.universaljems.com/cart/bobbin.htm

Nie ma za co, ja zawsze stąd zamawiałem naklejki.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #13 17 Sty, 2015, 11:30:15 »
BKP w cenie przetwornika zrobią tylko taki kolor, jaki mają na stronie.

To akurat by mnie satysfakcjonowało, tyle że mój portfel jakoś nie wierzy w magię brzmienia BKP. Niestety, ale cały set DiMarzio kosztuje niewiele więcej niż jeden pup ze stajni BKP. A raczej nie zanosi się, by miały stanieć. Chociaż jeszcze kilka lat temu mówiono tak o jedzących gówno EMG, więc kto wie...

A tak przy okazji, to mondo w końcu poznał tę drugą stronę zamówienia customa  :D

Można zawsze przepróbować używane, jak nie zaczarują, sprzedasz bez straty. Jak zaczarują, to też sprzedasz i zamówisz w swoim kolorze ;)
Miałem ceramicznego nailbomba, ogrywałem aftermatha i warpiga, kolejno w lipie, jesionie i mahoniu. Jaj to nie urwało, ale oczywiście nie brzmiało źle. Tylko czy na tyle dobrze, żeby płacić za jeden prawie pełną cenę całego setu pickupów innej firmy.

http://www.universaljems.com/cart/bobbin.htm

Nie ma za co, ja zawsze stąd zamawiałem naklejki.
Byłem na tej stronce już wcześniej. Niecałe 100zł za przesył + dodatkowe opłaty (cło, paypal) i już nie jest tak fajnie. Dlatego szukałem jakiejś firmy w kraju. No nic, trzeba chyba będzie samemu pokombinować w corelu :)
'-'

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #14 17 Sty, 2015, 14:58:55 »
Niecałe 100zł? PayPal? Przesyłki płaciłem jakieś 8$, a prowizje PayPala płaci sprzedawca.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #15 17 Sty, 2015, 15:35:39 »
Niecałe 100zł? PayPal? Przesyłki płaciłem jakieś 8$, a prowizje PayPala płaci sprzedawca.

Zapomniałeś o cle :P ;)

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #16 17 Sty, 2015, 16:40:28 »
$23.95 i nie chce być inaczej...
'-'

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #17 20 Sty, 2015, 23:38:50 »
Niecałe 100zł? PayPal? Przesyłki płaciłem jakieś 8$, a prowizje PayPala płaci sprzedawca.

Zapomniałeś o cle :P ;)

nie ma przy tak niskich kwotach, ani cła ani vatu

$23.95 i nie chce być inaczej...

mnie nie dolicza nic jak przechodzę do koszyka PayPal, pamiętam za to, że było niewiele, bo sam zamawiałem wielokrotnie
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #18 21 Sty, 2015, 00:56:24 »
Kiedyś na fb się ogłaszał taki cieć, ale nie pamiętam jak się nazywał...

Zawsze możesz złożyć zamówienie zbiorowe, a potem rozesłać listem za 1,50 po całej Polsce. Na pewno znajdą się chętni

o/
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline krechaSP

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #19 21 Sty, 2015, 04:11:35 »
na fb ogłosił się typ, który maluje puszki przetworników, gdyż szkoli się na lakiernika samochodowego i może przyjąć zamówienia. mniej więcej 100 zł od jednej puszki bierze.
jego profil:


https://www.facebook.com/denis.kozuba

Orange

  • Gość
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #20 21 Sty, 2015, 10:23:56 »
Hmm. Jak malowalem zderzak to bylo 300 zl a element. Imo 100 od puszki to jestvjakas pomylka.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #21 21 Sty, 2015, 13:19:52 »
Ale 100 za co? Za jednolity kolor czy jakiś hiperkastomaerograf? Za drugie akceptowalnie, za pierwsze to chyba jebło komuś w baniak...

Zresztą miałem nie pisać ale co tam - idziesz do castoramy / sklepu modelarskiego / zamawiasz z netu puszeczkę pożądanego koloru, odpowiedni pędzelek albo mały wałeczek (single albo klasyczne humby z widocznymi magnesami wolałbym malować pędzelkiem, puszki typu EMG wałeczkiem) i jedziesz. Papier ścierny i jakiś odtłuszczacz macie w domach, a konieczne umiejętności* są gdzieś na poziomie "ZPT, klasa VIIA" ;D

*zakładam puszki z tworzywa, metalowe a zwłaszcza chromowane to już nieco inna bajka, ale wciąż spokojnie do zrobienia.. Wzorki zresztą też ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #22 21 Sty, 2015, 13:31:11 »
W malowanie nie będę się bawił. Za dużo zachodu, a i przy wymianie pickupa będzie trudniej go sprzedać. Chodzi o zwykłe naklejki. Dobry i sprawdzony sklep podał Musza, za co wielkie dzięki. Teraz trzeba sobie jakoś poradzić z tą nieszczęsną przesyłką i sprawa rozwiązana.
'-'

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #23 21 Sty, 2015, 13:38:49 »
To skoro z gory zakladasz sprzedaz to po co modyfikowac i kombinowac jak lysy pod gore? Az tak mocno razi wyglad, czy az tak bardzo chcesz sie wyrozniac? Nie lepiej od razu zamienic na cos innego (i nie kupowac czarnego ibaneza jak wszyscy)?

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Naklejki na przetworniki w PL
« Odpowiedź #24 21 Sty, 2015, 13:44:30 »
Poza tym samoprzylepną folię kupisz w plastycznym / budowlanym za grosze, a na necie to fogle masz pierdyliard wzorów, kolorów, faktur, karbonów i chujwiczego. Wytniesz sobie sam, jedno co trzeba to dobrego skalpela.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
9244 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2008, 17:38:52
wysłana przez Leon
6 Odpowiedzi
4643 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2008, 23:01:30
wysłana przez Leon
13 Odpowiedzi
5517 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2009, 02:40:42
wysłana przez BartekL
6 Odpowiedzi
2974 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2012, 15:48:37
wysłana przez Orange
7 Odpowiedzi
2294 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2013, 14:25:43
wysłana przez mattuck