Autor Wątek: Przetworniki do Schectera  (Przeczytany 9194 razy)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Przetworniki do Schectera
« 05 Mar, 2008, 23:19:34 »
Witam!
Ujmę krótko i zwięźle - mam na stanie Schectera Omen7 w standardowym wyposażeniu, jednak nie zadowalają mnie przystawki, które dostałem wraz z nim, a nie znam się za bardzo dziedzinie przetworników. Jakie więc byście mi polecili?
Dodam, że gram dość ciężką muzykę, ale i mieszam trochę w efektach i akustyce. Nie jestem żadnym wirtuozem - szukam po prostu opcji " ładnie brzmi, daje radę i nie można się przyczepić jakoś bardzo do brzmienia ". Aha, no i moja kieszeń nie jest zbyt przeciążona pieniędzmi ;p, więc co do cen proszę o trochę rozsądku - naprawdę profesjonalne rzeczy raczej mnie nie interesują. Chodzi mi bardziej o rząd paruset złotych.
Dla przypomnienia wkleję jeszczę specyfikację tegoż omena :
# Konstrukcja: Bolt-on,
# Skala: 25.5",
# Korpus: Lipa,
# Szyjka: Klon,
# Podstrunnica: Palisander,
# Progi: 24 Jumbo,
# Markery: Kropki,
# Przetworniki: Diamond Plus,
# Elektronika: Vol/Tone/3-Way,
# Mostek: TOM thru-body (chrom.),
# Klucze: Diamond,
# Osprzęt: Chrome,
# Kolor: BLK (Gloss Black)

Mam nadzieję, że dobrze umieściłem temat i że w ogóle ma prawo bytu wsród tylu tematów raczej nie o tak amatorskich sprawach. Czekam na jakąś odpowiedź i dziękuję z góry.
Pozdrawiam  ;D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #1 05 Mar, 2008, 23:33:10 »
aktywne czy pasywne?

nie bede oryginalny jeśli doradze merliny
B ( o ) ( o ) B S

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #2 05 Mar, 2008, 23:47:18 »
A ja popre G-zs'a szczegolnie jesli piszesz ze masz ograniczony budzet. Merliny sa bardzo ok

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #3 05 Mar, 2008, 23:55:19 »
aktywne czy pasywne?

a co jest lepszym wyborem...?  ::) ;p

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #4 06 Mar, 2008, 00:44:54 »
oj nie ma lepszy-gorszy, jest tańszy-droższy ;)
ja zmieniłem swojego SD Livewire na hellfire'a, o wiele bardziej mi przypasił. Cena między nówkami była znaczna (SD za 900, merlin za 250) ale mi brzmienie pasywa bardziej leżało :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #5 06 Mar, 2008, 07:57:59 »
a co sądzicie o EMG81? Słyszałem, że to prawdziwy rzeźnik oO

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #6 06 Mar, 2008, 08:49:57 »
7-81 jesli juz. Na wersji 7mio strunowej nie gralem. Ten 6tkowy pikap tak sobie mi sie podoba momentami za skrzekliwy mi sie wydawal.
Jesli chcesz kupic EMG pamietaj ze one maja inny typ obudowy i bedziesz musial frezowac korpus a to niedosc ze kolejne koszty to potem kombinacje jak EMG jednak nie okaze sie 'tym'.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #7 06 Mar, 2008, 12:26:28 »
jeżeli chodzi o aktywy to racze bym się poruszał w SD, np wspomniany wcześniej LiveWire czy nowe Blackoutsy. Co do hellfire'a, to kiedyś czytałem na którymś forum, że pan Zbyszek z MerlinPickups zgodził się na takiego deala, że Ci wysyła przetwornik, Ty go wpakowujesz, ogrywasz i jak Ci pasuje to zostawiasz, jak nie, to odsyłasz spowrotem. Dla mnie bomba, pogadaj, może się zgodzi na taki uklad :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #8 06 Mar, 2008, 15:47:21 »
Niestety, Pan Zbyszek nie robi już takich rzeczy... Niejednokrotnie traktowano go jako wypożyczalnię przetworników i ludziska zwracali mu kompletnie zdezelowane pickupy  :( (matoły jedne). Zawiedziony powszechnością zjawiska zaniechał dalszego oddawania przystawek na testy do niedoszłych klientów.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #9 06 Mar, 2008, 22:15:16 »
chyba niedorozwiniętych a nie niedoszlych :/ pojeby psia mać
B ( o ) ( o ) B S

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #10 06 Mar, 2008, 22:29:57 »
No wlasnie to jest najbardziej wkurwiajace, brali zeby ograc i jebalo ich w jakim stanie oddaja przystawke nie moje nie dbam, a Pan z Merlin P. pomysl mial swietny z tym wyporzyczaniem,
Mozesz poszukac na allegro uzywanych widzialem ostatnio air nortona, tone zone i chyba blaze, air nortona mialem i moge tylko polecic, a tz dosc jest specyficzny 
« Ostatnia zmiana: 06 Mar, 2008, 22:45:04 wysłana przez Palacz »

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #11 06 Mar, 2008, 22:39:02 »
Jeśli Cie interesują używki to pozwolę sobie zareklamować :) http://forum.sevenstring.pl/index.php/topic,808.msg8438.html#new

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #12 06 Mar, 2008, 22:41:01 »
to może zaproponować wypożyczenie za kaucją, płaciło by się wtedy koszty przelewu i przesyłki i Pan Zbyszek miałby w razie czego zabezpieczenie
B ( o ) ( o ) B S

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #13 06 Mar, 2008, 23:03:12 »
Nie no za pikapa i tak sie placi z gory, nie? :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #14 06 Mar, 2008, 23:25:25 »
no tak, ale chodzi mi o takie cuś, zeby dać kase, dostac pickupa i potestować. Jak przypasi to zostawić, ajk nie to odesłac i dostać kase spowrotem. Róznica taka, ze w przypadku jak dojdzie zdezelowany pickup, to przynajmniej bedzie kasa. Mysle ze byłoby to uczciwe i zadawalające obydwie strony i przy tym minimalne ryzyko
B ( o ) ( o ) B S

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #15 06 Mar, 2008, 23:29:30 »
Ja bym sie nie szczypal zdezolowanego bym odeslal i kasy nie oddawal :) Ale dobra nie o tym byl temat. Koniec OT

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #16 06 Mar, 2008, 23:53:19 »
Będę zupełnie nieoryginalny proponując EMG 707... ;)
Można w skrócie stwierdzić że to takie siódemkowe 85ki. 81-7 analogicznie podobne do 81, można by też pomyśleć o zestawie, wszystko zależy od tego jakiego brzmienia szukasz, ale chyba można się TROCHĘ tym sugerować. Ja mam jesion na korpusie, więc dużo Ci nie powiem... ;)
O kupnie w polandii zapomnij - emitrade takie rzeczy sprzedaje po ok. 580 pln za sztukę (tak było jak ostatnio patrzyłem) może teraz trochę spadło z uwagi na wartość dolara, ale wątpię. Opcja jest sprowadzania ze stanów, gdzie koszta wynoszą ok $101 (plus przesyłka, cła i inne duperele ofkroz) albo zabawa w unii ojropejskiej, gdzie zabulisz ok ?100 w e-szopie, ale raczej nie będzie opcji dostawy do polski (czyżby emitrade jako kolejny wychujał polskich klientów biorąc sobie wyłączność?). Można też próbować na ibaju. Mi zakupiła ciocia z Italii i przywiozła, więc jest ok. Zdaje się że będzie jechała do polski na dniach, więc jest jakiś tam cień szansy że mogłaby przywieźć ale bynajmniej niczego nie gwarantuję, mogę co najwyżej spytać, jeśli reflektujesz ofkorz.
A co do merlina, to zauważcie że rozwiązanie z kaucją też nie ma do końca sensu, bo w sumie opiera się na zaufaniu do producenta, tj. zawsze producent może stwierdzić że pikapy są uszkodzone (zdezelowane) i że nie zwróci za nie kasy i wtedy gość zostaje z pikapami w dłoni, a bez kasy. Tylko za przesyłkę zapłaci kilka razy gratis. Ja nie mówię bynajmniej że producentowi nie należy się zaufanie czy coś, próbuję tylko ujrzeć drugą stronę medalu. ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #17 07 Mar, 2008, 09:06:47 »
No, Tolein masz dużo racji... Swoją drogą, w przetwornikach Merlina wysyłanych na testy powinny być zestawy do kastracji... Jak się przetwornik zorientuje, że go niszczą, powinien kastrować sprawcę... Hmm, kończę z Polopiryną na dziś...  :P
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #18 07 Mar, 2008, 14:24:19 »
Dobrze, więc jak rozumiem zakup EMG 81 nie byłby najlepszym pomysłem. Dostałem ofertę kupna pickup'ów Dimarzio Blaze Custom i Air Norton 7 za 500 zł. Miał ktoś z nimi jakąkolwiek styczność?

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #19 07 Mar, 2008, 14:54:27 »
ktos tutaj mial do sprzedazy 81-7 albo 707 wiec szukaj i czekaj a sie pojawia...
osobiscie wkladalem 707 do mojej nieprzystosowanej gitary,i obrobka drewna przy pomocy noża (gdzie zrobilem specjalnie zdjecia) i efekt koncowy sa zadowalaajce:P poza oczywiscie subiektywnym odebraniem 707 :P bo jakos go nie czuje...
a i baterie mam w specjalnym holderze firmy "taasma klejaca" z tylu gitary ;]
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #20 07 Mar, 2008, 15:03:12 »
Ja mam stale i ciągle za każdym razem jak gram na siódemce :) U mnie siedzą w jesionowej desce i grają ok. Bardzo zgrany układ - jeden jest dość mocny a drugi vintage'owy więc uniwersalny secik.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #21 07 Mar, 2008, 19:06:18 »
Wiesz, na Twoim miejscu bym się przeszedł choćby do sklepu muzycznego i zobaczył jak się gra na gitarze z tego samego drewna w konfiguracji z różnymi przetwornikami, bo to na prawdę ciężko opowiedzieć jak coś brzmi. Pomijam już doradzanie co lepsze, bo to rzecz absolutnie subiektywna. Jeśli zlewasz kompletnie jak to będzie brzmiało, a mam nadzieję, że tak nie jest, to w sumie wszystko już zostało powiedziane, EMG, DiMarzio, Seymour Duncan, Merliny, etc są raczej godne polecenia, zresztą słyszysz o nich pewnie na co dzień. Jeśli też nie ujmie Ci honoru posiadanie używanych przystawek i skontaktuj się z Mikosem, może da Ci potestować.
Problemy się zaczynają jak mieszkasz daleko od Mikosa/większego miasta ze sklepem muzycznym/etc.

Leon, też w jesioniku..? : >
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #22 09 Mar, 2008, 13:40:51 »
jak miales taka oferte z tymi dimarzio to raczej nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz. nie bedziesz mial tez probemu raczej odsprzedac jesli Ci sie nie spodobaja

mialem w moim wiosle kiedys Blaze Custom  bardzo przyjemny to jest pickup, bardzo mocny ale nie muli az tak jak blaze moim zdaniem. agresywny i z pazurem, choc czyste nie sa na nim jakis zle.

"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Przetworniki do Schectera
« Odpowiedź #23 09 Mar, 2008, 17:38:52 »
Zdecydowanie nie są złe. Do ostrych, tnących brzmień a'la wczesny Petrucci wprost rewelacyjny.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
5488 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2009, 02:40:42
wysłana przez BartekL
6 Odpowiedzi
2957 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2012, 15:48:37
wysłana przez Orange
7 Odpowiedzi
2267 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2013, 14:25:43
wysłana przez mattuck
0 Odpowiedzi
1181 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2013, 13:23:22
wysłana przez gregorinus
30 Odpowiedzi
8703 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2015, 15:17:20
wysłana przez frost07