Autor Wątek: [commelina] Rebellious Princess  (Przeczytany 6297 razy)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
[commelina] Rebellious Princess
« 06 Sty, 2015, 12:46:54 »
Wszystkich tu obecnych chciałbym przeprosić ale potrzeba tworzenia i dzielenia sie tym, jest ogromna. Nie potrafię się jej pozbyc  to też się  dzielę.
 Burdel ze środka został wyeksmitowany ;)  klucze wyprostowane.
Ponownie w roli miksera, mastera i bębnisty @Franq  i spółka ( 90% baniaków by Michał Młyński )
 

Wlacz osadzony player soundcloud
« Ostatnia zmiana: 06 Sty, 2015, 18:12:18 wysłana przez commelina »

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Waveform na podglądzie krzywo.

A tak srsly to naprawdę fajne rzeczy, riffów pozazdrościłaby niejedna progmetalowa kapela z dużą nazwą :) Bębny trochę za bardzo kaloryferowe moim zdaniem, ale pasują do całości. Dużo się dzieje i przyjemnie się tego słucha.
Może załóżcie jakiś Skervesen Pruszcz Gdański Allstars Band i cały fandom marki będzie fundował Wam tournee po Europie :D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Dzięki ! :D 
Oj tak trasa , koncerty, adrenalina  < sie rozmarzył > < zszedł na ziemie>  jakbyśmy w tą trase ruszyli to faktycznie terminy byłyby odległe a ceny z konieczności jeszcze wyzsze :P

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
no proszę :D jak się ma talent to do wszystkiego
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Miks trochę chaotyczny, ale muza... Stary, wymiatasz 10000000 :) Jest kiler, jest klimat, kupiłbym płytę bez pierdnięcia.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Dzięki wszystkim i za polubienie i słowa otuchy ale @bandit112  za to Ciebie  musze się zapytać, co masz na myśli mówiąc o chaotycznym miksie, da się coś takiego fogle zrobić ?  Generalnie wszystko co jest tam zawarte w 99 % jest zamierzone. Ten jeden % to moje nierówności artykulacyjne , które im więcej nagrywam tym więcej słyszę. Tak, to jest masakra, słyszeć coraz więcej swoich niedociągnięć.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
IMO bas nie tworzy solidnego fundamentu w dole ze stopą - jedno z drugim się nie klei zbytnio. Ja albo bym zmienił sampel stopy, albo popracował nad częstotliwościami obu rzeczy. Dla ułatwienia tego typu zabiegu, ja zawsze na sumę zapinam filtr dolnoprzepustowy i słucham samego dołu. - tu żeby była jasność, krótko mówiąc, bas i stopa są całkowicie oddzielnie, nie tworzą razem definicji wpierdolu.

Druga rzecz to gitary przesterowane - mają za dużo środka / są zbyt z przodu miksu. Raczej byłbym jednak przy tym pierwszym. Biorąc pod uwagę niedoskonałości ludzkiego słuchu wiadomo, że im coś ma mniej dołu/góry lub więcej środka brzmi "dalej", więc taki zabieg w finalnym odczuciu "zbliżyłby" gitary.

Tak to wygląda z mojej perspektywy.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
To mię uspokoiłeś ;)

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Niby dużo pisania, ale w gruncie rzeczy chodzi o 2 drobne poprawki, które skleją to bardziej do kupy. :)

Franq

  • Gość
@bandit112

Chciałbym kiedyś usłyszeć tę Twoją perspektywę. To, że przeczytałeś książkę to już dawno zauważyłem ;)
Dzięki za uwagi.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
O, już plucie kwasem. Spływa to po mnie jak wiosenny deszcz :D Nie przeczytałem żadnej książki. Wszystko, co piszę opieram na własnym doświadczeniu i obserwacjach. Miksowanie nie jest łatwe.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 397
  • HUE
Muza muzą ale @bandit112 nadal mnie przeraża... Ta wiedza, ten ton wypowiedzi... Ja tęsknię za starym dobrym trollem ;__;

BTW fajny kawałek, czekam na więcej :) Nagrywałeś na chiRopterze?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Tak, Chirpotera, Shoggie i Bronto II

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 397
  • HUE
Następnym razem jak wpadnę w maju to przywieź tę chiRopterę, stęskniłem się :D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
dopsz

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Ale chiba Rebellious Princess ale wybaczam takie małe fa pa.  :D

Bardzo ładnie panie i tak młodzieżowo  ;D
« Ostatnia zmiana: 06 Sty, 2015, 18:09:01 wysłana przez Dmaligator »
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Słuszna słuszność i dziękuję  ;)

Zomballo

  • Gość
A mogłeś nazwać kawałek Leia. :P A tak w ogóle to super!

Franq

  • Gość
Dużo lajków, mało komentarzy - to chyba dobrze :P

Ja pewnie nie będę obiektywny ale mi się song bardzo podoba. Jarek ma swój styl, może trochę zamotany ale za to swój :P No i z kawałka na kawałek z nagrywaniem też coraz lepiej sobie radzi.

Miks zawsze można by pewnie zrobić lepiej, fajnie gdyby ludzie jednak więcej na tym forum (muzycznym jak by nie było) pisali o samej muzie ;)

Buziaki.
« Ostatnia zmiana: 07 Sty, 2015, 14:50:59 wysłana przez Franq »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
A mogłeś nazwać kawałek Leia. :P A tak w ogóle to super!
Przyznaję, ze nazwy to dla mnie spore wyzwanie zeby nie było ani infantylnie ani nobliwie ani "wyżej sra jak dupe ma"
No i czasami są właśnie z dupy :P

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Gwałcę replay :)

Spoiler

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Wpada w uszko, jedynie wokal by się przydał, by nadać kawałkowi kierunku soł tu spik.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
@Dun  gwałć ile wlezie :P  no i dzięki.
Co do basu i takich tam innych klejących się rzeczy, to akurat tak chciałem. Nie chce basu w stylu Vicola, ze im więcej przesteru tym lepiej, nie chce by bas się kleił ze stopą cokolwiek oznacza kleił. Chce by był słyszalny co gra i nie powielał od poczatku do końca gitar i wypełniał te częstotliwości do których jest stworzony. Na róznych odsłuchach sprawdzałem i jak dla mnie Franq zrobił to cacy a ja z efektu całościowego jestem mocno zadowolony < nie popadający w euforię >. Jestę stary i nie chcę stricte metalowego basu, co może niektórych dziwić ;)
@Aston  a znajdź mi wokalistę i sensowny tekst, chyba wolę póki co w ten deseń, a jak  się kiedyś coś gdzieś to zapewne nie odmówię. I niech mi nie mówią "a kto dzisiaj tekstów słucha, i tak połowy lub całości nie da się zrozumieć"
Otóż ja słucham i lubię wiedzieć o czym co jest, a sam piardów infantylnych ani zaangazowanych tekstów firmować nie chce. Ale tez nie może być o niczym. Dlatego póki co jest jak jest.

Najistotniejsze dla mnie ze jest to ze Wasz odbiór tego jest pozytywny a jak wiadomo "artysta" potrzebuje aplauzu :P

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No właśnie ;)

Tyle ze znając tyle ile znam Go, traktuję to jako żart muzyczny lub raczej słowny :P

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Miks zawsze można by pewnie zrobić lepiej, fajnie gdyby ludzie jednak więcej na tym forum (muzycznym jak by nie było) pisali o samej muzie ;)

Ja w ogóle proponuję zmienić nazwę działu z "Twórczość użyszkodników" na "Dopierdalania się do miksu". ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
2171 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2012, 16:48:22
wysłana przez commelina
109 Odpowiedzi
13175 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2012, 20:10:08
wysłana przez Vicol
35 Odpowiedzi
5511 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2015, 08:35:13
wysłana przez Semedi
6 Odpowiedzi
1351 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2015, 12:06:23
wysłana przez escape_artist
5 Odpowiedzi
1409 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2015, 11:53:33
wysłana przez commelina