Autor Wątek: Singiel Materii - mix Nolliego (periphery) i Waldka Jędruszaka (Scylla)  (Przeczytany 3524 razy)

Offline td.materia

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Który Wam się bardziej podoba? Zapraszam na mojego soundclouda gdzie można posłuchać obu test miksów:

https://soundcloud.com/td-materia
materia in studio.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Nolly bez dwóch zdań (dat werbel, dat kompresja)
« Ostatnia zmiana: 03 Sty, 2015, 15:46:17 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Dokładnie, różnica między jednym i drugim na słuchawkach wydaje się ogromna, na laptopowych głośnikach już mniejsza, ale dalej Nolly wygrywa "hands down", szczególnie jeśli chodzi o brzmienie perki.

Offline td.materia

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
no perka mi też bardziej leży u Noliego, fajnie ta stopka gada u Waldka troszkę płasko. Pozatym Waldkowy jakoś mi bardziej leży chyba za ten pazur.
materia in studio.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Nolly zdecydowanie. Brzmi jak pro mix, ten drugi bardziej jak demo.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Zależy jakiego brzmienia szukacie, to są dwa różne miksy. Miks Waldka jest siada w kurwę na pysk, wszystko jest agresywne, szczególnie gity i stopa i werbel. Miks Nolliego jest dużo bardziej wygłaskany, spłaszczony, grzeczniejszy, typowy.
IMO ta muza ma więcej życia i definicji na miksie Waldka.

Offline kempas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
Nie zgodzę się z banditem. To Waldkowy jest bardziej typowy. U Nolly'ego jest bardziej przestrzennie i szczególnie perka się wyróżnia (bardzo podobnie jak w periphery) Ale prawda jest taka, że oba są bardzo dobre i na tym poziomie to już sama muza musi się bronić, która nawiasem mówiąc jest dobra ;)

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Dla mnie też wygrywa Nolly, jest bardziej spójny ale tak jak poprzedni zaznaczyli trochę za bardzo wygłaskany. Ja bym Nolly'ego poprosił żeby gitary troszkę agresywniej dał. Więcej środka, mniej górki?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Franq

  • Gość
+Nolly

Oba są fajne. Nollego lepiej się klei i lepiej skompresowany. Myślę, że warto porównać oba nie ze sobą a z innymi "pro nagraniami" - łatwiej wtedy ocenić ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Waldek daje po "materiowemu". Tak chłopaki naprawdę brzmią i faktycznie jest pazur. Znając Materię od lat do wersji Nolliego nie mogę się przekonać choć ma wiele zalet - poza tym dziwnym pogłosem na werblu.

Bym po prostu nałożył oba mixy na siebie. (Nawet powiem, że niedawno rzuciłem takim pomysłem przy okazji innego porównywania mixów i wyszło wg mnie bardzo dobrze :))).
Paczki z głów!

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Szczerze? Jestem w stanie zrozumieć, skąd ten podjar miksem noliego. Efekty przestrzenne, modne brzmienie, ładna równowaga tonalna, gładko, pieknie. Dżentofce to kupio bez dwóch zdań. Natomiast Materię jaką znam słyszę zdecydowanie bardziej w miksie waldkowym. Tu słychać, że Marciniak ojebał solidne śniadanie przed nagrywkami. Może i nie ma tej ogłady, wrażenia full-pro-dj0nt ale nie ma się też wrażenia, że to kolejna produkcja z superiorem i toną reverbu dla zamaskowania braku strzała na werblu. Wege-snary w kanionie, zbierane z daleka aby wydawały się większe to oklepany patent, znudziły mi się dawno temu i nie przekonują mnie już jako środek wyrazu w metalowym graniu.
synkopy to guwno

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Szczerze? Jestem w stanie zrozumieć, skąd ten podjar miksem noliego. Efekty przestrzenne, modne brzmienie, ładna równowaga tonalna, gładko, pieknie. Dżentofce to kupio bez dwóch zdań. Natomiast Materię jaką znam słyszę zdecydowanie bardziej w miksie waldkowym. Tu słychać, że Marciniak ojebał solidne śniadanie przed nagrywkami. Może i nie ma tej ogłady, wrażenia full-pro-dj0nt ale nie ma się też wrażenia, że to kolejna produkcja z superiorem i toną reverbu dla zamaskowania braku strzała na werblu. Wege-snary w kanionie, zbierane z daleka aby wydawały się większe to oklepany patent, znudziły mi się dawno temu i nie przekonują mnie już jako środek wyrazu w metalowym graniu.

No właśnie to chciałem napisać...

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
U Nolly'ego blachy o wiele bardziej "żyją" i w sumie to najbardziej mi leży z jego miksu. Reszta jest jakaś taka dunno, przekompresowana. Najlepiej byłoby dać jego blachy do miksu Waldka :)

Offline td.materia

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Bębny nagrywaliśmy na elektronicznej perce z jakimś modułem rolanda, nie znam się na tym wybaczcie. Ja dalej wierzę w moce Waldemara i raczej z nim będziemy działać, myślę że jak się dopracuje to się ładnie wszystko sklei i będzie fajne brzmienie "w pysk". A tak by the way to fajnie, że mamy takie czasy, że sobie można w chacie takie brzmienia wykręcać, gity wklepaliśmy przez ux1 a Waldzia zreampował przez kempera na jakiejś symulacji diezla. Nolly nie wiem jak bo się nie pytałem. No ale na tako mnie refleksje wzieło. Dzięki za wyczerpującą debatę!
materia in studio.

Franq

  • Gość
Bębny nagrywaliśmy na elektronicznej perce z jakimś modułem rolanda...

Ha  ;)

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Zdecydowanie miks Waldka, jedynie czego bym sie przeczepil to perki, a zwlaszcza blach sa duzo bardziej plastikowe niz w mixie Nolliego. Pod wzgledem calosci Waldek>Nollie

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Jeżeli zamierzacie dalej szlifować u Waldka, to zweryfikujcie brzmienie tomów. Na spokojnych fragmentach spoko, na gęściochach są... dziwne.
synkopy to guwno

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Szkoda, że nie ma wokali, bo  tu różnica byłaby największa. Bazując na tym, co jest, wybrałbym jednak wersję Nolly'ego i to nad nią popracował. Oczywiście, wersja Waldka również nadaje się do dalszej pracy i być może bliższa jest temu, co chłopaki prezentują na koncertach, ale no niestety, moje gusta kierują się w jednak innym kierunku :) Niemniej, powodzenia, nie mogę się doczekać efektu końcowego. I tak najważniejsza jest w tym wszystkim muzyka i myślę, że żaden z panów Waszej twórczości nie skrzywdzi.

Offline td.materia

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Cytuj
na elektronicznej perce z jakimś modułem rolanda
rispekt :D




a co że ten moduł to siepa rozumiem tak czy co?? ;)
materia in studio.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Tadziu - jak dotąd doskonale wiedzieliście, co robicie i jak kierować karierą. Seventring.pl (aka banda teoretyków) oględnie mówiąc raczej Wam nie pomoże :).
Paczki z głów!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Lepsze to, niż mieliby pytać ludzi z telewizji ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Cytując Ciebie: "Nie jestem pewien..." ;)
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Osobiście jestem przekonany, o czym już tutaj pisałem, ze ludzie z taką charyzmą koncertową jak Michu i z tym co wszyscy wspólnie osiągneli, powinni wiedzieć czego chcą, umieć wybrać to co wg nich dla nich jest najlepsze. To ma być ICH muzyka dla nas, ICH brzmienie, którego my nie doradzimy im tutaj. Ich wybór miksu itd itd. i albo to kupimy albo nie, ale to bedzie ich wybór a nie tutejszy misz masz. Wszyscy doskonale wiemy, ze nie bedzie tutaj jednoznacznej odpowiedzi i nikt za nich nie wybierze nic. Jako gwiazda jakiegoś tam formatu uwazam wrecz ze powinni mieć własne zdanie a uwagi przyjmować ew z grzeczności a robić po swojemu. Oczywiście miło bedzie jeśli wypuszczą nam tutaj w formie ciekawostki, swoje poszukiwania miksu, jakieś nowinki namistki nowych kawałków, ale nie wyobrażam sobie by Tadziu miał sie pytac "czy wiosło tutaj dobrze brzmi"  to dla mnie byłoby kuzorium ;)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Wew Waldkowym miksie życzyłoby się wincyj pogłosów na bębnach, Nolly to robi klasowo, ambiensy w ogólnym miksie działają cuda. Ale po drugiej ręce propozycja Nolly'ego brzmi syntetycznie i jak każdy homogenizowany dżęnt. Waldkowy miks jest spoko i się czymś wyróżnia od całej reszty konkurencji.
Łe tej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
10687 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2011, 23:38:29
wysłana przez Budyniozaur
8 Odpowiedzi
3384 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2012, 17:32:07
wysłana przez Yony
35 Odpowiedzi
6729 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2013, 16:03:05
wysłana przez fk
60 Odpowiedzi
9467 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2013, 08:36:57
wysłana przez escape_artist
18 Odpowiedzi
2707 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2014, 14:34:24
wysłana przez Amal_68