Autor Wątek: Kemper VS DV Mark Multiamp (Opinie?)  (Przeczytany 7846 razy)

Offline Ledjent

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Kemper VS DV Mark Multiamp (Opinie?)
« 02 Sty, 2015, 05:10:51 »
Witam!
 
Chciałem się zapytać co sądzicie o tych dwóch unitach.
 
Czy ktoś miał, bądź ogrywał te dwa? Jest mnóstwo testów i walk pomiędzy Kemperem i Axe FX, czy Axe FX i PODem, ale trudno o porównanie Kempera do DV Mark Multiamp-a.
 
Tak z czystej ciekawości, co sądzicie o ich brzmieniu i jak to się ma do grania na gitarze? Jak te dwa współgrają z instrumentem - oba unity w podobnej cenie, z tego że DV Mark ma wbudowaną końcówkę, a najtańsza wersja Kempera jej nie ma.

Pozdrawiam ;)
Meshuggah!!!

Offline eventched

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Nie znam się ale się wypowiem :D
Z teoretycznego punktu widzenia widzę to tak: są sobie dwie firmy, jedna produkująca lampowe wzmacniacze od iluś-tam lat, i druga produkująca cyfrowe syntezatory od iluś tam lat. Nagle obie firmy wpadają na pomysł zrobienia cyfrowego wzmacniacza, zgadnij której lepiej to wyjdzie ;) Jak dla mnie to trochę inna bajka niż lampowe wzmacniacze, i potrzebne jest trochę więcej niż przy stworzeniu lampowego wzmacniacza (popatrzmy chociażby na Line 6, które małą firmą nie jest, a mimo wszystko jak odbiega od Fractala, czy Kempera).

Poza tym bez ogrywania jestem chyba w stanie ocenić ergonomię obu rozwiązań, to Kemper kończy walkę z fatality a do tego nie jesteśmy ograniczeni do fabrycznych wzmacniaczy.

Z tym że to jednak tylko moje luźne przemyślenia i nie miałem okazji ich zrewidować poza ograniem na youtube, które w sumie potwierdza moją tezę ;) Poza tym to nie słuchajcie mnie bo nie jestem obiektywny :D
Reamping gitar na Kemperze w czasie rzeczywistym: https://ampincloud.com

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Też się nie znam, więc się wypowiem. :p

Miałem jakiś czas temu okazję ogrywać multiampa w zestawieniu z Ultrą. Kręciliśmy z Leonem kilka godzin i... Absolutnie nic ciekawego z tego multiampa nie wyszło (moim zdaniem). Przestery jakieś przesiarzone, bez jebnięcia i charakteru, cleany nieco lepsze, ale wciąż bez polotu, jakość efektów jajec nie urwała (dat pitchshifter!). Co ciekawe, gdy wpięliśmy Ultrę w koniec mocy DV marka, to momentalnie wróciło jebnięcie i charakter. :p
Imo jedyne, co dało się względnie wykręcić na multiampie, to presety leadowe.

Myślę, że porównywać tego sprzętu z Kemperem nie ma sensu - KPA zjada Multiampa na śniadanie i lepiej brać Kemperka, choćby trzeba dołożyć do końcówki mocy (coś z przedziału do 1k powinno wystarczyć).

Możliwe, że @Leon, który miał okazję dłużej bawić się Multiampem będzie miał inne zdanie na jego temat. Ja, przy tej cenie, dziękuje, postoję. ;)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 344
    • CTG TV
Cytuj
popatrzmy chociażby na Line 6, które małą firmą nie jest, a mimo wszystko jak odbiega od Fractala, czy Kempera
Tak, swietne porównanie PODa za 2 patole do Kempera za 6 i Fractala za 8. <klaszcze>


Ja podobnie jak Dun kręciłem z pół godziny i nic nie wykręciłem. Może za krótko.
mniut i piah

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Cytuj
popatrzmy chociażby na Line 6, które małą firmą nie jest, a mimo wszystko jak odbiega od Fractala, czy Kempera
Tak, swietne porównanie PODa za 2 patole do Kempera za 6 i Fractala za 8. <klaszcze>


Ja podobnie jak Dun kręciłem z pół godziny i nic nie wykręciłem. Może za krótko.

Jakby POD grał jak Kęmpę, to i kosztować mógłby podobnie ;)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 344
    • CTG TV
Chyba nie o to w PODzie chodzi.
mniut i piah

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Chyba nie o to w PODzie chodzi.

I dlatego też tak nie gra. Bo jestem głęboko przekonany, że jakby chcieli (czytaj, opłacało im się), to by zrobili, bo mają ludzi i środki. I tyle.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Kemper - Sremper  ;D Chociaż teraz z nowym FW i już metodą profilowania na "2" - może być i jest zajebiście, wcześniej samym mikrofonem profilowanie ampa - to była jakaś "magia" teraz zaczyna to brzmieć sensownie ;). W skrócie robimy 1 profil samego Heada trzeba wpiąć dibox między ampa a paczke, potem robimy 2 profil standardowo mikrofonem. Następnie scalamy te 2 profile w 1 który daje nam 100% separację ampa od paczki, I możecie wierzyć lub nie ale taki Pofil zapierdala na paczce 2x12 jak pojebany.

Pozdrawiam.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 344
    • CTG TV
A zrobili już normalną bramkę w Kemperze?
mniut i piah

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
A zrobili już normalną bramkę w Kemperze?
nawet w axe nie ma porzadnej bramki, a co dopiero w Kęperze ;)
i always go full retard

Franq

  • Gość
Pff. Bramka w kemperze działa bardzo dobrze.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 344
    • CTG TV
Zależy pewnie dla kogo :P
Coś tam tylko czytałem, więc nie wnikam za głęboko, ale jak działa to dobrze.
Tylko to chyba nawet nie jest bramka co? :P
mniut i piah

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
nawet w axe nie ma porzadnej bramki

Chyba w twoim...



 :D

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
napiszę to samo co na pigmeju:

DV Mark zostaje daleko z tyłu, Kemper bierze go w przedbiegach. Szczerze mówiąc jeszcze nie spotkałem żadnego prywatnego użytkownika Multiampa, każdy którego spotkałem był endorserem, w przypadku Kempera sytuacja odwrotna.

Posty połączone: 03 Sty, 2015, 22:47:49
i jeszcze dodam: jednak faceci z jajami grają na lampach, cyfra jest dla spedalonych rurkowców  ;)  no ale co kto lubi, jedni wolą waginy inni męskie odbyty  ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Sty, 2015, 22:47:49 wysłana przez Aerosmith »

Offline Ledjent

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
No prosze, jakie to kontrowersje wzbudził ten temat :P

Dzięki za wszystkie informacje, ale odpisanie każdemu z was kosztowałoby mnie całą noc :P


Jednakże ktoś tam pisał "nie znam się, ale się wypowiem" każdy ma swoje zdanie, szanuję ale Kemper jest zupełnie nową firmą, która zaczęła działalność od 'cyfrowania' - chyba, że się mylę, ale jeśli nie to znaczy, że jest różnica, a temat nawiązuję do Kempera i DV Mark. Nie chce mi się już słuchać tekstów typu, cyfra gówno, lepiej kupić lampę. Ja na razie nic nie kupuję :P tylko pogłębiam wiedzę, chyba jeszcze takie teksty nie padły, ale tak już z góry mówię, bo wiem jak to się kończy ;)

- Nie miało to zabrzmieć jak atak, bynajmniej! Tylko odpowiadam ;)

Kemper - Sremper  ;D Chociaż teraz z nowym FW i już metodą profilowania na "2" - może być i jest zajebiście, wcześniej samym mikrofonem profilowanie ampa - to była jakaś "magia" teraz zaczyna to brzmieć sensownie ;).


A o tym motywie z profilowaniem 'na 2' to jeszcze nie słyszałem i przyznaje, że brzmi ciekawie :D

Też się nie znam, więc się wypowiem. :p

Miałem jakiś czas temu okazję ogrywać multiampa w zestawieniu z Ultrą. Kręciliśmy z Leonem kilka godzin i... Absolutnie nic ciekawego z tego multiampa nie wyszło (moim zdaniem). Przestery jakieś przesiarzone, bez jebnięcia i charakteru, cleany nieco lepsze, ale wciąż bez polotu, jakość efektów jajec nie urwała (dat pitchshifter!). Co ciekawe, gdy wpięliśmy Ultrę w koniec mocy DV marka, to momentalnie wróciło jebnięcie i charakter. :p


O dzięki za, szczegółową recenzje, macie jakieś próbki? :)

Posty połączone: 06 Sty, 2015, 04:39:04
napiszę to samo co na pigmeju:

i jeszcze dodam: jednak faceci z jajami grają na lampach, cyfra jest dla spedalonych rurkowców  ;)  no ale co kto lubi, jedni wolą waginy inni męskie odbyty  ;)

Eee tam panie.. stereotyp - Nie widziałem, aby chłopaki z Meshuggi nosili rurki ;) Prawdziwy facet nie boi się wyzwań! Cyfra jest również dobra do pokoju i dla studentów, którzy mają ograniczone możliwości więc proszę mnie od pedałów nie wyzywać ;D
« Ostatnia zmiana: 06 Sty, 2015, 04:39:04 wysłana przez Ledjent »
Meshuggah!!!

Franq

  • Gość
Cyfrofoby się nic nie znają, nie przejmuj się ;)

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Ten multiamp serio sie nie nadaje.  Jedyne co w nim jest sensowne to koncowka mocy.  Probek Leos nie nagrywał,  bo żal go w ogóle było podłączać do interfejsu.  Koncepcja dobra,  efekt mierny. 

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Kemper nie jest nowicjuszem w "cyfryzacji", od lat jego Access Music tworzy jedne z najlepszych syntezatorów Access Virus.

no chyba że o Eda chodzi:
Spoiler
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Kemper Amps

Zaczęty przez Yony « 1 2 » Wzmacniacze i kolumny

29 Odpowiedzi
16335 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Paź, 2012, 09:43:39
wysłana przez Lothar
14 Odpowiedzi
9256 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2013, 22:40:41
wysłana przez Didejek
8 Odpowiedzi
4055 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2013, 22:23:50
wysłana przez Aerosmith
13 Odpowiedzi
3952 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2014, 08:53:17
wysłana przez commelina
83 Odpowiedzi
15243 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2015, 20:04:38
wysłana przez sinquestsound