Autor Wątek: MIDI nie stroi? [Logic Pro X]  (Przeczytany 2774 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
MIDI nie stroi? [Logic Pro X]
« 29 Gru, 2014, 22:36:03 »
Dziwna sprawa, mam sciezke basu zapisana w MIDI, no i nie stroi mi z gitara. Roznica jest o mniej wiecej 1.75 tonu (jak przesune sciezke MIDI o 2 stopnie w dol, to wtedy prawie stroi, chociaz jest wrazenie niestrojacej gitary. No ale wtedy dzwieki sie nie zgadzaja). Za to jak gram poszczegolne dzwieki z piano roll, to sa takie jak trzeba, stroja idealnie z gitara itd. Jedynie jak dam "play" to sie rozjezdza. Ktos ma jakis pomysl co to moze byc? Na basie nie ma zadnych efektow. Nigdy tez nie mialem takiego problemu z MIDI.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: MIDI nie stroi? [Logic Pro X]
« Odpowiedź #1 29 Gru, 2014, 23:25:56 »
może i zbyt oczywiste ale sprawdź ratio. serio. całego projektu ale i tracki również.
synkopy to guwno

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: MIDI nie stroi? [Logic Pro X]
« Odpowiedź #2 29 Gru, 2014, 23:46:28 »
Wszystko jest w 44100, standardowo zdaje sie. Zreszta inne projekty mi dzialaja normalnie, tylko ten jeden taki dziwny i nie wiem czemu.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: MIDI nie stroi? [Logic Pro X]
« Odpowiedź #3 30 Gru, 2014, 00:05:08 »
nie, nie. tym sie zajmuje zazwyczaj z automatu pokładowy resampler. chodziło mi o współczynnik tempa odtwarzania. rate, ratio, prawdopodobnie z dopiskiem playback lub project, jak zwał tak zwał. w większości daw możesz ustawić niezależnie tempo(w bpm) i współczynnik(ułamek lub wielokrotność). często jest to wywalone gdzieś na wierzchu i łatwo to przestawić, w reaperze idzie narobić sobie kuku jednym ruchem scrolla :D
synkopy to guwno

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: MIDI nie stroi? [Logic Pro X]
« Odpowiedź #4 30 Gru, 2014, 00:39:22 »
Cholera wie, nie widze tego nigdzie ale tez i nie znam jeszcze w 100% tego programu. Mam ze 30-40 zmian tempa (bpm), moze tworzac mape tempa cos pokaszanilem. W kazdym badz razie otworzylem MIDI edytor, skopiowalem sobie wszystkie klocki, zrobilem nowa sciezke, z nowym instrumentem i tam wkleilem. No i dziala. Dziwne jest to, ze nawet MIDI do MIDI nie stroi. Nie mam pojecia czemu, no ale udalo sie jakos obejsc. Dzieki @Vicol

Franq

  • Gość
Odp: MIDI nie stroi? [Logic Pro X]
« Odpowiedź #5 30 Gru, 2014, 08:26:11 »
w reaperze idzie narobić sobie kuku jednym ruchem scrolla :D



@Vicol  Sprawdź te opcje. Możesz wyłączyć działanie scrolla na czym chcesz.


@Mat, No przecież Logic taki piękny a takie problemy ;D
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2014, 08:31:26 wysłana przez Franq »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: MIDI nie stroi? [Logic Pro X]
« Odpowiedź #6 30 Gru, 2014, 10:02:35 »
@Franq no bo reaper to idealny soft i jak do tej pory nie ma udokumentowanych przypadkow jakichkolwiek problemow ;)

Franq

  • Gość
Odp: MIDI nie stroi? [Logic Pro X]
« Odpowiedź #7 30 Gru, 2014, 10:05:14 »
Oj, trochę dystansu ;)

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: MIDI nie stroi? [Logic Pro X]
« Odpowiedź #8 30 Gru, 2014, 20:11:08 »
Znałem te opcje wcześniej ale i tak dzięki Franq. ;)

Mam ze 30-40 zmian tempa (bpm), moze tworzac mape tempa cos pokaszanilem. W kazdym badz razie otworzylem MIDI edytor, skopiowalem sobie wszystkie klocki, zrobilem nowa sciezke, z nowym instrumentem i tam wkleilem. No i dziala. Dziwne jest to, ze nawet MIDI do MIDI nie stroi. Nie mam pojecia czemu, no ale udalo sie jakos obejsc.
Git, że sobie poradziłeś. Ale i tak jeśli możesz to porównaj sobie preferencje obu tracków. Pewnie masz przeróżne opcje zmiany paramatrów typu pitch, rate, tempo i to w kilku różnych wariantach. Może coś zwyczajnie przeoczyłeś, a może kolejność działań przy zmianie jakiegoś parametru daje różne rezultaty? Jak wyczaisz co to było, to mniejsze prawdopodobieństwo, że w przyszłości się znów na to wpakujesz.
synkopy to guwno

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
Odp: MIDI nie stroi? [Logic Pro X]
« Odpowiedź #9 30 Gru, 2014, 20:49:06 »
tez czasem cos mi nie gra miedzy tunerem a midi ale mam teorie ze to moze wynikac z roznic w sofcie, zalezy czy obydwa uzywaja tej samej czestotliwosci jako referencji
http://en.wikipedia.org/wiki/Concert_pitch

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Odp: MIDI nie stroi? [Logic Pro X]
« Odpowiedź #10 31 Gru, 2014, 13:26:06 »
Tak jak pisał Vicol, jeżeli używałeś wtyczkę basu na swojej ścieżce MIDI, może po prostu przestawiłeś odstrojenie (pitch), tworząc nową ścieżkę, wszystko jest ustawione na "0" i dlatego zaczęło stroić. Mogłeś też popieprzyć coś w automatyce.
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
40 Odpowiedzi
25913 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2009, 13:57:18
wysłana przez nickos
41 Odpowiedzi
9838 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2010, 18:52:54
wysłana przez Guziel
58 Odpowiedzi
17459 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2011, 15:40:15
wysłana przez niedziak
4 Odpowiedzi
2772 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2011, 21:10:03
wysłana przez el-biczel
Logic Studio

Zaczęty przez danati Software

12 Odpowiedzi
6958 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2012, 19:36:47
wysłana przez danati