Autor Wątek: NGD Sterling By Musicman JP-70  (Przeczytany 7860 razy)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
NGD Sterling By Musicman JP-70
« 13 Gru, 2014, 22:58:38 »
Bardzo dawno mnie tutaj nie bylo, ale takie zycie :)

Niedawno zakupiony Sterling By Musicman JP-70 kolor jak na zdjeciu. Gitara bardzo fajna, dobrze sie na niej gra, gryf dpsc wygodny, bo lekko dla mnie zbyt plaski. Za ciezka nie jest co dla mnie duzo plusik :) Co do brzmienia to ciezko jak na razie mi powiedziec, gdyz nie podpinalem jej do niczego - musze sobie zakupic kabel IRIG. Pierwsze wrazenia sa super.

Fotki mojego egzemplarza dodam jutro - musicie nacieszyc sie tym na dole jak na razie :) POZDRO !

Specka:
Spoiler



Posty połączone: 14 Gru, 2014, 16:48:12
Obiecane Fotki












« Ostatnia zmiana: 14 Gru, 2014, 16:48:12 wysłana przez mlodysatan »

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: NGD Sterling By Musicman JP-70
« Odpowiedź #1 15 Gru, 2014, 08:07:11 »
Fajny koror. Ale jakoś mnie żaden Sterling z tych, które ogrywałem nie ujął. Jak wykonanie gryfu?
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: NGD Sterling By Musicman JP-70
« Odpowiedź #2 15 Gru, 2014, 09:14:47 »
Wygląda ładnie. Jak ogarniesz kabel to wrzuć jakieś próbki. A tak w ogóle to gratki ;)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: NGD Sterling By Musicman JP-70
« Odpowiedź #3 15 Gru, 2014, 23:56:23 »
Wykonanie gryfu jest ok, choc progi wg mnie sa zle doszlifowane na brzegach - przynajmniej mam takie wrazenie jak gram. Gra sie plynnie, choc mialem przerwe od intrumentu dwa lata - wiec caly czas poswiecam na cwiczenia, Wada dla mnie jest brak blokowania wajchy do tremolo - nie jest na jakis tam zatrzask czy cos co przytrzyma, tak se lata jak chce i latwo wyjac badz wypasc - mam takie wrazenie :)

Leon czailem ogolnie sie na Ibka RGIX27FEQM, ale ten Sterling wskoczyl na ebay za 400 co normalnie tu po 530 (uzywka oczywiscie ) chodzi wiec od razu za kieszen i zakupic :D

Co do probek to nie mam jak nagrac - brak interfejsu audio niestety. Dopiero zaczynam kolekcjonowac sprzet od nowa, ale to jeszcze potrwa. Obecnie prawko robie i samochod chce kupic, a w anglii troszke na prawko sie wydaje niestety, choc teorie mam juz za soba !
« Ostatnia zmiana: 15 Gru, 2014, 23:58:56 wysłana przez mlodysatan »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: NGD Sterling By Musicman JP-70
« Odpowiedź #4 16 Gru, 2014, 08:37:01 »
Ładne wiosło, Sterlingi są lepsze od OLP, prawda? Jakiś czas temu Puff kupił OLP Axis i było to najsłabsze wiosło "nie z marketu" jakie ogrywałem, kompletna bida brzmieniowa. Słyszałem, że Sterlingi są zdecydowanie lepsze, ale niestety nie miałem okazji ograć, a szkoda. Szkoda?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: NGD Sterling By Musicman JP-70
« Odpowiedź #5 16 Gru, 2014, 11:47:34 »
Ciezko mi jest powiedziec bo ja nie gralem na OLP, a to moj pierwszy sterling dlatego nie mam porownania :D Powiem ze gitara warta swojej ceny, choc gdybym chcial nowa kupic to rozmyslal bym nad ibanezem RGIX27FEQM o ktorym wspomnialem wczesniej bo ma EMG na pokladzie i jest o te 40 funoli nawet tanszy :)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: NGD Sterling By Musicman JP-70
« Odpowiedź #6 16 Gru, 2014, 11:50:25 »
IMO umiarkowana szkoda. Znaczy są o niebo lepsze od OLPów, ale też to naprawdę niewielkie osiągnięcie (kurwa - dwie sztuki z surowymi gryfami, które siały drzazgami macałem). Natomiast te Sterlingi które macałem też miały chujowy fretwork. Więc taka ich uroda widać ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: NGD Sterling By Musicman JP-70
« Odpowiedź #7 16 Gru, 2014, 23:23:45 »
Jesli chodzi o drzazgi to tutaj tego nie ma - to akurat jest ok :) Niestety fretwork lipa - tak jak drewno korpusu :P

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Odp: NGD Sterling By Musicman JP-70
« Odpowiedź #8 17 Gru, 2014, 00:06:51 »
Grałem na 6 i na tym modelu 7, z tym że siódemkę bardzo pobieżnie (w muzycznym, ktoś zamówił i akurat była, to z ciekawości ograłem nieco). Wykonanie było raczej bez zarzutu, oprócz wspomnianej podstrunnicy, gdzie faktycznie, fretwork do poprawy. Gryf strasznie płaski mi się wydawał, dla mnie trochę niewygodny, komuś kto lubi takie naleśniki lubi to się spodoba. Bardziej mi spodobała się 6, która wykonawczo była bez zarzutu, brzmieniowo i ergonomicznie też. Gratulacje w ogóle, bardzo szykowne wiosło  ;)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: NGD Sterling By Musicman JP-70
« Odpowiedź #9 19 Gru, 2014, 11:47:34 »
Dzieki Luke ! Szykowne jest i to nawet bardzo, a co do nalesnikow to ja sie zgadzam :D Niestety nalesnik strasny z gryfu :P
No coz musze sie przyzwyczaic bo innej nie bede miec jak na razie :D

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Mamy w kapeli takiego samego , nawet z koloru :)
słuzy jako backup.
z fabrycznych pipaków to mocy nie ma niestety, ale w macaniu przyjemne wiosło , chociaż za okolice 3k to chyba można wymagać więcej
Niemniej gratulacje i niech ci gra :)
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
A pupy to na bank bede zmieniac, ale to nie jest pilne na ta chwile :) Jak na razie chce wrocic do formy i pobierac nauki od znajomego. Wtedy moze jak bede miec swoj sprzet na live i ludzi do grania pomysle o pupach, jak na razie nie potrzebne :)
Pozdro

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Sluchajcie mozecie moze polecic jakies pupy wlasnie do tej gitarki ?
Za tydzien bede w polszy wiec moze cos zakupie, ale nie wiem co wybrac :D Wiadome ze pasywy chce, nie chce mi sie rzezbic w drewnie :P
Jesli ktos mial to wioslo badz ma niech co poleci co dobrze zabrzmi z tym drewnem :)

Pozdro !

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Isu z BK to mi wlasnie Warpigi badz Juggernaut pasuja. Szukam raczej lekko tanszych np. SD invader sh8 :)

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Ja bym tam wkręcił klasycznie SH-4/7 i SH-2/7. Z basswoodem zawsze mi to gadało dobrze i w dobrej cenie :)
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Ja bym tam wkręcił klasycznie SH-4/7 i SH-2/7. Z basswoodem zawsze mi to gadało dobrze i w dobrej cenie :)

Popieram :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Ja bym tam wkręcił klasycznie SH-4/7 SH-6/7 i SH-2/7 59'/7. Z basswoodem zawsze mi to gadało dobrze i w dobrej cenie :)

Poprawione ^2
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Orange

  • Gość
Jak sejmur totylko blekłot.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
jakbyś sprzedawał na części to biorę lakier :)
facebook.com/Musza.MorningWood

nikodem977

  • Gość
Pięknie się prezentuje ten kolorek. Co do pipaków to ja bym wsadził set black winter + sh-1 59'.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Pięknie się prezentuje ten kolorek. Co do pipaków to ja bym wsadził set black winter + sh-1 59'.

dopierdol jeszcze Lundgrena M7 i Liquidfaja, chuj, skoro wejdą 3 to co zaszkodzi 5 humbuckerów wjebać? :D

« Ostatnia zmiana: 03 Mar, 2015, 21:30:28 wysłana przez Mother Puncher »
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

nikodem977

  • Gość
set (black winter + 59')  :lol:

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Pięknie się prezentuje ten kolorek. Co do pipaków to ja bym wsadził set black winter + sh-1 59'.

dopierdol jeszcze Lundgrena M7 i Liquidfaja, chuj, skoro wejdą 3 to co zaszkodzi 5 humbuckerów wjebać? :D


Te ale skrobania od ciula bym mial :D Do tego musial bym switcha zmienic na piecio pozycyjnego ^_^


nikodem977

  • Gość
ja bym zrobił tam 15 pozycyjnego w takim wypadku... W końcu jak chce pograć dwoma na raz czy trzema.....aaaa no i jeszcze push pull żeby single zrobić.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
4911 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2010, 18:00:16
wysłana przez Pneumonia2
11 Odpowiedzi
6107 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2010, 16:15:18
wysłana przez mondomg
14 Odpowiedzi
7104 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2013, 19:03:18
wysłana przez Luc
30 Odpowiedzi
12512 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Paź, 2013, 23:05:48
wysłana przez oz
4 Odpowiedzi
7639 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lis, 2016, 10:57:53
wysłana przez Bjørn