Autor Wątek: Chińskie gitary z Aliexpress.com i inne strony azjatyckich wyrobów  (Przeczytany 46617 razy)

Offline P.Canchaya

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Witam serdecznie wszystkich!

Pierwszy post z mojej strony :), dotyczy generalnie waszego zdania lub doświadczenia odnośnie chinskich gitar zwłaszcza z Aliexpress.com. Moje zdanie jest takie, że wystarczy dobrze poszukać a można znalezć świetne perełki za bardzo niską cenę. Wybór jest naprawdę niewyobrażalnie wielki. Na logikę idąc to i tak 85 % gitar słynnych dobrych marek jest robione w chinach. Żeby rozpocząć wątek, zmotywowała mnie ta oto aukcja:

http://www.aliexpress.com/item/DIY-Double-Neck-Electric-Guitar-and-Bass-Kit-Solid-Mahogany-Flame-Inlay/1328373732.html

Już od jakiegoś czasu szukalem "baso-gitary" i wcześniej natrafiłem na takie aukcje:
http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-2012-CHINA-CUSTOMIZE-GUITAR-BASS-Double-Neck-white-body-10-strings-08-30/967681543.html
http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-2013-New-Arrival-Chinese-guitar-factory-RICK-4080-double-neck-Electric-Bass-guitar-Jetglo/1816419949.html
http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Wholesale-Price-Custom-double-neck-bass-guitar-5-string-and-6-string-bass-super/1930815936.html
http://www.aliexpress.com/item/Hot-sale-top-quality-2013-new-arrival-guitar-natural-wood-color-RICK-4080-Double-Neck-Bass/32224856860.html

Jednak są to dość brzydkie wytwory, a jako że preferuję naturalny matowy finish oraz biorąc pod uwagę to, że gitara jest tania i wiele człowiek nie traci, poważnie sie zastanawiam nad kupnem :) Dodam że słynny Lootnick wycenił mi wykonanie takiej gitary za 6000zł. Wystarczy wstawić w taką gitarkę jakieś porządne przystawki i przerobić to i owo oraz ładnie wyregulować i nie przekroczymy 2 tyś.

Pozdrawiam

Posty połączone: 02 Gru, 2014, 18:47:40
aha i przepraszam za gównianą skladnie pozdr
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2014, 21:17:18 wysłana przez P.Canchaya »

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Cytuj
Ale ostatecznie i tak 85 % gitar słynnych dobrych marek jest robione w chinach lub chociażby 70% ich części, a gitary są jedynie składane w krajach w  których podobno są robione w całości.

Tylko tak się składa, że firmy, które składają swoje wyroby mają już jakieś normy, standardy czy kontrolę jakości. A podejrzewam, że ten szrot tego nie przeszedł. Więc jak Epi wypuści kolejnego chińskiego Standarda to mniej-więcej wiesz czego możesz się spodziewać.

Z tymi gitarami podejrzewam, że jest trochę jak z Whooperem. Poszedłem, mówię "fajna kanapka, na obrazku ładna, kumple chwają, że fajna" a dostałem...hamburge ra vol. 45. Na obrazku może to się prezentować. Ale dam se łeb przy szyi uciąć, że ani to gra ani funkcjonuje. Serio masz zamiar wydawać ~600 zł tylko dlatego, że tanie, co grozić może tym, że za X miechów wypierdolisz do śmieci? Za 600 zł to ja mam żarcia na cały miesiąc, a ktoś pieluchy dla dzieciara.

Moim zdaniem serio nie warto. Ja bym już chyba ciułać i ciułać na wymarzony instrument, który pogra te 10 czy tam ileś lat. Serio :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Sam absolutnie bym nie kupił ale podobno p. Pierożak jedną ściągną dla jaj, prawda nie gitarobas, i mówił, że całkiem spoko :)
return to monke

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Na logikę idąc to i tak 85 % gitar słynnych dobrych marek jest robione w chinach.

Na logikę idąc to 100% skywayów też jest robione w Chinach.

Offline P.Canchaya

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Jaki konkretnie model p.Pierożak sciągnął ? tu mnie zaciekawiłeś hehehe aha i czy to była gitara DIY ?

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Znajomek mi opowiadał, zapytam.
return to monke

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Jeśli ten temat to nie kolejny chłyt małketingowy lub ściema i poważnie uważasz ze wystarczy wymienić pipaki i podregulować to zwyczajnie tak zrób. Kupilem tam flojda do 6ki z "oryginalnym" logo Kramer aby sie przekonać, kpl kluczy itp. leżą, mogę oddać za free, nie przychodź jednak do mnie jeśli nie bedzie "wracał" a klucze będą puszczać.

Z resztą poszukaj kolesia pt głowa głowa lub ... nie pamietam, większośc z tych wioseł to podróby robione na zywca, na bezczela, jeśli to Ciebie satysfakcjonuje to wiesz co robić.
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2014, 21:09:48 wysłana przez commelina »


Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Myślimy, że to szrot, w zasadzie ja wiem, że to szrot, nie muszę snuć domysłów, bo można tego nakupić do woli w Warszawie. Możesz sobie kupić w GuitarProject co tam sobie chcesz, za jakieś śmieszne pieniądze. Nie licz że klucze będą trzymały strój dłużej niż do pierwszego bendu, a gryfy nadają się do regulacji po przejściu z kuchni do pokoju, w końcu zmiana temperatury, nie?
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline P.Canchaya

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
No dobrze a dokupić nowe necki i klucze ? w koncu są to przykręcane necki, a wymieniając co się da w takiej gitarze oprócz korpusu, nie osiągniemy ceny 6tyś. (oczywiście wybierając z głową).
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2014, 21:21:20 wysłana przez P.Canchaya »

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
To takie trochę kombinowactwo aby przyoszczędzić.

Chyba każdy przeszedł przez taką historię (nie mówię o składaniu gitar), że chciał zaoszczędzić bo kupi coś okazyjnie a resztę sam wyklepie. Efekt kiepski, nerwy i pieniądze (choć nieduże ale zawsze) stracone.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Hehe, kolega nie pamięta więc pewnie mnie trochę oszukiwał :)
return to monke

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Kolejny osobnik, co to myśli że odkrył patent na super brzmienie w niskiej cenie ;) ?

Ilu już takich tutaj było... Do galerii Hall of Fame Ci daleko, w sumie Pan Dawid ze swoimi Insult Guitars (nomen omen, jak można swoje (swoje?) gitary nazwać Insult? Chociaż, patrząc z drugiej strony - w tym szaleństwie jest metoda... ;) ) i Pan GłowaGłowa, stanowią swego rodzaju wyznacznik nowej, chińskiej jakości. No ale ucz się ucz, miejsce na podium jeszcze jest w zasięgu ;) Nauka dość droga, no ale w końcu nie moje na to pieniądze.

PS. Po co ściągać, przecież to ogromne ryzyko. Kup sobie coś na Allegro. Przetestowane, i w wielu wypadkach zakupione z głową (a nawet z głową-głową).
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven

Zomballo

  • Gość
Ale toż to na fotach, to nawet nie wygląda jak brzydszy brat bliźniak. Wstyd z tym na wieś wyjść żeby psami nie poszczuli albo innym bydłem (nawet nie rogatym). Lepiej bezstresowo kupić jakiegoś Epi lub Skwarka z allegro a jak chcesz majsterkować to dodatkowo naklejkę "gipson", "fęder" czy "ibanes".

Orange

  • Gość
Kolejny osobnik, co to myśli że odkrył patent na super brzmienie w niskiej cenie ;) ?

Ilu już takich tutaj było... Do galerii Hall of Fame Ci daleko, w sumie Pan Dawid ze swoimi Insult Guitars (nomen omen, jak można swoje (swoje?) gitary nazwać Insult? Chociaż, patrząc z drugiej strony - w tym szaleństwie jest metoda... ;) ) i Pan GłowaGłowa, stanowią swego rodzaju wyznacznik nowej, chińskiej jakości. No ale ucz się ucz, miejsce na podium jeszcze jest w zasięgu ;) Nauka dość droga, no ale w końcu nie moje na to pieniądze.

PS. Po co ściągać, przecież to ogromne ryzyko. Kup sobie coś na Allegro. Przetestowane, i w wielu wypadkach zakupione z głową (a nawet z głową-głową).

A to nie bylo przypadkiem !nsult ? A guitars dorobilo juz to forum?

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Nie każda gitara to instrument .

Offline P.Canchaya

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
hahahaha Dzięki za odp. wszystkim :D Ważne jest trochę poeksperymentować - świetne brzmienie może i nie ale taka zabawka do nauki i mniejszego koncertowania owszem. Prawdopodobnie zamówię i udokumentuję haha Zmontuję to co przyjdzie i ocenie czy warto w to inwestować. Dla mnie doświadczenie jest warte sporo, a zwłaszcza że rozpoczynam swój wielki pomysł opracowania gigów z baso-gitarą, loopami, i resztą :) pozdr

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
przejzalem z 5 stron tych ofert i okazuje sie ze w chinach najlepiej sprzedaje sie Gibson w modelu LP, ciekawe czy ku wiedzy prezesów:P A przestalem przegladac dalej jak trafilem na "kopie" ESP Hetfielda z tym krzyzem i jak normalnie nie jestem az takim esteta czy znawca detli markowych gitar tak przy tym modelu parsknolem siechem.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Nie wiem jak Pan Lootnick ale ja miałem okazję trzymać w rękach starą gitarę Pana Malinowskiego (wtedy jeszcze Malinek). Stratocaster w całości z klonu falistego. Podniosłem do ręki i wydał mi się bardzo ciężki. Postanowiłem coś zagrać i uderzyłem w cienką e. Po pewnym dłuższym czasie od uderzenia prócz wibracji gryfu czułem także jak coś spływa mi po nogawce. Od tamtej pory jestem innym człowiekiem. Gdybym był bogaty to kupiłbym sobie samą deskę żeby móc w nią stukać, pukać, walić i uderzać po nocach.
Jeżeli Ty porównujesz tego chińskiego cosia do lutniczej gitary i robisz to na zasadzie: Prosty rachunek - wygląda tak samo, a jest 4x tańsza to po prostu masz coś z głową i może lepiej zainwestuj te pieniądze w jakiś selen, magnez i generalnie jakieś witaminy...

Bez urazy, moje zdanie jest subiektywne
« Ostatnia zmiana: 03 Gru, 2014, 23:52:47 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
hahahaha Dzięki za odp. wszystkim :D Ważne jest trochę poeksperymentować - świetne brzmienie może i nie ale taka zabawka do nauki i mniejszego koncertowania owszem. Prawdopodobnie zamówię i udokumentuję haha Zmontuję to co przyjdzie i ocenie czy warto w to inwestować. Dla mnie doświadczenie jest warte sporo, a zwłaszcza że rozpoczynam swój wielki pomysł opracowania gigów z baso-gitarą, loopami, i resztą :) pozdr

Kup i dokumentuj, wiele osób wyciągnie z tego lekcje, bo najlepiej się uczyć się  na czyichś błędach a nie swoich.

Tak na marginesie do składania to są klocki lego a nie instrument, którego nie chcemy się wstydzić i mieć z niego radość.
« Ostatnia zmiana: 04 Gru, 2014, 17:10:19 wysłana przez rusiu »
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Dobra, Panowie, dużo gdybania, mało konkretów.

Natura prawna kupna i sprzedaży tych wioseł jest jasna, kupno legalne, sprzedaż NIE LEGALNA.

Tak się składa, że jako prezent otrzymam taką gitarę na 30ste urodziny od rodziców, opiszę więc dokładnie swoje wrażenia. Dziś zostało wysłane, czyli max 20 dni do przybycia.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Dobra, Panowie, dużo gdybania, mało konkretów.

Natura prawna kupna i sprzedaży tych wioseł jest jasna, kupno legalne, sprzedaż NIE LEGALNA.

Tak się składa, że jako prezent otrzymam taką gitarę na 30ste urodziny od rodziców, opiszę więc dokładnie swoje wrażenia. Dziś zostało wysłane, czyli max 20 dni do przybycia.
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/744480,wieksze-uprawnienia-celnikow-paczki-z-podrobkami-beda-niszczone-bez-wyroku.html
http://forumprawne.org/prawo-autorskie/439547-zakup-podrobek-z-www.html




Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
No widzisz jaki do tyłu byłem, natomiast produkty oferowane przez Chinoli mają na tyle dużo różnic w stosunku do oryginałów, że ciężko nazwać je podróbkami w dosłownym tego słowa znaczeniu.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
7989 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lis, 2012, 21:07:10
wysłana przez Sulphur
0 Odpowiedzi
911 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2014, 15:24:43
wysłana przez mattuck
2 Odpowiedzi
7780 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2019, 11:48:57
wysłana przez Donnie
8 Odpowiedzi
1442 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2021, 15:52:36
wysłana przez Mat
11 Odpowiedzi
3161 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2021, 22:31:49
wysłana przez ITHMW