Autor Wątek: Chińskie gitary z Aliexpress.com i inne strony azjatyckich wyrobów  (Przeczytany 46745 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Patrzcie jak ukryty napis na główce na zdjęciu :D
http://www.aliexpress.com/item-img/-/2005800955.html#

A tu już otwarcie podróba...
http://www.aliexpress.com/item-img/new-Music-Man-StingRay-5-strings-Electric-Bass-sunburst-MusicMan-Electric-Guitar-free-shipping-Guitars/391728250.html#

Barytong! Ciekawe.
http://www.aliexpress.com/item/Gros-Baritone-Electric-Guitar-Alinico-Pickups-Aged-White-Free-Shipping/1400245847.html

Kurde ładny, szkoda że otwarcie podróba.
http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-High-quality-5-String-Electric-bass-guitar-jazz-bass-have-in-store-immediately-shipping/32215378368.html

CHCĘ :O lol tylko do jazzmastera to średnio podobne, haha
http://www.aliexpress.com/item/Brand-new-arrival-guitars-JAZZMASTER-cherry-sunburst-JUGUAR-Electric-guitar-JAZZ-MASTER-extra-swich-US-tremolo/1895504113.html

Tu już jakby bliżej, tylko kolor spierdolony :D
http://www.aliexpress.com/item-img/Wholesale-Retail-Purple-China-Guitar-Silver-Hardware-Jazzmaster-Electric-Guitar-Body-Kits-Custom-Available/32250870970.html#

Ale ładna <3 ale napisu na główce nie pokazali :D
http://www.aliexpress.com/item/Sunburst-jazzmaster-electric-guitar-made-in-china-guitar/690910042.html

A tu w ogóle bez napisu :D
http://www.aliexpress.com/item/jazzmaster-electric-guitar/2051454398.html

Kolejna podróba.
http://www.aliexpress.com/item/2012-new-arrival-guitar-Blacktop-Jazzmaster-HS-wholesale-retail-China-guitar-factory-Sales-promotion-Slash-guitar/1626321087.html

Kurwa niektóre aż korcą aby je zmacać, serio. Tylko szkoda jednak kafla na to ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Rozbraja tylko fakt, że cykl produkcji partii gitar trwa u nich 7-10 dni. Jak to ma się nie wypaczać pod wpływem czasu, naprężeń, zmian temperatury i wilgotności?

Zapominasz o jednym, na pewno mają już też Twoje urządzenie którym raz ze rozgrywają instrument, dwa odprezają drewno i co nie wszystko jak mawiała moja Śp. Teściowa  ;)
A tak bardziej serio, jeśli masz dobra technologię odpowiednie zapasy drewna wysuszonego wypracowanego to nie jest to niemożliwe. Jak jest, tego zapewne nikt z nas nie wie ( pewnie sam głowa tez nie ;) )

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Kiedyś widziałem filmik Godę, w którym świeże drewno "sezonowali" w specjlanym piecu i chuj. Byle było wysuszone, a że proces trwa pół dnia zamiast kilka lat? Tym lepiej dla biznesu.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ciekawy jestem czy ktoś już wyegzekwował jakąkolwiek reklamację  w kwestii takich gitar ?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Kiedyś widziałem filmik Godę, w którym świeże drewno "sezonowali" w specjlanym piecu i chuj. Byle było wysuszone, a że proces trwa pół dnia zamiast kilka lat? Tym lepiej dla biznesu.

Śmiechłę.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Kiedyś widziałem filmik Godę, w którym świeże drewno "sezonowali" w specjlanym piecu i chuj. Byle było wysuszone, a że proces trwa pół dnia zamiast kilka lat? Tym lepiej dla biznesu.

Śmiechłę.
To nie był żart ;) Nie wiem, czy to się tyczy ich wszystkich gitar (w końcu marka Godin się kojarzy z czymś bardzo dobrym), ale na pewno przynajmniej część z nich robią z takiego drewna.
ED: chyba, że podkoloryzowałem i oni w ten sposób "dosuszają" już wstępnie sezonowane drewno, w sumie to sam zwątpiłem. Ale patent z piecem na pewno istnieje i pewnie chinolce go znają.
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2015, 15:52:49 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Kiedyś widziałem filmik Godę, w którym świeże drewno "sezonowali" w specjlanym piecu i chuj. Byle było wysuszone, a że proces trwa pół dnia zamiast kilka lat? Tym lepiej dla biznesu.

Śmiechłę.
To nie był żart ;) Nie wiem, czy to się tyczy ich wszystkich gitar (w końcu marka Godin się kojarzy z czymś bardzo dobrym), ale na pewno przynajmniej część z nich robią z takiego drewna.
ED: chyba, że podkoloryzowałem i oni w ten sposób "dosuszają" już wstępnie sezonowane drewno, w zumie to sam zwątpiłem. Ale patent z piecem na pewno istnieje i pewnie chinolce go znają.

Robią dokładnie odwrotnie, najpierw suszą w piecu, (jak większość dużych i chociaż średnich producentów od lat 60-tych), a potem dają się drewnu ustabilizować przez kilka miesięcy, a jak dobrze, to i z rok- dwa. Nie wydaje mi się jednak, by w Chinach  przekraczano specjalnie ten minimalny czas rozprężania i stabilizacji.

Rozbraja tylko fakt, że cykl produkcji partii gitar trwa u nich 7-10 dni. Jak to ma się nie wypaczać pod wpływem czasu, naprężeń, zmian temperatury i wilgotności?

Zapominasz o jednym, na pewno mają już też Twoje urządzenie którym raz ze rozgrywają instrument, dwa odprezają drewno i co nie wszystko jak mawiała moja Śp. Teściowa  ;)
A tak bardziej serio, jeśli masz dobra technologię odpowiednie zapasy drewna wysuszonego wypracowanego to nie jest to niemożliwe. Jak jest, tego zapewne nikt z nas nie wie ( pewnie sam głowa tez nie ;) )

Myślę, że chińska inżynieria genetyczna od ostatniej olimpiady, zaszła już na tyle daleko, że sadzą rozegrane i wysezonowane lasy ;) Akurat, gdyby korzystali z mojej technologii, to sam proces stabilizowania drewna zabrałby im połowę potrzebnego na zrobienie gitary czasu, zakładając te 7 dni ;) Wiadomo, że mają spore składy jakoś tam wysezonowanego drewna, chociaż nie wydaje mi się, żeby specjalnie pałowali się tym, by uzyskać nie wiadomo jakie parametry.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Kiedyś widziałem filmik Godę, w którym świeże drewno "sezonowali" w specjlanym piecu i chuj. Byle było wysuszone, a że proces trwa pół dnia zamiast kilka lat? Tym lepiej dla biznesu.

Śmiechłę.

Nima co śię śmiać 
to o ten film chodzi , wiem bo sam go wrzucałem

« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2015, 19:34:32 wysłana przez Algiz »

Offline Guziel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 138
  • Du Doppelgänger, du bleicher Geselle!
Kiedyś widziałem filmik Godę, w którym świeże drewno "sezonowali" w specjlanym piecu i chuj. Byle było wysuszone, a że proces trwa pół dnia zamiast kilka lat? Tym lepiej dla biznesu.

Śmiechłę.

Nima co śię śmiać 
to o ten film chodzi , wiem bo sam go wrzucałem



ten film jest prywatny
"Szczęk broni w imię boże. Jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze..."

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Wielkie korporacje gitarowe już podjęły kroki, byś tego nigdy nie zobaczył.
takbyło.jpg

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Wielkie korporacje gitarowe już podjęły kroki, byś tego nigdy nie zobaczył.
takbyło.jpg

Ostatnio ktoś coś pisał o korporacjach .

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
W filmie, który oglądałem nie mówili nic o tym, aby po suszeniu w piecu drewno miało jeszcze coś czekać. Wręcz było że na następny dzień idzie pod nóż z tego co pamiętam. Może źle pamiętam.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
gitary sa chinskie, so podrubkami, powinni je spalic.
koniec tematu :)
i always go full retard

Orange

  • Gość
Ja tam wole kupić prawdziwe drewno w cenie tych chinczysków. Jak je potem zepsuje, to sam to zrobię a nie jakiś skośnooki pan.


Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
co to? kopia Pasa od Terrormuzik ? :)
i always go full retard

Offline stillG

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Wygląda jak COW z główką ESP :D
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
"w piecu"  :D
widzę, że Panowie już znają przeznaczenie takich gitar, jeszcze zanim tu dojadą :D
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2015, 23:44:31 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Bez podtekstów i z czystej ciekawości zapytam: Stivo2005, jak tam wiosełko?

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline MichalinaZ

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
a ktos z was już zamawiał. bo wszyscy oglądają, a mnie interesują konkrety. Zwłaszcza, jak tam przygody z cłem, bo juz Tu czytałam i kalkuluję, czy mi się opłaca...

Zomballo

  • Gość
a ktos z was już zamawiał. bo wszyscy oglądają, a mnie interesują konkrety. Zwłaszcza, jak tam przygody z cłem, bo juz Tu czytałam i kalkuluję, czy mi się opłaca...
Nie opłaca się. Lepiej zainwestuj odłożone pieniądze w Wielkie Litery.
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2017, 10:44:32 wysłana przez Zomballo »



 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
8008 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lis, 2012, 21:07:10
wysłana przez Sulphur
0 Odpowiedzi
913 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2014, 15:24:43
wysłana przez mattuck
2 Odpowiedzi
7806 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2019, 11:48:57
wysłana przez Donnie
8 Odpowiedzi
1458 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2021, 15:52:36
wysłana przez Mat
11 Odpowiedzi
3182 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2021, 22:31:49
wysłana przez ITHMW