Autor Wątek: pokaż swój pedalboard  (Przeczytany 106604 razy)

Offline Ostyn

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #200 30 Cze, 2018, 22:08:00 »
Nie pomyślałem o ważeniu....
Waga blach (nierdzewka 0,8mm) według projektu to 2,55kg.
Więc myślę, że finalnie (z nóżkami, śrubkami, nakrętkami i podkłądkami) zamyka się w okolicy 2,7kg

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #201 24 Lip, 2018, 12:44:10 »
wersja ostateczna na dłuższy czas, wszystko gra jak ta lala  :headbang:

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #202 24 Lip, 2018, 13:40:30 »
Jeszcze tylko ten burdel z zasilaczami ogarnij :P
Piękna decha
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #203 30 Lip, 2018, 10:04:34 »
@Orange złączki to Evidence Audio SIS a białe tegesy to nakładki na switche (kumpel drukuje) coby były wyżej i łatwiej było naciskać. Aktualnie po wpięciu w looper zdjęte.

Kuźwa, mam dość przypadkowych patch kabli, muszę mieć Evidence Audio, albo nowe Lava. Gdzie się kupuje Evidence Audio SIS? Tak na szybko, wychodzi na to, że Rocktone ma taniej niż Thomann:

https://rocktone.pl/p/45/1071/evidence-audio-sis-kit-10-3-m-monorail-zestaw-zlaczki-do-efektow.html

Analogiczny zestaw Lava jest tańszy, ale naczytałem się głupot w internetach, że całość jest gorsza od Evidence, która to firma uchodzi za topową w temacie solderless kabli... Ktoś może porównywał?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #204 30 Lip, 2018, 11:28:16 »
Ja nie porownywalem ale mam kable Lava w pedalboardzie i graja zajebiscie, zero problemow (mam je od roku).

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #205 30 Lip, 2018, 11:45:11 »
Ja nie porownywalem ale mam kable Lava w pedalboardzie i graja zajebiscie, zero problemow (mam je od roku).

Które? Piston, ze śrubełkiem dokręcanym imbusem, czy Tightrope? Jak montaż? Bezproblemowo?




Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #206 30 Lip, 2018, 17:26:25 »
Przed SIS przerobiłem Tightrope i miałem problem, że cały czas coś mi przerywało. Nie umiałem dobrze ich skręcić. Z SIS nie mam takich problemów. SIS najtaniej w Rocktone.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #207 31 Lip, 2018, 11:14:39 »
Ja nie porownywalem ale mam kable Lava w pedalboardzie i graja zajebiscie, zero problemow (mam je od roku).

Które? Piston, ze śrubełkiem dokręcanym imbusem, czy Tightrope? Jak montaż? Bezproblemowo?


Mam Piston, calkiem spoko sprawa, tylko trzeba miec dobra obcinaczke do kabli. Jak sa rowno i ladnie uciete, to zlozenie kabla zajmuje moment. Mam je okolo roku, pare razy juz przemienialem rzeczy na pedalboardzie (czyli przepinalem kable) ale tak, to caly czas sa upiete. Wszystko bangla, nic nie tnie sygnalu i sie nie rozpada. A ja mam dwie lewe rece do skladania kabli.



Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #208 22 Wrz, 2018, 16:43:39 »
Kanapowy mini-rig  ;D

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 515
  • Venus as a goodboi
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #209 23 Wrz, 2018, 03:57:20 »
Co to za ustrojstwo w pedalboardzie, które wyglada jak stary telefon?

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 870
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #210 23 Wrz, 2018, 10:50:04 »
Komutator Strowgera
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #211 23 Wrz, 2018, 15:07:27 »
Komutator Strowgera
Dokładnie tak! :D

Jeśli chodzi o to żółte, to kopia Zvex Super Hard On.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrz, 2018, 15:09:24 wysłana przez OMSON »

Offline majkeln

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #212 10 Paź, 2018, 13:02:35 »
Hand-made (sklejka, piła i farba) – używany w domu. POD robi wyłącznie za delaye/reverby i interfejs audio. Brzmienie i symulacja pieca prosto z samych analogów.

Próbka brzmień całości (nieprzetworzony sygnał prosto w DAW): https://drive.google.com/file/d/1Swim7GsKwHLoT8J9fSVDXC7QRzuhkPEN/view



Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #214 11 Paź, 2018, 10:26:13 »
Whoa, zajebiste. Jaki masz tam signal flow? Dajesz linka do muzy!

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #215 11 Paź, 2018, 10:41:47 »
Muza się robi ;)

Co do signal flow:

Gitara - suhrkoko - polytune - wah - gigrigQMX6 (1. Comp, 2. whammy, 3. fuzz, 4. vibe, 5. Pettyjohn Iron, 6. Arc Klon V2) - to wchodzi do splitera gigriga i leci do suhra i fendera.
Suhr jest wet i w petli u niego siedzą: trex replica - empress tremolo - neunaber expanse.
Przed fenderem wrzuciłem jeszcze Caroline Kilbyte do zabawy ;)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 515
  • Venus as a goodboi
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #216 11 Paź, 2018, 16:00:36 »
Co to za paka CAA? Fajnie wyglada

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #217 11 Paź, 2018, 17:02:39 »
CAA 112 na V30.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #218 15 Paź, 2018, 11:10:15 »
@majkeln jak Ci się sprawuje ten American Joyo? Ostatnio mnie zainteresował, nie ukrywam...

@jaco dlaczego akurat ten sterownik, a nie inny? Masz jakieś doświadczenia w tym względzie? Pytam, bo od dawna myślę o jakimś ułatwieniu sobie grupowania efektów, bez konieczności stepowania po gejdesce... ;) Ten Twój jest spory a jednak zajmuje mało miejsca, co mi właśnie bardzo odpowiada.

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #219 15 Paź, 2018, 13:22:19 »
@OMSON to jest zwykły bypass switcher. Kupiłem dlatego żeby nieużywane kości wyrzucać z toru. Poza tym jest wygodnie wszystko blisko i ułatwia to aranżację pedalboardu.
https://www.thegigrig.com/quartermaster

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #220 17 Paź, 2018, 10:47:31 »
A czyli co innego, niż myślałem, thx:)

Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #221 17 Paź, 2018, 10:48:05 »
U mnie wyglądało to tak. Tylko tuner wymieniłem na mooera, ale nie mam zdjęcia z nim.



W zeszłym tygodniu puściłem wszystko prawie i przechodzę na cyfrę. :devil:
Zostały mi tylko oktawer, looper no i moje oba selfmade'y. :)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #222 17 Paź, 2018, 12:08:47 »
U mnie wyglądało to tak. Tylko tuner wymieniłem na mooera, ale nie mam zdjęcia z nim.

( Obraz usunięty.)

W zeszłym tygodniu puściłem wszystko prawie i przechodzę na cyfrę. :devil:
Zostały mi tylko oktawer, looper no i moje oba selfmade'y. :)

Jak ten looper sie sprawuje? Strasznie malo tego na rynku wtornym jest, przez co wnioskuje, ze albo to jest mega zajebiste, albo malo popularne...

Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #223 17 Paź, 2018, 13:50:50 »
@Mat Mówisz o Jammanie czy o FXL Pro? W zasadzie niezależnie od Twojej odpowiedzi mogę stwierdzić, że oba są świetne.

Jammana używam teraz do klików dla perkarza. Jak ogarnę, żeby nie sprzęgało jak się wszystko na salce łączy, to będzie siedział u mnie i na jednym kanale polecą clicki, a na drugim sample na przody. :) Nie używam go jako tradycyjnego loopera - bardziej jak sampler.

Co do FXL Pro to jest to sprzęt 12/10. Nie dość, że tani jak barszcz w porównaniu z innymi, to jeszcze udostępnia opcję 8 efektów w jednym loopie lub 2 loopy po 4 efekty. Ja używałem tego w tej drugiej konfiguracji, dodatkowo wpinałem się jednym z triggerów zamiast footswitcha do mojego Orange'a. Nic nie buczy, nic nie przeszkadza. Masz też oddzielne wyjście na tuner żeby Ci jakiś kijowy w chainie nie bruździł jeśli jesteś purystą dźwiękowym. :D No i możesz super szybko całkowicie wyciszyć cały rig.

Jedyny problem jaki miałem, to współpraca z moją Zarazą. To jest mocno zmodowany klon Phase 90 z dodadnym buforem na wyjściu żeby mi nie robił volume drop w pętli. Bufor ofc też samoróbka, przez co przy włączaniu i wyłączaniu slota dla Zarazy miałem mega głośny trzask. ABSOLUTNIE nie jest to wina FXL, tylko mojego nie umienia w bufory, no ale jednak warto wiedzieć jeśli ktoś lubi samoróbki. W momencie kiedy slot był ciągle włączony, a przełączałem bypass na Zarazie, nie było już nawet najmniejszego trzasku (bo bufor był ciągle naładowany = nie mam tam true bypassa). Przy buforowanym NS2 i włączonym buforze w którymkolwiek TC problemów nie było. :)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: pokaż swój pedalboard
« Odpowiedź #224 17 Paź, 2018, 15:25:26 »
Dzieki, tak pytalem o Joyo, bo zawsze chcialem sprobowac, a troche nie chcialem inwestowac w nowke, w razie gdyby sie okazalo, ze jednak to nie to. A w miedzyczasie tu na forum chwycilem Em Custom Step, ktory jest przezajebisty i tez ma takie same opcje (no tylko jest lepszej jakosci). Minusem Stepa jest jego wielkosc i waga. Ten PXL ma chyba lepszy troche format, no ale to tez rzecz gustu jest. Teraz zreszta i tak chyba pora wrocic do cyfry, lub malego ampa i cyfry do efektow.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
5175 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2009, 20:41:45
wysłana przez James Dean
21 Odpowiedzi
22514 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2009, 08:45:16
wysłana przez Budzan
Pedalboard

Zaczęty przez Rock « 1 2 » Efekty

45 Odpowiedzi
27227 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2010, 20:48:13
wysłana przez mleko
47 Odpowiedzi
12637 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2010, 12:28:03
wysłana przez mlodysatan
12 Odpowiedzi
8243 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Kwi, 2012, 21:12:51
wysłana przez Guitar Spot