Autor Wątek: [NGD] PRS Custom 1994. Czy trzeba pisać coś więcej ;) ?  (Przeczytany 15515 razy)

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
No więc tak.
Nie tak dawno puściłem koledze Adamowi jednego z moich RGA321, bo bardzo nalegał ;) (raz jeszcze dziękuję za udany deal!).
Wracając już z dworca, bez pięknej niebieskiej gitary, w ogóle nie myślałem o kupnie czegokolwiek w to miejsce. Przecież i tak mam na czym grać. A ciekawych Ibanezów jak na lekarstwo. Na innych markach się za bardzo nie znam, żeby nie kupić czegoś na siłę i żałować.
Pomyślałem sobie, może PRS? Zawsze te wiosła mnie intrygowały. Coś w nich było, ciągle niepokojącego moją duszę...
Tylko jak już to pewnie te starsze. Nowe są cholernie drogie. Starsze zresztą jeszcze bardziej  :facepalm:
No i poobserwowałem. Ceny, jak i same wiosła, zawrotne. Filtrując wedle potrzeb - 24 progi, najlepiej, żeby miał "custom" w nazwie - będzie do kompletu z paczką CAA, której akurat się spodziewałem ;) No i koniecznie te starsze, sam nie wiem czemu, ale tak mówią ;) A, no i najważniejsze - niebieska, nawiązując do pięknej RGA321 co bym nie tęsknił ;)
W międzyczasie obgrałem się z paczką - CAA2x12, która intrygowała podobnie jak PRSy. Zawsze chciałem mieć i tyle. Paka świetna krótko mówiąc, ale może napiszę coś więcej w innym temacie ;)

No i po zaskakująco krótkim czasie udało mi się upolować starego, poobijanego, niebieskiego wieseła.
Po dwóch tygodniach przepychanek z Helmutem odnośnie sposobu wysyłki - i hektolitrach wypitej kawy - pozdro pivovarit ;) moim oczom ukazało się coś takiego:



Wyglądało nieźle. Przynajmniej faktycznie dotarła gitara ;) Lecimy dalej:



W całej okazałości prezentuje się następująco:







PRS Custom24, 1994 rok. Pięknie wyblakła, dostojna, ciężka i niesamowicie muzyczna.

Wykończenie to najprawdopodobniej Royal Blue, z którego miejscami zostało mniej więcej tyle:



Ale imho, to tylko i wyłącznie dodaje jej niesamowitego uroku !

Napisał bym coś więcej, o brzmieniu, o wygodzie, ale czy jest sens?
A poza tym - nie mam czasu. Idę grać ;)

PS. Jakoś tak mam sentyment do niebieskich gitar ;)
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Daj znać jak będziesz sprzedawał. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
A ten trusscover "om" jest fabryczny?

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Nie wiem, nie znam się, serio. Ale chyba nie ;) Albo jakiś nowszy od PRS'a.
Ta gitara to jeden wielki przypadek. Że się udało, że jest tu, że wygląda jak wygląda.
Trussrod cover? Who cares...

Puściłem ją na próbę w drop Cis, 11-54. I chyba zostanie tak na dłużej. Niesamowita, nie ma co pisać więcej :)
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Spoko, tak tylko pytam, gdyż jestem entuzjastą. Grats ;)

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
No fakt, ten trussrod cover wygląda obłędnie. Sama gitara też nie najgorsza.

;)
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Dźęci?

Spoiler
Paczki z głów!

Franq

  • Gość
Ale już pierdzielicie z tym dżęceniem wszędzie. A może metalcorzy, crabcoruje, deszcz metalem jebie albo inny gej-symfony, śmierdzi punkiem, jebie glam rockiem, siarzy black-syf-metalem itd, itp. Jest tyle syfu w metalu i ogólnie w muzie to się kuwa na te dżęcenie uparli. Było śmieszne, już nie jest. Dziękuje dobrnoc, proszę mnie przeprosić  ;D

Spoiler

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Who needs dj0nt when you have THALL?

A tak poza tym gitara piękna, jedyne co bym wyjebał to potencjometry, ale to już zmysł estety ;) Niechaj służy, można toto jakoś przetestować pod łapki? Nadal nie jestem przekonany do tego ich systemu switcha w potencjometrze :(

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ale już pierdzielicie z tym dżęceniem wszędzie. A może metalcorzy, crabcoruje, deszcz metalem jebie albo inny gej-symfony, śmierdzi punkiem, jebie glam rockiem, siarzy black-syf-metalem itd, itp. Jest tyle syfu w metalu i ogólnie w muzie to się kuwa na te dżęcenie uparli. Było śmieszne, już nie jest. Dziękuje dobrnoc, proszę mnie przeprosić  ;D

Spoiler

ale djent to największe gówno, get over with it :) jak to wró powiedział, djent to jest "maciek z klanu wśród gatunków metalu".

________

Co do gitarki jeszcze - fajny peeresior, szkoda tylko, że na główce nie ma bezbarwnego lakieru, coby kolor drewna było widać. Wtedy byłoby jeszcze lepiej. :) IMO, rzecz jasna.
« Ostatnia zmiana: 01 Lis, 2014, 00:34:02 wysłana przez Bjørn »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Muszę was rozczarować. Ta gitara nie dżęci. Ona zapierdala jak rosyjski walec  8)

Dżęcą to mi co najwyżej Ibanezy ;)
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Franq

  • Gość
@Bjørn
Ja wcale nie jestem fanem djentu (kilka kapel lubię i tyle) ale i tak się nie zgadzam z Tobą. Dla mnie są gorsze "gówna", np: metal symfoniczny, power, black, speed, metalcore, neo-classical, folk-metal, a także wszystkie nudne kapele próbujące grać jak Death ;)

"get over with it"  ;)

Spoiler

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No ale gust to trzeba mieć ( lub nie ) . Gitarka gustowna, PRS niespełnione marzenie mych lat młodzieńczych. Nie było stać to se sam zrobiłem ;)
A ty sie @Franq  tak nie denerwuj bo Ci zyłka penknie :P A na pieresach tesz dżenty grajo i jest gut. A gdybym potrafił komponować jak bulb, napieprzać kszt jak Brown i popierdalać jak Tosin, to tak, chce być mackiem z klanu metalu.

No chyba ze myśląc o dźęcie macie na myśli zerojedynkową patatajnię przez pół godziny. Nie ma nic gorszego niż się ograniczać ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Lis, 2014, 10:32:47 wysłana przez commelina »

Franq

  • Gość
@commelina Jestem całkowicie spokojny ;)


Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Gratulacje, piękny. Też sobie sprawiłem jednego w takim wykończeniu, tylko fabrycznie faded, pochwale się jak dojdzie.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Tomek Ty się prosisz ;-;

Offline hub

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
    • Hub music profile
Muszę was rozczarować. Ta gitara nie dżęci. Ona zapierdala jak rosyjski walec  8)

Dżęcą to mi co najwyżej Ibanezy ;)

Jak grałeś na GIO i uzemkach za 1200zł to dżęcom. Weź w łapę takiego za 10 k. Też kiedyś tak mądrkowałem, że deski do prasowania, wyściguwki etc, a miałem w łapie Rgxy jakieś za 1500 zeto :)

Anyway, PRS bardzo ładny :)

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Jak grałeś na GIO i uzemkach za 1200zł to dżęcom. Weź w łapę takiego za 10 k.

Ekhem...



Także tego...

Kocham moje Ibanezy, są świetne, ale PRS to zupełnie inna bajka. I brzmieniowo i manualnie. Dwa zupełnie różne światy, obydwa inspirujące :)
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
No, piękny, a co do wiekowych Royal Blue, to mój Custom 22 z 1996 roku też pięknie się postarzał ;) Jak dobrze pamiętam, to chyba Ty brałeś ode mnie Dragon'y? Tak? Nie pomogły w decyzji? :P
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Pomogły, pomogły 8)
Do tej pory siedzą w RG3120F.
Świetne przystawki, stwierdziłem że skoro robili takie fajne rzeczy, to skusiłem się na trochę drewna z ich produkcji ;)
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Muszę was rozczarować. Ta gitara nie dżęci. Ona zapierdala jak rosyjski walec  8)
Właśnie - tu mamy kwestię oceny dobroci* gitary. Dla jednych musi "kurwić", dla innych mieć harmoniczne, sustainy, itd., dla trzecich rozbijać ściany. Ta sama gita dla dwóch różnych osób może być jednocześnie dobra i niedobra. Np. dla mnie może być za mało mięsa i dołu, a innemu już muli... Pozdrawiam serdecznie właściciela, niech mu robi to, co trzeba :).


* http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2651377.html
Paczki z głów!


Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
To po co gadki o djęceniu :)

z czegoś śmiać się trzeba...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ja wcale nie jestem fanem djentu (kilka kapel lubię i tyle) ale i tak się nie zgadzam z Tobą. Dla mnie są gorsze "gówna", np: metal symfoniczny, power, black, speed, metalcore

Ooo... przepraszam Pana. Pomylił się Pan w internecie straszliwie, metalcore nie jest większym gównem od djentu, albowiem z metalkora znam jedną kapelę, a z dżętu żadnej i stwierdzam na tej podstawie obiektywnie, że dżęt to guwno a Bulb nagrywa rybki na dyktafon.

@ghostek - gratulacje, piękna.



 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2488 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2009, 09:02:23
wysłana przez terrormuzik
8 Odpowiedzi
5849 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2009, 19:07:57
wysłana przez tomus
4 Odpowiedzi
2053 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2013, 23:37:23
wysłana przez Pneumonia2
17 Odpowiedzi
6806 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2020, 19:03:15
wysłana przez tom81
4 Odpowiedzi
1422 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2023, 13:50:28
wysłana przez Prokurator