Autor Wątek: Gitara siedmiostrunowa za 1200 zł (Schecter Demon 7?)  (Przeczytany 18060 razy)

Offline BartekH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • ...
Witam :). Planuję zakupić gitarę siedmiostrunową. Chcę kupić w miarę przyzwoite (jak na tą półkę cenową) wiosło w cenie około 1200-1300 zł.
Mam na oku 2 gitary:

- Schecter Omen 7
- Schecter Demon 7

Skłaniam się zdecydowanie ku tej drugiej opcji (aktywne przetworniki, opinie użytkowników tej gitary).
O Omenie przeczytałem (szczególnie tutaj na forum) wiele... eeee powiedzmy, że niezbyt pochlebnych recenzji. A to, że progi źle wykończone, że ogólnie źle poskładany syf z chin.

O Demonie przeczytałem, że to fajna gitara na tej półce cenowej, kilka osób mi ją poleciło, jednak narzekają wszyscy na lakier.

W każdym razie na obu gitarach pogram w najbliższym czasie i sam się przekonam, jednak zanim to zrobię, chciałbym poznać waszą opinię :)! Może znajdę coś fajniejszego w tym przedziale cenowym?
Możecie coś podpowiedzieć. Generalnie powiedzcie mi, czy znajdę coś lepszego w sklepie muzycznym (nówka) za 1200-1300 zł, oraz możecie coś napisać, czy mogę znaleźć lepszą gitarę używaną w tej cenie.

Jestem średnio zaawansowanym gitarzystą :), nie mam zbyt wiele kasy na te rzeczy (moooże kiedyś). Chciałbym, żeby ta gitara dobrze służyła w moim diabolicznym zespole ;D.

Obecnie używam Ibaneza rg320, z przetwornikiem Bill Lawrence l 500XL przy moście (tą gitarę podaje, żebyście wiedzieli czego mniej więcej oczekuję, co mnie miarę zadowala... dość wygodna, po wymianie przetwornika nawet fajnie brzmi, chociaż w innym zespole w którym grałem się nie przebijała... a grałem też na Cort m520, który o dziwo to robił na podobnych ustawieniach).

Dzięki z góry za pomoc :)!
...

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Myślę, że mój Flame EXG-7 będzie fajniejszy. D-Activatory, blokowane klucze...
return to monke

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Witam :). Planuję zakupić gitarę siedmiostrunową. Chcę kupić w miarę przyzwoite (jak na tą półkę cenową) wiosło w cenie około 1200-1300 zł.
Mam na oku 2 gitary:

- Schecter Omen 7
- Schecter Demon 7

Skłaniam się zdecydowanie ku tej drugiej opcji (aktywne przetworniki, opinie użytkowników tej gitary).
O Omenie przeczytałem (szczególnie tutaj na forum) wiele... eeee powiedzmy, że niezbyt pochlebnych recenzji. A to, że progi źle wykończone, że ogólnie źle poskładany syf z chin.

O Demonie przeczytałem, że to fajna gitara na tej półce cenowej, kilka osób mi ją poleciło, jednak narzekają wszyscy na lakier.

W każdym razie na obu gitarach pogram w najbliższym czasie i sam się przekonam, jednak zanim to zrobię, chciałbym poznać waszą opinię :)! Może znajdę coś fajniejszego w tym przedziale cenowym?
Możecie coś podpowiedzieć. Generalnie powiedzcie mi, czy znajdę coś lepszego w sklepie muzycznym (nówka) za 1200-1300 zł, oraz możecie coś napisać, czy mogę znaleźć lepszą gitarę używaną w tej cenie.

Jestem średnio zaawansowanym gitarzystą :), nie mam zbyt wiele kasy na te rzeczy (moooże kiedyś). Chciałbym, żeby ta gitara dobrze służyła w moim diabolicznym zespole ;D.

Obecnie używam Ibaneza rg320, z przetwornikiem Bill Lawrence l 500XL przy moście (tą gitarę podaje, żebyście wiedzieli czego mniej więcej oczekuję, co mnie miarę zadowala... dość wygodna, po wymianie przetwornika nawet fajnie brzmi, chociaż w innym zespole w którym grałem się nie przebijała... a grałem też na Cort m520, który o dziwo to robił na podobnych ustawieniach).

Dzięki z góry za pomoc :)!

Tak.


A tak na serio. To Demon.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline BartekH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • ...
Myślę, że mój Flame EXG-7 będzie fajniejszy. D-Activatory, blokowane klucze...

Chętnie też rozważę, ale chciałbym przeczytać więcej opinii :). Na ten temat także, jednak na pierwszy ogień interesuje mnie, czy nówkę lepszą mogę dostać. Jeśli nie - zajmiemy się używkami :)
...

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Miałem EXG-7 z Crunchlabem. Szczerze wybrałbym Demona gdyby była wówczas taka opcja (mało ich stało używanych na allegro). A dlaczego? Skala. 25,5 ni chuja nie nadaje się moim zdaniem do siódemek. (podkreślam: moim zdaniem). Brzmieniowo nie było źle, manualnie za to średnio (wolę użyć cieńszego, ale bardziej naprężonego druta). Jeśli skala nie będzie dla Ciebie problemem, to bierz lepiej EXG-7. Porządniej wykonane niż Demon/Omen, ludzie chętnie (tak jak kolega wyżej) je modują i wychodzą całkiem elo sprzęty już za niewielki hajs.

Ale ja wolę min 26,5 także tego... :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Ja po przygodzie z cow'em i flame w siódemkach także preferowałbym 26.5. 58 w A to przynajmniej nie flak. Manualniej też jest fajnie. Natomiast przy takiej niskiej kasie nie ma co wybrzydzać i warto kupić zmodowanego flame'a  :)
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
zdecydowanie Flame EXG-7, miałem w ręku i Demony i EXG-7 i jakbym miał kupować jeszcze jakąś budżetową siódemką to właśnie Flame'a

Offline BartekH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • ...
Czemu waszym zdaniem 25,5 się nie nadaje ;)? Mój Ibanez jeśli się nie mylę ma właśnie taką skalę, i na początku sprawiał problemy (nie mam zbyt długich paluchów) ale przez lata gry przestało być to przeszkodą. Na razie nie ma opcji "tiuningu" gitary (chyba, że kupię używkę już poprzerabianą).

Grałem w muzycznym na Omenie, on też ma skalę 26,5. Również mi nie przeszkadzała. Z punktu widzenia wygody gry jest mi to obojętne (chyba, że wyrobienie sobie zdania na ten temat przyjdzie z czasem)... a z punktu technicznego? :)
Po coś te gitary do szatanowania mają większe skale :P.

...

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Lepszy naciąg w basach, lepsza intonacja. Niższe strojenia lepiej brzmią w dłuższych skalach. Nie problemu z ustawieniem menzury. Zwłaszcza w basach.

Jeśli faktycznie nie widzisz istotnej różnicy w 25,5 a 26,5 i zasadniczo nie będzie Ci to przeszkadzało, to podejrzewam, że wszyscy wspólnie szczerze polecimy Ci modowanego EXG-7 made in Poland :D
« Ostatnia zmiana: 15 Paź, 2014, 21:10:01 wysłana przez Mother Puncher »
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Nie mogę tego czytać.
Dla mnie 7mka to 25,5 cala.
Wygodnie. Stroi. Lata przyzwyczajeń.
Dziękuję. Dobranoc.
007

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
No widzisz. A mnie ni chuja nie podchodziło. Choćbym się zesrał, to i tak nie podchodziło. Teraz mam prawie 28" i jest bez porównania lepiej. Dlatego u mnie Demon > Flame. Wszystko dla informacji pytającego ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline BartekH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • ...
No widzisz. A mnie ni chuja nie podchodziło. Choćbym się zesrał, to i tak nie podchodziło. Teraz mam prawie 28" i jest bez porównania lepiej. Dlatego u mnie Demon > Flame. Wszystko dla informacji pytającego ;)

Aż taka różnica w kilku cm :)? Przez ten jeden parametr? Więc coś więcej musi się za tym kryć niż tylko strojenie.
To jasne, że lepszy naciąg, ale nie można po prostu grubszych trochę strun założyć :D? (pewnie w ogóle tego nie widać :P ale nie jestem specjalistą).

Jak cenowo stoją takie Flame'y?
Nie mam zamiaru stroić się niżej niż standardowo (BEADGBA) (ewantualnie drop do A). Z moim Ibanezem mam lekkie problemy jak chodzi o strojenie basowych w wyższych pozycjach, ale myślę że to przez progi. Flame Bardzo przypomina mi moją gitarę, dlatego chciałem spróbować czegoś innego. Stąd pomysł na Schectera (i z jego dostępności w Krakowie).

W razie czego: Myślicie, że sklepową wersję dostanę bez problemu? Jaka tego cena?
jak wygląda kwestia brzmienia tych dwóch gitar w wersji podstawowej (sklepowej)? Kusi mnie ten aktywny przetwornik (przypuszczam, że nie jest najwyższej klasy, ale jednak coś innego wreszcie) w Schecterze.

Wyboru oczywiście i tak dokonam po ograniu, ale każda, nawet najmniejsza opinia jest pomocna, więc ...;)! Może jest jeszcze coś wartego uwagi?

Myślę, że mój Flame EXG-7 będzie fajniejszy. D-Activatory, blokowane klucze...
Próbujesz sprzedać ;)? Muszę najpierw pograć na gitarze, żeby o czymkolwiek zadecydować. Jeśli ktoś ma Flame na sprzedaż to chętnie wypróbuję w takim razie. Najlepiej okolice Krakowa.
« Ostatnia zmiana: 15 Paź, 2014, 21:38:15 wysłana przez BartekH »
...

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
No widzisz. A mnie ni chuja nie podchodziło. Choćbym się zesrał, to i tak nie podchodziło. Teraz mam prawie 28" i jest bez porównania lepiej. Dlatego u mnie Demon > Flame. Wszystko dla informacji pytającego ;)

Aż taka różnica w kilku cm :)? Przez ten jeden parametr? Więc coś więcej musi się za tym kryć niż tylko strojenie.
To jasne, że lepszy naciąg, ale nie można po prostu grubszych trochę strun założyć :D? (pewnie w ogóle tego nie widać :P ale nie jestem specjalistą).


Tak. Przynajmniej ja się biję o każdy cal. Dlatego nie brałem omena 8 tylko RG8.

Sklepowego flejma nie dostaniesz, bo ich już nie robią. Chyba, że stock wystawiony przez kogoś. Ale ludzie różnie z cenami wymyślają za takie podstawowe wersje. Stock vs stock? Demon.

Jak nie chcesz niżej niż B/drop to styknie Ci 25,5. Chyba ;p mnie na pewno nie.

Z innych strzałów w podobnej półce: używki Ibaneza 7321, 7421, może LTD SC-207 z wymienioną elektroniką. Jak powiem, że Cort K-47/57, to mnie pewnie tu zlinczują, ale te chujki mają po 27" i pasywy od EMG, więc jakbyś miał gdzieś w mieście jakiś większy muzyczny to możesz obadać i poszukać używki. Stoją po grupach, allegro itp. czasami. Nóż widelec godne uwagi w takich cenach ~1000zł, sam chętnie bym pomacał.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline BartekH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • ...

Tak. Przynajmniej ja się biję o każdy cal. Dlatego nie brałem omena 8 tylko RG8.

Sklepowego flejma nie dostaniesz, bo ich już nie robią. Chyba, że stock wystawiony przez kogoś. Ale ludzie różnie z cenami wymyślają za takie podstawowe wersje. Stock vs stock? Demon.

Jak nie chcesz niżej niż B/drop to styknie Ci 25,5. Chyba ;p mnie na pewno nie.

Z innych strzałów w podobnej półce: używki Ibaneza 7321, 7421, może LTD SC-207 z wymienioną elektroniką. Jak powiem, że Cort K-47/57, to mnie pewnie tu zlinczują, ale te chujki mają po 27" i pasywy od EMG, więc jakbyś miał gdzieś w mieście jakiś większy muzyczny to możesz obadać i poszukać używki. Stoją po grupach, allegro itp. czasami. Nóż widelec godne uwagi w takich cenach ~1000zł, sam chętnie bym pomacał.

Naczytałem się też o Schecter vs Flame, tu wygrywał Schecter. Ibanezów nikt nie polecał... nie mam na razie jak się bawić w zmienianie przetworników itp. dlatego chcę gotowca (fajna nówka, fajnie już przerobiona). Ibanezy z tej półki brzmią pudełkowo, chyba żeby się znalazł z wymienioną już elektroniką.

Jednak sprawdzę i tak każdą z gitar tu dostępnych (które wypisałeś) i dziękuję Ci za pomoc :), dziękuję reszcie za opinie! Temat oczywiście otwarty i jak już pisałem - piszcie, radźcie mi i tak dalej :)!
« Ostatnia zmiana: 15 Paź, 2014, 22:04:23 wysłana przez BartekH »
...

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Mówiąc o tych Ibanezach również miałem na myśli "Ibanez z wymienionymi pipiakami". Tylko tego nie napisałem ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline 69daren

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
    • Atrophia - h o m e r e c o r d i n g p r o j e c t
Miałem Demona 7 naprawdę świetna gitara nowa warta swej ceny a tańsza zadbana używka tym bardziej. Stockowe pickupy dają radę i dobrze brzmią, nawet bardzo dobrze jak na stocki. Też na początku belem się tego lakieru satan black, ale nic się nie działo miałem ją około roku, bardzo miło wspominam i kto wie czy jeszcze jej nie kupię jak będzie okazja. Nie wiem jak Omenowe 7 ale miałem Omen 8 i RG 8. Omena zostawiłem sobie a RG sprzedałem, bardziej mi pasował jedynie co to wstawiłem 808 do niego.
« Ostatnia zmiana: 18 Paź, 2014, 22:19:52 wysłana przez 69daren »

Offline Foxant

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • *Bździąg
1. Demon vs Omen wygrywa demon bo lepiej brzmi i lepiej zrobiony (grałem na obu)
2. Na twoim miejscu brałbym Flame EXG 7 Od kolegi bo nie znajdziesz lepszej nówki za tą kase.
3. Jeśli nie flame to może jakiś carpenter używany ci przypasi (grałem kiedyś na tym starym basic modelu jak jeszcze nie było SC337 to chyba sc207 się nazywało i nawet na stockowych pupach fajnie gadało)
4. to o czym była mowa spójrz jaka skala ci jest potrzebna jeśli nie chcesz schodzić poniżej B to 25.5 będzie na styk ja wziąłem LTd z 25.5 i faktycznie trochę żałuję mimo całej mojej sympatii dla tej firmy

Offline BartekH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • ...
1. Demon vs Omen wygrywa demon bo lepiej brzmi i lepiej zrobiony (grałem na obu)
2. Na twoim miejscu brałbym Flame EXG 7 Od kolegi bo nie znajdziesz lepszej nówki za tą kase.
3. Jeśli nie flame to może jakiś carpenter używany ci przypasi (grałem kiedyś na tym starym basic modelu jak jeszcze nie było SC337 to chyba sc207 się nazywało i nawet na stockowych pupach fajnie gadało)
4. to o czym była mowa spójrz jaka skala ci jest potrzebna jeśli nie chcesz schodzić poniżej B to 25.5 będzie na styk ja wziąłem LTd z 25.5 i faktycznie trochę żałuję mimo całej mojej sympatii dla tej firmy

Zobaczymy, czy kolega będzie chciał sprzedać tego Flame ;). Póki co tylko się rozpatruje, bo uzbierałem dopiero 50% sumy. Myślę, że za około miesiąc będę starał się już kupić gitarkę :).

No właśnie, zapomniałem o dropie do A... Niżej już mi nie potrzeba, ale jednak Drop A nie wykluczam.

Miałem Demona 7 naprawdę świetna gitara nowa warta swej ceny a tańsza zadbana używka tym bardziej. Stockowe pickupy dają radę i dobrze brzmią, nawet bardzo dobrze jak na stocki. Też na początku belem się tego lakieru satan black, ale nic się nie działo miałem ją około roku, bardzo miło wspominam i kto wie czy jeszcze jej nie kupię jak będzie okazja. Nie wiem jak Omenowe 7 ale miałem Omen 8 i RG 8. Omena zostawiłem sobie a RG sprzedałem, bardziej mi pasował jedynie co to wstawiłem 808 do niego.

Czyli nie roztopię go (lakieru) swoimi paluchami :D?

Muszę jeszcze raz podziękować, bo na innym forum to sobie ludzie jaja tylko próbowali robić... a tu konkretnie i miło :). Dzięki!
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2014, 01:29:51 wysłana przez BartekH »
...

Orange

  • Gość

No właśnie, zapomniałem o dropie do A... Niżej już mi nie potrzeba, ale jednak Drop A nie wykluczam.

Zobaczysz, że będziesz próbował niżej. Każdy mówi że niżej nie potrzebuje, a potem idzie drop g, potem osiem strun...

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline BartekH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • ...
No ale w sumie wiele się na temat nie dowiedziałem z twojego linku. Demon, który mnie najbardziej interesuje, nie jest skomentowany. Są tylko dane techniczne ;)... ale dzięki.
...

Orange

  • Gość
Na giełdzie jest martch, który w tej cenie jest spoko opcją.

Offline BartekH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • ...
Już lukam na giełdę :).
...

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Kilka miesięcy temu miałem podobny dylemat co Ty, ciut mniej kasy jedynie, i z powodu braku używanego Demon'a 7, kupiłem RG7321, zapłaciłem 900PLN, już troszeczkę nagrzebany był. Miałem kiedyś EXG7, no i nie podzielam zachwytu kolegów ;) był ostatnią gitarą na mojej liście ;)

Tu masz krótkie story, jak wyglądała moja droga do zrobienia z średniego RG7321, zajebiste RG7321:

http://forum.sevenstring.pl/gitary-7-strunowe/(ngd)-ibanez-rg7321/

Nie wiele mnie to kosztowało, nie licząc pracy, ale uwierz mi, warto było!
Bynajmniej to nie przynajmniej!


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
20048 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2009, 17:57:47
wysłana przez Cynic
1 Odpowiedzi
6749 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2011, 02:43:16
wysłana przez Omlet
11 Odpowiedzi
7088 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2012, 12:40:41
wysłana przez Stivo2005
19 Odpowiedzi
10358 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2013, 14:52:32
wysłana przez Yakus
11 Odpowiedzi
4405 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2019, 21:33:51
wysłana przez spacelord7