Autor Wątek: Gitara siedmiostrunowa za 1200 zł (Schecter Demon 7?)  (Przeczytany 18061 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline BartekH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • ...
Kilka miesięcy temu miałem podobny dylemat co Ty, ciut mniej kasy jedynie, i z powodu braku używanego Demon'a 7, kupiłem RG7321, zapłaciłem 900PLN, już troszeczkę nagrzebany był. Miałem kiedyś EXG7, no i nie podzielam zachwytu kolegów ;) był ostatnią gitarą na mojej liście ;)

Tu masz krótkie story, jak wyglądała moja droga do zrobienia z średniego RG7321, zajebiste RG7321:

http://forum.sevenstring.pl/gitary-7-strunowe/(ngd)-ibanez-rg7321/

Nie wiele mnie to kosztowało, nie licząc pracy, ale uwierz mi, warto było!

Fajnie zrobiłeś tą gitarkę Stivo :). Strasznie ją ten gościu zaniedbał, ale nie byłbym zły na OLX, są tam też na pewno uczciwi sprzedający... ja np. pewnemu gościowi odradziłem kupno swojego multiefektu Digitech RP 250, ponieważ chciał, żebym mu go wysłał. Wiem, że jak nie ograłby go u mnie przed zakupem, to mógłby być z niego niezadowolony (stan plus "plastikowość" efektu). Znaczy, niby to jego problem, ale uważam, że akurat takiego gówna nieświadomej osobie nie powinienem wciskać, z czego jestem dumny ;D ale biedniejszy o te 150 złotych. Ja na OLX trafiłem tam akurat na konkretnego gościa, który przyjechał, ograł piecyk, zapłacił i nie wymyślał.

Tak więc po prostu miałeś pecha co do sprzedającego.

Co do Martcha... może jestem dziwny, ale jak jest tylko jeden przetwornik (i nie ma miejsca na drugi) to gitara mi się wydaje taka jakaś nieatrakcyjna... wiem, że może błędne myślenie, ale musi mi się też gitara podobać :). Poza tym, zawsze chciałem mieć czarną gitarę, a nie miałem nic w tym kolorze do tej pory prócz pierwszego, prawie kartonowego klasyka :P.


To jednak mają w ofercie :D?
proszę - http://www.mayshop.pl/search.php?firm=1279111060&counter=1
« Ostatnia zmiana: 25 Paź, 2014, 01:06:33 wysłana przez BartekH »
...

Orange

  • Gość
Ja tak samo modowałem swojego EXG7. Stockowy ma most TOM, co nie każemu podejdzie.

Posty połączone: 25 Paź, 2014, 09:33:18
ED
http://forum.sevenstring.pl/gitary-7-strunowe/ngd-flame-exg7-spotkalem-szmatana-czyli-dobrava-project/msg219726/#msg219726


Posty połączone: 25 Paź, 2014, 09:34:42
http://olx.pl/oferta/ibanez-rg7321-bk-CID751-ID6PaMw.html#d607671cb1
« Ostatnia zmiana: 25 Paź, 2014, 09:34:42 wysłana przez Orange »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@Orange ja swojego RG7321 kupiłem w tej samej cenie, ale na Merlinach już ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Ja tak samo modowałem swojego EXG7. Stockowy ma most TOM, co nie każemu podejdzie.

Posty połączone: 25 Paź, 2014, 09:33:18
ED
http://forum.sevenstring.pl/gitary-7-strunowe/ngd-flame-exg7-spotkalem-szmatana-czyli-dobrava-project/msg219726/#msg219726


Posty połączone: 25 Paź, 2014, 09:34:42
http://olx.pl/oferta/ibanez-rg7321-bk-CID751-ID6PaMw.html#d607671cb1

ten 7321 jest w okropnym stanie, cena za wysoka jak na to ile trzeba jeszcze włożyć w niego. Już pół roku przynajmniej wisi
Jazz, Lounge, Downtempo

Orange

  • Gość
Negocjować cenę można zawsze.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Negocjować cenę można zawsze.

Oczywiście, zjechać z ceny, poświęcić jej trochę czasu, wsadzić dobre pipaki i będzie śmigać.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Orange

  • Gość
No ba. Mam merlina ceramica jakby co :D

Offline BartekH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • ...
Ja opiszę doświadczenia z Demonem 7 :).

Wygląd: Na lakierze zostają ślady paluchów. Wersja, którą testowałem posiada paskudny żółty binding, do tego bardzo nierówny... Gryf, a dokładniej podstrunnica jest z palisandru, jednak posiadam 3 gitary z palisandrem na gryfie i nie wyglądają tak paskudnie jak w tym Demonie.

Wrażenia z gry: Wygodna gitara, na stojąco także się fajnie układa na bandziochu (w porównaniu z moim niepokornym Ibanezem), bardzo fajnie brzmi, myślę że po kilku dniach byłbym przestawiony na nią, jednak ma tak cholernie utrudniony dostęp do wysokich pozycji (powyżej 20 progu), że po prostu ledwo dostaję paluchami do ostatniego! Nie ma mowy o podciągnięciu 24 progu o cały ton, na 22 ledwo sobie dawałem radę. Jakbym nie miał kciuka, albo nie obejmował nim gryfu, to jakoś sobie idzie poradzić. Konkretny MINUS! Widziałem jeszcze gitarkę Loomisa, tam już tył przy łączeniu korpusu z gryfem nie wyglądał na taki, który przeszkadzałby w grze. W Demonie to tragedia :/.

Czas sprawdzić tego Flame'a ;). Jakby ktoś z okolic Krakowa sprzedawał, albo byłby tak miły i dał ograć to byłbym bardzo wdzięczny :).
...

Orange

  • Gość
...cholernie utrudniony dostęp do wysokich pozycji (powyżej 20 progu), że po prostu ledwo dostaję paluchami do ostatniego! Nie ma mowy o podciągnięciu 24 progu o cały ton, na 22 ledwo sobie dawałem radę.

O_o

Spoiler

Offline BartekH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • ...

O_o

Spoiler

No co :D? Podciągam na 22 progu o ton w górę, wykręcając się jak małpa... powiedzmy szympans. Na 24 progu nie udało mi się podciągnąć, nawet przy wyginaniu się jak szympans :P. Przykręcili ten gryf jakoś tak kiepsko, że po prostu się ciężko gra w tamtych pozycjach. Bardzo ciężko...
...

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur

O_o

Spoiler

No co :D? Podciągam na 22 progu o ton w górę, wykręcając się jak małpa... powiedzmy szympans. Na 24 progu nie udało mi się podciągnąć, nawet przy wyginaniu się jak szympans :P. Przykręcili ten gryf jakoś tak kiepsko, że po prostu się ciężko gra w tamtych pozycjach. Bardzo ciężko...

serio, nie to forum...
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline BartekH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • ...

O_o

Spoiler

No co :D? Podciągam na 22 progu o ton w górę, wykręcając się jak małpa... powiedzmy szympans. Na 24 progu nie udało mi się podciągnąć, nawet przy wyginaniu się jak szympans :P. Przykręcili ten gryf jakoś tak kiepsko, że po prostu się ciężko gra w tamtych pozycjach. Bardzo ciężko...

serio, nie to forum...

Nadal nie rozumiem, ale zadam pytanie wreszcie ;):

We Flame też jest taki trudny dostęp do wysokich pozycji? Wiem, że Ibanezy mają sprawę mocowania gryfu do korpusu inaczej rozwiązaną. Dostęp do wysokich pozycji jest w nich wygodny.
...

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Jest ok. Ale też bez szału.

I popieram przedmówców: pomyliłeś forum. :D chyba, że jesteś czarnoskóry i masz kapelutek.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Orange

  • Gość
Nigdy nie przyszlo mi do glowy podciagac na 22 progu, wiec ciezko mi sie wypowiedziec. Niemniej uwazam, ze "trudny dostep do wysokich pozycji" ma wiele gitar i szrederom to nie przeszkadza, np taki sratocaster...


Offline BartekH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • ...
Chodzi mi oczywiście o struny bez owijki (te najcieńsze :P) tak dla jasności :P. Trochę was nie rozumiem. Potrzebuję gitary 7 strunowej, żeby grać ciężkie riffy, ale chcę mieć łatwy dostęp do wysokich pozycji, żeby grać tam solówki. Nie wiedziałem, że jest coś dziwnego w graniu w tamtej części gryfu :P, ale z tego nie zrezygnuję. W moim Ibanezie też jest dostęp utrudniony, pewnie. To normalne, że tam się gra trudniej (a szczególnie w Stratach mających 21 progów, podciąganie na 22 jest niemożliwe :P), ale po prostu schecter podwyższa poprzeczkę dość znacznie. I może niektórym to nie przeszkadza, ale mi tak, szczególnie, że nie chcę się z gitarą siłować tylko czuć przyjemność z gry. Nie chcę, żeby gitara mnie ograniczała

Wolałbym takie łączenie gryfu z gitarą: http://resources.ibanez.com/resourceservicehost/images/Ibanez/web/insets/zoom/RG2011SC_neck.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-t5-l0pMYxZE/UX_maAg2OKI/AAAAAAAAMKw/CmAev1uZ9tY/s640/IMG_2894.JPG

Niż takie:
http://img27.olx.pl/images_tablicapl/155569087_3_644x461_schecter-diamond-series-sunset-extreme-fr-instrumenty_rev001.jpg

Zauważacie subtelną różnicę :P? Na pierwszych dwóch przykładach będzie się grać wygodniej :P. Kciuk lepiej się tam ułoży, ręka zawędruje dalej, będzie ogólnie po prostu wygodniej.

W przypadku "szektera" paluch zwany kciukiem nie idzie dalej, i chcąc dostać do ostatnich progów będę wyginał rękę w jakiś dziwny sposób. Na pewno jest to do wyćwiczenia, jak zresztą wszystko, ale wolę postawić na wygodę.

Jak wygląda to we Flame'ach? Przypuszczam, że Ibanezy rozwiązały ten problem tak samo we wszystkich swoich gitarach.
...

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Chopieee, wszystko fajnie, ale zapomnij o takich ficzerach w gitarze za 1200 :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV


Ibanez RG7421, nowy odpowiednik 7321.

EXG wygląda podobnie, bo to prawie taka sama gitara:
mniut i piah

Offline BartekH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • ...
Ibanez RG7421, nowy odpowiednik 7321.

EXG wygląda podobnie, bo to prawie taka sama gitara:


O to mi chodziło :) dzięki wielkie. Swoją drogą mogłem to sam sprawdzić na google jak już szukałem przykładowych linków do poprzedniego posta, ale główka widać dziś nie pracuje na najwyższych obrotach :).
Spróbuję upolować Flame'a w takim razie :)
...

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ale zwroc uwage ze w ibanezie heel jest bardziej zaokraglony niz w exg, choc na zdjeciu tego az tak nie widac ;)
i always go full retard

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven

O_o

Spoiler

No co :D? Podciągam na 22 progu o ton w górę, wykręcając się jak małpa... powiedzmy szympans. Na 24 progu nie udało mi się podciągnąć, nawet przy wyginaniu się jak szympans :P. Przykręcili ten gryf jakoś tak kiepsko, że po prostu się ciężko gra w tamtych pozycjach. Bardzo ciężko...

serio, nie to forum...

Nadal nie rozumiem, ale zadam pytanie wreszcie ;):

We Flame też jest taki trudny dostęp do wysokich pozycji? Wiem, że Ibanezy mają sprawę mocowania gryfu do korpusu inaczej rozwiązaną. Dostęp do wysokich pozycji jest w nich wygodny.

Koledzy Cię tutaj ewidentnie trollują :D Jak nie rozumiesz tego żargonu to znaczy, że przeleżałeś pod lodem albo porwało Cię UFO albo - co gorsze nie wiesz, kto to jest ten ów murzyn z kapelutkiem...

Chopieee, wszystko fajnie, ale zapomnij o takich ficzerach w gitarze za 1200 :D

I proponuję to zdanie wziąć sobie naprawdę do serca...

Offline BartekH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • ...
Zauważyłem, że mnie trolują, ale nadal mam nadzieję, że gdzieś tam między zdaniami dostanę informacje odpowiednie ;). Nawet jeżeli jest mniej zaokrąglony, to i tak zdaje się być wygodniejszy od Schecterowskiego. Nie oczekuję cudów, ale wiem, że da się wyrwać gitarkę, z jakiej będę zadowolony :).

I nie wiem kto to murzyn z kapelutkiem :(
...

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
To nie trolling, tylko zwykłe żarty i wygłupy. Tu nie ma żadnego jadu czy złośliwości. Po prostu...kolega chce grać wysoko, a my "zerojedynkowcyjedno góratrzystrunowcy" się po prostu nabijamy :)


I nie wiem kto to murzyn z kapelutkiem :(



To jest mudżyn z kapelutkiem.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline BartekH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • ...
To nie trolling, tylko zwykłe żarty i wygłupy. Tu nie ma żadnego jadu czy złośliwości. Po prostu...kolega chce grać wysoko, a my "zerojedynkowcyjedno góratrzystrunowcy" się po prostu nabijamy :)


I nie wiem kto to murzyn z kapelutkiem :(



To jest mudżyn z kapelutkiem.
Nie odbieram tego jako coś mega złośliwego, bo i tak się dowiedziałem o tym, o czym chciałem się dowiedzieć ;).

A, jego znam, ale widziałem tylko kilkakrotnie... bez kapturka :D.
...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
20048 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2009, 17:57:47
wysłana przez Cynic
1 Odpowiedzi
6749 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2011, 02:43:16
wysłana przez Omlet
11 Odpowiedzi
7088 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2012, 12:40:41
wysłana przez Stivo2005
19 Odpowiedzi
10360 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2013, 14:52:32
wysłana przez Yakus
11 Odpowiedzi
4405 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2019, 21:33:51
wysłana przez spacelord7