Autor Wątek: [NGD] Gibson LPJ Cherry Satin, USA 2013  (Przeczytany 5344 razy)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
[NGD] Gibson LPJ Cherry Satin, USA 2013
« 01 Wrz, 2014, 22:39:18 »
"Nie chcesz groźbą? Będzie prośbą!"

NGD które winno być dawno temu, ale pojawiło się teraz, bo tak Stivo poprosił...to wrzucę.


Gibson LPJ Cherry Satin 2013, kupiony tak jak już wcześniej wspominałem w czasie ostatniej wyprzedaży w sklepach RnR. Generalnie olałem to, stwierdziłem "na chuj mi kolejne wiesło?". Ale tak przyjrzałem się liście produktów objętych wyprzedażą, trochę od niechcenia i zobaczyłem go. Pełnoprawny (jedynie nie odpustowy i nieświecący) Pes Lol po dość śmiesznej cenie jak za produkt Gibola (Melody Makery były po tysiaku na ten przykład) skusił. I nie jestem ani trochę zawiedziony.

Co mamy? Kawał ciężkiego machoniowego body, top klonowy, gryf klonowy i palisander na podstrunnicy. Taki troszkę standard. Może poza gryfem. Profil gryfu troszkę bardziej okrągły niż w Studio, ale still wygodny. Fajne markery na palisandrze, fajne klucze, fajny osprzęt...w ogóle ta gitara jest fajna. Kosztowała mnie śmiszne 1,6k a cholera daje radę. Pikupy te same co w Studio, Customach i Supreme więc wstydu nie ma. Są tylko czarne. Miałem przebłysk, coby je może zmienić, ale potem pomyślałem, że nie po to biorę Gibsąna, by potem wrzucać mu EMG albo Duncany...chociaż, może kiedyś ;> Brzmieniowo elegancko, dość ciepło i tłusto. Więc żadna nowość.

Przejdźmy zatem do tego, co chyba każdego interesuje: czy warto, co jest z nią nie tak, gdzie ta budżetowość i cięcia kosztów?

Zacznijmy od końca: praktycznie brak lakieru (dla mnie na plus, lubię natural i bez gumy), czarne, plastikowe puchy, czarne klucze, gig bag i wg. tego co mówił Rob Chapman, korpusy robione z "odpadków", klejone z kilku części, resztek. Powiem tak: widywałem w sklepiej SGJ 2013, które były z kilku kawałków i te które były z jednego kawałka drewna. Były SGM 2014, i LPJ/LPM 2014 z taką samą sytuacją. Jednym słowem: RANDOM :D mój jest z jednego.
Co do budżetowości: no kurde, czuć trochę. Tu i tam jakiś delikatny babolek, gdzieś tam próg mógłby być lepiej wykończony (albo raczej jego okolice) i ta nieszczęsna podstrunnica, albo raczej gryf, którego jest za dużo wobec podstrunnicy, czyli idzie paznokciem zahaczyć o łączenie gryfu z palisandrem. To tyle z wad. Czyli w sumie ta jedna i jakieś tam pierdółki.

Czy warto: to jest kwestia dyskusyjna. Wg mnie w tych cenach to jak najbardziej. Co jak co, czuć trochę tej Ameryki, czuć tradycję i pewną jakość oferowaną wraz z logiem Gibsą. Owszem, jest to budżetowy Gibson, ale kurwa: skoro brzmi zajebiście, manualnie jest zajebiście i wygląda zajebiście (poza tym dzwoneczkiem z logiem LPJ - idzie do wymiany) to ja osobiście nie zastanawiam się czy kosztuje 1,5k czy 15k, tylko się cieszę, że mam zajebisty instrument. Po prostu :) Ja z tego wyboru jestem mega zadowolony. I chociaż minęły jakieś dwa miechy niecałe, to nadal go uwielbiam :)

I znowu wyszła mi recka, a nie typowe NGD...dammit. Przepraszam, następnym razem będę grzeczny...

Fotos:
Spoiler
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Też miałem LPJ z 2012 kupiony z rnr w tym roku. U mnie tylko progi dosyć niechlujnie wyglądały, natomiast wizualna pierdoła. Reszta była ok, pipaki jak przystało na giby. Te klucze z miejsca bym wyjebał albo przemalował sobie tulipanki :D

https://plus.google.com/photos/103177133503615936739/albums/6041852101142524817?banner=pwa
Może ktoś z wprawniejszym okiem się dopatrzy ile mam kawałków, ale cyfry nie grają :P

Za tą kasę tylko brać, nowe modele już mają rocznicowy inlay na 12 i jakieś zeberki ( nie-gibolowe - mało opini w necie ) - także już nie na propsie :P
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Na oko ze trzy może, ale chuj wie czy to nie jakie przebarwienie :D

Miałem w łapie te nowe roczniki. Co je jeszcze wyróżnia to matowy osprzęt (wooow). Jutro może zrobię jakieś bezpośrednie porównanie 2013 vs 2014 ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
ale to tylko moje zdanie

Nie tylko twoje, wygląda strasznie kasztańsko. A właściwie nawet nie wygląda :)
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Zomballo

  • Gość
Gratulacje! Takie babole co opisałeś to trafiają sie i w dużo droższych modelach. Miałem pełnoprawnego Studio który miał wręby przy progach od pilnika na całej długości podstrunnicy. ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Gratulacje! Takie babole co opisałeś to trafiają sie i w dużo droższych modelach. Miałem pełnoprawnego Studio który miał wręby przy progach od pilnika na całej długości podstrunnicy. ;)

No co Ty ?  :P

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
tez myslalem o tym lpj, ale profil gryfu mnie zniechecil :)
i always go full retard

Zomballo

  • Gość
Gratulacje! Takie babole co opisałeś to trafiają sie i w dużo droższych modelach. Miałem pełnoprawnego Studio który miał wręby przy progach od pilnika na całej długości podstrunnicy. ;)

No co Ty ?  :P
No ale miałem też Giba RD, który był wykonany perfekcyjnie. Od podstrunnicy nie szło oderwać wzroku, dali taki piękny palisaner i tak ładnie wykończyli progi. W drugim moim Studio Vintage Mahogany też nie miałem się do czego przypierdolić a cenowo nie powodowało krachu na giełdzie.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Dopsz, wszedzie sie coś zdarzy, i nie o giba mi chodzi, tak jakoś mię sie skojarzyło i już chciałę pisac ze na GP z fotami tych wręb trzeba uderzyć :P
Cały czas odzywa sie wew. szok, zaprzeszły ;)... włącznie ze ściśniętą spręzynką.
« Ostatnia zmiana: 02 Wrz, 2014, 09:35:44 wysłana przez commelina »

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Zrobiłem test. SGJ 2013 vs SGM 2014. Te same gitary, poza pickupami (490R/498T w 2013 i Zebry w 2014). Etune się nie liczy.

Ogrywane na 6505+ 112

Zebry miały zdecydowanie wyższy output, więcej dołu, bardziej piaszczyły. Czterysety mniej gainu, ale były bardziej kulturalne w swym działaniu. W moim odczuciu miały więcej takiego dzwona. Trochę też czytelniejsze były. Zebry były bardziej brutalne. Mnie bardziej podpasowały te czterysety, ale nie mogę stwierdzić, że Zebry grały gorzej. Po prostu inny charakter miały.

Generalnie zdrady nie ma, poza tym nieszczęsnym tunerem. Cena jedynie była w moim mniemaniu ciut za wysoka (prawie tysiąc więcej od obecnej ceny SGJ), trzy stówki i jest Studio. Ale co kto lubi ;) Dla mnie gites gitary, mimo budżetowości.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
BUMP. Skorzystałem z topicu o NGD, żeby pochwalić się drobnymi skaryfikejszyn modyfikejszon (które to zrobiłem z PASJI!)

Spoiler

- wymieniłem set 498T/490R w plastikowych cipuszkach, które mnie wręcz odrzucały na set DD HB103 który zdobyłem od @ma95 i powiem szczerze - gra to całkiem zajebiście. Więcej mięsa i jaj w porównaniu do 498T. Jedzie do mnie amerykaniec SH-6 więc zrobię sobie bezpośrednie porównanie. Śmiałbym się jakby różnica była nieznaczna (oby nie). Ale kolejny raz utwierdzam się w przekonaniu, że Duncan Designed to jednak zajebiste pipki. Neck to neck - trochę taka ozdoba, ale również miło mnie zaskoczył.
- wyjebałem plastikowe knoby i z MayShopu wziąłem chromowane - lans +10.

W planie będzie jeszcze kupienie gołego dzwoneczka, zamiast tego z tym napisem LPJ oraz jak wyżej wspomniałem - zmontowanie SH-6. Płytki PCB nie ruszałem - lutowałem do tej wtyczki kabelki. Cała gitara wygląda teraz moim zdaniem tak, jak powinna od początku wyglądać. Ale to wtedy nie nazywałoby się LPJ tylko Studio Faded. ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
mógłbyś jeszcze dorzucić chromowane ramki na pickupy i walnąć naklejkę z pentagramem :P

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Wszystko spoko, ale musiałbym zdobyć chromowane ramki (wklęsłe!), przerabiać elektronikę, lakierować...no sporo tego by było :D podoba mi się tak jest. A ten Landers jest IMO cudowny. Ale chyba w ogóle do sprzedaży nawet nie trafił?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
4466 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2012, 08:50:06
wysłana przez wuj Bat
21 Odpowiedzi
7367 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2012, 20:26:36
wysłana przez WojciecheM
9 Odpowiedzi
3362 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2017, 17:18:42
wysłana przez Stivo2005
2 Odpowiedzi
1706 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lip, 2020, 09:30:29
wysłana przez ITHMW